Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás - egy másik ország elvei alapján fórum

Hozzátáplálás - egy másik ország elvei alapján (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hozzátáplálás - egy másik ország elvei alapján

25. 7d5dfa95be (válaszként erre: 19. - Kostyi79)
2008. dec. 6. 23:32

szia

mi is Angliaban elunk es jol kibantunk szegeny gyermekkel mert kaptunk otthonrol hipp teat es itt nem talalok.Te lattal valahol?tudsz valamit rola?gyartanak itt egyaltalan?neztem a hipp web oldalat de csak vizeket talaltam azt meg utalja

24. Nancy (válaszként erre: 23. - Kostyi79)
2008. nov. 20. 15:27
;-)))))))
23. kostyi79 (válaszként erre: 22. - Nancy)
2008. nov. 8. 20:04
A formula magyarul tapszert jelent.:)
22. Nancy
2008. nov. 5. 16:08

Sziasztok.

Mi Canadaban elunk,a lanyunk egy eves volt oktober 12.-en,29 pound,13.05 kg.Szopcsizik,es rengeteg gyumolcsot kap,reggelire yoghurtos rizsat,10 oraira joghurtot(minigo,az tele van vassal es kalciummal)ebedre heinz foteteleket,uzsonnara gyumolcsot,es muzlit(van babamuzli,tobb izesitesben csillag alaku,bananos,barackos a kedvence)es este altalaban apjaval eszik,zoldsegpuret.Szerencsere nekunk nem kell hozzataplalnunk tapszerrel,itt a formula es a similac,amit a babaknak adnak anyatej helyett.

Mi babank sem tul jol alvo,de valtozo,altalaban a fogzas miatt nem alszik jol,mert vannak olyan ejszakak,mikor este 9-tol alszik reggel 8-ig.

21. csallos (válaszként erre: 7. - Kriszta75)
2008. okt. 8. 15:59

Szia!

Szerintem kicsit korábban kellene lefektetni. Próbáld meg 7-fél 8 körül lefektetni. Elvileg egyhuzamban kb. 12 órát "kell" aludniuk, és nappal ebben a korban elegendő a délutáni 1 - max.2 óra. Nem hiszem, hogy az egész délelőtt átalvása normális jelenség, pláne ha egész éjszaka is alszik.

2008. jan. 28. 19:09

Szia!

Anyós pajtás ijedt meg a sok alvástól és már rám is ragasztotta az ijedségét, én örölök, ha alszik, mivel tényleg rengeteget mozog egész nap.

Én is úgy tudtam, hogy minnél nagyobb zsírtartalmú tejjel kell kezdeni. Kisfiam nem issza meg a tejet, tápszerezünk sajna.

19. kostyi79 (válaszként erre: 17. - Kriszta75)
2008. jan. 26. 16:46

Szia!

Mi Angliában élünk, itt a védőnő azt mondta, hogy tejtermékekből soha ne a csökkentett zsírtartalmút válasszuk. Az én fiam is 16 hónapos, 1 éves korától kap tehéntejet, 3.5 %-osat. Eleinte felesben adtam tápszerrel keverve, de hamar elhagytam, mivel szívesen fogadta tisztán is.

Az alvásra visszatérve pedig az én fiam is 14-15 órát alszik egy nap, ez telejsen normális ebben a korban. Csak gondolj bele, hogy mennyit rohangál amikor ébren van! Persze, hogy elfárad!

2008. jan. 25. 20:57
Most már házi tehén tejet adok neki, tisztán. Nagyon szereti.
17. Kriszta75 (válaszként erre: 16. - 5cb4354c81)
2008. jan. 14. 19:00
Köszi.
16. 5cb4354c81 (válaszként erre: 15. - Kriszta75)
2008. jan. 14. 18:07
Szia! 2,8-al. Egy hétig vizeztem egy kicsit, aztán tisztán adtam neki,
15. Kriszta75 (válaszként erre: 14. - 5cb4354c81)
2008. jan. 14. 13:44
Szia, és hányas tejjel kezdted? Már nagyon gondolkodom rajta, hogy a reggeli tápszeres tejet, kihagyom és rendes tejjel próbálkozom.
14. 5cb4354c81 (válaszként erre: 7. - Kriszta75)
2008. jan. 12. 17:03
Szia! Az én kisfiam 18 hós, és eddig babatejet, vagy bolti tejet kapott. Múlt héten váltottam házi tehéntejre. Eddig semmi kajától nem volt se kiütése, sem semmi baja, de mivel a házi tejci elég erős, kicsit tartottam tőle. De eddig semmi gond!!!! Napi 3-4 dl iszik meg belőle.
13. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Drnéni)
2008. jan. 10. 05:16
én is nagyjából így állok a hozzátáplálással.:)
2008. jan. 9. 21:45
Nekem sem volt mindig jó alvó, tényleg változhatnak. Kitartás!
2008. jan. 9. 21:42
Köszi a válaszokat. Du-án nem engedem, de nem is igényli az alvást. Doki szerint hagyjam aludni, ő azt mondja változhat bármikor.
10. Mokka78 (válaszként erre: 7. - Kriszta75)
2008. jan. 9. 21:37

Lehet hogy valami vitamin vagy egyéb hiánya van ,vagy vérszegény ezektől lehet aluszékony! Azért szerintem beszélj egy dokival is!

Én is irigyellek kicsit! amióta megszületetta fiam nem aludtam egyhuzamba 3óránál többet! :)

9. Mokka78 (válaszként erre: 7. - Kriszta75)
2008. jan. 9. 21:35

Nálunk 1éves kortól mondják hogy adható ,ha nem volt baj!

Az alvásra annyit mondanék ,hogy mindenkinke más az igénye! de ha még alszik délután is akkor én a helyedbe nem hagynám!

8. RLindi (válaszként erre: 7. - Kriszta75)
2008. jan. 9. 21:19

Szia!

Én kislányom tápszeres volt,1 éves kora után tértünk át a tehén tejre. Először higitva pár hét után simán. Nem lett semmi baja kiütés ilyesmi.

Az alvós kérdésedhez sajnos hozzászóllni ne tudok csak kicsit irigykedem:-) Kicsi lányom 2 éves múlt de még felkel éjszaka...(többször is)

2008. jan. 9. 21:08

Sziasztok!

Kisfiam 16 hónapos. Két hónapja hagytuk abba a szopit, műtétem volt és elment a tej, azóta tápszert eszik. Mostanában gondolkozom, a tehéntejre való átszokatásra. Érdekelne a véleményetek, megvártátok a 2. életévet a tehéntejjel, ha nem volt-e alleriája, kiütése?

Másik kérdésem Manó este fél 9-9 körül alszik el és másnap fél 11-11 de van, hogy délig alszik, anyósom szerint ez kóros, mit szóltok?

2008. jan. 9. 20:53

Tényleg érdekes!

A nyers gyümölcs nem ajánlott,hiszen úgy tartalmazza a legtöbb vitamint!

A fiam öt hetes kora óta kapja az almalevet majd késöbb pürét(csak nyersen) ,a gyerekdokim ajánlásával! Hasfájásra de csak keveset minden nap! :)

2008. jan. 9. 18:43
Nagyon érdekes volt a cikk, főleg, hogy én erről mit sem tudva meglehetősen hasonló elvek szerint kezdtem kislányomnál a hozzátáplálást, ellentmondva pár dologban a magyarországi gyakorlatnak. Ha van kedved még írni, érdekes volna megismerni a tengerentúli hozzáállást a szoptatás, ill. tápszerezés problémakörrel kapcsolatban is.
2008. jan. 9. 11:12
Tényleg logikus ez a hozzáállás, mert igenis különbség van egy négy hónapos vasgyúró és egy törékeny hat hónapos között. Mint kiderült nem lehet éles határokat húzni ebben sem! Az a probléma, hogy minden elv előbb vagy utóbb megbukik. Honnét lehet tudni, hogy ami tíz éve volt és mára elavult, az a mai javaslatokkal nem fog e megtörténni? Engem leginkább a FEJLŐDŐ ORSZÁGOK SZOPTATÁSI IDŐTARTAMÁRÁRA való hivatkozás bosszant. Csak rá kell nézni azokra a fotókra, amik ezekről csesemőkről készültek. Eggyébként teljesen szoptatáspárti vagyok, de a józan ész határain belül. Ha nincs kaja, persze, hogy az anya kénytelen szoptatni, akkor is ha van elegendő teje, ha nincs, különben éhen hal a gyerek. Arany középút, ez mindig beválik!!
2008. jan. 9. 10:51

Sziasztok,

nagyon érdekes,főleg,hogy a "fizikai" fejlettséghez kötik.

Én is gondolkodtam,hogy vajon miért enné meg az íztelen,sűrű krumplit,ha előtte kapott finom baracklét...Na de ebbe a csapdába én már beleestem,majd kiderül...

2008. jan. 9. 08:28
Hasonlít az elv a Suttogóban olvasottakéhoz.
2007. dec. 13. 19:33
7 éve élek Floridában, itt született kisfiam, aki 2,5 éves és kislányom, aki 4,5 hónapos. Mivel most kezd esedékessé válni a hozzátáplálás a kislányomnál, igy elég sokat foglalkozok újra a témával. Gondoltam másoknak is érdekes lehet egy más ország szemszögéböl olvasni a témáról. Sok hasonlóság van a magyar szokásokkal egybevetve, de vannak jelentös különbségek is.

Ugrás a teljes írásra: Hozzátáplálás - egy másik ország elvei alapján

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook