Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hova tűnt a vágyunk? fórum

Hova tűnt a vágyunk? (beszélgetős fórum)

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Dfc04c70e4)
2021. júl. 9. 18:32
Köszönöm, hogy írtál, nagyon hasznos volt!
12. Amaunet (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 11:04

Tudod, nagyon sokan könnyen nyilatkoznak úgy, hogy így szeretem, úgy szeretem, őrülten szerelmes vagyok...

Holott valójában az első probléma szétrebbenti ezt a "nagy szerelmet". Vagy ha elmúlik a vágy, már nem is olyan nagy a szerelem.

11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 10:10

Szerintem ebben nincs semmi különös. Véleményem az, hogy teljesen természetes, ha 2 és fél év után nem ugyanazt a hévet, izgalmat, vágyat élitek meg, mint szerelmetek kezdetén.

Többnyire a szerelem kezdetén van az igazi lángolás, ami felperzsel mindent. Aztán, ha az a láng az idő haladtával kisebb lesz, egyáltalán nem probléma, hanem természetes. A lényeg az, hogy ne aludjon ki. Ha megmarad a parázs, akkor az ismét lángra kaphat. Akárhányszor.

Nem hiszek abban, hogy egy pár 20-30-40 év eltelte után ugyanazzal a lángolással néz egymásra, ugyanazzal az intenzitással működik köztük a szex. De hiszek abban, hogy vannak olyan házasságok, ahol 20-30-40 év után is megmarad a szeretet, összekötik őket a hosszú évek közös élményei, az együtt megélt dolgok - a maguk nehézségeivel együtt. De a több évtizednyi lángolásban, az izgalomban és a hévben - főleg, hogy ugyanazzal az intenzitással élik meg emberek - na, ebben nem hiszek.

Az, hogy 2 és fél év után a szerelem mondjuk a ti esetetekben, vagy bárki másnál elmúlik, szerintem természetes. Persze ettől még mindig maradhat vágy, tarthatják a párok egymást izgatónak, vonzónak, és működhet a szex. Ez még csak 2 és fél év. Úgyhogy nyugi! Írtad, hogy beszélgettek erről. Hiszem, hogy ez már önmagában nagyon jó dolog. Nem lehet mindig minden kerek, vannak hullámvölgyek. Ez is természetes.

Környezetváltozás, nem rutin szerinti dolgok nagyot tudnak lendíteni, amikor éppen nincs az az őrült lángolás.

Igazad van, túl fiatal még a kapcsolatotok ahhoz, hogy hagyjátok ellaposodni. A megszokás nem mindig jót jelent. Hallottam már olyat, hogy "megszoktuk egymást". Más az összeszokás, más a megszokás.

Ne zárkózzatok el eddig számotokra ismeretlen dolgoktól! Nyugodtan beszélgessetek tabu nélkül, ne féljetek belemenni olyan szexuális témába, ami eddig szóba sem jött köztetek. Ha mindkettőtök vevő olyan dolgokra, ami idáig esetleg szóba sem jött köztetek, de szívesen kipróbálnátok, akkor akár lendíthet is a mostani állapototokon. Tabuk nélkül. :)

10. globus (válaszként erre: 4. - Fidel)
2021. júl. 9. 08:36

Nem attól mesebeli, hogy sok a szex. Hanem együtt alakultak úgy az igények, hogy mindkettejüknek ideális. Ami lehet akár havi két alkalom, vagy heti egy. Minőségében is közös jellemzőkkel.

Ha csak egyik fél nem tartja elegendőnek, akkor van mit megbeszélni.

2021. júl. 9. 08:35

Természetes a vágy csökkenés. Emiatt ne aggódj. Mindenkénél van.


Ha egy kapcsolatban csak a vágyat keresi valaki az fél évente válthatna partnert.

2021. júl. 9. 08:20
Nekem több, mint 10 évnek kellett eltelnie, hogy ez megtörténjen.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Amaunet)
2021. júl. 9. 06:37
Igen, biztos. de egyébként nincs összefüggés, mert hány olyan kapcsolat van, ahol meg csak a vágy van, és mondjuk nincs szerelem.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Fidel)
2021. júl. 9. 06:36
Miért?
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 01:40

"nagyon szeretjük egymást"


Ez biztos? Szerintem gondold át újra.

4. fidel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 9. 01:03
Az a lényeg ,hogy ne hidd el a 20-28 éves mesebeli kapcsolatokat!:)
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 22:38
Nálunk 28 év után sem változott, a férjem pont úgy néz rám, mint huszonévesen :)
2. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 22:36
januárban volt 20 éve, hogy ,együtt vagyunk és nincs ilyen problémánk. Sokat kell egy kapcsolatért dolgozni.
2021. júl. 8. 22:29
Sziasztok! A párommal két és fél éve vagyok együtt, nagyon szeretjük egymást, de kb. két hónapja nem az igazi minden az ágyban, picit el is távolodtunk egymástól , nincs az az izgalom és hév. Sokáig nem volt kapcsolatom nekem sem előtte, neki sem, ezért is csodálkozom, hogy ahhoz még túl "fiatal" a kapcsolatunk, azt gondoltam, ha ez 10 év után jön elő, akkor oké. Beszélgettünk erről sokat, hogyan tudjuk felfrissíteni, új dolgokat kipróbálni stb., de valami mégsem kerek. Kinél, mennyi idő után jött ez a probléma elő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook