Hpv 6-11 (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. dzadzi
2012. márc. 17. 17:01
21 éves lány vagyok és egy hónapja állapították meg nálam a HPV 6 típusát. Kaptam hüvelykúpot, a nőgyógyász ezen kívül javasolta, hogy oltassam be magam a vakcinával, hogy még inkább kiküszöböljük a betegséget. A párommal (más fogamzásgátlási módszer miatt) nem használtunk óvszert, így nagy a valószínűsége, hogy elkapta tőlem. A kérdésem az lenne, hogy milyen vizsgálatot kellene elvégezni rajta, ahhoz, hogy kiderüljön megfertőztem-e vagy sem? Ezt a vizsgálatot ki végezné el, milyen költségei vannak? Ezenkívül a férfiaknál tünetmentes, így kezelési módszer nincs is, hogy ha én meggyógyulok, akkor ne fertőzzön vissza, mert még ha óvszert használunk, sem nyújt 100%-os védelmet, ha jól tudom. A párom elment urológushoz, hogy érdeklődjön ez ügyben, de onnan "elhajtották", mondván ezzel nem ők foglalkoznak, pláne, hogy az állam nem támogatja a férfiak kezelését, vizsgálatát. Egy vizsgálatkérő lapot kapott a mikrobiológiai diagnosztikai intézetbe, ahol ezt elvégzik neki (elvileg), önköltségre. Felmerül a kérdés bennem, bennünk, hogy ha tudják, hogy népbetegségről van szó, és vannak olyanok, akik szeretnének védekezni ez ellen, hogy ne fertőzzünk tovább senkit, illetve, hogy egymásnak se adogassuk át ezt a betegséget, akkor miért ilyen nehéz segítséget kérni és kapni!? Válaszát előre is köszönjük!
2011. nov. 30. 13:52

Érdekes cikk, még régebben olvastam, de jobb tudni:


[link]

77. moonlight13 (válaszként erre: 76. - Mandarin 85)
2011. nov. 23. 18:52
Most már akkor nyugodj meg!
76. Mandarin 85 (válaszként erre: 75. - 83e25137af)
2011. nov. 23. 17:31
jaj de jo lenne!!!mondjuk azt mondta hogy kisebb változás van de hpv az nincs és hogy 3 hónap múlva kell csinálni még egy citológiát!!mire megkérdeztem volna hogy mi féle változás erre le is rázott és azt mondta nem kell idegeskednem renben van minden .zen azért izgulok még egy kicsit :(
75. 83e25137af (válaszként erre: 74. - Mandarin 85)
2011. nov. 23. 16:55
azt jelenti hogy nem ment beljebb a fertőzés és amíg el nem tűnnek a szemölcsök átadhatod utána negatív leszel a legnagyobb valószínűséggel.
2011. nov. 23. 16:52
hello lányok!! ma voltam a dokinál ecsetelésen.közbe mondta hogy megjött az eredményem!!! nem nagyon értettem.azt mondta hogy nincs semmi gáz mert hogy a méhemen és méhnyakamon nincsen hpv fertőzés!!! csak a hűvelybemenetnél.akkor ez most mit jelent???
73. Veronika27 (válaszként erre: 65. - Mandarin 85)
2011. nov. 21. 22:00

Nézd, én nem vagyok orvos.

Nézd meg a hpv centrum honlapját, ott majd választ találsz a kérdéseidre.

Az biztos, hogyha erős az immunrendszered, akkor nem kapsz el betegségeket.

72. Veronika27 (válaszként erre: 71. - 83e25137af)
2011. nov. 21. 21:59
Azt "lépem", hogy azt csinálsz, amit akarsz, éld úgy az életed, ahogy akarod.
71. 83e25137af (válaszként erre: 64. - Veronika27)
2011. nov. 21. 20:55
és ki az aki cölibátusba vonul emiatt..??? mert védekezni csak teljesen szexmentes élettel lehet.. mondj valakit aki "leszokik" bármelyik formájáról amiatt mert jujujuj hpv... én is fertőzött voltam.. most negatív.. na akkor most erre mit lépsz???
70. 83e25137af (válaszként erre: 64. - Veronika27)
2011. nov. 21. 20:53
jó.. nekem ezt 4!!!! orvos mondta hogy eltűnik a szervezetből... hiszek nekik..
69. d9d888ee0d (válaszként erre: 28. - Mandarin 85)
2011. nov. 21. 19:05
Szia ha nemtunnenek el a szemolcsok probald ki az aldarat nem olcso de hidd el nemjonnek tobbet vissza .
68. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Mandarin 85)
2011. nov. 21. 19:00
Mert ezek szerint a hpv-nek és a P3-nak nem volt köze egymáshoz.
2011. nov. 21. 17:34
nekem már egyszer 2003 ban volt p3 as eredményem azt nem tudom hogy hpv miatt e!!de ha az miatt akkor eddig hol volt miért nem jött elő??8 éven kereztül?pedig már voltam olyan beteg is hogy föl állni sem tudtam.akkor miért nem jött elő??
2011. nov. 21. 17:32
Meg én ezt nem értem!! akkor miért írják minden orvosi oldalon hogy általában 1-1,5 év alatt a szervezet legyőzi!!!meg azt hogy a nők életük folyamán legalább egyszer találkoznak ezzel a vírússal?mi az hogy egyszer?akkor nyilván elmúlik és vissza kaphatod!! vagy én már semmit sem értek.de ez meg milyen lenne már hogy ha mondjuk valaki 20-on évesen elkapja akkor akár 80 éves koráig benne marad a vírús.az előbb utóbb nőni kezd vagy valami csak lesz vele!!ez olyan mintha 60 éven keresztül folyamat náthás lennék hát ez mi???
65. Mandarin 85 (válaszként erre: 64. - Veronika27)
2011. nov. 21. 17:27
Tehát ha naponta eszek immunerősítőt akkor nem jönnek vissza?és törvényszerű hogy ha legyengülök akkor tuti 100 százalék hogy újra előjönnek???
64. Veronika27 (válaszként erre: 45. - 83e25137af)
2011. nov. 21. 14:00

Rosszul tudod.

Maga a vírus a szervezetben marad, de megfelelő immunrendszer esetén nem jön elő. Viszont ha legyengül, akkor ismét megjelennek a kinövések.

Férjemnek pl. egy évig nem volt, de újra kijött.

Most immunerősítőt szed, kint dolgozik szegény, tehát nem alaptalan a dolog.


De egyébként elég lenne csak arra gondolnod, hogy a férfiak hordozók, mégha nem is jön ki rajtuk és semmilyen tünetük nincs, ezeket az infókat bármelyik hpv centrumban elmondják neked.

Amúgy nem árt leszokni az orális szexről sem, ugyanis a hpv ugyanúgy megtámadhatja a száj nyálkahártyáját is és a feji-nyaki daganatok jelentős százalékában is a hpv a felelős.

63. moonlight13 (válaszként erre: 60. - Mandarin 85)
2011. nov. 20. 21:56
A rákot tudtommal nem ez a típus okozza, amit Te összeszedtél! Ami azt okoz, arra van az oltás!
62. 83e25137af (válaszként erre: 61. - 83e25137af)
2011. nov. 20. 21:02

a maximálist sajna nem tudom.. ez lutri még a dokiknak is ahogy elnézem..


DE jól kezelhető ha időben kiderül.

61. 83e25137af (válaszként erre: 60. - Mandarin 85)
2011. nov. 20. 21:01

néhány hét.. azt hiszem annyi a minimális lappangási idő...


nagyon megoszlanak a vélemények és gondolom (mondom csak GONDOLOM) szervezetfüggő a fertőzéslefolyása is...

60. Mandarin 85 (válaszként erre: 58. - 83e25137af)
2011. nov. 20. 20:52
Most meg ezt találtam!!ezt nem értem !!mi az hogy hosszab ideje fenálló fertőzés!! 3 hónapja voltam utoljára rákszűrésen akkor még minden renben volt!!
2011. nov. 20. 20:50

Azonban a fertőzöttek 5-10%-ánál tartós fertőzés alakul ki, amelynek következtében olyan betegségek jönnek létre, mint például a genitális szemölcs, amely azon túl, hogy nagyon kellemetlen, időnként fájdal­mas elváltozás, még lelkileg is rendkívül megterheli az egyént. A méh­nyak hámsejtjeinek abnormális növekedése, de még nem rosszindulatú elváltozása is létrejöhet.

A tartós fertőzés, több év alatt, rosszindulatú daganatok kialakulásá­hoz vezethet. Így a humán papillómavírus a világon évente kb. 550 000 méhnyak- és más rák kialakulásáért felelős, ami az összes daganatos megbetegedések 6,I%-a.

58. 83e25137af (válaszként erre: 57. - Mandarin 85)
2011. nov. 20. 20:20
igen, nyugodtan elhiheted. Nekem a doki azt mondta hogy sokaknak úgy küzdi le a szervezet a vírust hogy közben fogalma sincs a fertőzésről. Az alacsony rizikófaktorú törzsekre ez BIZTOSAN igaz. nyugi :)
2011. nov. 20. 20:10
Képzeljétek!!Most több helyen is azt olvastam hogy az esetek 80% ában 12-15 hónap alatt általában az immunrendszer legyőzi a hpv -t !nem tudom hogy ezt elhigyem e!!???
56. moonlight13 (válaszként erre: 54. - Mandarin 85)
2011. nov. 20. 19:30

Ha már mész, és még fizetsz is érte, menj inkább STD-re! Szűrj rá a neten, hogy a közeledben hol van ilyen! A pénzedért legalább kedvességet kapj, és szakszerű ellátást!

Az oltást csak a rákot megelőző típusokra kérheted, de szerintem, mivel látom, hogy fiatal vagy, inkább használj óvszert, mert a HPV-n kívül még mást is össze lehet szedni véletlenül, amire még oltás sincs!

55. 83e25137af (válaszként erre: 54. - Mandarin 85)
2011. nov. 20. 17:06

azt hiszem az a tuti ha váltasz... hogy fizetsz és még úgy sem??? ez nonszensz..


az az orvos aki befásul, alkalmatlan a pályára...

2011. nov. 20. 16:49
Azért kíváncsi leszek ennek az egésznek a végére!!!hogy mit tanácsol a doki!adassam be e az oltást vagy ne!!jelenleg nincs párom úgy hogy remélem vissza fertőződni nem fogok!! hihetetlen hogy milyen alattomos betegség van és nincs rá gyógyszer vagy valami!! de egyébként a dokimon is azt vettem és ( hozzá teszem magán rendelésre járok)hogy már elnézést de nagy ívbe szarik rá.minden információt innen tőletek szedtem össze .mert amikor elkezdtem kérdezgetni annyi volt válasz hogy majd megbeszéljük ha elmúlnak a szemölcsök.és olyan volt mintha idegesítettem volna!!megkérdeztem hogy szedjek e valami immunerősítőt azt mondta nem semmit!! az az ő ajánlott nekem valami gyógynővényes szart amit ő árul 20 ezerért 1 havi adagot!!persze nem vettem meg!! azt hiszem még a jövő héten vissza megyek hozzá de utána váltok!!!hihetetlen hogy 5 ezret fizetek 5 percért és még sem tudok semmit a bajomról és még úgy beszélnek velem mint egy kutyával.azt hittem ez a lényege a magán rendelésnek hogy részletesen tájékoztatnak mindenről!!
53. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Jane2011)
2011. nov. 19. 18:16
:) :)
52. Cipike75 (válaszként erre: 50. - 83e25137af)
2011. nov. 19. 17:36
Igen, ez biztosan így van. Legtöbb esetben az orvosoknak tényleg adott dologról teljesen eltérő a véleményük. Ha most arra gondolok csak,hogy nekem hát még jó sok évvel ezelőtt azt mondták, hogy nem kaphatom meg a védőoltást, most a neten talált cikkből kiollózva nem így jön le. Hát hiába, azért a tudomány is folyton fejlődik, meg a szemléletek is.Na, meg az orvos hozzáállása is.
2011. nov. 19. 17:34

Az oltás hatékony lehet még abban az esetben is, ha már kapcsolatba került a beteg a vírussal. Habár a HPV vírus az aktív szexuális életet élő nők körében gyakori, legtöbbjük nem fertőződött mindegyik típussal, amelyre az oltóanyag védelemet nyújt. Tehát az oltás nélkül a jövőben más, rákkeltő HPV típussal is megfertőződhetnek.


Ezt most konkrétan a neten találtam. Ezek szerint a vírussal már fertőzöttek is megkaphatják az oltást. Ez nem olyan rossz hír....

50. 83e25137af (válaszként erre: 49. - Cipike75)
2011. nov. 19. 17:32

de sokan mások onnan "tájékozódnak" és ez a gond.. ezt akartam kifejteni azzal a hsz-emmel...


viszont ez meg baj hogy az orvosok maguk sem értenek egyet.. az az igazság hogy nagyon keveset tudnak ezekről a vírusokról, a működésükről most még..


az biztos hogy rendszeres ellenőrzéssel megelőzhető és/vagy kontrollálható a baj.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook