Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Humán gyógyszer beteg kutyának? fórum

Humán gyógyszer beteg kutyának? (beszélgetős fórum)


18. agnikk
2012. szept. 4. 09:20
akkor mi nem is vagyunk nagy család hozzátok képest :)
2012. aug. 31. 07:47
Nekem nyolc cicám és két kutyusom van még:)
16. agnikk (válaszként erre: 15. - Mogyoro777)
2012. aug. 31. 06:25

elhiszem, hogy nagyon hiányzik...és fog is, hiszen családtag volt...

de ha készen állsz rá, úgyis jön egy kölyök, aki valamilyen szinten pótolja őt.

igen, van másik cicám, ő 6 és fél éves, és persze itt a 7 hónapos kutyagyerekem, szóval nem unatkozunk, nagy család vagyunk :)

2012. aug. 27. 20:04

Még egy kicsit nyalogatom a sebeimet...

Kutya nélkül lehet élni de nem érdemes:)

Nagyon hiányzik a drága,még most is hallom,ahogy lefetyeli a vizet,meg ahogy kopog a körme a teraszon...

Minden nap megnézem a sírját. Oda temettük, ahol nagyon szeretett hüsizni a kánikulában.

Drága öreg barátom...

Sokan csodálkoztak rajta ,hogy 13évet élt.

És neked van másik cicád?

14. agnikk (válaszként erre: 13. - Mogyoro777)
2012. aug. 26. 07:52

nem, ő teljesen szobacica volt, nem kellett ilyet használnunk...

már soha nem tudjuk meg, mitől állt le a mája.

lesz másik kutyutok? vagy ez még korai?

13. mogyoro777 (válaszként erre: 12. - Agnikk)
2012. aug. 21. 18:31
A mi kutyánknak is baj volt a májával.Gyanakszom a csöppentős bolhairtóra.Te használtál a cicádnak ilyet?
12. agnikk (válaszként erre: 11. - Mogyoro777)
2012. aug. 20. 07:49

nagyon sajnálom, őszinte részvétem :((( próbálj erős lenni!

nekem a 4 és fél éves brit cicámat kellett június közepén elaltatni...a mája teljesen felmondta a szolgálatot, hiába küzdöttünk érte 2 és fél hétig :((( örökké fájni fog!

11. mogyoro777 (válaszként erre: 10. - Agnikk)
2012. aug. 18. 14:08

Nagyon köszönöm,de tegnap este elaltatta a doki a 13éves kutyánkat.Érdeklődtem máshol is,mivel itt nem reagált senki...

Lenkei vitamint a közepes erősségűt fél adagban lehet adni kutyának és lónak.(hátha valakinek még segítségére lehet az infó)

10. agnikk
2012. aug. 18. 10:11

Embergyógyszert NE!!! Az állatorvosunk mondta, nem patikus...és én inkább neki hiszek :)

Rimadyl helyett pl. már van olcsóbb megoldás, Carprodyl vagy Norocarp. Hatóanyag uaz, árban majdnem fele annyi.

Ízületi problémákra, kölyköknek és beteg, idős kutyának is nagyon jó még a Vetri Care GF 300 mg (kis és közepes testű kutyáknak, és a 600 mg-os (nagytestűeknek).

2012. júl. 30. 21:54

Engem az érdekelne,hogy adott-e már valaki Lenkei vitamint beteg,idős kutyának.

A patikus szerint a humán gyógyszereket lehet kutyának is adni.

Van itt valaki aki segítene?

2009. máj. 17. 01:06
Ismerősöm kutyusa epilepsziás,eddig a rohamok rövidek kb 2percesek voltak és nem túl gyakoriak.Az utolsó rohama tegnap este kezdődött és azóta is tart.A kórházban infúziót és gyógyszereket is kapott 2x a két nap alatt,de a roham nem múlot esetleg gyengült.Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata,kérem írja meg,nagy segítség lenne.Előre is köszönöm.
7. cicaanya (válaszként erre: 4. - Miszka)
2009. máj. 14. 10:58

ez hülyeség algopiry árt!

lehet adni,de.. napi 2szemnél többet nem!

6. miszka (válaszként erre: 5. - Seva55)
2008. szept. 7. 22:33
A kb.25-30 kg-os kutyámnak negyed tablettát mondott az orvos naponta, ő a műtétje után kb. két hétig szedte orvosi utasításra. A Rymadil-lal ellentétben azonban ez tényleg csak fájdalomcsillapító.
5. seva55 (válaszként erre: 4. - Miszka)
2008. szept. 7. 21:50
Megnéztem ezt a Movalist. Hát ennek humánusabb az ára, csak nem tudom, hogy hosszabb távon is adható-e, és milyen dózisban?
4. miszka (válaszként erre: 1. - Seva55)
2008. szept. 7. 21:18

az én skótjaim movalist kapnak időnként fájdalomcsillapítónak, izületi fájdalmaikra. Sajna ez csak tüneti kezelés, akkor szoktam adni, ha pl. a túl sok ugrabugrától picit sántikálnak.

Algopyrint semmikép se adj, azt biztosan tudom, hogy árt.

2008. szept. 7. 21:12
2008. szept. 7. 21:03
Nem minden embergyógyszer jó a kutyáknak!
2008. szept. 7. 21:01
A 7 éves skótjuhász kutyánkak az állatorvos szerint csípőizületi problémaja van. Erős fájadalmai vannak, és ezért nem is akar enni. Rimadylt kellene folyamatosan szednie, napi kettőt, és 1 dobozban 20 db van 6000 Ft-ért. Ezt sajnos nem tudjuk sokáig finanszírozni.Halottam, hogy esetleg olcsóbb humángyógyszerrel is lehetne a fájdalmait enyhíteni. Aki tud, kérem segítsen hogy mivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook