Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás 2017 fórum

Hozzátáplálás 2017 (beszélgetős fórum)


16. Cucicsillag (válaszként erre: 13. - 915e4d9553)
2017. márc. 8. 00:14

Egy reszevel tok egyet ertek :)

Nyilvan ahany anyuka annyi velemeny es ahany anyuka/baba, plusz annyi,mert nalam a ket fiamnal is tok valtozo izlesuk volt.


(A legujabb kutatasok szt.meg olyan,mintha az anyamehben lennenek vagy mi, azert necces a 3 honapos korig es onnantol indul be az emesztesuk igazan) passz..


Na es ez, hgy vannak anyukak, akik nem tudnak X okbol szoptatni, van aki igen-az tok igaz,hg minden mami hallgasson a megerzeseire es minden rendben lesz :)

2017. márc. 6. 23:03
A WHO legújabb ajanlasa mind anyatejes, mind tapszeres (!!!!!) Babak eseten a fel eves kor.
2017. márc. 6. 13:32

A régi időben volt szokás 2 hósan neki állni a hozzátáplálásnak. Amikor ráadásul még nem is volt rendes tápszer, nagyon sokan pirított lisztet adtak, tehén tejet vizezve stb. Ma már ezt tudjuk, hogy nem tesz jót.

Anyatejes babánál nincs kőbe vésve mikor állj neki a hozzátáplálásnak. Van aki 6 hónaposan elkezdi, van aki 1 éves koráig csak szoptat.

Én 2 hónapig tudtam szoptatni, utána 100% tápszeres volt kislányom, nekünk is azt javasolta a védőnő 4 hónaposan kezdjük el, mivel nehezen kakilt, de én helyette tápszert váltottam, megvártam mikor a kislányom elkezdett érdeklődi az étel iránt.

Ha elfogadsz egy tanácsot, ne hallgass senkire, csak is a gyerekedre. Ő tudni fogja mikor érett meg a kóstolásra. Nem kell elsietni, minden gyerek más mindegyik másképp fejlődik,érik meg a dolgokra.

2017. márc. 6. 09:29

Nincs kőbe vésett szabály a hozzátáplálásra.

Teljesen más volt az elfogadott az én időmben, mást javasolnak most.

Annak idején, amikor én voltam érintett a témában, már 3 hónapos kortól javasolták a hozzátáplálást.

Ma már azt mondják, 5-6 hónapos kor előtt nem javasolt a hozzátáplálás, mert a babák emésztőrendszere nem elég fejlett, hogy feldolgozza.

Ezen én mai napig csodálkozom, hogy régen elég fejlett volt a babák emésztőrendszere, ma meg nem? De mindegy, ez csak egy kis mellékzönge volt részemről.



Most már nagymamaként vagyok érintett a témában. Lányomnak ikerbabái vannak, elég rövid ideig tudta őket szoptatni, utána tápszert kaptak.

Tőlem kérdezte, szerintem mikor kezdje a hozzátáplálást. Mert mindenki mást mondott. Ismerős. Szakemberek mondanak egymásnak homlokegyenest véleményt. Egy kezdő kismama kire hallgasson?

Önmagára.

Én csak tanácsoltam neki, ő elfogadta. De az ő döntése volt. A mi babáink egészségesek, jól fejlettek. 4 hónaposak voltak, amikor először kaptak alma,- és őszibarack levet. Elfogadták, nem volt semmi baj. Aztán a gyümölcspépekkel sem volt semmi gond. Jött a főzelék. Fokozatosan lett minden bevezetve. Mára már nagyon sok mindent esznek. Minden gond nélkül. Van olyan étel, amit mindketten szívesen esznek, van amit egyikük jobban szeret, mint a másik.


Te is jól fogsz dönteni. Ne félj meghozni a saját döntésedet. Merj belevágni, amikor elérkezettnek látod az időt. Nem fogsz bajt okozni a babádnak, mert ha bármi jel arra mutatna, hogy korai a hozzátáplálás, akkor azt a baba jelezni fogja. Akkor abbahagyod, és próbálkozol később.


Bátran! :)

12. Cucicsillag (válaszként erre: 10. - Floracska)
2017. márc. 5. 23:48

Nalunk a 2 kul.vedono , total mast kepvisel :)


Mai fejjel az elsonel sem dimenzionaltam vna tul... De nyilvan igy kellett lennie :)

11. rinike (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. márc. 5. 07:50
Én is úgy tudom, hogy anyatejes babánál 6 hónaposan, tápszeresnél 4 hónaposan. Ugyanakkor nekem egy 24 éves fiam, és egy 4 éves lányom van. A fiam 1 éves koráig, a lányom két éves koráig szopott. A fiamnál még az volt a protokoll, hogy 2 hónaposan el kellett kezdeni hozzátáplálni, a lányomnál már a 6 hónapos kor. Mindkettő jóevő gyerek lett, így nem az elkezdés időpontja lehet a döntő. Utólag azt mondom, hogy a 2 hónapos korán volt. A 6 hónapos kort meg nem bírtam kivárni, mert annyira kíváncsi voltam, hogy mit szól majd az ízekhez a kislány, így kb. 2 héttel előbb már kóstoltattam vele az almalevet friss almából (nem ízlett neki), de végül ennek sem volt jelentősége.
10. floracska (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2017. márc. 5. 00:40

A védőnőnek azt kell mondani, ami a protokoll. De lehet védőnő függő, a mienk ragaszkodik ahhoz, hogy azt mondja, ami elő van neki írva. Ennek ellenére nem ellenezte, amikor mondtam neki hogy 3 és fél hósan elkezdtem a hozzátáplálást. Sőt, megjegyezte, hogy az ő fia 3 hónaposan már 2 üveg babakaját betolt naponta.


(persze megjegyzem, az anyatej fontos, és ha nekem lett volna, lehet én is később kezdem el)

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. márc. 5. 00:04

Ha kizarolag amyatejes a babad, akkor fel eves kor utan. En, az elso fiamnal felhivtam a milumiles tanacsadast, mtak, eszembe se jusson tapszer, ha eleg a tejci -holott, az O erdekuk lenne, hgy minel tobbet eladjanak.

Szval,mind2 fiamnal 6 hos kor utan kezdtuk -nekem nem volt kenyelmetlen es faraszto eccaka felkelni, mert szopi kozben be is aludtam, alt. De nyilvan van, aki mashogy eli meg vagy ,ha kulon alszik a bebi. Vedonotoket is kerdezd , azert van ;)

8. floracska (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. márc. 4. 23:35

Én 3 és fél hónaposan kezdtem. Csak tápszeres baba. Ezt mindenki maga dönti el, szerinte mi jó a gyerekének. A modern kor szemben áll a régi korral. Tény, hogy az orvostudomány fejlődött azóta. De a 4 hónap csak egy körülbelüli érték. Nyilván nem kerek 4 hónapos korában érik meg a bélrendszere, ez pont úgy emberfüggő, mint hogy valakinek előbb jön meg a menzesz, valakinek később. Engem 2 hónapos korom óta hozzátápláltak. Semmi bajom nem volt soha, még egy náthám is csak 2-3 évente, nagyon ritkán hiányoztam suliból betegség miatt.

Egyébként almalevet régen már 6 hetes kortól adtak, segített a székelési problémákon.


Az anyai ösztönök bennünk vannak, engem nem érdekel más véleménye. Amikor úgy érzed, a babádnak szüksége van plusz kajára, akkor kezdd el. Csak a 3 hónapos korát minimum várd meg.

2017. márc. 4. 22:10
Mi 3 hónaposan kezdtük a kóstolgatást orvosi javaslatra(tápszeres volt).Nekünk ez így jó volt,nem is lett allergiás semmire,jó étvágyú,nem válogat.
2017. márc. 4. 21:39

jaj, el ne kezdd még!!!


várj 5 hónapos koráig nyugodtan

5. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 3. - 9c485f67e8)
2017. márc. 4. 20:41

Ilyet még én se hallottam. Illetve csak egyszer, amikor egy (egyébként szimpatikus) cigány csajszival beszélgettem a gyerekorvosi rendelőben, és mondta, hogy az ő babája Karácsonykor már töltött káposztát fog enni, kb. 3 hónaposan.

Hááát...izéé :)

4. hagnes11 (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. márc. 4. 20:38
A babák emésztőrendszere nem érett olyan korán a hozzátáplálásra! És ilyen szempontból mindegy, hogy anyatejes vagy tápszeres. Kérlek olvasgasd a www.lll.hu oldalt, rengeteg hasznos infot találsz ott! Ha lehet érdemes 6 hónapos korig várni! A kisfiam majdnem 6 hónapos volt mikor kóstolgatni kezdett, aztán tejallergia gyanú miatt az egészet szüneteltettük 8 hónapos koráig. Most 15 hónapos és tejterméken kívül eszik majdnem mindent. Mellette anyatejen is él de sokat eszik, jól fejlődik! Nem kell sietni, mert felesleges. Annyi ideje lesz még mindent kipróbálni és megkóstolni! :)
3. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - 30ed059098)
2017. márc. 4. 20:27
2 hónapos kortól???
2017. márc. 4. 20:24
Én úgy tudom, hogy anyatejesnél 6, tápszeresnél 4 hónapos kortól ajánlják a hozzátáplálást. Mi anyatejesek voltunk, de mivel nagy baba volt 5 hónapos korában mondta a védőnő, hogy kezdhetjük. Előtte pár kiskanál baracklevet kapott már 2 hónapos kora körültől, mert sokáig nagyon nehezen kakilt és végül 5 hónapos kora előtt 10 nappal elkezdtünk próbálkozni más levekkel is. Egyáltalán nem volt elsőre siker, a baracklé maradt sokáig a nagy kedvenc, kb. 7 hónapos kora körültől mondom, hogy eszik és nem csak kóstolgat. Szóval kellett idő mire belendült.
2017. márc. 4. 20:18

Ki mikor kezdte a hozzátáplálást?

Van aki azt ajánlja hogy 2-3 hónaposan kezdjük,van aki azt hogy 6 hónaposan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook