Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hosszú hétvége, nyaralás - hogy töltöd/töltötted? fórum

Hosszú hétvége, nyaralás - hogy töltöd/töltötted? (beszélgetős fórum)


1 2
2006. júl. 7. 20:19
Mostmár, több mint valószínű, hogy megyünk Romániába, már a szállás, és az időpont (júl.28-29-30-31) is megvan, 4 napra megyünk, már alig várom, biztos szép hely:))).
17. Timus
2006. júl. 4. 21:37
Egyenlőre én nyaraltatok:-) Lovas táborokat szervezek gyerkőcöknek:-) Egyébként 22-én megyünk a barátnőmmel a Horvát tengerre:-)
2006. júl. 4. 14:08

Holnap megyek egy 4 napos Csehországi körútra.

Már várom.

15. anduca
2006. júl. 3. 11:36
KOS görög szigetet ismeri valaki?
2006. júl. 1. 17:07
Hát,igen, én is azt hallottam, hogy szép, ezért is örülök neki.Tavaly is mentünk volna, csak aztán nem tudtunk menni.horvátorzság és románia között gondolkoztunk, de legtöbbünk romániára voksolt, ezért oda megyünk, ha minden igaz, nem akarom elkiabálni:)), nehogy megint befussoljon.
13. rozsa3
2006. júl. 1. 14:51
Én is úgy hallottam nagyon szép Románia, főleg az a rész, ami egykoron ugye...
12. Merena
2006. júl. 1. 14:46
Románia is nagyon szép tud lenni. Nekem az a lényeg, hogy menjünk,ketten édes kettesben ja és a telefont is csak addig kapcsoljuk be ameddig felhívjuk a szüleinket, hogy minden rendben...
2006. júl. 1. 14:18
Úgy tűnik most, hogy kijutok végre külfödre ezen a nyáron, meg pedig Romániába, Bogavölgyébe.Szerintem jó hely, biztos jó lesz, alig várom.
10. Merena (válaszként erre: 7. - Veronitas)
2006. jún. 30. 15:18

Szia! Sziasztok!


Kréta,hogy szép-e? Háát én két hétig voltam Krétán... Szépnek nem mondanám inkább tutui melegnek. Szóval, ha szeretnél biztosra menni akkor menj Krétára... Igaz a mag nevében szép. de számomra kopár volt nagyon... Ha bérelsz kocsit akkor bejárhatod az egész szigetet és találhatsz tényleg meseszép helyeket is...


Mi Korfura megyünk az idén... Vagyis azt tervezzük. Jártam már ott és meseszép. De Tényleg. Krétának az ellentéte ebből a szempontból. A smaragd szigetnek is hívják. Minden csupa zöld. De ha letöltött a netről a Google Earth programot akkor ott is meg tudod nézni, hogy miért hívják a zöld szigetnek. Én öszzehasonlítottam Krétával és amit látsz az magáért beszél. nekem nagyon tetszett.


A best off: SANTORINI

Mesegyönyörú. Képzeld el, hogy egy vulkán peremére épült az egész mindenség. Erről az oldalról lépcsőn vagy csacsiháton lehett lejutni a kikötőbe... Itt szokták fényképezni az összes görögországot bemutató képeket:-) Fehér ház kék tetővel... kis sikátorok szóval bámulatba ejtő.. Strandolási lehetőség is akad, mert van iolyan része ahol ki van építve:-)

Ha Krétát választanád akkor onnan van kirándulás

Santorinire, de csak egy nap és nem látod a világ legszebb naplementéjét:-( Ja és ezt az egy napos kirándulást mindössze 95 euróért kínálják fejenként.


Egy kint halott mondás: Korfut már lelakták a németek, de Krétát még nem lakták fel.


Az igaz, hogy Krétának nem minden része van úgy kiépülve, de Korfut viszont a görögök nem hagyják, hogy lelakják a németek:-)


Ja és tudtátok, hogy az ózonlyuk pontosan Kréta felett helyezkedik el?

2006. jún. 28. 13:28
Volt már valaki KOS-on? Görög sziget. Marmari részén fehér homok van, ami nekem tetszene... :-) Érdekelne a véleményetek. Köszi.
2006. jún. 25. 22:37
Paralia is nagyon szép!
2006. febr. 15. 16:03

Ha már itt tartunk, érdekelne engem is néhány dolog: augusztusban mi görögországi napozós, tunyulós, fürdős, pihenős nyaralást tervezünk, és nem tudom, hova érdemes menni. Annyi hely van ott, hogy nagyon nagy a kínálat...

Annyi a kikötés, hogy busszal szeretnénk menni, de ha esetleg azt a tippet adnátok, hogy mondjuk Kréta, mert mondjuk az a legszebb, és oda csak repcsivel lehet menni, ám legyen.

De leginkább az autóbuszosnak örülnék!


Köszi.

6. veronitas (válaszként erre: 4. - Veronitas)
2006. febr. 15. 15:21

Korzikáról még: a legérdemesebb autóval menni, vagy fapados repcsivel, és aztán ott autót bérelni.

A lényeg, hogy ahhoz, hogy meglásd Korzikában a felejthetetlen szépséget, bizony be kell járnod a szigetet, ami "nem nagy kunszt", mivel nem olyan nagy.

Ha azonban mégis busszal, irodával mennél - mint mi -, az sem olyan nagy baj, hiszen mi is minden nap újat láthattunk, rengeteg volt a kirándulás.

Kaja: ínycsiklandó, soha addig nem érzett ízek. A legelőkön félig vad, félig házidisznók legelészik a speciális macchiabokrokat és egyebeket, és ettől igazán finom lesz a húsuk (szóval mindenféle hústermék nagyon ízletes). Ezenkívül mindenképpen megkóstolandók a helyi specialitások, úgymint a gesztenyelekvár, gesztenyesör, mindenféle pékáruk, helyi sajtok, borok, likőrök.

Ahány város, illetve falu, annyiféle látnivaló.

Lélegzetelállító szerpentinek, csodás, fürdésre tökéletesen alkalmas öblök.

2006. febr. 15. 14:56

Sziasztok!


Mostanság elég sok helyre sikerült eljutnom,így meleg szívvel ajánlhatom:-Törökország(déli rész).Azoknak,akik szeretnek nagyokat csavarogni a hegyekben,akik szeretik a szép tájakat és a kellemes strandokat,ami ugyan nem homokos,de kárpótol a környék gyönyörüsége.

Jókat lehet enni,minden finomság van,ami egy európai ízlésnek megfelel,de megtalálhatók a különleges ételfaják is.A lényeg,jól válaszd meg a szállodádat,érdemes 4-5 csillagosba menni.Mi mindig all inclusív utakat választunk,ez akkor jó,ha a szállodádat bázisként kezeled,s innen csinálsz kiruccanásokat.Kellemes és barátságosak az emberek.

-Egyiptom(Luxor,Hurghada):egyértelmüen az egyiptomi látványok után,ami a romokban,sírokban,történelmi nevezetességekben kimerül,marad a tenger.Ez a listavezetö,ha búvárkodni,snorkellezni szeretnénk.A Vörös-tenger egy hatalmas akvárium,még azok számára is,akik nem tudnak úszni,a parton sétálva,vagy térdig gázolva a vízben is csodát tapasztalhatunk,annyi vízi állatka van ebben a tengerben.Sokat ne várj a tájtól,s az emberek európai szemmel nézve kissé tolakodóak és mindenért baksist várnak el,de ha ezt tudod kezelni,gyönyörü nyaralásod lesz.Nagyon fontos,hogy a szállodád 4-5 csillagos legyen!A gyomorbántalmak miatt ....itt talán mindent ásványvízzel csinálnak(ha szerencséd van:).

-Thaiföld....csak ódákat tudok regélni róla!!!!Ez a csúcsok csúcsa:)egy szépséghibája van:eszméletlenül messze van,így ha csak 1 heted van nyaralásra,nem biztos,hogy ez a legjobb választás.A kiutazás drága,viszont a kinnlét roppant olcsó.A tenger alig hüvösebb 1-2 fokkal,mint a levegö,s az emberek eszméletlenül barátságosak.Igen sok finomságban lehet részed,talán szokatlan dolgokban is,ha elég bátor vagy:))jah,és itt nagyon olcsó megszerezni a nyílt vízi búvárigazolványt.



Egy nagyon fontos dolog,minden utazni vágyó számára:csak annyit várj el egy országtól,amennyi attól az országtól elvárható!

pl:ne kívánj német sterilitást arab országban...ne akard,hogy a svájci pontosság érvényesüljön egy thai területen...ne akard,hogy ugyanazokat az elveket vallják,mint te.De legföképp:légy udvarias mindenhol,mert bár te viszed a pénzt...mégiscsak egy vendég vagy!


Kellemes nyaralást!

Üdv:)

4. veronitas (válaszként erre: 3. - Molntak)
2006. febr. 15. 14:29

A Korzika meglehetősen speciális eset, nem az a tipikus "egész nap döglök a tengerparton" stílusú hely, bár természetesen azt is be lehet iktatni a programok közé.

Tudok ajánlani egy fórumot:

[link]


Itt minden hasznos információt megtalálsz, illetve a fórumozók nagyon tettrekészek, és szívesen válaszolnak minden kérdésedre.


Én egy napilapnál dolgozom, és tavaly írtam egy cikket korzikai élményeimről, mindjárt annak a lelőhelyét is megadom.


És ha tényleg érdekel egy korzikai kiruccanás, én is szívesen válaszolok a kérdéseidre.

3. molntak (válaszként erre: 2. - Veronitas)
2006. febr. 15. 13:41
Mindkettő érdekel.A nyarat lassan le kell foglalni. És addig sem ártana kicsit pihenni.
2. veronitas (válaszként erre: 1. - Molntak)
2006. febr. 15. 13:25

Szia.


Én áprilisban végre eljutok Párizsba, még nem láttam, kíváncsi vagyok.

Manapság nem olyan drágák ezek a városlátogatások, pl. Prága, Bécs, stb.

És szerintem - bár bizonyára nagyon jók ezek a hazai wellnesshétvégék - talán még olcsóbbak is ezeknél. Nem biztos, de én amikor csak láttam, a hazai helyek meglehetősen drágának tűntek - két napért meg aztán főleg.

Viszont egy jó hazait ismerek, eléggé exkluzív: ez pedig a Puchner kastélyszálló Bikalon.


Ha viszont nyaralás érdekel: tavaly valami fantasztikus élményben volt részünk, mert nagy tipródás után végül Korzika mellett döntöttünk. És nem bántuk meg. Egyszerűen leírhatatlan!

2006. febr. 15. 13:14
Ha valakinek van valami jó tippje, hova érdemes menni várom:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook