Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Hová szaladsz vizipók"-ot keresem...ismered? fórum

"Hová szaladsz vizipók"-ot keresem...ismered? (tudásbázis kérdés)

10. Kedveske (válaszként erre: 8. - Fa72c95d08)
2008. okt. 22. 15:34
Köszönöm, ez nagyon jó infó volt! Meg is nézem ezt a cd-t...és talán meg is veszem:-)
2008. okt. 22. 13:50

És ki lesz

a menyasszony,

Békakirály párja?

Hetedhét mocsárnak

legszebb békalánya!

2008. ápr. 15. 20:44
Zelk Zoltán: Hová szaladsz vizipók? Pogány Judit Koltai Róbert a meseház 2cd-n megtalálod
2008. ápr. 15. 20:39
Remélem tudtam segíteni.
2008. ápr. 15. 20:38

Hová szalasz vizipók?

Keresem a békát.

Miért nem huzol kiscipőt?

Gyorsabb így mezítláb.

Miért futsz így sebesen?

Én leszek a násznagy,

//:Ma tartják a lagziját

a békakirálynak://

Hol lesz a lakodalom?

A királyi házban,

//:Sásból, nádból építítt

tavi palotában://

2008. ápr. 2. 15:01

Csak, ha valakit érdekel MEGTALÁLTAM. Szóval nem valami kósza halucináció volt, tényleg volt egy ROLLER nevű együttes, akik gyerekdalogat zenésítettek meg "pop" stílusban. 1986-ban kezdték pályafutásukat, és két album jelent meg az egyik MESEBOLT a másik ROLLER címen. A youtubon három számuk letölthető, de egyik sem a vizipókos.

Sajnos megszerezni nem tudtam az albumokat.

2008. febr. 26. 14:31
Köszi, a szöveget megtaláltam, de nem találok olyan cd-t amin éneklik is ezeket. :-((
2008. febr. 25. 21:11

A verseket ismerem csak a megzenésített változatot sajnos nem, de van pár hely, ahol kutakodni szoktam, ha nem jut eszembe a szöveg. Ha még nem ismered:


[link]


esetleg a www.dalokversek.hu "nyomozás"-ában is keresheted

2008. febr. 24. 15:18
Gyerekoromba volt egy kazetta, amin többek között a "hová szaldsz vizipók" és a "Megjöttek a kukások" dalocska is szerepelt. Az előadót és az album címét keresem. Segítségedet előre is köszi!
2008. febr. 24. 15:16
"Hová szaladsz vizipók"-ot keresem...ismered?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook