Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Humoralis immunglobin érték emelése természetes módszerekkel fórum

Humoralis immunglobin érték emelése természetes módszerekkel (beszélgetős fórum)


12. amira11.a (válaszként erre: 9. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 8. 11:27
köszönöm a választ! Nem mást nem kapott, szteroidot az ügyeleten adtak, majd onnan kb 15 perc a klinika, ott még erős tüneteti voltak. Ez kb. fél8kor volt, éjfél körül kezdett szűnni neki.
11. 5e1b581a2e (válaszként erre: 7. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 7. 18:04
Hát...igen.Bírom,mikor úgy nevetgélnek(ráadásul más baján),hogy lövésük sincs...:/
10. 5e1b581a2e (válaszként erre: 9. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 7. 18:01
Nem,semmi gond.Visszanéztem magam és tényleg nem egyértelmű,hogy mire vonatkozik.Jobb így letisztázva.
9. Várhegyi Márton (válaszként erre: 8. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 7. 17:47

Bocs, azt hittem, az IgA-hiányra írtad.


Az izolált IgA-hiányhoz gyakran társul allergia.


(Azt, mondjuk, nem értem, miért szteroidot adtak rá, ez szerintem műhiba [ha csak azt adnak]. Vagy tán adtak mást is mellé? Vagy mire beértek az ügyeletre, megszűntek a tünetek?)

8. 5e1b581a2e (válaszként erre: 5. - Várhegyi Márton)
2012. jan. 7. 17:40

"Azért ne fessük az ördögöt a falra, fölöslegesen, ha kérhetem. Főleg, hogy nincs konkrét diagnózis. (A "nagy alacsony IgA" nem diagnózis!) "


Nos igen...Nem voltam elég konkrét,elnézést kérek!Nem az IgA problémára gondoltam,nem értek hozzá,hanem erre a történésre:


"mogyorós chipses tálba nyúlt, szájába vett egy ilyen snack-et, majd 10 perc múlva, súlyos ödémás tünetei lettek. Arca bedagadt, levegővétele nehézkessé vált, de szerencsére időben értünk az ügyeletre, ahol szteroidot kapott, majd kórházi felvételre került sor. "


EZ elég komoly.IgA-hoz semmilyen szinten nem értek,csak amennyit hozzászóltam,azt tudom.

7. Várhegyi Márton (válaszként erre: 3. - Df09bac22a)
2012. jan. 7. 14:06
Humorális = testnedvekhez kötött (pl. humorális immunitás = a testnedvekben megtalálható védőhatású anyagok általi védelem a kórokozók ellen).
2012. jan. 7. 14:01
Természetesen antibiotikumokra gyakrabban van szükség.
5. Várhegyi Márton (válaszként erre: 4. - 5e1b581a2e)
2012. jan. 7. 13:58

"az ügy elég komoly"


Azért ne fessük az ördögöt a falra, fölöslegesen, ha kérhetem. Főleg, hogy nincs konkrét diagnózis. (A "nagy alacsony IgA" nem diagnózis!)


Pl. ha izolált IgA-hiányról van szó (ez nem derült ki egyértelműen), az általában nem súlyos betegség. Elsősorban a légúti, ezenkívül a bélrendszeri, húgyúti fertőzések gyakoribbak.

Gyógyszerre (iv. immunglobulin) elsősorban akkor van szükség, ha az IgG-szint is alacsony.


Hogy a probiotikumoknak van-e a hatásuk a nem probiotikum-antigénre specifikus IgA-termelésre, azt nem tudom.

4. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - Amira11.a)
2012. jan. 6. 19:03

Hát...Nem nagyon vágom az immunológiát,de a probiotikus baktériumok növelik az IgA produkciót, a vastagbél nyálkahártyát erősítve ezzel.Hát...az is valami,ha ezt szeretnéd.


Sajnos,amennyiben mogyoró allergiája van,az nem oldható meg semmilyen módon,csak az elkerüléssel.


Nagyon fontos:csak az probiotikus termék,amire ez rá van írva!

Szintén fontos,hogy prebiotikumot is kapjon mellé,mert a bacik ezt eszik.

Ezügyben a kezelőorvosotokkal,gyerekorvossal és a védőnővel egyeztess,mint minden egyébben,az ügy elég komoly,ne itt kérj tanácsot,itt zömmel nincsenek szakemberek.


Amit írtam...nem gyógyít és nem helyettesít semmit!Kiegészítésnek rendben lehet.

2012. jan. 6. 17:01

"Humoralis" :-D

Olvass vicceket! XĐ

2. 1560f47887 (válaszként erre: 1. - Amira11.a)
2012. jan. 6. 15:56
Nem. A homeopátia áltudomány.
2012. jan. 6. 15:47

Sziasztok! 11 hónapos kisfiammal szilveszterkor kórházba kerültünk, ugyanis egy mogyorós chipses tálba nyúlt, szájába vett egy ilyen snack-et, majd 10 perc múlva, súlyos ödémás tünetei lettek. Arca bedagadt, levegővétele nehézkessé vált,de szerencsére időben értünk az ügyeletre, ahol szteroidot kapott, majd kórházi felvételre került sor.

A kivizsgálás során kiderült,hogy az IGA értéke nagyon alacsony.


Tudnátok írni természetes immunerősítő szert, gondolok itt homeopátiás gyógyszerekre, gyógynövénykivonatokra stb.


Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook