Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás: hogyan is? fórum

Hozzátáplálás: hogyan is? (beszélgetős fórum)


17. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Nikletty)
2012. jún. 27. 11:19

nem

hanem Nekem 1 cicibe nincs több zejem

igény szerint szoptatok és Nekem nem gyűlik össze 1 cicibe 2 deci

2012. jún. 27. 08:44

és még egy, hátha másnak is jól jön, mint iránymutatás, aztán tényleg minden anyuka ezen belül úgy csinálja, ahogy nekik a legmegfelelőbb:


A hozzátáplálás menete: először a délelőtti szoptatást cseréljük át a tízóraira. Adjunk az anyatej előtt 1-2 kávéskanál szűrt majd rostos gyümölcs- vagy zöldséglevet, később pépet. Naponta fokozatosan 1-2 kanállal emelve a teljes adagig, amely 50 g, s ezután még szophat. A hozzátáplálás első nyersanyagának íze legyen semleges, legjobb először az alma vagy sárgarépa leve, majd ugyanezek reszelve. A készítményeket mindig frissen kell elkészíteni. Hűtőszekrényben legfeljebb 24 óráig tárolhatók, ha a gyerkőc még nem evett bele. A hozzátáplálás második lépése a déli szoptatás helyettesítése. Ugyanazzal a fokozatossággal végezzük, mint a tízórai beiktatását. A harmadik szoptatás cseréjére délután, uzsonnaidőben kerüljön sor gyümölcspép, illetve uzsonnaételek fokozatos beiktatásával. A negyedik szoptatást este, főzelékkel váltsuk fel. Szomjoltónak víz helyett kaphat anyatejet, ha van elegendő. Ha nincs, akkor is érdemes mellre helyezni a csecsemőt, hogy nyugodt legyen az éjszakája, hiszen a hozzátáplálás alatt is fontos a pihenés. Az ötödik lépcső a hozzátáplálás során a reggeli szoptatás felváltása. Erre körülbelül a csecsemő kb. 1 éves kora körül kerüljön sor. Annál is inkább, mert a szoptatás az édesanyának is kényelmes, és könnyű eljárás. A korai ébredéskor még nagy erőt kéne venniük magukon az anyukáknak, hogy frissen készített főzelékkel etessék a csecsemőket.

2012. jún. 27. 08:21

sziasztok

találtam egy egész jó leírást, segít képbe kerülni:


A hozzátáplálást a gyümölcsök levével kezdd. Az elsők között az alma, őszibarack, sütőtök leve adható. Először csak pár kanállal adj, pl. a déli etetésnél. 3-4 napig csak egyfélét, hogy megfigyeld, nem allergiás-e rá. Amikor már mindegyik levet megkóstolta, és nincs baja, jöhetnek a pürék, szintén csak néhány kiskanállal először, és csak egyfélét. Almát, barackot almareszelőn tudod lereszelni, de utána keverd meg, mert levegős lesz. Minden nap ugyanannál az etetésnél adhatod, célszerű a délinél, mert azt úgyis felváltod a főzelékekkel. Ha a gyümipürék mennek, jöhet az első főzelék, a krumpli. Párold meg, hígítsd anyatejjel, tápszerrel vagy párolólével. 4-5 nap múlva próbáld ki a répát, céklát, sütőtököt. Ezeket krumplival keverd, úgy nem olyan intenzív az ízük (és a krumplit már úgyis kipróbáltad). Ne feledd, 4-5 napig csak ugyanazt, fokozatosan emelve az adagot. A krumplit keverheted a már kipróbált gyümölcsökkel, sőt, többfélét is turmixolhatsz egyszerre, így mindig változatos ízeket kap. Nekünk két hét kellett, mire egy szoptatást főzelékkel kiváltottunk. Főzelék után mindig kínáld meg innivalóval, hátha szomjas. Ha az ebéd már főzelék, kezdheted kiváltani a tízórait vagy az uzsonnát gyümölcsökkel. Ha ez is megvan, jön a vacsora, amire szintén adhatsz főzeléket is. A legutolsó általában a reggeli kiváltása szokott lenni. Ja, amikor már úgy egy hónapja eszi a főzelékeket, adj hozzá egy mokkáskanál étolajat, majd jöhet bele 1-1 kocka csirkehús, aztán pulyka, sovány disznóhús. Így lesz teljesen komplett az étele. Ha valami nem ízlene, ne erőltesd. Add, amit szeret, később újra próbálkozhatsz.

14. nikletty (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2012. jún. 26. 19:33

uh tudod mérni még mennyit szopizik?

de ilyenkor ez hogy működik, hogy nem szopik többet?

tudná már hogy hihi ez után jön még más is :D??


vagy nem értem :D

2012. jún. 26. 18:48

nagyon szépen hízott most

nem hinném, hogy kellene neki tejpép akkor

2012. jún. 26. 18:47

szerintem úgy a legjobb ahogy csinálod

Én is próbáltam máshogy mint ahogy szerettem volna

de csak kínlódtam és szendvedtem és Kende is

11. nikletty (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2012. jún. 26. 18:38

most jól hízott szerencsére :) két hét alatt majdnem 300 gr :D tán pótolt is az előző időkből...

elhagytuk a 6kg-t :D

pedig nem tejpépet adtam neki, hanem amit szabadott, pl alma-rízzsel, alma-krumpli, két cici között, vagy vacsira, általában amennyit szívesen fogadott


Köszi!

2012. jún. 26. 18:27

szerintem lépésről lépésre haladj

először koncentrálj a tízóraira, ha az megvan akkor jöhet a következő

Én még egy ideig így fogom adni, hogy 3x szilárd a többi tejcsi

olyankor szokták mondani,hogy este kell a tejpép ha nem hízik elég jól a baba vagy nem alszik jól

de Linus átalussza az éjszakát

a hízással nem tudom, hogy álltok most


persze reggel meg este lesz tejem csak jó lenne ha minnél több tejcsit szívna magába

sosem tudhatom, hogy mikor lesz vége a szopinak

főleg, hogy menszikor így lecsökken a tejmennyiség:(((((


Én teljesen a saját megérzéseimet követem

természetesen betartom az alapszabályokat és nem adok neki olyat amit mondjuk csak x hónap felett lehetne már adni de még nem annyi idős

Egyébként érdekes mert egy egészséges étkezést is úgy állítanak föl, hogy tízóraira meg uzsonnára mehet a gyümölcs

mármint, hogy Nálunk felnőtteknél is így van

2012. jún. 26. 18:17

meg azt sem értem, hogy azt mondják nekem hogy vacsira adja neki tejpépet


de miért mikor van tejem?

ha meg adni kell már neki akkor miért adjak tápszer alapú cuccot, mikor ehet rendes kajából is neki vlaót

8. nikletty (válaszként erre: 7. - Nikletty)
2012. jún. 26. 18:12
védőnőm mondta hogy gyümit két tejci között
7. nikletty (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2012. jún. 26. 18:11

jah is azon gondolkoztam hogy biztos mindenki akár másképpen ahogy kijött...

de szóval akkor te is mész úgy mond a saját megérzésed után


nem értem miért ne lehetne a gyümi egy tízórai, később keksz bele, vagy rízzsel már most is


de ha nap közben kiváltasz teljesen egy étkezést attól még reggel-este lesz tejed nem? ha akkor mindig szopiztatod

nyílván nap közben már nem lesz úgy idővel ha mást eszik, de idővel ez is a cél végülis

2012. jún. 26. 18:01

Szerintem legalább 100 féle választ fogsz kapni

Én először a tízórait majd az ebédet és végül az uzsit váltottam ki

délelőtt és délután gyümis desszertet kap és délbe pedig zöldséget

(de Én megvallom őszintén, hogy szopi után adom , kivéve a déli kajálást

Nekem úgy elkezdett rohamosan fogyni a tejem amikor úgy adtam a szilárd ételt, hogy szopi előtt, hogy nem győztem kapkodni a fejem

De Kendém szopizik úgy 80 mili tejet és utána megeszik 2-300 gramm szilárd ételt)

Valszeg ez sem jó így de így tudom a lehető legtovább fenntartani a tejem mennyiségét

5. 15a0ad145d (válaszként erre: 4. - 15a0ad145d)
2012. jún. 26. 17:45
Még azt elfelejtettem, hogy az én 5 hónapos bébim most reggel, délután és este kap tápot, az ebéd pedig már bébi papi.
4. 15a0ad145d (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2012. jún. 26. 17:39

Az az igazság, hogy én egyik lányomat sem szoptattam, így lehet, hogy kicsit könnyebben ment a hozzátáplálás.

Négy hós koruktól kezdve adtam nekik a nekik való üveges bébikaját, durván hetente csak egy fajtát, hogy kiderüljön, mennyire bírja a szervezete az új ízeket. Azért nem adtam eredeti gyümölcsöt, zöldséget, csak bébiételt, mert nem tudni, mivel van kezelve, permetezve, az üveges legalább bevizsgált...

És persze nem cumiból adtam neki, hanem egyből kiskanállal, hogy szokja és ne legyen lusti.

3. t_marcsi (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2012. jún. 26. 17:36
Ja... a "tejest" az vagy szopit, vagy egy adag tápszert jelent, ki mivel eteti a kicsikéjét.
2012. jún. 26. 17:35

Ezt a gyümölcs nem vált ki semmit dolgot én sem értem... az első gyereknél is rohangáltam mint a mérgezett egér, kérdezgettem mindenkit, hogy hogy is van ez? Egész adag tejes 4 óránként, közben félidőben + egy adag gyümölcs? Akkor nem fog enni tejeset... aztán a gyerekorvos végül azt mondta, hogy ha megeszik egy adag gyümölcsöt, az elég tízóraira/uzsonnára, később ehhez lehet hozzátenni a joghurtot/túrót/kekszet, hogy táplálóbb legyen.


Egyébként ez lassan nálunk megint aktuális lesz, de bevallom őszintén, hogy már nem igazán emlékszem, hogy mit hogyan csináltam pontról pontra + egy csomót változtak most a "trendek" is. Pl most 4,5 hónapos a kicsi, ő még nem kap semmit, a nagyobbik 3 éve ilyenkor már eszegetett... azt mondták még 1 hónapot várjunk... nemértem :(

2012. jún. 26. 17:31

légy szíves valaki íja már le nekem, hogy hogyan is kell elképzeljem a hozzátáplálás folyamatát? Hogy jutunk el a csak szopizós babától odáig, hogy csak reggel -este szopizik, aztán hogy ezek is elmaradnak...


Légy szí" írja le nekem valaki a folyamatot... általában mit váltanak ki először, hogyan, aztán mit...


Remélem érthető hogy mit nem értek. Az oké, hogy szopi előtt kell kínálni a főzelék-félét (zöldég+krumpli), na de a gyümölcsökre a védőnőm azt mondta, hogy két szopi között, akkor gyümölcs nem is vált ki semmit? A boltok tele vannak alma, stb üvegekkel... nem értem...


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook