Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországi nyaralás, idegen nyelv ismerete nélkül! fórum

Horvátországi nyaralás, idegen nyelv ismerete nélkül! (beszélgetős fórum)


2009. aug. 5. 10:50
Szerintem se fontos, mi is úgy voltunk tavaly Horvátba hogy csak magyarul beszélünk. :) Idén Montenegróba megyünk. Azt se tom ott milyen nyelven beszélnek! :D:D
2009. júl. 23. 12:56
Szia. Szerintem nyelvtudás nélkül is tökéletesen el lehet boldogulni!
2009. júl. 23. 10:52
köszike,remélem igazatok lesz.
2009. júl. 22. 07:57

Németül, oroszul ők is csak éppenhogy beszélnek, de biztos meg fogjátok értetni magatokat.

Ők abból élnek, hogy külföldiekkel foglalkoznak, ami lényeges, azt meg fogod érteni.

Amúgy pár szót a legtöbb helyen tényleg beszélnek magyarul és rengeteg helyen van magyar nyelvű tájékoztató,étlap, stb.

Nem fogtok elveszni ne félj!

2009. júl. 21. 19:59
Mi tavaly is voltunk horvátországban és előtte is. Mi sem tudunk semmilyen nyelvet. Az éttermekben általában van magyar nyelvű étlap is. Ha meg boltban vásárolsz, akkor úgyis te veszed le a polcról azt amit szeretnél. Nekünk különösebben nem volt probléma, hogy nem tudtunk horvátul.
2009. júl. 21. 19:55

Vigyetek szótárt magatokkal! :)

Nekem volt egy olyan kis könyvem régen, amibe alapvetőbb, és az idegen országban való tájékozódáshoz szükséges mondatok voltak több nyelven leírva! Biztos lehet még ilyet kapni!

2009. júl. 21. 19:51

Most készülünk horvátba és csak az a gondunk ,hogy nem beszélünk a magyaron kívűl semmit.

Nagy gond? Már voltunk kint ,de akkor az ismerősökkel mentünk és ők tudtak németül egy kicsit és az pont elég volt. De most csak mi megyünk és egy kicsit izgulok.

Szerintetek??? Van miért?:))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook