Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hová tűnt az időjárás kiszámíthatósága? fórum

Hová tűnt az időjárás kiszámíthatósága? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hová tűnt az időjárás kiszámíthatósága?

12. Ilcsi Mama (válaszként erre: 1. - Netbarátnő)
2011. febr. 24. 13:40

Kedves Netbarátnő! Olvastam a cikkedet Valóban az időjárás ma napság nagyon szélsőséges. Igazat adok neked, viszont abban, hogy a népi meg figyelések <főleg a paraszt regulák és a juhászok megfigyelései> bizony nagyon sok igazságot tartalmaznak. Én közel 40 éve készítem és küldöm el barátaimnak és ismerőseimnek már az év elején – ajándékként – az egész évre szóló időjárás előre jelzést. Ennek pedig az alapja a HOLD fázisok, valamint a sok éves Regula gyűjteményeim, valamint mások és az általam feljegyzett valóságban megtörtént időjárás feljegyzések. Ez mutatja meg végül is, az évvégén, hogy milyen %-os volt a beteljesülés. Hosszú évek óta az enyém éves átlagban olyan 80 % fölött van.

Most már a HOXA hobbi § Otthonra kattintva” Ilcsi Mama 2011. évi időjárás előre jelzése címmel” Te is olvashatod a TÉL/TAVASZ részt. Hamarosan fent lesz a NYÁR is, (sajnos a Hoxa oldalra beküldött sok más anyag moderátori ellenőrzése igen hosszadalmas, ezért még a Nyár és az ŐSZ/TÉL még nem aktív - de elfogadott- cikk).

Hoxa „Fórumon a 40-70 év közötti nagyik, gyertek hozzánk” oldalon megtalálsz Ilcsi Mama néven. Amennyiben megírod privát levélben az E-mail címedet, nagyon szívesen elküldöm neked a Regula gyűjteményemet, hanggal és képpel is, mert látom, hogy szereted és hiszel is benne.

Szeretettel Üdvözöllek: Ilcsi Mama

11. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 10. - C33bd8536b)
2011. febr. 23. 07:08
Az jóóó! Nálunk csak cinkék meg verebek vannak egyelőre. De a madáretetőhöz néha ellátogat egy vércse ( vagy karvaly?) is, olyankor a madárkáim lapítanak a csipkebokor legsűrűbb mélyén.
10. c33bd8536b (válaszként erre: 9. - Dombrádi Ildikó)
2011. febr. 19. 18:19
Nálunk már itt van. Csak maradjon is...:)
2011. febr. 19. 10:53
Ma Zsuzsanna napja van, a régi népi kalendárium szerint ha ma megszólal a pacsirta, itt a tavasz napokon belül!
8. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 6. - Anyuci91)
2011. jan. 7. 16:45

Erről jut eszembe:

Két öreg paraszt a mező szélén nézelődik. Az egyik megsimogatja a vállát:

-Alighanem szél lesz, érzékeny az izületem!

-Nekem a térdem is fáj, eső is várható!

A közeli fa mögött ott áll Aigner Szilárd, és jegyzi a szavaikat...

7. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 5. - C33bd8536b)
2011. jan. 7. 16:42
Nagyon szivesen!
2011. jan. 7. 07:54
Szerintem a frontérzékenyek sokkal jobban megérzik és eltalálják, mint a meterológusok, ha tévednek ők azért felelősségre nem vonhatók, a fizetésüket így és megkapják. Nyugodt állás és semmi koczkázattal nem jár. Üdv.Ágnes
5. c33bd8536b (válaszként erre: 4. - Dombrádi Ildikó)
2011. jan. 7. 07:47
Köszönöm.
4. Dombrádi Ildikó (válaszként erre: 2. - C33bd8536b)
2011. jan. 6. 20:28
Az "ízik" a száraz kukoricaszár darabja. Régen ezzel fűtötték a kemencét ( ezzel is)
2011. jan. 6. 19:01
az tuti anno nem volt ilyen,ezert faj a fejem minden nap
2011. jan. 6. 18:05

Azért a paraszti-világ időjárásjóslatai sem voltak egyértelműek.

Miközben olvastam a cikkedben, hogy "a gazdák megállapították, hogy ha vízkeresztkor megcsordul az eresz, hamarosan vége a télnek, jó termés ígérkezik", eszembe jutott, hogy a reggel azt hallottam a rádióban, hogyha kemény fagy van ma, és derült idő, akkor rövid lesz a tél. Ami pont az ellenkezője, mint amit te írsz. Kíváncsi lettem, és utánanéztem a neten. Ezt találtam:


1."Ha Vízkeresztkor megcsillan a víz a kerékvágásban, nem lesz hosszú a tél."


2. "Ha vízkeresztkor megcsordul az eszterhély, az íziket rakjátok el, mert hosszú lesz a tél"


Nem tudom ugyan mit jelent az "ízik", de hogy ez két egymásnak ellentmondó népi időjóslás, azt látom.:)


Én mindenesetre az utóbbinak hiszek, mert ma -16 fokra ébredtem, és nagyon várom a tavaszt.:)

2011. jan. 6. 16:08
Szeszélyes, változékony időjárás jellemezte az őszt, és ilyenek a téli hónapok is.
A hőmérséklet egyik napról a másikra 10 Celsius fokot süllyed, vagy emelkedik. Az őszi és a téli hónapokban egyes napokon szinte tavaszias időjárás volt. Gyakran lehetett hallani, hogy ez a hirtelen és nagymértékű hőmérsékletingadozás az emberi szervezet számára megterhelő, semmiképpen sem ideális.

Ugrás a teljes írásra: Hová tűnt az időjárás kiszámíthatósága?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook