Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálásnál egy héten hányszor kell adni zöldséget? fórum

Hozzátáplálásnál egy héten hányszor kell adni zöldséget? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 1. 13:04
Tízórait,uzsit kiválthatsz tejpéppel,gyümivel,de zöldség lehet mindennap ebédre....hisz nem csak krumpli van és répa....
2011. nov. 1. 12:58
a védőnő nekem azt mondta hogy ne de én adtam 6hótól. Szerintem ha bébikaja akkor lehet én adnám.más védőnő 4 hótól mondta hogy napi fél babakekszet kell adni pépesen hogy szokja a glutént. Ezek is összevissza mondanak mindent:)
7. 8082d554b1 (válaszként erre: 5. - D550c57e19)
2011. nov. 1. 10:23

Van, hogy még kér tápszert, de akkor 100-at még megeszik! Van olyan is, hogy nem kér!

Eddig napi egyszer kapott gyümit vagy főzeléket, délben!

Láttam olyan bébikajákat 4 hónapos kortól, amit tartalmaz glutént! Szerinted ilyet lehet adni már 4 hónapos babának?

6. d550c57e19 (válaszként erre: 3. - 8082d554b1)
2011. nov. 1. 08:01
én az elsők közöt adtam banánt is, gesztenyét, paradicsomot, főzőtököt, cukkinit és céklát....
2011. nov. 1. 08:00

nem is kell erőltetni.és eszik még utána tápszert v tejet? mert ha nem akkor lehet elég neki annyi. nekem a kicsi 100-120-at eszik meg.


és napi 1x adsz neki ? mert azt megpróbálhatod h 2x, 1x gyümi, 1x főzelék ha a cél h előrehaladjatok az evéssel...de én a tejpépet nem erőltetném csak a fontossági sorrendben a 3.:)

4. 8082d554b1 (válaszként erre: 2. - 710b866d3f)
2011. okt. 31. 20:00
Még nem váltottunk ki egy étkezést se! Sajnos!
3. 8082d554b1 (válaszként erre: 1. - D550c57e19)
2011. okt. 31. 19:59

Az elsőként adható ételeket: alma, őszibarack, krumpli, sárgarépa, sütőtök már ettünk!

De fél üveg,amit megeszik! Bármit próbálok csinálni, egyszerűen nem eszi meg az egy üveget! Erőltetni pedig nem akarom!

A doktornőnk, azt mondta, hogy akkor váltható ki egy etetés ha minimum a 150g-ot megeszi, és az ő tanácsára próbálgatok több mindent! :-)

2011. okt. 31. 19:51

minden nap kell mindenből kapnia, feltéve, ha a korának megfelelő fajtákat már kóstolta és "kiváltottátok" az étkezést.


Tízóraira gyümölcs, ebédre zöldség (főzelék), uzsira tejpép.

2011. okt. 31. 16:24
én nem így csináltam és nem is az a lényeg hogy gyorsan mindent adj neki szerintem. Én nem ez alapján adtam hogy zöldség vagy gyümi a kóstoltatásnál hanem az elsőként adható ételeket ettük sorra délelőtt.aztán mikor ki tudtunk váltani egy étkezést akkor botottam szét és adtam reggel gyümit délután főzeléket, zöldséget.mikor az is teljes kanalas étkezés volt akkor vezettem be a tejpépet uzsonnara és a főzelék lett az ebéd. Szerintem nem fontos a tejpépet bevezetni az elején, sokkal értékesebb a gyümölcs és zöldség de azok is fokozatosan.egy fajta gyümit pár napig aztán ha megszokta nincs baja akkor a következő. Persze zöldséggel is lehet kezdeni.remélem érthető volt amit írtam:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook