Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hova forduljak ha a 12 éves fiam bepisil? fórum

Hova forduljak ha a 12 éves fiam bepisil? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. márc. 4. 16:55
..a mosásba a teregetés is beletartozik.
2014. márc. 4. 16:53

Tapasztalat:


Ne vidd orvoshoz, mert már kiderült, hogy semmi szervi baja. Sokkal rosszabb, ha állandóan ettől retteg.


Mondd meg neki, hogy már elég idős hozzá, hogy kimossa maga után az ágyneműt.

Ne szidd meg, ne otrombán mondd neki, csak tisztázd, hogy ezek után neki kell kimosnia kézzel a pizsamáját, a lepedőjét, és az ágyneműt.


Ha igazam van, a lustaság győzni fog, és odafigyel az esti pisilési ingerre.:)

Hidd el, az első 1-2 hét után rendeződni fog.


DE!! Ne csináld meg helyette, mert akkor nem ér semmit az egész.

Tartsd magad ahhoz, amit kértél tőle!

..és írd meg az eredményt.

Sok sikert! :))

35. Aggódó anya (válaszként erre: 31. - Ernoc)
2014. márc. 4. 16:42
Így csináljuk évek óta de még így is bepisil.
34. Aggódó anya (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2014. márc. 4. 16:40
Évekig jártunk pszichológushoz de semmi eredménye nem volt.Szerintem is fél de nem tudom én sem kiszedni belőle.
33. Aggódó anya (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2014. márc. 4. 16:38
De szinte két évente járunk és semmi szervi baja nincs.
2014. márc. 4. 14:47

Veszekedsz sokat a férjeddel?

A gyermek érzi, hogy szereted?

CSinálsz nagy ügyet belőle, ha bepisil?

31. ernoc
2014. márc. 4. 08:44

Szia!

Próbáld meg, h éjjel 11 felé, majd hajnalban kikíséred wc-re. Ha ez beválik akkor pár nap után már csak egyszer kísérd ki. Majd egyszer sem. Nálunk ez vált be, igaz a gyermekem fiatalabb volt. Sok sikert :)

2014. márc. 3. 21:11
Beleolvastam a másik kiírt fórumkérdésedbe... a nagyfiad súlyos pszichiátriai problémákkal küzd, szerintem összefügg a kettő. A kisebbik gyermeked nyilván fél tudat alatt, én biztos, hogy pszichológushoz vinném, s ez akár évekbe is telhet, nem egy-két üléssel oldódik meg a problémátok.
29. Cucicsillag (válaszként erre: 22. - Aggódó anya)
2014. márc. 3. 21:07
Valaminek tuti kell allnia a hatterben... Feltetelezem szervi baja nincs, azt irtad volna. Akkor pedi fix, hgy lelki okai vannak. Vidd akkor egy masik kinezeshez, mert itt vmi nem oke :(
28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Aggódó anya)
2014. márc. 3. 16:33
és 8 év alatt semmi eredmény? Vagy évekig nem voltatok orvosnál és most újra megpróbáljátok?
27. Aggódó anya (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2014. márc. 3. 16:32
Nekünk nem írtak fel orrsprayt,mint már írtam kb.4 éves korában.
26. Aggódó anya (válaszként erre: 15. - Vadmálna11)
2014. márc. 3. 16:24
És végül is mi segített?
25. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Aggódó anya)
2014. márc. 3. 16:24

az orrsprayt nem írták fel? Vagy most már az nem használna?

Mikor fordultatok először orvoshoz?

24. Aggódó anya (válaszként erre: 16. - 4740439ec6)
2014. márc. 3. 16:22
Nem vagyok Pesti és járt pszichológushoz de semmi eredménye nem volt.
23. Aggódó anya (válaszként erre: 19. - Cucicsillag)
2014. márc. 3. 16:20
Még kicsi voltKb.4-éves akkor azt mondták majd kinövi de semmi.
22. Aggódó anya (válaszként erre: 18. - Cucicsillag)
2014. márc. 3. 16:19
Nem molesztálta senki,a kineziologusnál mik derütek ki?Mert nállunk semmi.
2014. márc. 3. 16:17
Köszönöm a segítségeket mint már írtam voltunk orvosnál többször is és nem találtak semmilyen szervi problémára utaló jelet,annyit mondtak este kb.17:00 óra után ne igyon vagy csak keveset és lefekvés előtt menjen el pisilni.
20. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 11:56
orvosnál nem voltatok?
19. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 08:21

Ja, most olvasom a lerdesemre az egyik valaszt.

Mikor vittetek eloszor kezelesre es mit mtak?

18. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 08:20

Ez folyamatos ill.mikor kezdodott? Marmint mostanaban lepett fel vagy kicsi kora ota elofordul. Az biztos, hgy a hatteret meg kell keresni, en kineziologushoz vinnem, ott kiderulhet olyan dolog is, amire nem is gondolnal.

Muszaj megkerdeznem, nem lehet, hgy molasztalja vki?!

2014. márc. 2. 08:01

Még ezt találtam:

[link]

2014. márc. 2. 08:01
Ha szervi baja nincs,biztos,hogy történt vele valami,vagy még mindig történik.Keresni kéne egy fiatal gyermek pszichológust,aki fel tudja tárni,hogy miért is van ez.Pesti vagy?
15. vadmálna11 (válaszként erre: 12. - Vadmálna11)
2014. márc. 2. 08:00
Most, hogy utánaolvasok, és leírták: pelenka, igen... még az orrcsepp előtt pelenkát használtunk éjszakára, felnőtt méretű kellett... jaj, nagyon rossz így kamaszodni egy fiúnak, szinte teljesen elfelejtettem, remélem, azóta Ő is :((
2014. márc. 2. 08:00
Első körben gyerek urulógust kellene felkeresni, nincs e szervi oka.Ha az tisztázódott, akkor pszichológus - de a doki is tud speciálisan erre "kihegyezett" lélekbúvárt, hiszen nem egyedi a problémátok.Sajnos nagyon sok gyermeknek van, csak sok szülő nem fordul vele segítségért :( Ha "hirtelen" jelentkezett, oka lehet friss lelki taruma:szűk környezet, kortárscsoport stb és még sok-sok minden....Ne találgass, a gyermek érdekében minél hamarabb járjatok a végére! Elsősorban miatta, hiszen pont az egyik "legzűrösebb" korban van /kiskamasz :) / Jó egészséget kívánok a csemetének! - és sok-sok türelmet anyukának, fiacskájának egyaránt.
13. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 07:58
Eddig mit mondtak a dokik?
12. vadmálna11 (válaszként erre: 10. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 07:58
...hormon volt, nem játék, de most nem találom a neten sem... homeopátiásat találtam már, sajnos nem emlékszem, arra igen, hogy kiskamaszkora végén, 14-15 évesen már rendben volt minden. Néha próbáltuk elhagyni az orrcseppet (a kiüresedett üvegbe vizet töltve, hogy pszichésen azért ne érezze magát magára hagyva :P), de egészen addig nem vált be, míg a hormonok helyükre nem igazodtak...
2014. márc. 2. 07:55
Az én gyermekemnél folyamatos igazábol sohasem volt szobatiszta.
10. Aggódó anya (válaszként erre: 8. - Vadmálna11)
2014. márc. 2. 07:54
Véletlenül nem tudod mi az az orrcsepp??????
2014. márc. 2. 07:52
A Kineziológusnál is voltunk de semmi eredmény.
8. vadmálna11 (válaszként erre: 1. - Aggódó anya)
2014. márc. 2. 07:52

Végigcsináltunk mi is mindent, rettenetes volt, amennyire a helyzet fiamat "alázta", engem meg kikészített - kezelhetetlen mennyiségű mosandó ágynemű, szagok :((

Ma 26 éves, és természetesen minden rendben van, de egy bizonyos időszak után orrcseppet írtak fel neki, azt használva teljesen elmúlt az éjszakai bevizelése. Óriási örömünkre, persze kivizsgálás előzte meg, a "semmit nem találtak" után következett az orrcsepp, ami segített. Ne aggódj, rengetegen vagyunk-voltunk! Pszichés eredetű, szerintem, mi elváltunk, az után kezdődtek a gondok :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook