Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova fordulhatnék? fórum

Hova fordulhatnék? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. jún. 23. 22:14
ááá, ez nem úgy megy ám, hogy csak úgy elvegyük az anyjától a gyereket. Még az alkohlista, nemtörődöm anyának is odaítélik egy esetleges válás esetén a gyerkőcöt, mert ő az anyja. Ha meg szeretitek egymást, akkor ne gondolkodj ilyenekben, hogy vége szakad a házasságnak! Én nagyon sok jót kívánok Nektek, és remélem minden sikerül, amit szeretnétek!
37. Sylvia81 (válaszként erre: 36. - Ozujak)
2009. jún. 23. 21:59
Mi Bécsbe megyünk, majd egyszercsak... Ami azért bulis, meg muris, mert nem nagyon tudok németül én se :D
36. ozujak (válaszként erre: 35. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 21:49

Na te merre mész?

Én pedig olyan sok jót hallottam Sopronról. Viszont nem tudok németül én sem és a férjem sem, soha nem tanultam, csak angolt és franciát. Igazából még az angollal kínlódok, mert addig a diplomámat sem kapom meg, amíg a nyelvvizsgám nincs meg.

35. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Ozujak)
2009. jún. 23. 21:44
Hááát, én nemsoká dobbantok innét... A bennszülöttek nagyképűek szerintem, egyfolytában útlezárások vannak. Szerintem lehetetlen város. Majdnem olyan élhetetlen, mint Budapest, csak annak van egy indoka is rá: az az ország fővárosa, sokan lakják és nagy a forgalom. De itt? Semmi se indokolja ezt a sok bosszúságot. Jah, és a járdák nem babakocsi-barátok. De ha ide vágysz, segítek! Tudtok németül? Anélkül nem nagyon találtok munkát, max. szalagot, vagy szőlészetet Burgenlandban, meg hasonlókat. Itt a sok osztrák miatt elvárás a társalgási német. :( De még jobb, ha a német mellett az angol is megy.
34. ozujak (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 21:34
Most nézem, hogy Sopronban laksz! Na az már jó kis távolság lenne. :) Oda szívesen költöznék!:)
33. ozujak (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 21:33

Az tény hogy az ő sara, de megmondta, hogy ha nem fizetjük ki akkor felszámolja a céget (ő könyveli).

Amúgy sajna, a házuk mellett lett építve az üzem, így egy helyen van, és kocsival jár mindenhova.:( Sőt mikor nem volt kocsija, mert apósomnál volt az övé, akkor meg a miénket vitte, én meg terhesség alatt itthon kuksoltam, mert nagy hassal, busszal a nagy melegben nem mertem neki indulni, főleg, hogy sokat kellett pihennem.

32. Sylvia81 (válaszként erre: 31. - Ozujak)
2009. jún. 23. 21:24

Én nem fegyvert akarok adni a kezedbe, de ha az apósod nevén fut, igazándiból az ő sara...

Annak viszont örülök, hogy költöztök, még ha csak a szomszéd utcába is. Kicsit jobb lesz. Azt mondják, az a jó távolság, ha anyóspajti nem tud átszaladni papucsban. Szerintem ez is túl közel van még, bár az én anyósommal nincs baj. De lehet, hogy csak a 70 km miatt? :)

Azért nem lesz ám sokkal könnyebb. A szomszéd falu már jobb távolság lenne, nem lehet 5 perc alatt hazaérni, no meg a buszközlekedés is oldhat a gondon... Főleg, ha azzal jár. Ha autóval, akkor még az se táv. De legalább nem lesztek egymás szájában... És akkor te is, meg a férjed is juttok egy kis levegőhöz. A férjed munkahelye hol van helyileg? Remélem, nem anyósék garázsa...

31. ozujak (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2009. jún. 23. 20:30

Köszönöm a válaszokat! Ha minden igaz egy hét múlva már nem fogunk itt lakni, bár ez az egy hét még kemény lesz. És sajna egyelőre csak a szomszéd utcába költözünk. Tényleg az kellene, hogy jó messzire innen, de szerintem a férjem azt nem is bírná, távol a családjától, még akkor is ha ilyenek. Na meg munkát találni sem egyszerű, nekem is feldobni a biztosat a bizonytalanra. Tudom mások sokkal lazábban fognák fel a dolgot, de nekem mindig nagyon nehéz és rögös volt az utam, én nem merek olyan könnyen váltani.

A vállalkozás apósoméké, de szinte már csak a párom csinálja, mióta apósom tavaly bezárta az ő részét, viszont onnan is fenn maradhatott a tartozás, ez sajna már nem tudjuk meg, így rajtunk verik le.

2009. jún. 23. 17:35

Kislányodat valóban nem vehetik el tőled ezért! Gondolj csak bele, ha a rossz anyagi helyzet miatt minden gyereket kiemelnének a családból (hú, még erre a kifejezésre is emlékszem), az ország negyede, az Alföld harmada, de pl. Szabolcs fele gyivis lenne... Az csak a végső megoldás, de az is csak akkor, ha nem gondozzák a gyereket...

Amúgy kié a vállalkozás? Mert ha nem a férjedé, akkor nincs APEHfizetési kötelességetek... Max. a lelkiismeret. De a negyed milla se egy havi tartozás!!! Elgondolkodhatnának anyósodék...

Amúgy maximálisan át tudom érezni a helyzetedet, a nagyszüleim anno szétrobbantották a családomat, pedig mi nem is egy tető alatt laktunk... :(

29. samsam (válaszként erre: 23. - Ozujak)
2009. jún. 23. 13:51
ne félj, senki nem veheti el a gyerekedet!!! nagyon nehéz lehet neked, de tarts ki! hidd el, a te helyzetedben nincs az a bíró, aki elvenné. :) menjetek minél messzebbre innen, nem lehetetlen, csak nehéz, és kezdjetek tiszta lappal.
28. 9c8432d068 (válaszként erre: 27. - Popyszi)
2009. jún. 23. 10:02
Igazat szólsz,bár én nő vagyok :)))
27. Popyszi (válaszként erre: 19. - Davider)
2009. jún. 23. 03:06
De a nőkét sem!!!!!
26. Popyszi (válaszként erre: 23. - Ozujak)
2009. jún. 22. 22:42

Szia!

Lehet pasiként kicsit furcsán fog hangzani, de nem tudják tölled elvenni a gyereket. Csak abban az esetben vehetik el tölled, ha a gyermek testi illetve lelki fejlödése nincs biztosítva, vagy bizonyítani tudják, hogy nem vagy megfelelő a nevelésre. Ezt onnan tudom, hogy én is most estem át ezen a dolgon és apaként én kaptam meg a gyereket.

25. ozujak (válaszként erre: 24. - 9c8432d068)
2009. jún. 18. 20:28

A nagyszülők nem idősek, 56 évesek, úgyhogy nem kéne így viselkedniük. Amúgy másokat nagyon jó tanácsokkal szoktak ellátni, csak velünk ilyenek.

Én környezetvédelmi laboráns vagyok, vizeket vizsgálok, a diplomám is környezetvédelmis. A páromnak csak egy mezei érettségije van.

A költözés nagyon jó lenne minél messzebbre, de pénz nélkül, munka nélkül elég nehéz. Szerintem a párom sem nagyon akarna elmenni innen, pedig tényleg jó lenne. Tudom hogy merészebbnek kellene lennem, de félek. Cikáznának az agyamban a kérdések: és ha nem sikerül, meg nem megfelelő helyre mennék...stb. Sok bántást kaptam már az életben, nincs hozzá merszem, erőm. Hiába próbálom magamat meggyőzni, nem megy.

24. 9c8432d068 (válaszként erre: 23. - Ozujak)
2009. jún. 18. 13:34

Most,hogy végigolvastam soraidat,csak azt tudom mondani,hogy szívből sajnállak,ugyanakkor nagyon nagyra becsülöm az akaraterődet és kitartásodat.Talán ez fog segíteni a probléma megoldásában is.

Te egy nagyon jó anya vagy,nem vehetik el az imádott gyermekedet,még a "drága" nagyszülők óhajára sem.

El nem tudom képzelni,milyen szülő és nagyszülő az olyan,mint a párod szülei?!!!

Segítség helyett betartanak nektek,próbálják tönkre tenni az életeteket.

Miért,és mire jó ez?

Nem érdemlik meg a szülő és nagyszülő elnevezést.

Valójában milyen korúak? Csak azért kérdezem,hogy ilyen begyöpösödött gondolkodásmódjuk van.

Meneküljetek,amilyen gyorsan csak lehet,akár több száz kilométer messzeségbe.Ha a férjhed valóban szeret,és a kislányotokat is,akkor megy veletek együtt.

Kérdeztem már előzőleg is,mi a foglalkozásotok, a férjednek és neked?

Ne félj,hanem akarj!!!! Rosszabb már nem igen lehet.

23. ozujak
2009. jún. 17. 20:45

sziasztok!

Sikerült végre leülnöm a gép elé, a pici alszik.

Úgy néz ki hogy a férjem tartja magát ahhoz, hogy elmenjünk, persze csak akkor ha a szülök még jobban nem vágnak alánk, vagy kitalálnak valamit. Most pl. fizessük ki a vállalkozásnak az apeh felé való tartozását ami 250eFt, ezzel is vissza akarnak fogni minket,hogy ne legyen pénzünk. Nehezen de kifizetjük nekik, viszont félő, hogy még többet fognak kitalálni.

Amúgy nekem van munkám, én nem úgy jöttem el szülni, hogy lógtam a levegőben, elég jó munka abból a szempontból, hogy gyerekbarát, visszavárnak, és ha beteg lesz például, nyugodtan eljöhetek majd táppénzre. Viszont nem túl sokat fizetnek, hiába dolgozok diplomásként.

Attól is félek nagyon, hogy ha a párommal vége lenne a kapcsolatomnak, és elmennénk innen a nagyszülők addig fúrnának amíg elvenné a gyám tőlem a lányomat, mert nincs hova mennem vele, abba pedig belehalnék, még egy napot nem töltöttem nélküle sehol, ő az életem, főleg, hogy tudom, milyen elveszteni gyerekként az anyját. Ráadásul állami gondozásban voltam 14 éves koromtól a halála miatt. A legfontosabbat, amit addig anyutól megkaptam a szeretetet, törődést elfelejthettem, akkor nagyon megtörtem. Utána jött a bizonyítási kényszerem, hogy én nem csak egy gyivis gyerek vagyok, és meg sem álltam a diplomáig, de úgy érzem azzal se érek semmit, hisz az én kislányom nem kerülhet ugyanabba a helyzetbe mint én. Félek.

22. davider (válaszként erre: 21. - Dezi69)
2009. jún. 17. 18:51
De jo lenne:-DD
21. dezi69 (válaszként erre: 20. - 9c8432d068)
2009. jún. 17. 15:20
úgy lenne a legszerencsésebb!Csak ha a férj tudná,hogyan kell egyáltalán az asztalra csapni,akkor a felesége most nem keresne kiutat.Az egészben a csajt sajnálom,hogy lóg a levegőben és nincs támasza,pedig most aztán szükség lenne rá!Azért remélem,hogy valamennyire az is segítség,hogy tud erről valakikkel beszélni,bár ilyen könnyen oldódna meg a helyzetük is!
20. 9c8432d068 (válaszként erre: 18. - Dezi69)
2009. jún. 17. 15:16
Talán igazad van,de ha a férj kiáll a felesége mellett,együtt kell az asztalra csapniuk.
19. davider (válaszként erre: 17. - Dezi69)
2009. jún. 17. 15:12
Hát igen....a pasik fejét ész járását kiismerni sosem egyszerű..:-DD
18. dezi69 (válaszként erre: 16. - 9c8432d068)
2009. jún. 17. 14:58
Csak lehet,hogy akkor végképp nem a feleségnek lenne igaza.Akit a szülők ennyire terelgetnek,ott jobb,ha nem szít a meny egy vitát sem.
17. dezi69 (válaszként erre: 15. - Davider)
2009. jún. 17. 14:55
teljesen igazad van,de a férj nélkül nem tud dönteni.Ha kettejük közt nem akar vitát,akkor a férjre kell hagyatkozni,csak ha ilyen befolyásolható,ahogy írta,akkor ha átmenetileg is,de a férje támogatása kell ahhoz,hogy az élete nyugodttá váljon.Egy nőnek sehogy nem könnyű,jó anyának és jó feleségnek lenni,a legszomorúbb az,hogy a férj családja nem méri fel,hogy mit ártanak.A férjnek kell döntést hoznia és lehetőleg úgy,hogy a feleség és a gyerek ne sérüljön.Csak a férjek eszével nem könnyű gondolkozni,de remélem,hogy a legszerencsésebben oldódik meg a helyzetük.
16. 9c8432d068 (válaszként erre: 14. - Dezi69)
2009. jún. 17. 14:54
Én nem a férjemmel szemben,hanem a szülőkkel szemben csapnék az asztalra.
2009. jún. 17. 14:38

Igen oké az asztalra csap és azután????

Éljen egy otthonban élete végéig,mert a gyedből még egy mosogépet sem tud venni nemhogy egy lakást akinek van családja tuti könnyebben mocorog de akinek nincs annak nehezebb és értem én,hogy jot akasz és mindenki és én is ezt javasolnám de nem biztos,hogy megoldás mikor majd cipő kell e gyermeknek és nincs ré keret az sem jo,hogy veszekednek,mert igen a kislány sérül de akkor megkell beszélni menjenek együtt vagy jo maradunk félévet sporolunk és dobbantunk.......nem könnyű ám egyedül ebben az életben és mostmár nem csak magáért felelős hanem a kislányért is.

14. dezi69
2009. jún. 17. 14:28
én feltenném a férjemnek a kérdést,hogy ki fontosabb neki és ennek függvényében döntse el,hogy a házasságnak van-e jövője,vagy sem.Ha téged választ,biztos ráveszi magát a változtatásra,ha az anyjáékat választja,akkor nincs miért tovább tűrnöd,Keress meg egy anyaotthont,a férjed pedig viselje az anyagi háttér megoldásának a gondját!Pici még a lányod ahhoz,hogy kitedd a családi harcnak és egy életre meggyötörjék ezzel a kis lelkét.Én az asztalra csapnék a férjemmel szemben,de a lányomat nem hagynám ennek kitenni.Remélem hamar találsz megoldást,hogy te és a kis tündéred a legboldogabb lehessen!
13. ozujak
2009. jún. 17. 14:15
Szolnokon lakunk, pontosabban Szolnokhoz közel egy kis településen. Most nincs időm írni, csak este tudok jönni. Köszönöm addig is.
12. davider (válaszként erre: 10. - Majmocska)
2009. jún. 17. 14:03
Oké de ugy értettem mondjuk pesten pest környékén mig egy 30 nm-es albi 50 ezer addig mondjuk ahol mi laktunk Bács-Kiskun megyében egy egész házat kapsz 25 ezerért........
11. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Ozujak)
2009. jún. 17. 13:57

Nagyon sajnállak mindkettőtöket,de főleg Téged.

Borzalmas,mikor a szülők határozzák meg a gyerekük és családjának életét.

Ebből csak úgy tudtok kiszakadni,ha a férjed máshol keres munkát,elköltöztök,és élitek a magatok életét.

Nem tudom,mi a férjed képzettsége,de biztos tudna munkát kapni máshol,más településen.


Csak azt kell eldöntenetek,ki a fontosabb,a szülők,vagy a ti boldogságotok.

Egyszerűen nem tudok megérteni bizonyos szülőket,miért kell tönkre tenniük a gyerekük békéjét,boldogságát.

Miért jobb nekik,ha váláshoz vezet a magatartásmódjuk?


Ne fordulj senkihez segítségért,ezt a gondot ti ketten,vagy Te egyedül tudod megoldani.


Mindezek mellett elmondom,hogy van vőm,van menyem,de én még az életben bele nem szóltam a dolgaikba,még tanácsot is óvatosan adok,ha valamiről kikérik a véleményemet.

Nem magasztalni akarom magamat,de én sem bírtam volna elviselni,hogy a szülők beleszóljanak az életembe,mikor már a saját lábamon állok,és én sem teszem meg ezt a gyerekeimmel.

10. majmocska (válaszként erre: 9. - Davider)
2009. jún. 17. 13:48
Mi eléggé vidéken lakunk, egy 2800 lelkes kis falucskában, de nem olcsóbb a megélhetés. Az albérlet talán kicsit olcsóbb, de a rezsi ugyanannyi, a kisboltban pedig sokkal drágábbak az áruk mint pl. a hipermarketekben.
2009. jún. 17. 13:45
nem tudom hol laktok de vidékeken nagyon vidéken sokkal olcsobb az albérlet megélhetés.....
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook