Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás=szorulás. Mit kellene tennem? fórum

Hozzátáplálás=szorulás. Mit kellene tennem? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 16. 15:56
Szia! Én is ezzel a problémával küzdöttem :( Amikor elkezdtem a hozzátáplálást ( 6 hónap után) nagyon bezavart. Nehezen és nagyon keményet kakilt. Azt tudtam h reggel fél 6 kor, amikor kel és nyüszög az a kaki miatt van. Tartottam a 2 lábát térdben behajlítva és így kakilt szegénykém minden reggel vagy minden másnap reggel. 2 v 3 hónapig ment a székrekedés és utána helyrejött. SZoptattam a cumisüveget nekem se fogadta el de én kiskanállal itattam vele vizet. nem mondom h gyorsan ment de fontos a sok folyadék. Szilvát, meggyet, tököt, barackot evett. Mást nem is mertem adni. Répa , krumpli, alma totál kilőve. Nekem a tejpép is szorulást okozott a gyermeknék. azt sem ajánlom. Kapott kamillateát hidegen, vizet és még elkezdtem a tápszert adni neki, mert kevesebb volt már a tejem. aztán natur joghotrot tettem a gyümölcsébe. a gyümölcsöt azt a 4 félét mindig főztem turmixoltam. Szép lassan rendeződött a helyzet. 1 hónapig volt gáz de utána fokozatosan puhult a széklete és én is egyre több mindent mertem adni a kisbabámnak. Remélem segítettem. Laevolac-ot mi is szedtük kúra szerűen 2 x is.
20. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 41676d7567)
2014. júl. 16. 08:36

Szia! Nem lesz segítség amit írok, de talán egy picit megnyugtat... Én pontosan ilyen baba voltam, folyamatosan orvoshoz jártak velem emiatt. Viszont nem oldódott meg, az egész életemet kíséri a mai napig. Ellenben azon túl, hogy kellemetlen, egészséges és nem elhízott felnőtt ember lett belőlem. :)

Prakitkákat nem tudok írni, mert amiket én alkalmazok azokat nála még nem lehet bevetni.

19. Derya (válaszként erre: 12. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 19:57
mindegy, hogy hogy, de itatni kell, mert kulonben ki fog szaradni.
18. Derya (válaszként erre: 1. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 19:51
sokkal tobb folyadekot adjal neki. ha nincs eleg folyadek, nem tud normalis allagu lenni a szeklet.
17. moonlight13 (válaszként erre: 7. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 14:54
Érdekes, nálunk ilyen probléma soha nem volt. Szépen leszokott a cumisüvegről.
16. manó2000 (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. júl. 14. 13:53
Igen, a szilva is jó. Az nekünk is bevált.
15. manó2000 (válaszként erre: 1. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 13:51
Sokat igyon ez fontos. Gyümölcs, gyümölcslé főleg a rostos őszibarack jó. Van akinek bevált a sütőtök lazításra, nekünk nem, sőt rosszabb lett tőle. Viszont a zöldfőzelékek nekünk bejöttek. Sajnos az én fiam is megszenvedett vele.
14. forrest2010 (válaszként erre: 9. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 10:55
Nincsen már olyan bababögre , ami füles és csőre van , amiből a baba tud inni ?!
13. nefaria (válaszként erre: 12. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 10:26
Sztem lehet, ez a barinőm is azt mondta, hogy anyukája elmesélése szerint ugyanezzel a problémával küzdött :(
12. 41676d7567 (válaszként erre: 10. - Nefaria)
2014. júl. 14. 09:28
Nem tudom ez mennyire lehet örökletes dolog, de nekem egészen szülés utánig borzalmas problémát jelentett a székrekedés. Anyósom szerint páromnak is volt gondja ezzel gyerekkorában, de kinőtte. Nagypapám egész életében szenvedett és anyunak is voltak nehézségei ezen a téren :(
2014. júl. 14. 09:20
Én most csak találgatok, mert nálunk pont fordítva volt. A kaki problémát a hozzátáplálás oldotta meg. Próbálj adni neki sütőtököt, szilvát, spenótot, őszibarackot. Ha elég híg, vagy a víz, vagy anyatej/tápszer miatt, akkor meg van a folyadék szükséglet, és a gyümölcs miatt könnyebben issza pohárból.
2014. júl. 14. 09:14
De egyébként egy barátnőm lánya talán 2-3 éves koráig szenvedett ezzel, aztán megoldódott mára, (6 éves). Ő egy időben minden nap adott neki laevolacot, az gyógynövényes, nem gyógyszer. Végső esetben talán ez is beválik.
9. 41676d7567 (válaszként erre: 6. - Milup2)
2014. júl. 14. 09:14
Most megpróbáltam kisebb csészéből, talán 2 korty ha lement, de inkább játszana a pohárral. Meg rosszul kapja be. Nem a nyelve fölött, hanem alatta és lefetyeli, mint a kiscica. Akkor próbálkozom a fecskendővel.
2014. júl. 14. 09:13

Szilvát próbáld meg esetleg, vagy lehet kapni valamelyik babakajából szilvalevet, az elvileg hajt.

Esetleg a joghurtot (bár emlékeim homályosak, de talán 7,5 hónaposan a savanyított tejtermékeket már lehet próbálgatni), és ha azzal nincs gondja, akkor joghurt + gyümölcs.

A víz/egyéb folyadék tényleg fontos, esetleg valamilyen csőrös itatópoharat próbálj meg!

7. 41676d7567 (válaszként erre: 5. - Moonlight13)
2014. júl. 14. 09:12

Az első három hétben cumisüvegezett, mert tápszeres volt, aztán már magától nem vette el.

Sok babánál bezavar a szoptatásba, ezért féltem is tőle. Meg nehéz róla leszoktatni. Én még oviban cumiztam, hiába kenték csípőspaprikával, keserű cuccokkal, semmit nem ért. Az alsó fogam is rosszul nőtt ki miattam. Párom keresztlányától, unokahugomtól is nehéz volt elvenni a cumit. Én ezzel nem akartam küzdeni.

6. Milup2 (válaszként erre: 3. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 08:37

Valahogy jó lenne pedig, ha rendszeresen kapna vizet, teát, vagy gyümölcslét, főleg ilyen nagymelegben..nem is tudom mit mondjak, mert fiam cumisüvegezett az első 3 évében, tehát nála nem volt gond, ivott rendesen (2 éves koráig szoptattam is, tehát nem zavart be nálunk szerencsére a cumisüveg)....

Ha fecskendővel megy, akkor azzal, de legalább kerül folyadék a szervezetébe, s nem szárad ki...

5. moonlight13 (válaszként erre: 3. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 08:31
Soha nem adtál neki cumisüvegből inni? És miért volt ellenérzésed ezzel kapcsolatban?
4. kobri29 (válaszként erre: 3. - 41676d7567)
2014. júl. 14. 08:30

Esetleg valamilyen itatópohár? Hátha azt elfogadja?

Nekem a nagyfiam volt extrán szorulásos, nálunk az oldotta meg a helyzetet, hogy nem csak gyümölcsöt/zöldséget kapott, hanem féladag, egy adag tejpépet is minden nap.

3. 41676d7567 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2014. júl. 14. 07:54
Próbálok, de nagyon nehezen megy. A cumisüveget nem veszi el, pedig minden korábbi ellenérzésem ellenére, már arra is rászoktatnám. Pohárból viszont nem tud inni, folyton kifolyatja a száján, vagy kiveri a kezemből és csurom vizes lesz mindene. Egyedül fecskendővel tudom belediktálni, de egy ekkora babát már elég gáz fecskendővel itatni :(
2014. júl. 14. 07:37
Vizet vagy teát is adsz neki? Mert ebben a melegben mindenképpen kell, hogy igyon is valamit...Többször kortyoljon/igyon naponta, sztem az megoldja a gondot...
2014. júl. 14. 06:34

Kislányom 7,5 hónapos. Hat hónapos koráig csak anyatejet kapott, kb 1,5 hónapja kezdtem el adni neki a gyümölcsöket.

Korábban kb 3-4 naponta volt széklete, de azt mondták, hogy csak anyatejes babánál ez nem jelent gondot és valóban nem is jelentett.

Azonban a hozzátáplálás megkezdése után is ritkán kakilt. Eleinte ez nem volt probléma, aztán egyre keményebbet kakilt, hiába adtam neki a lazítóként ismert gyümölcsöket (meggy, őszibarack, szilva).

Kb egy hete már az ügyeletre kellett vinni olyan nehezen és fájdalmasan kakilt. Ott kapott beöntést és hashajtókat (Laevolac és paraffin olaj illetve javasolták a glicerines kúpot). Ezeket a védőnő tanácsára elhagytuk, miután rendeződni látszott a probléma.

Almát, répát nem is merek neki adni, nem is kapott pár napja csak őszibarackot és meggyet egy kis krumplival. De utoljára péntek délelőtt kakilt (normális állagút) és ma már hétfő van. Most adtam neki Laevolacot, nem tudom paraffint adjak-e, esetleg glicerines kúpot?

Nem tartom jónak, hogy hashajtókkal tömjem, sem azt, hogy ne kapjon anyatejen kívül más ételt.

Mit csináljak? Adjak neki minden nap Laevolacot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook