Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » HR titoktartás fórum

HR titoktartás (beszélgetős fórum)


2022. aug. 30. 11:16
Értem. Nem írtad, hogy ez a konkrét probléma. Szerintem emiatt nyugodtan odamehetsz érdeklődni a HR-re, vagy figyeld a kiírt pozikat nálatok és jelentkezz arra, ami tetszik neked.
2022. aug. 30. 10:49

Pont a közvetlen vezetőt szerettem volna kikerülni úgy, hogy a HR-es tanácsot ad, és ha esetleg van valami, akkor majd tudatom a felettesemmel.

De akkor ez sem járható út. Házon belül szerettem volna bármilyen más területet keresni.

A titoktartási kifelé van.

20. Channa* (válaszként erre: 19. - Timycat)
2022. aug. 27. 22:09

Természetesen nekem is van olyan, amit még a kollégáimmal sem osztok meg, de nem emlékszem, hogy ez benne lenne a titoktartásimban. Ezt azért teszem, mert így látom helyesnek. Én sok olyan információt tudok, ami nem tartozik senkire, ezeket igyekszem nem kiadni.


Egyébként azt gondolom, hogy egy HR-esnek is, ezt magától kellene alkalmaznia, és a kollégák tudtára kellene hoznia.


Nekem olyan is volt, hogy másik területen szóltam a főnöknek, hogy átmennék hozzá dolgozni, ha van lehetőség rá, és ő sem osztotta meg senkivel, csak akkor, amikor eljött az idő;)


És volt olyan is, hogy meggondoltam magam és ennek ellenére nem mondta el a főnökömnek, hogy volt ilyenről szó...


Sajnos, már egyre kevesebb olyan ember van, aki tudja, hogy vannak információk, amiket nem adunk ki, akkor sem, ha nem írtunk alá olyan szerződést, amiben ez benne van...

19. timycat (válaszként erre: 17. - Channa*)
2022. aug. 27. 21:11

Az én munkaköröm, a HR, a gazdasági igazgató stb ez mind olyan, ami még cégen belül sem tartozik mindenkire.


A többi munkavállaló szerintem erről nem is tud.

2022. aug. 27. 21:03

Volt olyan, hogy meguntam a munkakörömet és szóltam a munkaügyesnek, hogy ha van valami más bankon belül akkor gondoljon rám.


Mindaddig nem szólt a főnökömnek, amíg nem fogadtam el egy másik munkakört. Ekkor pedig már én is szóltam neki...


Ha a HR-es korrekt, akkor nem fogja játszani a jólértesültet...


Persze, azt nem értem, hogy miért kellene arról tájékoztatni, ha nem cégen belül keresel mást...

17. Channa* (válaszként erre: 15. - Timycat)
2022. aug. 27. 21:01
még sosem dolgoztam olyan munkahelyen, ahol ilyen is lett volna...
16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 20:50
A problémádat elmondhatod neki, hisz valahol ez is a dolga. Az hogy másik állást keresel, nem tudom milyen munkakörben vagy, de lehet már tudja is.
15. timycat (válaszként erre: 14. - Channa*)
2022. aug. 27. 20:47
Nálunk van cégen belüli rész is, persze ez nem általános.
14. Channa* (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 19:51

Fogalmad sincs, hogy mit írtál alá;)

Ez nagyon gáz!

A titoktartási nem arról szól hogy a munkahelyen belül titkolóznod kellene:DDDD

13. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 27. 07:29
Hát ha van is titoktartás, én biztos óvatos lennék. Sztem, ha bármi bajod van, inkább a közvetlen vezetoddel egyeztess.
12. Ildi
2022. aug. 26. 19:51
Nálunk esküt kellett letenni, kifelé semmi infó. Semmiről! Senkiről!
11. Bichi (válaszként erre: 10. - Soufflet)
2022. aug. 26. 18:52
Igen, vélhetően kifele nem adhat ki infót és nem cégen belül..
10. Soufflet (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 18:28

De gondolom kifele nem fecseghetsz, nem cegen belul nem beszelhetsz.


Meg attol meg, hogy alairtad, nem biztos, hogy nem probalnak attenni a palankon, es utolag a birosag ne allna az oldaladra.

Karon varjut es sok mast is lattam mar.

9. Soufflet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 18:24
A HR-essel az adott beszelgetesre is kothetsz megegyezest. Regen egy munkatarsam igy nyomta fel a fonokot. Lett foganatja, es Soha nem derult ki, hogy ki szolt.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Alnisa)
2022. aug. 26. 16:32
Mikor idejöttem dolgozni velem írattattak titoktartásit, akkor neki is kell lennie.
7. Alnisa (válaszként erre: 6. - Bichi)
2022. aug. 26. 14:09
Pont ez mondom én is, biztos, hogy elmondja miről volt szó.
6. Bichi (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 12:42

A HR-esnek pont az a feladata, hogy a cégen belüli problémákat megoldja. És hát gondolom ehhez beszélnie kell a közvetlen főnököddel.

Kizártnak tartom, hogy titoktartásija lenne...

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. aug. 26. 12:08
Igen.
4. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 12:07
Ha van neki ilyen kötelezettsége. nNm biztos, hogy van. Kinek mondaná el? A követlen főnöködnek?
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Alnisa)
2022. aug. 26. 09:33
Én a HR-főnökkel szeretnék beszélni. Mit mondana el? És kinek? Pont az ő titoktartási kötelezettsége miatt szeretném elmondani a problémákat. De ha nincs, akkor hamvába halt dolog.
2. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. aug. 26. 09:29
Ez attól függ mi írt alá. Ha szerepel a szerződésében a titoktartás, akkor igen, bár a főnöknek, akkor is el fogja mondani.....
2022. aug. 26. 09:17
Sziasztok! Egy cég HR-munkatársának kötelessége a titoktartás, ha bárki elmondja a saját munkájával kapcsolatos problémáját, esetleg más állát szeretne keresni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook