Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hús újrafagyasztása fórum

Hús újrafagyasztása (beszélgetős fórum)


1 2
2018. júl. 1. 11:53

Amúgy hihetetlen,hogy egy ilyen kérdésen is lehet veszekedni.😳

Én léptem is.Túl drága ehhez az időm.

Normális társaimnak köszönöm.

Megtaláltam a megoldást.Szép hétvégét nektek.

A többieknek további jó témázgatást a semmiről🤨

54. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 50. - Malacbefőtt)
2018. júl. 1. 11:51

Örülj neki,hogy ilyen közel laktok a bolthoz,hogy megteheted...

Más környéken én is ezt tenném.

53. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 49. - Smirnoff)
2018. júl. 1. 11:49

Egyrészt én nem szottyat panirt keszítek,mivelhogy nem is sütöm meg hanem a friss daralt hús bepanírozom és a parom süti majd ki frissen.

Másrészt mondd már el,hol írtam te nagyon okos,hogy a tésztát fagyasztom???

Tanulj értelmezően olvasni!

52. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 48. - Smirnoff)
2018. júl. 1. 11:47

Te mekkora egy büdös b.kó vagy.Számomra ez a hihetetlen.

A stílus maga az ember.

Nem álltàl sorban amikor az észt osztották.

51. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2018. júl. 1. 11:46
Köszönöm!
2018. júl. 1. 06:04

Soha sem szoktam fagyasztani a húst. Pontosan azért, mivel akkor már nem hasonlít teljesen a hús ízre.

A hűtő normál részében szoktam tárolni, mindig annyi mennyiséget (keveset, de többször) amit rövid időn belül elfogyasztok.

Természetesen azért a hűtésszabályzót feltekerem maximumra ;)

2018. jún. 30. 22:16

Amúgy a fagyasztott fasírt sem való többre, minthogy kutyát dobáljanak vele. Ettem olyat, fűrészpor. Mindenzt fagyasztott húsból, aminek saccra 20 százalék a vízvesztesége? Két fuldoklás és egy miatyánk között elgondolkodnék az élet értelméről, ha szíjjal vernének, hogy egyem meg. Még csak tápértékben sem indolkolt ez a nagy "nem műkajázás". Pár perccel több egy csirkemellet kisütni, mint megmikrózni a készet. Fagyasztott zöldséget kb. 10-15 perc mikrózni, ha valakinek letörik a keze egy kész zöldségkeverék és egy öntet összerázásától. Amúgy meg mi lenne, ha a gyerek és férj pár napig mekis kaján, pizzán, vagy kínain élne? Amúgy elárulom, teljesen normális és egészséges kajákat is lehet rendelni.

Főzök én is élőre magamnak, és/vagy másnak. Kis csapatunkban a cégnél egy hónap alatt elhíresültem, hogy 2-3 napnyi kaját bevágok a frigóba, aztán egy ridiküllel libegek, akibe egy bugyi sem fér bele. Krémlevest, dahlt, szószokat, előre pácolt húsokat fagyasztok én ezerrel, de tésztát fagyasztani? Pfejj! Ilyet nem is ettem sokkolás nélkül, de mi szotty lesz abból is? Felforr a víz, és utána 6-7 perc, készen van. Amúgy meg az iparilag előkészített sem az ördögtől való. Panírozott, elősütött termékekből pl. tök jók vannak, amik se tömegarányosan nem rosszabbak, mint a háziak, de beltartlamilag sem. És profin vannak fagyasztva, mert az hullára nem mindegy, hogy X óra vagy vagy csak X perc alatt fagy meg valami.

És visszaugorva: ha valaki egészségesen táplálkozik, akkor akár egy hétnyi lazaság(teszem azt, szabadság, ünnepek, uzatás alatt), nem tesz padlóra.

48. Smirnoff (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2018. jún. 30. 21:22

Fujj, bakker, 3 napos, szottyos panírt kisütni? Ez ritka undorítóan hangzik.

Amúgy pár napig komolyan ilyen nehéz valakinek magára meg a kölykeire főzni? Hihetetlen... Egyedül éhen hal, vagy mi?

47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 30. 20:18

Az nem baj, ha szalad kicsit a lakás. Lényeg, hogy jól érezzék magukat együtt. Te pedig nyugodtam gyógyulhass.


Minden jót kívánok!

2018. jún. 30. 20:12

Köszönöm mindenkinek.

Fasirtot friss húsból csinalom,ma vettem.

Pörit megfőzöm és csinalok egy főzeléket.Ezekkel par napig ellesznek én meg remelhetőleg addigra itthon vagyok.Muszaj lesz mert kisfiamnak es paromnak szülonapja lesz ugyhogy mondtam a dokinak hozzuk össze,hogy csak par nap legyen.Addig így megoldott a dolog.

Parom azert tesztat tud kifozni,sőt főzni is tudna meg porszivozni,mosogatni..házias de egy 8és egy 5éves mellett inkabb megkímélem ettől😊

45. 124637ff9b (válaszként erre: 44. - 31bc25d879)
2018. jún. 30. 20:10

Nálunk is ugyan ez a helyzet :)

De ha végszükségben mégis kifőzné a férjem a tésztát, akkor is én nyugodtabb szívvel mennék el, hogy tudom, bőséges és jó étellel hagytam ott a családot.

Csatlakozom, én is főznék egy nagy lábos gulyást, meg sütnék sok húst. A húst annyi zsírban, amennyi ellepi, így hetekig (de állítólag 2-3 hónapig is) tartósítva van a hús. Lehetne enni puha kenyérrel, friss zöldségekkel, salátákkal, lilahagymával, míg haza nem érek.

44. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. jún. 30. 19:46

Jó nekem mindegy:)

Az én férjem nem tudná kifőzni a tésztát, inkább nem enne:)

Viszont tökéletesen mosogat:)

43. Guruljka (válaszként erre: 40. - 31bc25d879)
2018. jún. 30. 19:42

Azért a tésztát ne kelljen már előre megfőzni... :D


Én is egy fazék egytálat hagynék otthon, de szigorúan nem az egészet melegíteni, mindig csak egy étkezésre valót kiszedni belőle!


Sült húst, pörköltet több kisebb adagban akár. A fasírttal nem biztos, hogy vacakolnék.


Hideget is ehetnek - persze attól is függ, a gyerekek mekkorák, esetleg az oviban ebédelnek-e.

Én nem feltétlenül ragaszkodom a főtt ételhez, de tudom, hogy sokan igen.

Főzeléket is lehet készen lefagyasztani. Az is egy étkezés.

2018. jún. 30. 19:38
Vagy darált mák és dió, túró, tejföl, sajt és ki mit szeret tegye rá a tésztára.
41. globus (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2018. jún. 30. 19:37
Enyém is sütőben készíti magának, de ha eljön, jóízűen bevágja a zsírosat.
40. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 30. 19:36

Én semmiképp és sehogy nem fagyasztanám vissza a már kiengedett húst.

Azt mondod pár nap. Főzzél pörköltet, brassóit, süssél le húst és fasírtot. Hozzá krumplit, tésztát, rizst. Ha csak annyit melegítenek amennyit megesznek eláll mindegyik jó pár napig.

Az utolsó nap akár rendelhetnének is, urambocsá' gyorsétterem.

Készítenék egy fazék - kiadós pl.- gulyás levest.

39. Guruljka (válaszként erre: 38. - Globus)
2018. jún. 30. 19:32
A fiam nem tenné, mert a fagyasztott hasábkrumplit automatikusan a sütőben sütné. :D Olaj nélkül!
38. globus (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. jún. 30. 19:18
Óóó, mikor én távol voltam 2,5 hónapig, leamortizálták a vadonatúj tűzhelyt. Minden nap sült krumplit csináltak, pirítottak.
37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Piroska52)
2018. jún. 30. 18:57
Általában nem vesznek éhen. :D A gyerekek azért más szempont. De egy apa megoldja valahogy az ő élelmezésüket is.
36. Piroska52 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:52
hát akkor bizzunk benne,hogy itt is ügyesek a fiúk,
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2018. jún. 30. 18:42

Biztosan ügyesek is Nálad "a fiúk"! :D


Csak azért más kórházra készülve vagy nyaralásra készülve sürgölődni a konyhában.


Én mentem úgy kórházba, hogy próbáltam volna előkészíteni, de nem sikerült, az állapotom nem engedte. Mégsem halt éhen sem a férjem, sem az akkor még kicsike fiam.

34. Piroska52 (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2018. jún. 30. 18:33

akkor is igy csináltam mikor a lányommal barcelónába mentünk,

a fiúknak megcsináltam a kajákat,

be a fagyasztóba,megmelegitették ,megették nem haltak éhen

ennyi,

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 18:24
Hópihe ebben nagyon profi, ezek egyben spórolós ötletek is. ☺
32. Nyamitörp (válaszként erre: 29. - 12d083b51b)
2018. jún. 30. 17:53
Ezek is nagyon jó ötletek.
31. Nyamitörp (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. jún. 30. 17:51
Tényleg, hideg sültet is lehetne, meg majonézes krumpli- vagy kukoricasalátát.
2018. jún. 30. 17:33
De készíthetsz még kockára vágott húsból brassóit, borsos tokányt, egy kis sült krumpli, vagy főtt rizs elkészítése mellé nem fog gondot okozni, és fagyasztható, melegíthető.
29. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 30. 17:13

Főzd meg, süsd ki, anélkül ne fagyaszd vissza.

De a daráltból ha megfőzöd a töltött paprikát, vagy paradicsomos húsgombócot, és szét adagolva lefagyasztod, tökéletesen lehet melegíteni.

A pörköltek, rántott szeletet is megsütöd, darabonként tálcára rakva fagyasztod, és utána rakod zacsiba, nem fognak egymáshoz fagyni! Majd hirtelen födő alatt gyorsan fagyott állapotban átsütik, hozzá frissen a krumplit, tökéletes rántott hús lesz.

A fasírtot is megsütheted, azt ha kiengedett, akkor sütnek rajta még egy kicsikét, és azzal tudják átmelegíteni, semmi baj nem lesz.

Én a múlt héten lefagyasztott túrógombócot tegnap mikróban melegítettem újra. Jelentem itt vagyok, és semmi gondom nem volt! :)

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Valakivagyok1984)
2018. jún. 30. 17:08

Akkor tényleg az előkészítés lesz jó megoldás.


Nem tudom, esetleg az "egybefasírt" simán hűtőben hogy áll el? Kell-e fagyasztani? Mert akár feltétként, akár önállóan, hideg vacsorának az is egy megoldás lehetne.

27. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 26. - Nyamitörp)
2018. jún. 30. 17:00

Enyém is tudna csak nem a 2gyerek mellett.

Köszi az öteleteket.

Én is több reszletben akarom.

Fasirtot csinaltam mar többször így és jó lesz csak friss daráltból csináltam eddig.

Ezen kívül csinálok majd egy babfőzeléket a pörinek.

A fasirtot még meglátom hogy legyen.

26. Nyamitörp (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. jún. 30. 16:54

Én amúgy is próbálok kiporciózva fagyasztani mindent.

Én szerencsés vagyok, mert nálunk a párom tud főzni. Ha nem lennék itthon több napig, akkor biztos összeütne valamit magának, bár ő meg nagyon lusta tud lenni.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook