Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hullik a mikulás virágom levele, mit csináljak vele? fórum

Hullik a mikulás virágom levele, mit csináljak vele? (tudásbázis kérdés)


8. MelisUK (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. ápr. 2. 13:50
Mamámnak akkora nagy van, hogy az egész ablakot beteríti. Mindig forgatva van, de csak pont mindig a visszájára, így széles és lapos lesz a virág, azaz gyönyörűen mutat az ablakban és nem nyomja ki a függönyt.
2009. ápr. 2. 13:48
Sok napfény - tedd az ablakba - és víz kell neki. És ültesd át másik földbe, ne hagyd abba, amiben vettétek. Hosszú évekig megmarad és hatalmasra nő a mikulás virág.
6. Jaina (válaszként erre: 3. - 5e48d37001)
2009. ápr. 2. 12:10
A nedvével azért vigyázz, mert mérgező :)
2009. ápr. 2. 10:31
ne aggódj, a tied még legalább meg van. Az enyém kopaszra hullatta magát és ki kellett dobnom!:(
2009. ápr. 2. 01:24
elírtam,ne hetente,hanem 2 hetente kapjon kevés vizet.Nekem már volt,hogy sikerült így megmenekíteni a miki virágot,de mostanában csak irány a kuka,nem bajlódok.
2009. ápr. 2. 01:22

Szia! Ilyenkor ez már természetes,szerintem is dobd ki,de ha nem megy mert sajnálod akkor a következőket tehetsz:

Vágd vissza jó mélyen a szem fölött.Fehér nedvet fog ereszteni.,ne foglalkozz vele,csak metszd meg.

És tedd félárnyékos helyre,időnként fhetente,kapjon egy kis vizet,hogy ne száradjon el a gyökere.Szeptembertől,meg úja vedd elő és kezd el locsolni.ugyanis tavasszal és nyáron ezek a növények általában vegetálnak.

2009. ápr. 1. 22:00
Leginkább dobd ki, macerás rendbe hozni,párás meleg, tápoldat, visszametszés stb.
2008. dec. 5. 21:28
lehullik a mikulás virágom levele, mit csinéljak vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook