Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú hajból rövid? fórum

Hosszú hajból rövid? (beszélgetős fórum)


28. 2a4f521b34 (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2012. júl. 9. 16:04

Szia! nekem réfebben vállig ért a hajam. de egyre jobban utáltam, mert csak akkor nézett ki valahogy, ha be volt csavarva, sütve, lőve stb... Sok-sok ezret költöttem hajvasalóra, hajápoló szerekre, hajformázókra. Aztán elkezdtem egyre rövidebbre vágatni, pl. klepoátra, de még rosszabb lett a helyzet, mert akkor már tényleg minden reggel mosni és beszárítani kellett, mert éjjel elfeküdtem. Végül gondoltam egyet, kinyomtattam Osvárt Andi egyik fényképét a netről (példaképem rövid haj terén :) ), elmentem a fodrászomhoz és kértem legyen olyan rövid. Nem bántam meg. Azóta arany életem van :)

Szerintem először keress a tiédhez hasonló arcformájú és rövid hajú nőkről képeket, nézegesd tetszik-e. És nem mindegy a fodrász. Az én tapasztalatom szerint még rövid hajat is rosszul vágnak a gyorsfodrászatokban. Volt már hogy idő híján igénybe vettem és mindig megbántam.

2009. márc. 17. 10:23
igen, kombináció :)
2009. márc. 17. 09:15
sztem kombináció lesz
25. anyuca66 (válaszként erre: 23. - 15a86c078b)
2009. márc. 17. 07:23
" ez a kombó..." Mi ez? Megírod privibe, nem jövök rá...
2009. márc. 16. 21:40
sajna régóta hullik inkább hormonális oka van,....
23. 15a86c078b (válaszként erre: 22. - Makrai.lilla)
2009. márc. 16. 21:25

hát a hagymák attól nem erősödnek, csak a hosszú hajnak súlya van és lehet a hajhagymák nem olyan erősek, így nem bírják el és kihullanak, míg a rövid haj nem olyan nehéz és így a hajhagymáknak is könnyebb.


én még egy méregtelenítést ajánlanék és kevesebb cukor fogyasztás és sok gyümölcsöt. csodákra képes ez a kombó...

2009. márc. 16. 21:08

nekem sajna elég hamar kell mosni is 2 naponta és már nagyon elegem van,hullik is, ezért is gondoltam a rövidebbre,,,, de amugy amin még gondolkodok az a frufru vmilyen formája,bár jobb o forgóm van szal nemtudom,de mivel magas homlokom van, azoknak elvileg jo...

ja és az hogy ha rövidre vágatja vki ,és erösödik elvileg baromság nem? hiszen a hajhagymák ugyanannyik maradnak

2009. márc. 16. 21:03
ú ennyien irtatok?:)))
2009. márc. 16. 18:46

A 4. X betöltése alkalmából akartam levágatni, a férjem nem engedte. ( pontosabban azt mondtam drasztikus változást akarok. Azt mondta ne ne..)Hátam közepe és derék közötti van a vége most.

A fodrászom se az a személy aki csak vág és vág. Mikor nagy ritkán megnézem él - e még, alig akar belőle vágni. Fufrumat jó 6 éve növesztettem meg. Az államat eltakarja 4 ujnyit ha kiengedem. De azt hiszem 2-3 havonta megyek, és legalább 5 cm levág, szépen lassan rövid lesz. Ismeröseim rögtön észreveszik ha van belőle vágva...

19. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Makrai.lilla)
2009. márc. 16. 18:36
amikor a férjemmel még együtt éltem,hosszú volt a hajam,mert szó szerint nem engedte levágatni,aztán amikor elkotródott az életemből,akkor az első utam a fodrászhoz vezetett,és azt mondtam neki:-VÁGD,amilyen rövidre csak akarod,csak rövid legyen...a képeim közt megnézheted milyen lett...elötte nekem is hátközépig ért a sin szeg egyenes hajam...most egy marék hab rá és ugy áll ahogy akarom...:)))mert váltotatni ha van kedved,ha nem tetszik,akkor majd megnől..:)))sok sikert...
18. zena01
2009. márc. 16. 18:30
Derékig érő barna hajam volt. Meguntam, vállig érő tépett lett. Most jelenleg hátközépig érő világosvörös. A rövid hajnak az az előnye, hogy könnyebb mosni, szárítani. A hosszú hajat viszont csak össze kell fogni. Jelenleg növesztem. Nem kell fodrászhoz járni (magamnak vágom), nem kell csavargatni, sütögetni, beszárítani.
2009. márc. 16. 18:01
Nekem is derékig érő hajam volt, aztán egy nap kattant az agyam, elmentem a fodrászhoz és levágattam nagyon rövidre, de azt azért mondtam a csajnak, h gyorsan söpörje össze, nehogy elbőgjem magam. De nem bántam meg, majd megnő megint. :)
16. K.né
2009. márc. 16. 17:58

Derékig érő volt a hajam, pár éve rövid. Nem fokozatosan lett egyre rövidebb, hanem egyből rövid.

Sokkal jobban áll és könnyen megcsinálom, igaz minden nap szárítom, de 10perc alatt készen van. Nem bántam meg.

2009. márc. 16. 17:52

Szerintem is fokozatosan a legjobb rövidíteni!

Nekem is nagyon hosszú volt a hajam, majdnem derékig ért, és ugyanebben a dilemmában voltam a nyáron, mint te! Féltem levágatni, mert régóta növesztettem, és mivel tök kerek fejem van, félő volt, hogy egy új frizi nem fog jól állni, azonban már újítani akartam, mert kb. 4 éve ugyanúgy néztem ki...


Én is elég sokáig rágódtam a dolgon, aztán levágattam, váll alattig ért akkor, lépcsősre lett vágva, egész jó lett, mostanra viszont eléggé lenőtt, és épp a múlt héten mentem megint, és megint újítani akartam, de a nyári után már bátrabb voltam, nem hezitáltam annyit, eldöntöttem: újra lesz frufrum (ált. isk. 3. osztály óta nem volt).

Úgy gondoltam, hogy ha gáz lesz, vagy nem tetszik, 1-2 hónap alatt úgyis megnő! (A nyáron még nem voltam ilyen bátor!)

De nem bántam meg! Tökre tetszik!


Nyáron annyira izgatott a téma, jó-e, rossz-e, hogy még ilyen régi-új összehasonlítást is kreáltam magamról a fodrász után Photoshopban (a naplóm 476-477. bejegyzésében látható). Aztán új szín is jött rögtön (503. bejegyzés), és a mostani, legújabb állapotom (785. bejegyzés, vagy a profilképem :D ).


Én nem bántam meg, vágj bele Te is nyugodtan, mert addig úgysem fogsz nyugodni! :)

2009. márc. 16. 17:49
szerintem ha sokat vágatsz meg fogod bánni. fokozatosan kell. én mondjuk hosszú haj párti vagyok...:)
13. d0a7a517d6 (válaszként erre: 12. - Survivor3)
2009. márc. 16. 17:47
Ha lenne is pénteken tuti egy szál sem maradna!
2009. márc. 16. 17:45

1991 óta nem fésülködtem

mert nincs mit

2009. márc. 16. 17:43
Nekem is derékig érő hajam volt, imádtam! Untam levágattam, most rövid tépett hajam van, Nekem is erős arra áll amerre Ő akar, de ennek a formának jó is! Lett kis fufrum is, de enyhén! Elég jó, de hiányzik a hosszú haj, ha már nem is derékig, de növesztem megint!
10. d0a7a517d6 (válaszként erre: 7. - Ada12)
2009. márc. 16. 17:39

Nem dehogy is. Az exemnek tetszett bár dobott egy hátast. Nem azt bántam meg, hogy levágattam.

Könnyebb volt kezelni és időben is jobb volt.

Most egy jó ideje növesztem a hajam,de nagyon nehezen nő és nem is olyan szép.

2009. márc. 16. 17:37
Hát, a vállamat nem éri el. Olyan állig érő kb. Épphogy össze tudom fogni.
8. Ada12 (válaszként erre: 5. - Zarahell)
2009. márc. 16. 17:35
Most mennyire rövid?
7. Ada12 (válaszként erre: 6. - D0a7a517d6)
2009. márc. 16. 17:35

Azért bántad meg, mert az exednek nem tetszett?

Azt írod jó is volt, vagy mégsem?

2009. márc. 16. 17:34

Derékig érő gyönyörű hajam volt.

Rábeszéltek,hogy vágassam le.

Fel nyírattam és jó is volt.

Az exem majdnem elájult.

Azóta növesztem a hajam,de már tudom soha nem lesz olyan szép mint annak idején.

2009. márc. 16. 17:33

Szia! Én is most vágattam le!

Van is egy kép a naplómban, hogy milyen hosszú volt! Sokkal jobb így, mert nincs vele annyi gond!

2009. márc. 16. 17:32
Küldtem privit. Kb ekkora, de másképp van elől elválasztva, meg a fülem előtt nincs haj.
2009. márc. 16. 17:28
mennyire rövid neked ?
2009. márc. 16. 17:26
Ha úgy gondolod itt az ideje, akkor szerintem nyugodtan vágj bele. Én először csak rövidebbre vágattam, majd még rövidebrre és megint. Úgyhogy most teljesen rövid, és nagyon szeretem. Egyáltalán nem bántam meg. Nekem is mindig fel volt fogva és nem láttam értelmét, így legalább van frizurám. Ja, és sosem szárítgatom, reggel úgyis mindig arra áll, amerre akar :) Így indulás előtt bevizezem és beállítom.
2009. márc. 16. 17:23
hátközépig érö hosszú hajam van ,sosem volt rövid,talán egyszer de szinte mindig ugyanaz ,befogom és kész.kicsit unalmas.gondoltam rászánom magam egy radikális változásra,szin maradna,de nemtudom, az a legnehezebb amikor tudod milyen akarsz de nemtudod elmagyarázni a fodrásznak. volt közetetek olyan aki mert változtatni és nem bánta meg?hozzáteszem, hogy egyenes a hajam mint a szög,és nincsidöm száritgatni,befésülni, ezáltal tépett gondolom kilöve...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook