Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hová kerül a férjem lelke a halála után? fórum

Hová kerül a férjem lelke a halála után? (beszélgetős fórum)


1 2
43. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Tünci3)
márc. 7. 18:52
szerintem igen. Én úgy hiszem ez vallástól független. Ha van halál utáni élet (én hiszek benne) akkor a jó emberek lelke biztosan valami szép helyre kerül vagy ilyesmi
márc. 7. 18:33
Öntudatlan állapotba került és várja a feltámadást.
2020. nov. 2. 14:34

Jézus tanítása a halottakról


[link]

40. Tünci3 (válaszként erre: 23. - Pteri)
2020. nov. 1. 12:48
Szia,jól teszed hogy hiszel benne és nem zaklatod. Én sem.
39. tumbo2 (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
2020. okt. 17. 09:49
ja,aztán azt mondta kinyitja a harmadik szemem,ekkora marhaságot,azóta sem nyílik ki.
38. tumbo2 (válaszként erre: 35. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 17. 09:47
nem hiszed el.nagyon magam alatt voltam,elmentem egy jóshoz,meglepódtem,mert tolókocsiban volt,mondta,hogy a munkahelyemről megyek nyugdíjba,jövóre több pénzt kapok,mondom az ki van csukva,mert mindenen spórolnak,hogy tavaly volt egy nagy hasi műtétem,hogy a műtétet honnét tudta,aztán jött a cafetéria,és tényleg onnét mentem nyugdíjba,
37. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 23:48
Pontosan!
36. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 23:47

A köveknek, növényeknek éteritásuk (energiájuk) van.

Az állatoknak már lelkük is, de öntudatuk még nincs.

Az ember az az "állat", aminek a lelke mellett fejlődőképes öntudata is van, tehát az evolúciónak egy még magasabb foka.

35. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2020. okt. 16. 23:43
Lehet látni, de nem fizikai szemmel! Van kisugárzása, amit érzéken túli érzékeléssel lehet beazonosítani! Ezt fel tudod bontani képekre, hangokra, érzésekre, gondolatokra... Nyilván nem mindenki birtokol ilyen képességeket, ezért vannak "látók", "hallók", "médiumok", stb. Ekkor már nem hit, hanem bizonyosság, más néven TUDÁS! De ilyen képességei csak a magasan fejlett lelkeknek van.
34. Napsugár8 (válaszként erre: 32. - Tumbo2)
2020. okt. 16. 16:54
Szerintem még az állatoknak is van lelkük, csak nem minden élőlény van azonos fejlettségi szinten.
33. Scherlock (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2020. okt. 16. 14:29
Egyetértek👍
32. tumbo2 (válaszként erre: 31. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 10:17
akik megölték a kisfiút, mostohaanyja,meg a két férfi,azoknak volt lelkük,ember ilyet nem csinál.iaz,meg is bűnhődtek érte,
31. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - Tumbo2)
2020. okt. 16. 10:12

Azért mondjuk a kegyetlen, kíméletlen, gonosz emberekre, hogy "lelketlen" vagyis olyan, mintha nem is lenne lelke.


Amikor a boltban sokat kér a pénztáros, szoktam mondani: de drága lélek! Értse ahogy akarja, persze tudják, hogy mire gondolok, jót mosolyognak rajta.

30. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 10:10
a lelketlennek is?
29. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2020. okt. 16. 10:09
na,majd a lelkem megy a széllel.
28. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Tumbo2)
2020. okt. 16. 09:53

Láttál te már szelet???

Nem, nem a szelet láttad, csak azt, hogy a szél nyomán mozognak a falevelek, száll a füst, amerre a szél fújja, ... de önmagát a szelet, sohasem látod!


Neked is van lelked! Gondolj olyan kifejezésekre: örül a lelke, vagy pl. a lelkifurdalás... lelke mindenkinek van!

27. tumbo2 (válaszként erre: 24. - D7ba7bf7ff)
2020. okt. 16. 09:50
látott valaki egy lelket?de jó ha hisz benne
26. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - Pteri)
2020. okt. 16. 09:30

A lélek örök!

A test elfárad, porba kerül, elporlad. A test csak egy jármű, amiben végig utazzuk ezt a földi életünket, ha a test elfárad, a lélek kiszáll a járműből. Elszállt belőle a lélek!

Bármikor gondolunk is elhunyt szeretteinkre, bármikor hívjuk őket, hogy segítsenek, mindig velünk vannak, mindig érezhetjük a jelenlétüket. Sohasem hagynak magunkra minket.

25. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2020. okt. 16. 09:25

A legerősebb hit, amikor nem más valakiben, valamiben hiszünk, hanem önmagunkban. Nem mástól várjuk a segítséget, a dolgok elintézését, hanem mi magunk nekiveselkedünk, megküzdünk vele, és megcsináljuk! Ezzel erősödünk hitben, lélekben, önbizalomban, és ezáltal lesz erőnk segíteni másoknak is. És ha valami mégsem úgy alakul, ahogy terveztük, nem azt a másikat, nem rajtunk kívülálló akárkit okolunk miatta, és nem mondjuk, hogy ez egy büntetés. Tudomásul vesszük, hogy mi csesztük el,...


A Bibliában ez valahogy úgy szerepel: ha hitetek egy mustármagnyi volna, hegyeket tudnátok megmozgatni!

Nem teszem idézőjelbe, mert nem biztos, hogy szó szerinti idézet.

Ha hiszed, hogy képes vagy rá, akkor megmozgatod a hegyeket is! :)

24. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2020. okt. 16. 00:24

A lélekvilágba, azaz a "köztes létbe" vagy "asztrális síkra". (szinonimái egymásnak)


A halál nem más, mint a finomabb testek végleges eloldódása a durva fizikai testtől.


Az anyag "anyaggá" olvad, a lélek pedig "lélekké"! Mindegyik a saját közegébe tér vissza az elválás után!


A lélek egy finomabb szubsztancia, amit csak az arra érzékenyek képesek érzékelni! (többnyire az 5 érzékszerven túl)


A lélekvilágnak 7 síkja van és mindenki a saját fejlettségi szintjének megfelelő helyre kerül, a vele azonosakkal!


Olyan mint egy "lépcső"! A 4. síktól már komoly lelki érettségről beszélhetünk! (De ennek ÁRA van!)


Ezzel magyarázhatók a született tehetségek, akik születésüktől kezdve "tudnak" valamit! (Hozzák magukkal a lélekvilágból!)


Minden egyes "lépcső" közelebb áll az Isteni Fényhez, ami a lelket egyre jobban áthatja!


Általában az érettség nem könnyíti meg a földi létet, az ilyen lelkek nagyon sokszor komoly feladatot vállalnak magukra! (szenvedés, áldozat, próbák)


"A legrövidebb út a szenvedés, az áldozatok, a kiszolgáltatottság útja, amely átvezet a mulandó lét szakadékán." /Szepes Mária/


Ha figyelembe vesszük a reinkarnáció tényét (földi világ > lélekvilág > földi világ > lélekvilág...), akkor mindenki oda megy és onnan jön, ahová a fejlettségi szintjének megfelelően tartozik!


Dante elég jól ábrázolta ezt, még ha nem is olyan tökéletesen!


[link]


Véleményem szerint ez a szám pedig pont a reinkarnációról szól! (Szamszára)


[link]


Nagyon sok olyan rezgés van a dalban, ami átsejlik a másik világból, de nem szóltam! 😉

23. pteri (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2020. okt. 15. 09:38
Az enyém is ilyen, de mi hiszünk benne, hogy van lelke és jó helyre kerül. Nekem ez elég. Nem zaklatom őt is vele. Semmilyen hitet v.ellenkezőjét nem szabadna senkire erőltetni.
2020. okt. 15. 08:45
A mennyet és a poklot nem a túlvilágon kell keresni. Amelyiket érdemeljük ott van bennünk, és érezzük. Ha boldoggá teszel másokat, vagy csak folyamatosan apró örömöket okozol másoknak, boldog a te lelked is. Ez a menyország. Ha folyamatosan azon agyalsz hogyan lehetne másoknak keresztbe tenni, irigy vagy, kárörvendő, gonosz, egy megkeseredett ember vagy aki soha nem boldog. Magyarán, járja a poklot. Abban él.
2020. okt. 15. 08:39
😅😁😂🤣
20. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2020. okt. 15. 08:34
én nem hiszek,de semmivel nem tartom magamat rosszabb embernek,mint aki hívő.
19. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Garabonciás)
2020. okt. 15. 08:32
a mennyországban csak a férfiakat?vagy vannak olyan morgan féle szexi pasasok is?a gyilkos elmékből.
18. tumbo2 (válaszként erre: 16. - Élodie)
2020. okt. 15. 08:29
ha tényleg lenne,bár én sem hiszek benne hogy lenne ugyanaz? más lenne a teste, a gondolkodása,mint tegnap mondták a filmben,rá nézek egy emberre,mi lesz belőle.megeszik a kukacok.hacsak nem hamvasszák el.
17. Csicsi25 (válaszként erre: 13. - Garabonciás)
2020. okt. 15. 08:07
Negyedik: meghalsz és nem lesz semmi. Olyan, mint amikor alszol és nem emlékszel semmire.
16. Élodie (válaszként erre: 1. - Tünci3)
2020. okt. 14. 22:36
Azt hiszem ez a téma sokak fantáziáját piszkálja, talán még azokét is, akik nem hisznek semmiben. Ha már sok, számodra kedves embert elvesztettél, akkor óhatatlanul számos kérdésed támad. Reménykedés, hogy hátha mégis valahol van a szeretet személy, és ha igen, legyen az jó hely. De őszintén szólva ez csak addig fontos, amíg te is itt vagy... Személy szerint nekem nem igazán tetszik a reinkarnáció elmélete, az újjászületés. Hát mekkora agymosás kell hozzá? Ja, és hogy van az, hogy várnak a rokonok, ha időközben már rég leszülettek? Szóval kicsit sántít a sztori. (Vagy én vagyok tájékozatlan.) :)
2020. okt. 14. 22:28

Mindenki abban hisz amiben akar, én minden este beszélek a barátnőmhöz, aki 26 éve az angyalok közt van, ő az egyik fiam ,,tündérkeresztanyja,,,

És ez nekem jó,hogy úgy alszom,hogy beszéltem hozzá.

2020. okt. 14. 22:08
Majd kiderül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook