Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hosszabb tanítási idő, rövidebb nyári szünet. Mi a véleményetek róla? fórum

Hosszabb tanítási idő, rövidebb nyári szünet. Mi a véleményetek róla? (beszélgetős fórum)


9. Csicsi25 (válaszként erre: 8. - Tica06)
2011. szept. 29. 20:19
Így van! Az enyémek is unatkoznak, egyszerűen nem tudnak mit kezdeni már magukkal. És ha az ember körülnéz, mindenfelé csatangoló gyerekeket lát. Nem hinném, hogy ez a normális.
8. tica06 (válaszként erre: 5. - Martin3)
2011. szept. 29. 19:11

Én is azt veszem észre, hogy az utolsó 3-4 hétben a gyerekeim már unatkoznak.

És szerintem ahol a család nem engedheti meg magának a változatos nyári programokat, valószínű, hogy mindenhol így van...:(

7. tica06 (válaszként erre: 6. - Csicsi25)
2011. szept. 29. 19:09

Mikor a választ írtam még meg volt...:)

De én is kíváncsi vagyok...

6. Csicsi25 (válaszként erre: 2. - Tica06)
2011. szept. 29. 18:18

Ez klassz!

És hol van Mosoly30 69. hozzászólása?

5. martin3 (válaszként erre: 4. - Bondula)
2011. aug. 26. 13:45
persze, hogy elfáradnak, mert sok mindent sűrítenek bele egy tanévbe, ha hosszabb lenne, ez is megoldódna...a pihenésre 7-8hét is bőven elég lenne, ez a 11hét iszonyú hosszú, mindenkinek, csak unatkozik a többség, és még értelmesen sem tudja magát elfoglalni, mert sehol egy játszótér, focipálya, grund...semmi
2011. aug. 1. 11:52
Az én gyerekeim nagyon elfáradnak a tanév végére, alig várják a vakációt! Egész évben nagyon leterheltek, semmi értelme nem lenne a hoszabb tanévnek. Legalább gyerekként pihenhessenek. Rólunk már úgyis lehúzzák az összes bőrt.
3. martin3 (válaszként erre: 2. - Tica06)
2011. júl. 26. 21:56
az utolsó mondatoddal teljesen egyetértek, és akkor végre lenne azoknak állása, akik még szívvel-lélekkel nevelnék a gyerekeket...
2. tica06 (válaszként erre: 69. - Mosoly30)
2011. jún. 29. 21:05

Gyerekek többsége nevelhetetlen...igazad van vannak gyerekek akik más példát követnek, mert mást látnak otthon.

Az én gyerekeim olyan iskolába járnak ahol bőven van ilyen gyerek, mert a szülők szerint a nevelés a pedagógus feladata.

Sajnos a kamaszok sokszor elragadtatják magukat, de sokszor a tanár se mutat jó példát:(

Tavaly azzal fogadtak az akkor 6 lányom osztály társai, hogy hallottam, hogy a tanár kiküldte a gyereket a főútra, és még azt is megmondta neki, mit csináljon, amivel pénzt kereshet.

Megkérdeztem, a lányom ez miért történt, és mért nem ő szólt. Azért mert testnevelés órán kényeskedve tornáztak, mire a tanár engem emlegetett nem, megfelelő hangnemben, erre a kislány közölte vele, hogy az ő anyukája az. Mire elhangzott az a mondat ami még a gyerekeket is felháborította.

Én elmagyaráztam a lányomnak, dolgozzon rendesen órán, és adja meg a tiszteletet, de azért szóltam a tanárnak is.

Szeptemberben megint megállítottak, hogy semmi nem változott. Mikor megkérdeztem a lányom, mért nem szólt, azt mondta miért szólt volna, hiszen nem álltam ki mellette.

Felmentem az iskolába, megkértem az igazgatót, hogy legyen ott a tanárral folytatott beszélgetésen. A tanár először letagadta, majd mikor mondtam, hogy hívjuk be a gyerekeket, elismerte, és azzal védekezett, hogy 18 gyerekből 15 rossz.

Megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy ő a pedagógus, ha ilyen példát mutat, mit vár a gyerekektől? De szerinte, neki olt igaza, és semmi rossz nem volt abban amit tett.

Elhiszem, hogy túl terheltek a tanárok, hogy vannak rossz gyerekek, problémás szülök, de akkor is azt gondolom a tanárok is ( tisztelet a kivételnek,és szerencsére még ők vannak többen) néha magukba nézhetnének.

Aki pedig belefásult az próbáljon meg pályát módosítani.

2011. jún. 29. 19:17
A legtöbb országban - mármint Európában - szinte nálunk a leghosszabb a nyári szünet. Általában július elejéig, leginkább közepéig van tanítás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook