HPV (beszélgetős fórum)


1 2
54. Eli2 (válaszként erre: 50. - Evik)
2022. jún. 20. 23:49

Nem hiszem.

Én 58 vagyok de a magyar orvosom nem ezt mondja.

53. Eli2
2022. jún. 20. 23:27

Sziasztok.

Új vagyok itt.

Ausztráliában élek 6 éve és 58 éves vagyok.

Sajnos 3.éve HPV 56 vírust kimutatták a nőgyógy szűrésen.

Anyai ágon méhnyakrák kockázata van.

Itt nem adnak rá semmi gyógyszert de mo-ról beszereztem az Isoprinosine thl-t és a Deflagyn-Q-t.

2 hónap után most újból positív.

Mit tehetek még?

52. zsaklin. (válaszként erre: 51. - Instant)
2021. okt. 21. 10:33
Mindenképpen adasd be neki. Anno. Mikor engem oltottak meg nem Az osszes komponensessel oltottak. Terhes lettem. A párom megcsalt, hatos hpv-t kaptam. Tőle ami terhesen jött ki. Meg se születtem volna a babát, biztos császár lett volna. De a dokik felelotlensegenek köszönhetően megszultem. Azthiszem 36ezer amelyik jó, de én mindenképp beadatom magamnak. Szerintem ezzel érezd azt hogy kötelességed megvedeni a lányod.
2021. okt. 20. 20:01
Sziasztok. 14 eves a lanyom. Tavaly a sok info hatasara ugy dontottem nem adatom be neki a hpv oltast. Es eretlennek is tartottam. De meggondoltam magam es megis szeretnem, ha legalabb az a par hpv nem talalná majd meg. De 14 evesen mar nem kaphat ingyenesen. Ki kell fizessem. Most sincs fogalmam rola, mivel teszek jót. Pro es kontra mindenhol van igazsag. Es a ritka szovodmeny nem indok annak, akit erint.
50. Evik
2021. okt. 5. 15:42

Sziasztok!

10 évvel ezelőtt volt egy conisacio-s műtétem,eddig rendben is voltam.

Most 50 vagyok, jöttek a perimenopauzás tüneteim, emiatt megvastagszik a méhnyálkahártyám,stb..

Most nemrég volt egy küretem és a kórszövettani leletemen, ott a hpv, mellette P3-4.

Az orvos szerint ilyen idős korban"már nem csinál problémát a hpv" és majd helyre áll nálam a vírus kérdés is,mert ezt az eredmény a hyperpláziás endometrium okozta.

Kérdésem hozzátok az lenne,ha járt már valaki hasonló cipőben,szval mennyire reális ez? Nekem konkrétan rémísztő! Azt gondolom, hogy gyulladás volt nálam és most a küret után valóban jobban érzem magam, de valóban a vírus is "vissza húzódik" majd?

Köszi szépen előre is!

2019. nov. 26. 08:51

P3 (ezen belül enyhe fokozat) és HPV lett a nőgyógyászati rákszűrésem eredménye. Az orvos azt mondta, hogy éljem ugyanúgy az életemet mint eddig és ne aggódjak. Szerinte ugyanúgy szexelhetek mint eddig, tehát komoly kapcsolatban, óvszer nélkül.

Nem értem, hogy miért mondja, hogy nem kell óvszert használni. Nem nehezíti a gyógyulást, ha oda-vissza fertőzzük egymást? Van valakinek tapasztalata?

2019. okt. 17. 13:46
Aki használta a papilocare gelt, volt mellékhatása? Nálam enyhe mensi szerű érzés és némi rózsaszín hüvelyváladék. Nagyon új, ezért nem igazán sikerült még róla véleményt olvasni és a betegtájékoztatón nincs semmi ezügyben feltüntetve. Köszi
47. Juci80 (válaszként erre: 24. - Dzsamelia)
2012. ápr. 18. 14:04
Szia, nálam a héten alapították meg a HPV vírus, de mikor elolvastam a leveledet, remény látok a gyógyulásra, köszönöm, hogy segítesz nekünk. Üdv.Judit
46. Sly001
2010. jan. 17. 19:59
Akinek már kétszer volt P3-as cytológiai eredménye,kérheti ingyenesen a hpv-tesztet,a tb támogatja.Ebből kiderül melyik fajtával fertőződött,és érdemes-e oltani,mivel az oltás 90 ezer ft(a 3 db)és csak a két veszélyes alfaj ellen véd a 100 közül.Egyébként a szervezet a legtöbb esetben magától legyőzi a fertőzést,nem kell pánikolni.Ha fertőzött vagy attól még nagyon kicsi az esélye,hogy rákot kaphatsz,de ez is kivédhető az évenkénti kontrollal,mert a folyamat ami esetleg rossz irányú,lassan alakul ki.
2010. jan. 17. 19:34
A HPV vírusnak 48 fajtája van, ha jól tudom, az oltás a 16 és 18-as ellen nyújt csak védelmet. Mi értelme van beojtatni magát az embernek? mi a biztosíték, hogy ezek közül kapja el az ember? Mi van, ha a 38-as fajtával fertőződik a nő? Semmiféleképpen sem oltatnám be magam.
44. ancsi355 (válaszként erre: 43. - 1a50c86bb0)
2008. máj. 29. 17:28
Miért nem?
2008. máj. 28. 19:24
Ha fizetnenek, sem oltatnam be magam.
42. Babika82 (válaszként erre: 41. - Bb52f751dd)
2008. máj. 1. 15:23
Mert folyamatosan összeszedek valami nyavaját és ezért. Lehet genetikailag kódolt örkölött hajlamom, mert már 10 éves koromban is előfordult hogy kinlódtam ilyesmivel. Rákszűrésre pedig félévente járok mert családi halmozott daganatos megbetegedés miatt igy kell.Hormon problémám miatt pedig járnom kell laborba azt is a nőgyógyászaton kell csináltatni, doki beutal stb. Illetve ami miatt járnom kell még ezen kivül kontrolra, hogy a méhszájam alsó részén van elváltozás, hol jobb hol rosszabb.
41. bb52f751dd (válaszként erre: 40. - Babika82)
2008. máj. 1. 14:29
Hogy-hogy olyan sűrűn?Én amikor még nem volt semmi probléma,évente jártam csak.
40. Babika82 (válaszként erre: 39. - Bb52f751dd)
2008. máj. 1. 14:25
Én sajnos még attól is sűrűbben. De ha nem lenne semmi problémám biztos félévente elmennék.
39. bb52f751dd (válaszként erre: 37. - Babika82)
2008. máj. 1. 14:19

Köszi :)

akkor én ebből azt hiszem kimaradok :)


Azért az a jó,hogy legalább gyógyítható betegség,de ehhez tényleg el kell járni a dokihoz rendszeresen...én már félévenként elmegyek.

38. Babika82 (válaszként erre: 36. - Bb52f751dd)
2008. máj. 1. 14:14
Hol laksz?
37. Babika82 (válaszként erre: 36. - Bb52f751dd)
2008. máj. 1. 14:12
A gyógyulás után is beadják, de megkell a hpv tesztet előtte csináltatni, azt csinálják a nőgyógyászaton. Kb. 100ezer forint, pontosan 98ezer valahogy igy.
36. bb52f751dd (válaszként erre: 35. - Babika82)
2008. máj. 1. 14:01

Nekem volt már,és műtétem is.

Azóta kétszer voltam már és mind a kétszer negatív eredményem volt.

Az oltásról nem sokat hallottam még.A gyógyulás után is beadják,vagy csak annak akinek még nem volt betegsége?Mennyibe kerülnek?

35. Babika82 (válaszként erre: 34. - Bb52f751dd)
2008. máj. 1. 13:48
Megelőzésképpen. 26 éves leszek. Hogy jelen van e a szervezetben vagy sem, azt egyszerűen megállapítják kenetből és vérvételből a nőgyógyászaton az eredményre 2 hetet kell várni, és azt hiszem 5ezer forint. Viszont rákszüréskor is nézik, és a rákokozó hpvket szürik, még soha nem volt szerencsére ilyen bajom:) És minden vizsgálatkor a doki mindig ecetsavas meg egyéb dolgokkal beecseteli a méhszájamat és azzal is látszik, hogy van ott eltérés, mert elsőként a méhszájon látszik a hpv jelenlétet.
34. bb52f751dd (válaszként erre: 32. - Babika82)
2008. máj. 1. 13:44

Ő úgy érti a szüzességet szerintem,hogy akinek nincs még a szervezetében jelen a vírus.Mert attól,hogy nincs semmi probléma,még ott lehet a vírus.


Azt megkérdezhetem,hogy az oltásokat te megelőzésképpen,vagy gyógyulás után adatod be?

33. Babika82 (válaszként erre: 17. - 8a897208fc)
2008. máj. 1. 13:28

Hát, hogy Te milyen elképesztő oldalakat nézegetel. Eszméletlen sok baromság van a neten, többek közt az is amit ide belinkeltél. Mindent irnak mindenhogy.

Legrosszabb, hogy van aki elhiszi és linkelgeti.

32. Babika82 (válaszként erre: 31. - Anbene)
2008. máj. 1. 13:25
Nem csak szűzeknél hat az oltás, lehetsz te akár 40 éves aktív szexuális éltet élő az oltás akkor is hat. 4 hpv tipus ellen véd, melyek a méhnyakrákért felelőssé tehetők. Ha valamelyiket elkaptad akkor is még amelyiket nem kaptad el az ellen véd. És lehetséges miután elkaptad, akkor is totál kigyógyulni belőle és a visszaújúlástól véd. Mind emelett előfordulhat és gyakran előfordul hogy aktív szexuális életet élők soha nem fognak ezekkel és nem is találkoztak össze ezekkel a virusokkal. 26 évesig lehet az egyik félét, 40 évesig lehet a másik félét beadatni. Én már az elsőt beadattam, májusban most lesz a második, és 4 hónap múlva a harmadik.
31. anbene (válaszként erre: 28. - 5b2b4271ee)
2008. ápr. 17. 15:20

Szia!

Akinek egyszer már volt HPV-je, annak még mindig van, csak nyugszik. Tehát nem érne semmit, ha beoltaná magát, ugyanis ez az ellenanyag csak akkor hat, ha "szűz" vagy. Szóval szívás...

30. 6a1456582a (válaszként erre: 27. - Anbene)
2008. ápr. 17. 12:51
jajjj de jó ilyet hallani! Kicsit jobb lett a kedvem!
29. pancake (válaszként erre: 24. - Dzsamelia)
2008. ápr. 16. 19:31

Szia/sztok,


Bizalom gerjeszto amiket irtal. Nekem most minden hasonlo biztatasra szuksegem van, mivel igen el vagyok keseredve. Kedden megyek rakszuresre, de az orvosnak egyeb panaszrol is be fogok szamolni.

A helyzet az, hogy condyloma-ra gyanakszom, amit ha jol tudok a HPV viros okoz. A nemiszervem nyilasan es a huvelyem belso falan vannak szemolcs felek, de inkabb fura bornyulvanyok. Nem faj egyaltalan. A helyzet, hogy ot eve nem volt egyaltalan szexualis kapcsolatom. Nem direkt, igy alakult.

Es most meg itt allok ezzel a varatlan problemaval. Nagyon rosszul erint. Raadasul kulfoldon vagyok epp. Szoval varom a hetfot, hogy vegre doktor lasson. Ket evvel ezelott voltam rakszuresen, akkor semmi gond nem volt. Most meg ki tudja..

28. 5b2b4271ee (válaszként erre: 27. - Anbene)
2008. ápr. 8. 11:34
szia! én azt hallottam, hogyha elmúlt akkor beolthatod magad. rosszul hallottam?
27. anbene
2008. febr. 17. 19:39
Sziasztok! Megjött a rákszűrésem eredménye. Hihetetlen, de negatív. P2-es és nincs HPV. Szóval "alszik". Sajnos én beoltatni nem tudom ellene magam, mivel már megkaptam. Holnap megyek dokihoz, pontosabban utánakérdezek, mit csináljak, hogy ne jöjjön vissza.
26. mandella (válaszként erre: 24. - Dzsamelia)
2008. febr. 13. 15:16

96.000???!!!


akkor már értem, miért teheti meg egyre több "sztár", hogy beoltassa magát, aztán reklámozza, ez oké is, de az egyszerű embereknek honnan lesz majd erre pénzük?

igazságtalanság!

25. anbene (válaszként erre: 24. - Dzsamelia)
2008. jan. 21. 11:49
Nekem P3-as lett a rákszűrésem és a legrosszabb HPV. Nagyon megijedtem. Hozzá kell tennem, hogy tini korom óta szenvedek mindenféle fertőzésekkel, folyással (gomba, baktérium, stb.), és éveken át nem estem teherbe. A vizsgálat után volt egy méhnyakműtétem, ki lett vágva egy darabka. Szerencsére minden ok, tökéletesen begyógyult. És utána egyből teherbe is estem. Én is elkezdtem szedni a Lenkei vitaminokat folsavval (pont a baba miatt). Újabb rákszűrésre februárban kellett volna visszamennem (a műtét után 4 hónappal), de nem tudom, most a baba miatt mi lesz. Majd adom az infokat.
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook