Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová érdemes (bankba) most pénzt betenni? (Ne mondjátok, hogy sehova, kis pénzt szeretnék biztonságban és kamatozva tudni.) Segítsetek! fórum

Hová érdemes (bankba) most pénzt betenni? (Ne mondjátok, hogy sehova, kis pénzt szeretnék biztonságban és kamatozva tudni.) Segítsetek! (tudásbázis kérdés)

2013. febr. 2. 13:26
de jó akinek ilyen gondjai vannak:)
2011. ápr. 30. 22:14

Köszönöm az eddigi válaszokat, kaptam jó ötletet,

s várok is még, mert sajnos, akinek többször van hitele mint betétje az kénytelen sokat okoskodni mielőtt lép. Köszi a támogatásért!

2011. ápr. 30. 15:13
privatbankar.hu oldalon elég sok adatot (bankszámla- és betétkondíciók), betétválasztót stb találsz, nézd át a lehetőségeket, és dönts aszerint, ami a számodra a legkedvezőbb.
5. emi75 (válaszként erre: 4. - Capuccino77)
2011. ápr. 30. 15:03
a kamat mindig éves. ha három hóra (negyedévre) kötöd le, értelemszerűen a negyedét kapod. (mínusz a kamatadó, amit a bank levon) lekötheted egy évre is, vagy amilyen konstrukciója van a banknak. de ha azon belül feltöröd, mert hamarabb szükséged van rá, akkor általában bukod a kamatot. ennél a tak.szöv-esnél napi kamat van, ha menet közben feltöröd, nem veszik el a kamat, időarányosan megkapod. ha tudod, hogy sokáig nem lesz szükséged a pénzre, és kiegészíteni sem akarod, akkor érdemesebb hosszabb időre lekötni, általában úgy jobb a kamat. remélem érthető így.
4. capuccino77 (válaszként erre: 3. - Emi75)
2011. ápr. 30. 13:07
Nekem is segítsetek, kérlek! :) Soha nem tettem még be pénzt sehova, és nem értem pl. ennél, hogy ha 3 hónapra lekötöd, akkor utána ha ki szeretnéd venni a pénzt, akkor 6,25-6,5 % -kal többet kapsz, vagy az csak arra vonatkozik, hogy ha 1 évre teszed be. Ha igen, akkor viszont mi értelme van a 3 hós lekötésnek? Nekem ezek nagyon érthetetlen dolgok, pedig nem most másztam le a falvédőről. :D Világosítsatok fel! Köszi :)))
2011. ápr. 29. 21:23

Nekem bevált a takarékszövetkezet, három havi lekötésre jegybanki alapkamat fölött adnak (6,25-6,5 éves kamat) Ha nem akarsz számlát nyitni (ami kb. 200 Ft/hó) akkor vehetsz takarékszelvényt három hóra, az 6,2% körül volt nemrég.

De szövetkezetenként eltérhet.

2011. ápr. 29. 21:17
axa bank számlája, lekötés nélkül is szépen kamatozik és nincs költséged vele.
2011. ápr. 29. 21:15
Hová érdemes (bankba) most pénzt betenni? (Ne mondjátok, hogy sehova, kis pénzt szeretnék biztonságban és kamatozva tudni.) Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook