Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hová érdemes menteni a számítógépen a doksikat/képeket stb? fórum

Hová érdemes menteni a számítógépen a doksikat/képeket stb? (tudásbázis kérdés)


6. margareta51 (válaszként erre: 5. - Üveggolyó)
2010. febr. 9. 23:14
Nem vagyok asz a szamitogepnel annyira hoztak fel a figyelmem a C -nel nincs mit keresek a D-vel jarhatok .Az elobbi hozza szolo szepen elmagyarazta igaz nekem magas a kifejezesek de megertettem es az a fontos.Koszi
2010. febr. 9. 18:40

köszönöm szépen mindnekinek, nekem a C és D okozta a fejtörést, h most akkor hogy is a jobb, de megnyugodtam, nagyjából jól csináltam eddig a dolgokat. Az asztalt letakarítom:)


A fontos dolgokat persze kiírom, ill. kiíratom, mert ahhoz se mindig értek...nem bánom, h nem vagyok mindenben tökéletes;)


akinek még építő gondolata van, ne fogja magát vissza!:)

2010. febr. 9. 17:12
Ahol nem találja meg a barátod/barátnőd!:)
2010. febr. 9. 17:07

Optimális esetben, legalább két partíció van a gépeden, vagyis a winyó két részre van osztva . (nyilván, lehet több is)


Ilyenkor a rendszer mappák, tehát a windows, meg az összes progi a C meghajtóra van telepítve.

Ha valami gáz van a géppel, és újra kell telepíteni, akkor csak ezt a particiót kell.


Az összes többi cuccot ilyenkor akármelyik másik partícióra célszerű tenni. (újratelepítésnél megmarad minden)


Mivel az asztal a C, vagyis rendszerpartícióhoz tartozik, ezért baj esetén az ott tárolt cuccok is elvesznek.


A win-nek ahhoz, hogy működni tudjon, kell bizonyos nagyságú hely (ezt meg nem mondom, mennyi, de olyan 3-400 mega körül van, ha jól tudom) Ha a C meghajtó tele van mindennel, akkor előfordulhat, hogy úgy tele lesz, hogy nem lesz helye a win-nek a futáshoz.

2010. febr. 9. 16:51

Az asztalra menteni azért nem jó, mert az lassítja a legjobban a gépet. Én D-re szoktam menteni, de ez minden gépnél más lehet, hogy melyik winchestert hogy hívják.

Én egyébként a fontos dolgokat kiírom cd-re vagy pendrivera mentem, mert azt kitudja mikor romlik el a gép úgy, hogy elszáll minden adat. Sőt van, hogy mailben elküldöm saját magamnak, hogy itt is meglegyen... :D Biztos ami biztos. :D

2010. febr. 9. 16:32

Hová érdemes menteni a számítógépen a doksikat/képeket stb?


Vki elmagyarázhatná, h C-re, D-re vagy hová jobb menteni. Mi az h virtuális memória alacsony?Miért nem jó az(ha nem jó, én ezt csak gondolom) ha az Asztalra csinálok mappákat és oda mentegetek?


Kérem aki segíteni próbál úgy közelítse meg a témát, mintha egy 5 évesnek magyarázna;)


köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook