Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás 4 hónapos kortól fórum

Hozzátáplálás 4 hónapos kortól (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 15. 20:40
Szerintem a csak gyümi nem baj az enyém is megevett sokat tegnap pl 4 körte volt a tízórai. Nálunk azt mondja a védőnő hogy a hozzátáplálás lényege hogy úgy kezdd el adni ahogy később is fogod- ha tízóraira gyümit akarsz úgy is kezdd el. Szóval szerintem egyáltalán nem baj.
19. Indián lány (válaszként erre: 14. - Kiscsibe79)
2011. okt. 15. 20:27
Ha nem akarsz vagy tudsz babakaját készíteni,a bolti is jó,adhatod nyugodtam neki,csak a korának megfelelőt válaszd.
18. Indián lány (válaszként erre: 12. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 20:26

Ha meg a tízórai a gyümi,akkor az ebédnél lesz nagyobb étvágya.De a tízórai kiváltását gyorsan követi az uzsi kiváltása is,úgyhogy mindegy.

Az az 1 gyümis evés legfeljebb kicsivel kevesebb hízást fog eredményezni,de nem hinném,hogy fogyna tőle vagy megrónának érte.Hozzászokik majd a szervezete.Tömni meg végképp nem szabad(nem is lehet,főleg ha nem akarja),mert elveszti az evés örömét.

17. Indián lány (válaszként erre: 10. - Kiscsibe79)
2011. okt. 15. 20:21
A leírtak alapján nincs rá ok,hogy ne legyen széklet(kap anyatejet,rostot).Legfeljebb kicsivel több folyadékot is adhatsz neki még.A mi lányunk tápszeres volt,de még így sem volt szorulása.
16. Carfiol (válaszként erre: 14. - Kiscsibe79)
2011. okt. 15. 20:20
Én nem adnék bébiételt, csak végszükség esetén...Tegnap volt a hírekben, hogy különböző termékeket vizsgálgattak - köztük bébiételeket is - és az itthon kapható termékek sokkal silányabbak, mint amit külföldön kapsz meg. Ugyan az, de itthon rosszabb minőségű. Pont a bébiételeket említették meg, hogy 10-15%-kal több cukrot tartalmaznak. Egyébként én max abban bíznék, amit én csinálok. Nem mellesleg kóstoltam már bébiételt...uhh...némelyik elég gáz ízű, nem csodálom, hogy a gyerek is kiköpi:)
15. Carfiol (válaszként erre: 12. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 20:16
"Amúgy sem egy nagyon hízós baba, havi 700 a maximum" - az tök jó, mit akarsz? :)))
14. Kiscsibe79 (válaszként erre: 11. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 20:14
Köszönöm! Remélem, nálunk is megoldódik ez a probléma. És milyen formában adjátok a gyümölcsöt, főzeléket? Bolti üveges, vagy Ti készítitek el? Szerintetek a bolti üveges is olyan hatékony és egészséges, mintha én itthon igazi gyümölcsöt adok??
13. Carfiol (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 20:14

Szia!

Szerintem jól kigondoltad, de én annyiban változtatnék, hogy az uzsit felcserélném a tízóraival, hiszen a tejpépet és anyatejet, tápszert könnyebb megemészteni, mint a gyümit. A barátnőm védőnő, ő így csinálja a babájánál. Én úgy tudom gabonapépet 4 hónapos kortól már kaphat a baba, kérdezd meg az orvost vagy védőnőt...az úgy elég tápláló lenne :)

12. 67c772efc3 (válaszként erre: 9. - Indián lány)
2011. okt. 15. 20:13

De akkor a hízása is lassulni fog, nem?! Amúgy sem egy nagyon hízós baba, havi 700 a maximum, nem tudom jobban megtömni, mert ha nem kell neki, hát nem kell...

Amúgy azért gondoltam az uzsit kiváltani, mert így vacsira éhesebb, jobban eszik és nagyobbat alszik. Talán...

2011. okt. 15. 20:11
Nálunk mindig volt széklet eddig, maximum már nem folyós, hanem felnőttes. Sőőőt, eddig volt, hogy 3 napig semmi, most van, hogy egy nap 2x is jön... A rostok segítenek állítólag, leginkább az őszibarack..
2011. okt. 15. 20:10

Sziasztok!

Kislányom 5 hónapos, már elkezdtük a hozzátáplálását, először őszibarack, majd sütőtök alma, most pedig szilva. Étkezések között kapja. Egyébként anyatejes baba. Én azt szeretném kérdezni, hogy Nálatok előfordult-e, hogy a hozzátáplálás kezdetén napokig nem volt széklet? Nálunk igen, már kórházban is voltunk, és aggódom. Állítólag a rostok segítenek ebben. Igaz ez????

9. Indián lány (válaszként erre: 8. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 20:09
Akkor nyugodtan kiválthattok napi 1 étkezést(a tízórait)és az lehet csak gyümölcs.
2011. okt. 15. 20:06
Indián lány - nem csak anyatejes, soha nem is volt. A mai napig kap valamennyi anyatejet, de a tápszer is megy rendesen. Pont azt lőttük be célnak, hogy a tápszert váltsuk ki gyümire, erre arra és a maradék csak anyatej lesz. Bár, ha így haladunk (nem szopizik, csak fejek), akkor ez is hamar elapad.... :(
2011. okt. 15. 20:04

Köszönöm a válaszokat. Szerintetek akkor nem gáz, ha az egyik étkezése csak gyümi?! Ma pl betolt 200 mlnek megfelelő almás répát, simán... Nagyon imádja. Utána elvolt, kinyúlt és azóta is alszik. Magyarán tele a bendő. De sok helyen meg az írják, hogy a gyümölcs nem válthat ki kaját, az csak desszert. Sokak szerint max. 100 mlnek megfelelő pépet kaphatna és mellé a táp, anyatej... Magyarán, ami tápláló is.

És most arra gondoltam, hogy akkor a gyümit tejpéppel keverem el, így elvileg valamennyire kiváltok étkezést és mégis tápláló, mint a gyümi maga, ami kalóriaszegény.... Vélemény?

2011. okt. 15. 20:01

Mivel a mi lányunk csak tápszeres volt,ezért 4 hónaposan el lehetett kezdeni a kóstoltatást.Viszont ha a tiéd még szopizik,értem miért ellenzi a drnő.De végül is te döntesz.Kezdetben sztem mindenképp csak 1 etetés legyen kanalazás,ez általában a tízórai szokott lenni.Jó dolgokat választottál,talán csak a banánnal kéne még várni egy kisit(a bolti bébiételeknél az adott kornak megfelelő az összetétel és az elkészítés,így az más,az adható bármi is).Később kiválthatja az uzsonnát is 1 kanalazás(ezek közül bármi,tehát gyümi,tejpép is lehet).Az ebéd még később váltódik ki,majd a reggeli,az után pedig a vacsi(de ezekre még ráérsz).A vacsi viszont sztem legyen még anyatej/tápszer,ne pépezz,gyümölcsözz.

Tízóraira érdemesebb valamilyen gyümölcsöt választani(ez később úgyis így lesz pl a bölcsiben)és uzsira tejpép gyümölccsel.

5. d550c57e19 (válaszként erre: 3. - D550c57e19)
2011. okt. 15. 20:00
folyt köv. Most ott tartunk hogy korán tápszer 5 körül, 8körül tejpép,11.30körül gyümölcs .15.00körül főzelék és este jó éjt tejpép ,vagy babakeksz tápszerben feloldva. Szerintem jó megoldás még hogy nem vízzel hanem gyümölcsel.gyümölcslével csinálod a tejpépet az úgy elég laktató vagy 6 hótól kekszel vagy 7gabonapehelyel.
4. t_marcsi (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2011. okt. 15. 19:55
Nálunk úgy volt, hogy először az ebédnél adtam hozzá zöldséget, utána jött tízóraira a gyümölcs, és az utolsó volt uzsonnára a gyümölcsös kajci. Mindig úgy, hogy eleinte egy étkezést váltottam ki. Tehát először az ebédnél pár kanál és tápszer, amíg el nem jutottunk odáig, hogy megevett egy egész adagot, és utána jött a többi étkezés sorban. Nálunk kb. 5,5 hós volt, mikor az ebédet kiváltottuk, rá egy hónapra a tízórait, és 8 hósan az uzsonnát. Ezután reggelire maradt a tápszer, tízóraira gyümölcs, ebédre megfelelő főzelék egy idő után hússal majd tésztával, uzsonnára gyümölcsös gabona, vagy gyümölcsös tejtermék volt, vacsorára pedig egy idő után áttértünk a tápszerről tejpépre.
2011. okt. 15. 19:55
szia! Én is 4 hótól tápláltam hozzá és dokija válogatja hogy mit javasol ezzel kapcsolatban. Szerintem csak magadra hallgass ha télreondolod ki akarsz váltani és a babád nyitott rá akkor hajrá:) főleg ha tápszeres. Nekem 6.5 hós a pici és már csak egyszer kap tápszert, nálunk ő akarta így nem fogadta el nap közben a folyékony kaját. Én úgy csináltam hogy először gyümölcsöt adtam , az lett a tízórai , azzal váltottam ki. Aztán az uzsit ami tejpép. Utána jött a főzelék, amit ebédre kap.ez elofordul hogy gyümölcs-hivatalosan elég kevés dolgot ehet még az elején- de a lényeg hogy teszek hozzá krumplit vagy rizst
2011. okt. 15. 19:52
Az én babám még 7 hónapos korában is szopott, de 4 hónapos kórtól kapott délelőtt zöldséges kaját( répa, krumpli, sütőtök,)ezeket almával kevertem.Délután pedig a korának megfelelő grízeket. Nagyon szerette és nem hízott el. Nagy melegben bébiknek való gyümölcslevet és ha nem volt akkor és facsartam narancsot és ezt teával kevertem. Anyatejet minden alkalommal kap a mai napig is amikor igényli, de napi 3x legalább.
2011. okt. 15. 19:42

Sziasztok!

Kislányom már 3 hónapos kora óta kóstolgat. Most 4 hónapos múlt, szeretnék egy megfelelő rendszert kialakítani, ami tápláló, amitől hízik ugyanúgy, de kóstolgat is. Most, amiket eszik: alma, répa, tejpép, tápszer, anyatej, ritkán banán, sütőtök, őszibarack.

Én így gondoltam:

reggeli - anyatej/tápszer

10órai - pép és anyatej/tápszer

ebéd - anyatej/tápszer

uzsi - csak gyümi

vacsi - pép és anyatej/tápszer


A védőnő szerint már ki lehet váltani egy étkezést, de a gyerekorvos azt mondja, még ne. A kérdés, hogy akkor uzsira hogyan adjak, hogy tápláló is legyen, de gyümizzen is?!


Ti hogy csináltátok?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook