Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú haj melírozása hogy történik, meddig tart, és mennyibe kerül? fórum

Hosszú haj melírozása hogy történik, meddig tart, és mennyibe kerül? (tudásbázis kérdés)


17. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - 062292ab80)
2012. ápr. 27. 16:28
az tényleg nagyon olcso.... szinte anyagár. nem is értem hogy éri meg neki....
16. 062292ab80 (válaszként erre: 13. - Aville)
2012. ápr. 27. 16:20
Az én fodrászom nagyon jó árakon dolgozik Pesten. Egy melír szárítással, hosszú hajra 3800Ft, és minőségi Matrix festékeket használ.
15. syria (válaszként erre: 13. - Aville)
2012. márc. 19. 18:43
Nincs itt szegénység, ha egy frizuráért 8-10 ezret is megadnak a nők. :)
14. Anda39 (válaszként erre: 13. - Aville)
2012. márc. 19. 09:14
Vidéken inkább kényszerből olcsóbb a fodrász, és nem a városi a túl drága. Illetve városban a költségek sokkal magasabbak - pl. a bérleti díj sokszorosa lehet a vidékinek.
13. Aville
2012. márc. 18. 20:56

Bp-n hosszúhajra elkérnek 7-8ezer Ft-ot is a legsimább fodrászatban. És innen indul felfelé sajnos... :(((

Vidéken a fele. És ez nem minőségbeli romlás.

12. rohiani (válaszként erre: 1. - Ice kuszi)
2012. márc. 18. 19:11

Én pont tegnap voltam melíroztatni a hosszú hajam.

Vidéken 3200 Ft és 3 óra. Két szín (szőke és vörös), minden 3. csík lett csak vörös. Nekem most nagyon tetszik.

11. Anda39 (válaszként erre: 9. - Ice kuszi)
2012. márc. 18. 17:06

A melírozásnak elég sok fajtája és technikája van. Attól függ, melyiket választja a fodrász, hogy milyen eredményt szeretne elérni - te mit akarsz.

Létezik a sapkás melír, de azt leginkább rövid hajhoz használják, amit nem lehet fóliába belefogni. A fóliás az elterjedt, de ezen kívül van még pisztolyos, fésűs ésatöbbi...

A melírozás ideje attól is függ, mennyi eltérő hajtincset szeretnél. Ha az egész hajat kell kiválogatni és fóliába tenni, az bizony időigényes. Na meg a másik: szőkítés után nem árt, ha még valami szín is kerül a hajra, különben a kiszőkített rész besárgulhat, hiszen az még nincs festve, csak színtelenítve. Ezt is a legtöbb fodrász elmulasztja. Ez mosás után még egy színezésnyi idő pluszt jelent. Úgyhogy két-három óra tuti egy hosszú hajnál. Árat én nem írok, a neten rákereshetsz, hol mennyibe kerül.

10. Bugs02
2012. márc. 18. 14:51

van olyan hajfesték, ami melírozást kölcsönöz a hajnak, ha én itthon festem a hajamat?

nem akarom befesteni csak pár világosabb csíkot..

2012. márc. 18. 13:51

Hááát, látom sok mindenről volt már szó, de a melírozásról még nem nagyon!

Konkrétan az érdekelne, hogy hosszú hajnál is a gumisapkás módszerrel csinálják-e? Mert abban már volt részem rövid hajjal, de nem kívánom még egyszer...

Olvastam valami fésüléses módszerről is, amikor úgy fésülik bele a hajfestéket, esetleg valakinek csináltak már ilyet? Mert a tincsezgetés gondolom nagyon idő- és munkaigényes, és ennél fogva drága is! Pedig tény, hogy az a legszebb!

A melírozás káros hatásáról csak annyit, hogy a hajfestéssel ellentétben itt a hajfesték nem érhet a fejbőrhöz, így nem jut a szervezetbe! De én sem csinálnám még ezt sem, ha nem lenne egyre több ősz szálam!:-(

8. syria (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. márc. 18. 11:53

Túdom, túdom, állandóan tyúkszemre lépek ezzel a hajfestéses témával. :)

Biztosan bennem van a hiba, hogy nem érthetően fogalmazok. Igenis, jól jöhet a hajfestés annak, aki az őszülését tudja vele palástolni, ha ez fontos a számára. De az egészséges, eredetileg barna fiatal nő mi a francért akar pl. döglesztő vörös démonnak, vagy Marilyn Monroe-nak látszani? Tuti, hogy nem a hajszínétől lesz olyan, még ha ő úgy is hiszi.

Nem azt állítottam, hogy a vegyszerekbe bele lehet halni, csupán arra céloztam, hogy sokszor feleslegesen terheljük velük a környezetünket, a szervezetünket.


Kedves Aville! Hidd el, én lennék a legboldogabb, ha a körmeim nem papírból volnának, s legalább 1-2 MILLIMÉTERESRE meg tudnának nőni. Mióta az eszem tudom, szenvedtem, hogy annyira nem volt körmöm, hogy még egy tűt sem tudtam befűzni. A műkörmöt biztosan nekem, s a hozzám hasonlóaknak találták ki. :D Meg azoknak, akik nem tudják, jó dolgukban hogyan tartsák el a műkörmös ipart. :D


Katka88! A fórum már csak ilyen: mindenki leírhatja a véleményét. :D

2012. márc. 17. 20:01

Kedves Zsóka!

Ne hallgass semmi negatívot meg, te tanácsot kértél a melírt illetően, ő meg csak a véleményét mondja, amit nem kérdeztél... :)

6. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. márc. 17. 19:40
Se lakk, se rúzs, se műköröm, se alapozó meg bőrápoló, stb. ... Mivel eredetileg sötétbarna a hajam és erősen őszülök, marad a melírozás... Valamibe meg kell halni...
5. Aville (válaszként erre: 4. - Syria)
2012. márc. 17. 19:38

OFF: a műköröm nem egészségtelen, mérgező, vegyszeres anyagokból van????

Bocs, de valaki attól érzi jól magát, ha ápolt a haja, valaki meg attól, ha színes, nagy körmei vannak. Normális keretek között egyikben sem lehet belehalni.

4. syria (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. márc. 17. 19:14

Kár, hogy az a fotó olyan kicsi; szinte semmi látszik.


Esküdt ellensége vagyok a hajfestésnek. De aki ettől fiatalabbnak, másnak, többnek érzi magát, nyugodtan terhelje a környezetét, a szervezetét mérgező anyagokkal.

És ne kímélje se az idejét, se a pénztárcáját. Elvégre a fodrászoknak is meg kell élniük.


Bocsánat az OFF-ért.

2012. márc. 17. 18:58
Szia! Az én hajam váll alá ér. Egy melír, vágás, szárítás 7.500 -8.000 Ft között, kb 2 órát vesz igénybe, bár ez ugye függ attól mennyi hajad van, mennyi tincset szeretnél....milyen az eredeti hajszíned, tehát meddig kell rajthagyni a festéket.
2012. márc. 17. 18:53
Az enyémet kéthavonta csinálja mesterfodrász hivatalosan, (melírozás, vágás, szárítás) 6 ezerért alföldi kisvárosban (ahogy az 1-2. fényképemen is látható).
2012. márc. 17. 18:48
Hosszú haj melírozása hogy történik, meddig tart, és mennyibe kerül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook