Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hunyadi Mátyás gyógyvíz fórum

Hunyadi Mátyás gyógyvíz (beszélgetős fórum)


13. feketebárány74 (válaszként erre: 12. - Kobrinca)
2017. márc. 10. 18:21

Szia.


Hát nagyon úgy néz ki, hogy nem egyformán hatnak mindenkire ezek a gyógyvizek.

Én is iszom minimum 2 dl-t a Hunyadiból mindennap, de nem nagyon hat, legalábbis messze nem annyira, ahogy egyesek leírták, hogy szinte egész nap wc-re járnak tőle.

Ellentmondásosak a vélemények is, mert van aki azt mondja, hogy hosszabb távon nem ajánlatos inni az ilyen gyógyvizeket, mert "kimossa" a jó bacikat is a szervezetből, mások meg azt mondják, hogy nyugodtan lehet huzamosabb ideig is inni.

Megint máshol meg azt olvastam, hogy ha csak egyfajtát iszunk, akkor egy idő után már nem hat, ezért felváltva igyuk a Hunyadit, a Ferenc Józsefet és a Mirát.

Hát nem tudom, a fene se tudja, hogy melyik állításban van a legtöbb igazság...

2017. jan. 15. 10:46

Sziasztok,

Én kb. 1 hónapja iszok 1 dl-t (néha váltom a Ferencz Józseffel) ééhgyomorra 2 dl sima langyosvízzel keverve, mert nagyon hasonló az összetétele) és nagyon örülök, mert normalizálódott a székletem.

Érdeklődöm, hogy ennek a huzamosabb ivása okoz-e valamiféle hozzászokást, függőséget, nem-e most ki túl sok mindent, akár értékes anyagokat is a szervezetből. Mi van ha elhagyom, akkor ugyanúgy visszatér a heti 2-3 alkalmas székletem is, hiába táplálkozom egészségesen? Van valakinek ilyen hosszabb távú tapasztalata?

2012. máj. 22. 15:24

Végig olvastam már sok érdeklődő és hozzászóló írást a glaubersó és a keserüsó témában. Figyelem! Ez egy gyógyvíz! A suflid tartalma miatt okoz hashajtást. Kvázi átmos, deemellett epe tisztító és hasnyálmirigy karbantartó hatása is jelentős. Magas ásványi anyag tartalma világhírű. 15 millió palack talál gazdára évente a világban.A glaubersós gyógyvizekre jellemző a hashajtó és az enyhe bélhurutokat gyógyító tulajdonság. A gyógyvíz végigöblíti a bélfalat és leoldja a baktériumokat, gyulladásos váladékot, s tovább viszi magával és eltávolítja a széklettel. A bél tisztításának eredményeként csökkennek, megszűnnek a kellemetlen hurutos panaszok, a puffadás és a fájdalmak.

Eredményesen alkalmazható erőlködés nélküli székletürítés igénye estén, amely igen fontos agyi érbetegség, agyvérzés utáni állapotok, aranyérbetegség, érelmeszesedés, sérv esetén.

A gyógyvíz hatásos kiegészítője egyes epehólyag-betegségek kezelésének és használata csökkenti az epekőképződés kockázatát is. A glaubersós és a keserűsós gyógyvíz hatására az epehólyag összehúzódik és fokozódik az epe folyadék áramlása a bélbe. A glaubersós gyógyvíz huzamos alkalmazása rendszeres epehólyag-kiürítő és epeelválasztást fokozó hatású, ennek eredményeként csökken az epehólyagban az epekőképződés és a gyulladás kialakulásának veszélye.

A gyógyvíz étkezések után fogyasztva gátolja a zsírok és fehérjék felszívódását ezért fogyókúra kiegészítőként, vagy elhízás ellen is alkalmazható.

további infó: [link]

10. bc43550d43 (válaszként erre: 4. - Myrtill)
2011. márc. 8. 16:41

A szüztes kapszulával vigyázz Én azt hittem hogy nem lehet hozzá szokni a fogyókúrám kiegészítéseként szedtem hogy az anyagcserémet fenntartsa ez tökéletesen tette de amikor abba akartam hagyni a reggeli nagydolgok elmaradtak és csak nehezen hónapok kellettek mire helyre állt a hunyadi víz segítségével!!

Egyébként a víz fogyasztásának módját saját tapasztalataid alapján állítsd be mindenki szervezete másként reagál!

2011. márc. 8. 07:43

Sziasztok!

Egy kis kiigazítás: a víz neve pontosan Hunyadi János gyógyvíz.

Mindenkinek magának kell beállítania, mennyit igyon naponta, én kb. negyed-fél deci közti mennyiséget iszom reggelente, és ez is segít. Először én is kicsit többet ittam, mint kellett volna, ennek meg is volt a hatása, de most már beálltam a negyed-fél deci közti mennyiségre, úgy tudom, ehhez nem lehet hozzászokni, mint egyéb hashajtókhoz, szerintem ideális, főleg ülő foglalkozásúaknak, vagy akinek kicsit lassúbb az anyagcseréje. De fogyókúrázáshoz is ajánlják.

2011. márc. 7. 08:54

Megállapítottam, hogy ha minden délután beveszek 1 kapszulát, akkor semmi bajom, vagy legalábbis reggelre biztos utam van a wc-re, de normálisan, nem hasmenés formájában!

Viszont ez eddig is így volt, úgyhogy talán nem is ért semmit a kapszula?

Olvastam többeknél, hogy ilyen-olyan szervi gondokat okozott, nem nagyon merem szedni... Így is szedek már C-vitamint, Magnéziumot, Kalciumot és Multivitamint (amiben ezek nincsenek), nem kell több kapszula..

Köszönöm a válaszaitokat! (:

7. ae7cca89ee (válaszként erre: 4. - Myrtill)
2011. márc. 3. 16:54

Ha geyütt a kettőt használtad akkor pedigg főleg ne lepődj meg a hatásán:-)))


Fontos, hogy igyál sok folyadékot, nehogy kiszáradj. Mikor nekem béltükrözést csináltak 2 dl bélmosó folyadék mellé 2 dl teát is meg kellett innom, a kiszáradás megakadályozása érdekében.

2011. márc. 3. 16:50
Na a szűztea kapszulát is szedtem ez a kettő együtt sok lesz a szervezetednek.Én a kapszulát is folyamatosan csak pár napig bírtam szedni utána nagyon ment a hasam egész nap.Alkalmanként tudtam azt is bevenni.
5. ae7cca89ee (válaszként erre: 1. - Myrtill)
2011. márc. 3. 16:50
A Hunyadi vizhet gyakorta írják fel az orvosok vastagbél tükrözés előtt is bélmosáshoz. Persze akkor többet kell meginni, mint 1 dl de ne aggódj ennek direkt ilyen a hatása.
2011. márc. 3. 16:42

Akkor megnyugodtam.... Kezdek egyébként a szűztea kapszulára is gyanakodni, ugyanis azt is szedem, tegnap kezdtem. Ilyen vizet tegnap este is ittam, de nem lett különösebb hatása, ezért lepett meg ennyire ez a mai egész napos wc-re rohangálás..

Akkor azt mondjátok, hogy elég csak ritkábban inni?

2011. márc. 3. 16:20
Én is ittam még régebben akkor ha nem tudtam nagyvécézni.Brutális az íze is meg a hatása is!!Csak akkor vállaltam be ha egész nap ráértem rohangálni!!
2011. márc. 3. 16:15
én is ittam, és ugyanígy hatott. nagyon óvatosan kell vele bánni. éhgyomorra, langyosan 1 dl sztem sok.
2011. márc. 3. 16:13

Sziasztok Kedves Fórumozók!

Olvastam már pár helyen arról, hogy a Hunyadi Mátyás gyógyvíz nagyszerű a fogyókúra mellé, mert keserűsó és glaubersó van benne...

Tegnap vettem is egy üveggel, rá van írva, hogy fogyókúrázóknak napi 1 dl az ajánlott mennyiség, éhgyomorra, langyosan.

Nos én megittam reggel fél 8-kor 1 dl-t és azóta legalább 15x voltam wc-n! Másnak is így hat? Szerintetek ez normális?

A kb 15 alkalomból az első 2-3 volt "normális", azóta csak folyadék és kevés nagyon híg "cucc" távozik belőlem, tegnap kezdtem a fogyókúrát (az étrendem a naplómban megtalálható).

Nektek hogyan hat ez a gyógyvíz? Azok is írjanak bátran, akik inkább a Mályvateára vagy másra esküsznek! (;

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook