Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hosszú téli estéken... fórum

Hosszú téli estéken... (beszélgetős fórum)


29. Guruljka (válaszként erre: 25. - Anyucikóni)
2018. nov. 17. 20:35
Vannak kifogások, pl. én is utálnék a nyílt utcán várakozni az utolsó buszra . Fene a dolgomat. :D
2018. nov. 17. 20:33
Feltöltöttem néhányat.
27. Lolita63 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. nov. 15. 06:57
Milyen karácsonyi gömböket készítesz?
26. Dina2 (válaszként erre: 25. - Anyucikóni)
2018. nov. 9. 10:43

Természetesen :D :D :D

De tényleg nem egyszerű.

25. Anyucikóni (válaszként erre: 24. - Dina2)
2018. nov. 9. 09:46
...kifogás persze van nálatok :D :D :D
24. Dina2
2018. nov. 9. 08:23

Kisvárosban, majdnem falun élek. Szinte semmi szabadidős szórakozásra nincs lehetőség...

kocsim meg nincs, hogy eljussak városba.

2018. nov. 8. 19:32

Menj el tornázni hetente több alkalommal, barátnőkkel, kollégákkal moziba, kávézóba. Keres valami kreatív dolgot, ami leköt, amíg csinálod, aztán add el:D


Én pl. lassan kezdem a karácsonyi gömbök gyártását:DDD

2018. nov. 8. 14:28
Jöhet a film nézés.
21. Anyucikóni (válaszként erre: 12. - Dina2)
2018. nov. 8. 13:44
Miért nem jársz el erre-arra? Edzőterembe, moziba, színházba, barátnőkkel lazulni???
20. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 8. 13:43
Én szeretek csak úgy ücsörögni a kanapén, félszemmel nézni a tévét, kicsit nyomkodni a telót, fb-ot, hoxát, esetleg játszani rajta. Imádom! De nekem még viszonylag kicsi a gyerekem, vele zajlik a Zélet. :))
19. Ervina
2018. nov. 8. 13:37

Hát én hétköznaponként vagy másodállásban dolgozom munka (4 óra) után vagy a párommal vagyok vagy a kiskutyámmal. Sokszor örülök, ha 11 körül beesek az ágyba, reggel meg korán kelek.

Hétvégén meg mindig akad valami program vagy munka.

18. globus
2018. nov. 8. 12:52
Életemben nem unatkoztam még...
17. Anyucikóni (válaszként erre: 13. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 12:26
Én a helyedben nagyon meggondolnám hogy átvigyem másik suliba. Ami nem ilyen. Ami nem erős. Nem ilyen hajtós. Ez sztem nem normális, hogy ennyit követelnek. Lassabb tempó előrébb visz. ;)
16. Idhikai (válaszként erre: 15. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 12:17

Nekem is az volt gyermek koromban. Gyűlöltem az iskolát, az iskola is gyűlölt engem (így éreztem), ezért aztán, amint lehetett mellé jártam...

Amikor gyermekeim lettek (kettő már felnőtt) egyetlen dolgot tartottam szem előtt, a gyereknek szeretni kell a tanulást, mert tudni és okosnak lenni jó, és jól kell éreznie magát az iskolában. Mindent ennek rendeltem alá. Volt, hogy visítottam a tanító nénivel, ... átgondolta, megköszönte, nekem adott igazat.

15. ab3619a9cd (válaszként erre: 14. - Idhikai)
2018. nov. 8. 12:15
Tudom!
14. Idhikai (válaszként erre: 13. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 12:14
Keserves 8 évetek lesz. :(
13. ab3619a9cd (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2018. nov. 8. 12:11

Itt az a legnagyobb baj,hogy dolgozat,dolgozat hátán,főleg matekból!Ahogy a tanár magyarázza úgy nem érti meg,csak úgy ha én magyarázom.Rengeteg idő elmegy ezzel.Magyarból a helyesírási szabályok...Ott is dogák..Kapkod,siet.T-betűt nem húzza át,ékezeteket elfelejti..Házikat elsumákolja,csak az e-naplóba látom hogy megint nem volt kész...Amiért engem rángatnak be,és beállítanak egy olyan embernek aki carik a gyerekére..

Ezért nem tudom elengedni azt a tanulás dolgot.

12. Dina2
2018. nov. 8. 12:07
Tudom, hogy a legtöbbünknek az se lenne elég, ha 48 órából állna egy nap...volt nekem is ilyenem, hosszú éveken keresztül, amíg a gyerekek kicsik voltak.
11. Anyucikóni (válaszként erre: 9. - Idhikai)
2018. nov. 8. 12:06
Nálunk dettó. Nem cseszegetem otthon tanulással. Van, hogy megmutat ezt-azt, de otthon otthon vagyunk, nem a tanulás a cél. (én fiam még fordítva írja a számokat..nabumm, majd megtanulja. de nem én vagyok a tanítónéni)
10. Anyucikóni (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 12:04

Engedd el. Majd tanul, annyit amennyit akar. Emiatt ne veszekedj vele. Inkább had legyen gyerek, ha már 8 órát suliban van.

Én nem akarom emiatt bactatni a gyereket. Úgyis ő kerül bajba, ha nincs házi, nem a szülő, ez legyen az ő feladata. Ha azt mondja kész, akkor kész van, ne nézz bele. ;) Max másnap jön a dádá a tanítónénitől, hogy nincs kész. Legközelebb ő maga fogja végigcsinálni a leckét otthon szónélkül. ;)

9. Idhikai (válaszként erre: 8. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 12:03

Enyém elsős, iszonyat csúnyák a betűkezdeményei, de én azt mondtam, hogy amit 8 óra alatt nem tudnak neki megtanítani, azt őneki nem kell tudni!

Néha valami játék közben elkezd írni, annak örülök, de én soha nem kérem.

Nem jó, ha a suli, a tanulás miatt van feszkó! :(

8. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - Idhikai)
2018. nov. 8. 12:00
Másodikos.
7. Idhikai (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2018. nov. 8. 11:59
Hányadikas a gyermeked?
2018. nov. 8. 11:58

Esték...na azok a rövidek! :D

Gyerek 8 órát suliban.Hazajön lóg a bele.Hiszis,fáradt,elege van.De még tanulni kell!Az egész este elmegy a tanulással,veszekedéssel a tanulás miatt...

Aztán mikor megunom fürdés..Ő nem akar,még nem játszott...Kiszállni nem akar....Fáradt,feküdjünk le...Bemegy,de le nem fekszik...

Jajj,csak az esték ne lennének! :D

5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Semleges)
2018. nov. 8. 11:54

Én nem sétálok, és nem kézimunkázom, de szeretem kiélvezni azt is, ha semmi dolgom. Vagy jön valami ötlet, hogy ezt vagy azt megcsináljam, vagy belefeledkezem egy könyvbe.

Itt a faluban nincs lehetőség, de ha városban élnék, lehet, néha csinálnék valami esti programot.

4. Idhikai (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 8. 11:54
... hjajj, nekem meg annyira rövidek a napok, esték... :) varrok, illetve varrnék. Nap közben irodában dolgozom, de dolgozom "másodállásban" is, ott pedig varrnom kellene. Van két tündérlányom, velük is beszélgetni, játszani, olvasni, verselni, énekelni, de mára pl. sikerült szereznem színházjegyeket, így ma minden borul színházba viszem a lányokat és a barátnőiket... plííííz, időőőt kérek! :)
3. semleges (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 8. 11:50
Én sem unatkozom soha. Olvass, sétálj, kézimunkázz, zene, filmek, beszélgessetek, találj valami hobbit, mozi, színház, sportolj, rászorultakon való segítés, tanulj valamit, emberi kapcsolatok építése, nyelvtanulás. Annyi minden van a kerten és az udvaron kívül, főleg ha még gyereked is van. Nem is értem:)
2. Ildi (válaszként erre: 1. - Dina2)
2018. nov. 8. 11:43
nézz filmeket, hallgass zenét, én mindig letudom kötni magam.
2018. nov. 8. 11:41

Ti mivel foglaljátok el magatok esténként?

Előttünk a tél, a hosszú, unalmas, sötét délutánok. Hétköznaponként lányommal vagyunk kettesben, ő ellátja magát mire én hazaérek a munkából, ebédel, szobáját rendben tartja. Takarítani, pakolászni alig kell, ketten nem csinálunk nagy rumlit. Szombaton átsúrolom a házat és ennyi. Nem főzök minden nap hatfogásos vacsorát, de az is max 1 óra effektív elfoglaltság. Kert, udvar ugye nem opció. Tévé nem foglal le, olvasás, internet is csak rövid ideig.

Valami hasznossal szeretném tölteni az esti órákat, de nem tudok mit kitalálni. Kézműveskedéshez elég ügyetlen vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook