Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húshagyó kedd fórum

Húshagyó kedd (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Húshagyó kedd

2009. márc. 3. 07:03

Mi sem szoktuk ezeket a szokásokat betartani.

Vallásosak sem vagyunk, így aztán akkor eszünk húst éppen, amikor csak akarunk.

További szép, tavaszias, napsütéses napot kívánok mindenkinek!

2009. febr. 27. 17:37

Én soha nem tudtam ezeket megtartani. Én hús nélkül fél ember vagyok!!Ha hús nélküli kajákat eszem, akkor csak főzelék jöhet szóba. Azt még csak csak, de akkor másnap már a húst kíván a szervezetem. Nem értem, hogy sokan, hogyan tudják végig csinálni. Minden tiszteletem az övék. És amúgy is, én se nem vagyok vallásos, se nem vagyok babonás. Szóval számomra ezek a napok nekem ugyan olyan napok mint a többi napok, és nekem ezeken a napokon is a hús ugyan úgy az asztalomra kerül.

Ezért ne ítéljetek el!

2009. febr. 24. 21:44

Ezt még nem hallottam, hogy húsvét előtt ezen a napon szabadott utoljára húst enni, de azt igen, hogy a következő nap hamvazószerda, amikor is szigorú böjtöt kell tartani, 3-szori étkezés, (csak 1x jóllakásig) és melegvérű állatok húsát nem szabad enni. Ugyan ez vonatkozik a nagypéntekre is, ami húsvét előtti péntek.

Érdekesség, az idén egybe esik Mátyás nappal. Mátyás ma talált jeget és tört.:)

2009. febr. 24. 17:03
A húshagyó kedd régiesen húshagyat, a farsang utolsó napja. Nevének eredete az olasz karnevál szó tükörfordításából ered, latinul carnem levare „húst elhagyni” kifejezésből származik.
A húsvét előtt ezen a napon szabadott utoljára húst enni.

Ugrás a teljes írásra: Húshagyó kedd

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook