Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová teszed a család megunt, kinőtt ruháit? fórum

Hová teszed a család megunt, kinőtt ruháit? (beszélgetős fórum)


1 2
44. 706217a8a2 (válaszként erre: 43. - Fáradt*)
2012. márc. 8. 12:03

Igazad van.

Én indítottam a topikot,én naiv ,azt hittem becsületesebbek az emberek.Egy napon egy szép kézzel kötött pulóvert csináltattam valamikor régebben.Alig használtam és meguntam.Bevittem a Vöröskeresztbe ,hogy adják oda rászrulóknak.Amikor az átvevő hölgy zézegette már láttam rajta,hogy nagyon teszik neki.

Szeretném tudni mi lett a sorsa,de azóta nem találkoztam ott azzal a hölgygyel.!!!!!!

2011. dec. 19. 10:34

Ma nagyon nagyot csalódtam!Az ősszel oda ajándékoztam a ruháimat a családsegítő társaságnak,gondolván,szépen átadják majd olyan személyeknek akik rá vannak szorulva.Mai történésem:állok a postán a soromra várva,áll előttem egy jól öltözött hölgy,csomagot ad fel az 1990ft-os díjszabással.Látom rajta a nagykabátom!

(Felismertem,mert egyedi gallért varrtam rá,mivel egy kicsit megfogattam a vasalóval)amikor elment a hölgy kérdezem a postás kisasszonyt,ki volt?..mondja a rehabilitációs vezető!!!

kis falu,mindenki ismer mindenkit,..

Én tengetem magam a járadékomból,ő kap 6 számjegyű fizetést..rászoruló!!!A jótékonykodásról ennyit!Valóban igaza van annak,aki azt írta kiválogatják a hasonló helyeken..

2011. nov. 12. 16:15
Van valaki aki ingyen elviszi tőlünk a megunt vagy elrongyolódott ruhákat
41. Ami.
2011. nov. 12. 15:43
Van pár szegényebb család,ami jó rájuk nekik,a többit hajléktalanoknak.Van egy csoport,Margaréta ők keleti országrészre szállítanak,Baranya stb.A falu nagy rész munkanélküli,még a polgármester is válogat a csomagok közt.Ők is eljönnek érte,és nem kell fertőtleníteni,mint pl a vöröskeresztbe. Tudom,hogy ők nem lenyúlják,és tényleg azokhoz kerül,akiknek nagy szükségük van rá.
40. b8103f009a (válaszként erre: 1. - 706217a8a2)
2011. nov. 12. 15:13

Én ismerős családoknak,rokonoknak adom.Családsegítőnek,segélyszervezeteknek sosem adom,mert úgy nagy valószínűséggel azokhoz kerül,akiket nem támogatnék önszántamból sosem.

De van a környezetemben bőven olyan család ahol elkel a segítség,és akiknek szívesen adom.

2011. nov. 12. 14:49

Ez a topik ugy látszik kihal.Pedig nagyon sok rászoruló gyerek van-lessz aki szivesen fogadná a ruhanemüt.Én azt hittem nagyobb érdeklődés uralja majd ezt a topikot.


Nem kerül pénzbe ha elviszitek a Vöröskeresztebe a holmikat,én is igy teszek.Nekem iker unokáim vannak 1 kisfiu és 1 kislány.Ők nem hordhatják egymás ruháit mert meretben sem jó,azaz ugyanaz a méretük.

Minden szépet és jót Mindnyájatoknak.

38. Ata06
2011. okt. 11. 10:58

Talán sokan nem tudják, de Budapesten működik egy óvoda, melybe hajléktalan gyermekek járnak. A kicsik minden nap tiszta ruhát és élelmet kapnak, és fürdetik is őket. Az óvodának, a gyermekeknek nagy szüksége lenne 98-146-os méretű ruhákra és 24-35-ös cipőkre, mondta el Szabóné Förhétz Krisztina óvodavezető. Az ovi 2004-ben szükségből nyílt, hiszen a szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A szakemberek szerint a fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat. A pesti hajléktalanóvodába egész Budapestről viszik a gyerekeket. Az ovi reggel hétkor nyit, a gyerekeket először megfürdetik, aztán tiszta ruhába öltöztetik, és enni kapnak, mert nagy részük délután négytől másnap reggelig nem eszik. Nincs mit. Az óvodavezető szerint az ő kis óvodásainak az a legnagyobb örömük, ha van mit enni. Minden ételt megmutatnak nekik, ha lereszelnek egy káposztát, azt is, mert volt olyan kicsi például, aki úgy érkezett hozzájuk, hogy kizárólag a krumplit ismerte. Tartós élelmiszernek és játékoknak is örülnének az óvodában.

Aki tud ruhákat és cipőket küldeni, az alábbi címre juttassa el: Wesley János óvoda 1086 Budapest, Dankó u. 11.

2011. okt. 9. 21:57
Ismerősöknek,rokonoknak.
2011. okt. 9. 21:39
én egy ruhabizományiba viszem a Bosnyák térnél,de ott is csak divatos és márkás cipőket és ruhákat vesznek be
2011. okt. 6. 23:27
Én a gyerekek ruháit a baba bizományi boltba adom le, a felnőtt ruhákat az Evangélikus Szeretett Otthon adománygyűjtő helyére viszem be.
2011. okt. 5. 13:02
Sajnos addig hordjuk, amíg hordható. Ami otthoni játszósnak is ciki (postásnak nem nyitnál ajtót, stb.) az szatyorba megy kuka mellé a hajléktalanoknak, vagy porrongy lesz.
2011. okt. 4. 19:19
odaadom a szegenyeknek
32. mmacus
2011. okt. 4. 19:19
Továbbadom családban, vagy ismerősöknek, amit nem gondolok jónak, azt a kuka mellé kitesszük. Cipőket, játékokat is.
2011. okt. 4. 19:16
Nálunk vannak ilyen ruha- és cipőgyűjtő konténerek a ház mellett. Ha oda kiteszi az ember elszállítják a szegényeknek. De vannak különbőző ilyen szervezetek (pl. Caritas), akikett szerintem akár ki is lehet hívni és ingyen kijönnek és elviszik, ha sok cucc van. Ők is a szegényeknek adják.
2011. okt. 4. 17:12

Beviszem a munkahelyemre, leteszem az öltözőszekrényekhez, majd körbekiabálom a csarnokot, hogy "Lányok, hoztam ruhákat, lehet válogatni, csak úgy, ajándék, nekem már nem kell!".


Ezen a munkahelyen azért nem olyanok az emberek, hogy csak úgy elteszi egy ember az egészet eladni, hanem kiválasztják azt, amit tényleg kell, vagy viszik is oda egymásnak, ha tudják, hogy kinek lenne jó egy-egy darab.


Ha konkréten tudom, kinek van az adott ruhákra a legnagyobb szüksége, akkor célirányosan hozzá viszem.


Csereberélni is szoktunk. Kolléganőm kihízza, én kifogyom a cuccaim, így egymással is jól tudunk cserélni.


Ami végképp nem kell senkinek az ismerősök közül, azt kiviszem a bolhapiacra és jelképes összegekért eladom. (mást is árulunk olyankor, így nem a ruha a fő bevételi forrás, amúgy se az anyagi haszonért árulom, ilyen 100-200ft-kért szinte adomány)

29. Fáradt* (válaszként erre: 27. - Agis)
2011. okt. 3. 19:47

(Jó!..akkor lesütöm a szemem :-( )

Hidd el rászorulni még kellemetlenebb!

28. 706217a8a2 (válaszként erre: 27. - Agis)
2011. okt. 3. 16:36
Én nem igy hiszem.Illedelmesen megkérdezem:nem sértődsz-e meg ha oda adnám az unokáim kinőtt ruháit.És még meg is köszönik nekem ezt a kérdést.És elfogadják.
27. agis (válaszként erre: 25. - Fáradt*)
2011. okt. 3. 13:50
Sokkal kellemetlenebb odaadni szemtol szemben.
26. Nika35
2011. okt. 3. 10:20
A kukába!Miért?? Mert volt olyan család akiknél a gyerek szakadtan járt az iskolába,én jóhiszeműen odaadtam nekik,apuka eladta és a kocsmába elitta a pénzt!
25. Fáradt* (válaszként erre: 24. - Agis)
2011. okt. 2. 18:39

Ha a kezembe nyom valaki egy csomagot,elfogadom,..de kukázni nem mernék!

a kuka mellől sem merném elhozni..mit szólna, ha ismerős látná meg?,

24. agis
2011. okt. 2. 18:01
Osszehajtogatva tisztan egy reklamszatyorban a kuka melle teszem. A cipoket is.
23. 83e25137af (válaszként erre: 22. - Fáradt*)
2011. okt. 2. 16:16

sajnos szomorú hogy a kapzsiság és az önzőség mit hoz ki az emberekből.. és mindig az veszi el a nagyobb részt akinek már több van.


Én nem akartam elhinni de sajnos ez megy.. :(

22. Fáradt* (válaszként erre: 15. - 83e25137af)
2011. okt. 2. 16:05

Bennem ez fel sem merült!Az árvízkárosultaknak is küldtem,de láttam a TV-ben a ruhák sorsát..

ha én kapok valamit,bizony sokáig megóvom,használom amíg tudom!

2011. okt. 2. 14:27

Általában családon belül maradnak a ruhák.Legalábbis a gyerekruha.Mi is sokat kapunk,és sokat is adunk.Szerencsére a családban 5-1 az arány a fiúk javára :)))


V.kereszt,Máltai stb szóba sem jöhet,mert tudom,hogy ott kiveszik a jobb cuccokat,sőt néha az egész zsák vmelyik alkalmazotthoz vándorol... a rászoruló ott csak a nagyon maradékot kapja sajnos.

2011. okt. 2. 14:21
Én inditottam a fórumot,és nagyon örűlök,hogy ilyen jószándéku emberek vagytok.Nekem van egy szomszédom aki képes elmenni ilyen drága benzinár mellett a szomszéd faluba,hogy fillérekért eladja unokái kinőtt ruháit.Pedig nincs rászorúlva látom rajta.Pesten él a lánya a családjával és jómódú család.Általában vasárnap jár át Balmazujvárosra és van ugy ,hogy semmit nem árúl.Azt mondja filléreket adnának érte és nem adja.Nekem két ikerunokám van 1 fiu és 1 kislány 11 évesek voltak márciusban.Én a Vöröskeresztbe szoktam beadni.Nagyon szépen megköszönik és az árvizkárosúltaknak ,meg a vörösiszap károsúltjainak adják tovább.Az az elvem:Jobb adni mint kapni.Szép napot Mindnyájatoknak.
2011. okt. 2. 13:57
a padlásra
2011. okt. 2. 11:11
Elajándékozom mindig.
2011. okt. 2. 11:10
csereberélünk
2011. okt. 2. 11:06
ismerősöknek adom
2011. okt. 2. 11:05

rendszerint (szó szerint) szakadásig hordom a cuccaim. :D amit nem és csak "tévedés" volt megvenni esetleg kifogytam belőle azt továbbadom ismerősöknek akiknek még jó. (persze csak hibátlanokat!)


Családsegítőnek pl azért nem mert az itteniek először kiválogatják a jobbakat és csak azután kerülnek a rászorulókhoz... na ezt nem..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook