Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hová lett a romantika? fórum

Hová lett a romantika? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2013. szept. 16. 18:13

Nem valóban nem kell minden nap dicsérni a másikat!És nyilván van hogy két ember nem mindig ugyan azon pillanatban vannak romantikus hangulatban! :)

Nyilván egy párkapcsolat elején jobban müködnek ezen a romantikás dolgok,de kell hogy később is müködjön! :)

Apróságokkal meglepni amásikat akár saját készítésű dolgokkal...tényleg..kaptatok már saját kezüleg elkészített ajándékot?Vagy csináltatok már esetleg?

Igazbából ez a Romantika kérdés elég nehéz és jobban belegondolva valahol nézőpont kérdése is! :)

Lehet hogy ami a párodnak romantikus az Neked nem az?Vagy fordítva? :) :)

80. ittmost (válaszként erre: 74. - Kingling)
2013. szept. 16. 07:38

Engem nagyon zavarna,ha minden nap megdicsérne a párom:kisgyereknek,vagy lelki sérültnek érezném magam.Egy olyan valakinek,akit csak a dicséret tart össze.Aki csak azért szép,meg kedves,hogy/ mert megkapja érte a dicséretet.

Mondjuk egy héten egyzser azért jól esik,és hihető.A többi napon elég,ha csak úgy néz rám,mint aki semmi mást nem lát rajtam kívül:)

A kedves szavak,becenevek, az érintések,az ölelés viszont minden nap jól esik.

79. ittmost (válaszként erre: 73. - Kingling)
2013. szept. 16. 07:33
Ha a nő sosem kap romantikát,és ez őt nagyon zavarja,akkor keressen másik férfit,mert ez nem neki való.
2013. szept. 15. 14:31

[link]


Itt van

77. gribedli*** (válaszként erre: 74. - Kingling)
2013. szept. 15. 13:27

Ugy erted, addig te sem mondod neki, hogy eletem, de jo segged van, mig o nem mondja aznap, hogy cicam, de gyonyoru vagy?:)))


Szerintem olyankor mar megette a rossebb a dolog spontaneitasat, ha egy no addig nem mer romantikazni mig nem kap egy jelet erre, hogy kellene, vagy hogy ha nem megy biztosra, nem tudja, hogy mi lesz a reakcio, akkor nem teszi meg. Vegulis proba szerencse;)))


Te csinald, ami eszedbe jut, aztan meglatod!

76. Lia14 (válaszként erre: 74. - Kingling)
2013. szept. 14. 19:29
Abban igazad van, hogy egy-egy vacsora, de bármilyen kettesben töltött program lehet romantikus, akár egy szimpla séta is. A gyertyafény hangulatoldó, de nem feltétlen szükséges kellék. De a szép szó, vagy dicséret miért romantika? Az egyszerűen a szeretetből fakad. :) Ha harmónia van két ember között, ennek jönnie kell, éspedig mindkét féltől. Persze egyéniségtől függ, hogy milyen sűrűn.:)
75. Miss Sárika (válaszként erre: 73. - Kingling)
2013. szept. 14. 19:22
Lehet, hogy pont ez ösztönzi majd a férfit is..:o)
2013. szept. 14. 19:15

Úgy látom tényleg elég megosztó téma ez a romantika kérdés!

Szerintem az is szimplán romantikus hogyha egy pár elmegy együtt vacsizni vagy ebédelni vagy akár reggelizni valahová...nem kell ahhoz gyertyafény!

Szóval egy nő épp úgy igényli mint a férfi! :)

A szép szót a Nő is igényli!!

Pl kit dicsér meg nap mint nap a párja?

Nektek mikor mondta utoljára a párotok hogy de gyönyörű vagy?? Ez is érdekes kérdés! :)

Félreértés ne essék,nem vagyok egy bekeresedett magányos ember! Ezeket szimplán a téma miatt teszem fel! :)

73. Kingling (válaszként erre: 70. - Miss Sárika)
2013. szept. 14. 19:12
Persze a Nőnek is kell romantikázni a szeretett férfinak de ha egy Nő sosem kap romantikát mégis hova romantikázzon??No ezt jól megmondtam! :) De remélem ettől érthető! :)
72. syria (válaszként erre: 68. - Ittmost)
2013. szept. 13. 16:06

Jól csinálod! :)

Előnyt kovácsolni a hátrányból, a rosszban megtalálni a jót. Sokszor nem könnyű.

71. 65f7d7b2dd (válaszként erre: 70. - Miss Sárika)
2013. szept. 13. 09:23
Köszönjük:)
70. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. szept. 13. 07:45

Tévhit, hogy csak a férfi vihet romantikát a mindennapokba..ugyanezt megtehetik a nő is!

Az tény, hogy a férfiak buksiját sokkal jobban izgatja a testiség, mint a rózsaszín érzelmek, de ennek ellenére ők is szeretik és igénylik a szép szavakat és a törődést..:o))

Egyszóval ne várjunk el a férfiaktól olyan dolgokat, amit mi sem teszünk! :o)

2013. szept. 13. 07:39
kiveszofelben van,de meg nem teljesen.
68. ittmost (válaszként erre: 66. - Syria)
2013. szept. 13. 06:50
Én direkt akkor szoktam meglepetéseket kitervelni,amikor valami nem épp kellemes dolog közepén vagyok:várakozok Apehban,orvosnál...könnyebben megy az idő is,ha olyankor valami kellemesen jár az eszem,és ki is kapcsol kicsit az idegeskedésből.
67. ittmost (válaszként erre: 65. - Kingling)
2013. szept. 13. 06:47

És a tizenév alatt hány férfiból vonod le ezt a tanulságot?De csak olyan férfiakat számolj,akikkel érzelmi-szerelmi kapcsolatod volt,a többitől szerintem nem ..ildomos romantikát várni.

Én olyan ffival is találkoztam társkeresőn anno,hogy még nem is látott élőben,de verset akart írni hozzám..Ez lehet,h romantikusnak hangzik,szerintem meg inkább enyhén flúgos.Mondtam neki,hogy olyanhoz írjon verset,akit ismer..vagy magához a Reményhez(de azt már valaki lestopplota:D)

A "kiülünk a stégre/ hegyre csillagot nézni,vagy a felhők vonulását,az hétköznapian előforduló dolog volt felületesebb ismeretségeknél is.Jó,gyertyafényes vacsorára senki nem akart vinni-mondjuk az szerintem is már csak szorosabb ismeretségnél helyénvaló,bár az amerikai filmekben okkal-ok nélkül gyertyafényeznek.Lehet,hogy ez "fertőzött meg" minket,hogy ezt várjuk romantikaként?

66. syria (válaszként erre: 47. - Kingling)
2013. szept. 12. 17:16

Jelentem, én írtam, hogy a romantikát megette a számítógép. Agostina szerint ez melléduma. Szerintem sajnos nem az.

Mint ahogy az sem, hogy ha kell, ha nem, rohanunk, mert magasra tett léceket kell átugranunk pl. a munkahelyünkön, és a családunk előtt is.


S ki az, aki versenyfutás közben ráér cipőfűzőt kötözgetni?

65. Kingling (válaszként erre: 57. - 7a3a05277b)
2013. szept. 12. 16:17

Próbálok nem általánosítani csak a tapasztalat beszél belőlem!

Tienéve nem találkoztam olyan férfi egyeddel akinek lett volna olyan ötlete egy programra ami romantikusnak mondható!Abszolút kihalni vélem a Romantikát és ebben a rohanó világban sajnos sokmindenki azt hiszi ogy nincs is rá szükség....

2013. szept. 12. 16:13

Kicsit elmentünk a tárgytól és kérném hogy ne vegyük elő a tipikus Magyar mentalitást miszerint belekötünk a másikba ott ahol lehet,mert felesleges!

Kérlek Titeket próbáljuk meg egymás gyalázása és jelzőkkel illetése nélkül csevegni! :)

63. 10846c73f8 (válaszként erre: 62. - 10846c73f8)
2013. szept. 12. 15:56
Jobbra-balra betű és szó kihagyások ... közben más dolgom is volt, így jártam, lehet bele is kötni :)
62. 10846c73f8 (válaszként erre: 61. - 7a3a05277b)
2013. szept. 12. 15:54

Szépen mellébeszélsz, csak épp üresek a szavaid :)


Amit írtál és amire én reagáltam, az úgy volt helyes, ahogy.


Tárgyi tudásod a jelenleg leírtak fényében zéró, az hogy mi van a fejedben nem vág a témában, mivel csak arra hivatkozhatsz, amit le is írtál nekem. Mást nem kérhetsz számon azon, aki reagál a szavaidra :)


Tehát elképesztő módon, te nem szembesítettél senkit semmivel, kivéve ha célod az volt, hogy karikatúraként megmutasd mi is az a h*lye p*csa, akinek akkor is igaza van, ha nincs igaza ... de főleg akkor van igaz! :)


Aztán, hogy feleslegesen ne ragozzuk túl, mert értelme ennek az egésznek.


Mindenki, bárki, legyen az férfi vagy nő, aki az egyén önzését a társadalom szükségletei fölé helyezi és még hirdeti is, mint követendő példát az végtelenül ostoba. Ez nem egy lakatlan sziget és nem egy-egy egyén lakja. Végtelenül buta ember az, aki úgy képzeli el saját és utódai boldogabb, szebb jövőjét, hogy az egyén önzésének oltárán áldoz és a társadalmi kohéziót megbontja.



Ez az egész sosem a nemekről szólt, hanem az önzésről és a belátásról. Van aki azt képzeli, hogy ő a világ közepe, és van aki belátja, hogy ő is csak a világa építőköve. Lehet, nem részét képezni a nagy egységnek, és lehet elfogadni azt is, hogy mire benő végre a fejed lágya, nem az a világ fog rád várni, amire te vágytál.

61. 7a3a05277b (válaszként erre: 59. - 10846c73f8)
2013. szept. 12. 15:35

Mókás dolog egyedül nem feltételezni, hogy az első mondatból kimaradt egy "nem" szócska. Írjam le a gyengébbek kedvéért, hogy ne haladja meg a képességeidet a reagálás érdemben, vagy veszett fejsze nyele, mert nem tudod feldolgozni, ha szembesítenek a tárgyi tudás hiányával?

egy nő! Elképesztő, nem?

60. 7a3a05277b (válaszként erre: 58. - 10846c73f8)
2013. szept. 12. 15:33

A feminizmus nem hozott a társadalomnak semmilyen pozitívumot? Nevetséges. A szavazati jog, a tanulás joga, az, hogy egyenlőek törvény előtt, az, hogy nem egyenlően jogképesek, az, hogy ugyanúgy örökölhetnek, hogy szavuk van a saját gyerekük nevelésében, hogy nem lehet ütni őket stb?


Ezek a tények.

A feminizmus nem a társadalmi hanyatlás oka. Azért, mert nappal van és szeretem a palacsintát, attól még nem a nappal miatt szeretem a palacsintát.

59. 10846c73f8 (válaszként erre: 56. - 7a3a05277b)
2013. szept. 12. 15:32

Az 57-es beírásod fényében elég komikus szerzemény vagy te is :)


Ne általánosítsunk igaz? :)


Mókás dolog mikor valaki a saját szavaival is ellentmondásba tud kerülni :)

58. 10846c73f8 (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2013. szept. 12. 15:30

Én nézzem mit vett el? :)


Nem, neked kéne látnod mit veszítettek el a feminizmussal.


Aztán lehet nyöszörögni a romantikán, mikor jó pár nyugati országban már egy bókért is repülsz a munkahelyedről, meg beidézhetnek a bíróságra ...


A feminizmus semmilyen pozitívumot nem hozott a társadalomnak. Az egyénre rá lehet erőszakolni, hogy már pedig neki igen, de a társadalmat rombolja. Minden eszme, ami az egyedi önzés miatt a társadalom teljes áldozatát követeli ki, az kártékony. A feminizmus pedig pont ilyen.


Lehet ezt körberagozni, meg lehet szépen körülnézni magunk körül és meglátni a nyilvánvalót. Sikeresen szétverte a társadalom alap építőköveit, és ennek hatására minden fajta fejlődés lehetőségét is elvette. A 90' évek közepe óta mélyrepülésben van minden. Ezek tények.

Egyszerűen visszakövethető a történelem ismeretében, hogy ilyesfajta hanyatlás a sötét középkor óta neml volt.


Tehát köszönjük feminizmus, hogy elhitetted az ostobább nőkkel, hogy kapnak tőled valami, nem pedig csak megfosztod őket attól is, ami eddig legalább csak az övék volt.

57. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Kingling)
2013. szept. 12. 15:26
Én azt gondolom, hogy ez elég rossz általánosítás.
56. 7a3a05277b (válaszként erre: 54. - 10846c73f8)
2013. szept. 12. 15:26

Khm... talán az egyenlőségen hisztizni és picsogni kellene a sok inkompetens hímneműnek, hanem felismerni azt az egyszerű tényt, hogy ők is felelősséggel tartoznak a család és a gyerekek fejlődéséért.


Lehet felnőni a feladathoz, nem olyan bonyolult. AZ élet nem csak annyiból áll, hogy a hímnemű kegyeskedik elvonulni dolgozni, esetleg "segít" valamit a saját életében és kész.


Fel kell nőni.

55. gribedli*** (válaszként erre: 54. - 10846c73f8)
2013. szept. 12. 15:16

Sztem ebbol a nagy budos egyenlosegbol ha mas nem, annyi hasznotok lehet, hogy ma mar nem csak a ti seggeteket lovik szitara, mivel pont ez az, hogy ma mar no is lehet katona:)


Szoval orulj neki legyszi!


Szerintem nem azt kellene nezni, hogy mit vettek el toletek, hanem hogy mindez az egesz feminizmus mit adhat hozza ahhoz, ami eddig volt.

54. 10846c73f8 (válaszként erre: 52. - Gribedli***)
2013. szept. 12. 15:08

"es hagyja meg a haborushos, verzo lovag szerepet a ferfinak. "


Oh, hát ha csak ennyin múlik a te boldogságod a legközelebbi háborúban én átengedem a helyem, hogy a saját véredben fulladj meg esetleg egy lövészárokban.


Néha azért jó lenne azzal is számolnotok, hogy a nagy büdös el voltunk nyomva nőként dolognak, voltak előnyös oldalai is ...


Mit ad Isten, amióta hű de b*sz*m nagy lett az egyenlőség a feje tetejére is állt a világ. A fejlődés minden területen le is állt és csak a deviancia hódít, a család meg mint olyan elenyészik, mint valami múlt béli terhes átok.

53. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Gracielita)
2013. szept. 12. 15:06
Nem tiszteltek jobban. Mas az, hogy a jottment tisztelettudobb volt az urnovel de a penzt kellett tisztelnie, nem a not. Az urfi ugyanugy bunko volt a feleseggel es az alattvalokkal is. Nem tudom, honnan jon ez a noket jobban tiszteltek dolog. Ha csak napjainkat nezem, 50 evet megyunk csak vissza, Marilyn Monroe is egy ekes peldaja annak, hogy meg akkor sem tiszteltek a noket.
2013. szept. 12. 15:02

A noket soha nem vettek emberszamba, es mindig kuss volt a nevuk, a kozepkorban sem illette oket tobb tisztelet es a 20. Szazadban sem.


Szoval ez a romantika dolog olyan, hogy nehany kolto irt rola szep verseket, nehany iro regenyeket, de tulajdonkeppen mindig rendszerint nok olvastak, a gyakorlatban a ferfiak nem voltak romantikusak.


Mellesleg a noket is mindig ugy abrazoltak, hogy legyen szereny es erzelmileg igenytelen, huzodjon meg a sarokban es hagyja meg a haborushos, verzo lovag szerepet a ferfinak.


En ugy erzem, ma egy csomo mindenben pont hogy romantikusabbak a ferfiak, nemhogy kevesbe, de a mai kornak megfeleloen romantikusak. Valamikor a nok el sem valhattak, de egyaltalan, a ferjuket sem valaszthattak meg. A romantika csak a konyvekben letezett de ez komoly es mivel a konyvek fennmaradtak, az emberek meghaltak, logikus, hogy a konyveknek hiszunk jobban:)


Meg a parasztok sem tudtak ilyen mizes-mazosan beszelni a menyecskehez, ezt is csak a koltok irtak igy le, sztem a valosag akkor is valami olyan volt, hogy "jo a hatso fertalyad, ko bor?" :D

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook