Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországi nyaralás fórum

Horvátországi nyaralás (beszélgetős fórum)


30. juddytka (válaszként erre: 28. - Sáranénike)
2014. márc. 12. 13:16

Azért köszönöm! :)


Esetleg valaki más tudna segíteni?

2014. márc. 3. 14:42
Sziasztok Krk szigeten fúrómba jártál szeretnék én is tudni mindent róla árak hid dij van menyik homokos része mit érdemes megnézni esetleg szállás minden ami fontos két före Agusztusba elöre is köszönöm.
28. Sáranénike (válaszként erre: 24. - Juddytka)
2014. febr. 28. 13:05
Sajnos nem ismerem ezt a kuponos dolgot, nem tudok neked segíteni! :(
27. Sáranénike (válaszként erre: 21. - Niki73)
2014. febr. 28. 13:04

Rengeteg jó helyet ajánlottak, még van pár hetünk, hogy eldöntsük, hogy hová megyünk.

Köszi a választ! :)

26. Sáranénike (válaszként erre: 22. - Niki73)
2014. febr. 28. 13:02

Igen, igazad van! Ha minden nap főzök, akkor nem nyaralok. Ha mindenre sajnálnám a pénzt, akkor nem kell elmenni nyaralni. De most már évek óta nem voltunk sehol, és már úgy voltunk vele, hogy lesz ami lesz, de muszáj pihenni egy kicsit.

Legfeljebb egy-egy alkalommal összeütünk valamit estére.

25. Sáranénike (válaszként erre: 20. - Varga.nora)
2014. febr. 28. 12:59
Hát elég szomorú, de hát ez van! Sajnos nem ússzuk meg a magas árakat, még ha valamennyi vizet viszünk is, de annyit úgy sem tudunk vinni, hogy 4+1 főre elég legyen 10 napra. Na majd meglátjuk!
2014. febr. 27. 14:53
Esetleg valaki kuponos akcióról hallott már? (olyat ahol nem szervezett 1 napos utazás van)
2014. febr. 27. 14:31
Mi Fazanában voltunk, ami Pula mellett van kb.5km. Nagyon hamar beértünk a városba,de ha pihenni, fürödni akartunk arra Fazana (egy kis halászfalu) tökéletes a nyugodt tengerpartjával,sétányával. Innen visz át hajó Tito szigetére a Brijuni-szigetekre.
22. niki73 (válaszként erre: 15. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 14:00

Drágább, de annyira nem vészes.

Úgy kell felfogni, hogy nyaralni mész és akkor az a lényeg, hogy pihensz és ne főzz.

Mi többnyire étteremben ettünk és igyekeztünk megkóstolni a horvát konyha specialitásait.

Egy-egy nap kihagytuk, de akkor is csak este dobtunk össze valami kaját.

Két hétig voltunk lent.

21. niki73 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2014. febr. 27. 13:55

Opatija mellett Iciciben voltunk tavaly nyáron.

Kisfiam egy éves volt, lányaim nagyobbak.

A sétány valóban gyönyörű, minden nap ott sétáltunk a délutáni alvás során.

Nekünk nagyon tetszett és azért választottuk azt, mert jóval közelebb van.

Míg a kicsi nem volt, addig mi is távolabbi helyeket választottunk.

Vodice is szuper jó hely, azt is bátran ajánlom, csak az már messzebb van.

20. varga.nora (válaszként erre: 18. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 13:48

Ez tényleg igaz a víz az nagyon drága! Én asszem 2 éve voltam utoljára akkor az éttermek elég drágák voltak, persze ha valaki az apartmanban főzőcskézik az nem sokkal drágább, mintha itthon főzne, de az éttermek viszont tényleg drágábbak.


2 éve voltunk átutazóban Rovinjban is, tényleg szép :D

19. e022bedc06 (válaszként erre: 18. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 13:39
És ráadásul elég becsapós is volt. Ha jól emlékszem, ott a kupakok fordítva vannak, mint nálunk. Hiába rázogattam a flakonokat, egyikben sem láttam buborékot. De csak sikerült venni 1 zsugor bubis vizet. Nagy sz*vás volt, mire megittam.... nagyon nem szeretem :D
18. Sáranénike (válaszként erre: 17. - E022bedc06)
2014. febr. 27. 13:22
Jó hogy mondod a vizet, mert akkor viszünk mi is.
2014. febr. 27. 12:46
Mi szeptemberben voltunk Porec-ban, és mivel unio-s lett, akkor már volt Lidl is, ahol nagyon sok termék még olcsóbb is volt, mint itthon. Így ebben az évben kaját szinte nem is viszünk, nem vesszük el vele a helyet, hanem legalább 5-6 zsugor vizet, mert az ásványvíz viszont horror áron van.
2014. febr. 27. 12:19

Sziasztok,

Mi is Horvátországba készülünk nyáron, viszont szeretnék kuponos akciót igénybe venni. Szerintetek van ilyen lehetőség? (Vajon vannak horvát kuponos oldalak?)

15. Sáranénike (válaszként erre: 13. - Varga.nora)
2014. febr. 27. 12:13
Magyarországi árakhoz képest, mennyivel drágább?
2014. febr. 27. 12:11
Rovinj!!!!!!!! egy Kincs!!!! Oda menjetek!!! több strand van, olyan is ami a gyerekeknek is jó!!!
13. varga.nora (válaszként erre: 5. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 12:06
Szerintem árakban egyáltalán nem olcsó Horvátország arra azért készülj fel szerintem!
2014. febr. 27. 12:05

Közben olvasgatom az utikalauzt, de látom, hogy ehhez több idő kell, míg mindent elolvasok.

Köszönöm a sok infót, úgy látom sok hely van, ahova érdemes elmenni! :) Július végére tervezzük az utazást, addig még eldöntjük, hogy hová megyünk!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

2014. febr. 27. 11:50
Trogir,Seget Vranjica
2014. febr. 27. 11:48

Rovinj valóban nagyon szép. Ha még nincs fix én ajánlom a kedvencem Opatija-t, de nem tudom, hogy gyerekek szempontjából az milyen...

Nagyon közel is van, gyönyörű parkokkal, az egyik legszebb sétánnyal, nagyon jó éttermekkel.

2014. febr. 27. 11:36
Két éve Rovinjban voltunk nyaralni, tényleg nagyon gyönyörű, és nagyon sok mindent lehet csinálni a környéken :) Tavaly Omisban voltunk, nekem az még jobban tetszett, mint Rovinj, hosszú homokos strandja van, Rovinjban inkább sziklás a strand.
2014. febr. 27. 11:36

Mi bicajjal terveztük nyárra, de közbe jött a pocaklakó és így húzódik ez a túra 3-4 évet :)

Autóval nem hiszem, hogy mennék.

Inkább egy kisebb csapattal és túravezetővel, felvezető és záróautóval.

7. Sáranénike (válaszként erre: 6. - M-erika)
2014. febr. 27. 11:32
Még gondolkodunk, de Rovinj és Dramalj is szóba jött, azt hallottuk, hogy Rovinj nagyon szép, de jóval drágább is. Hát még nem tudjuk hogy hova...
6. m-erika (válaszként erre: 5. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 11:27

Az éttermekben szerintem jó a kaja, én nagyon válogatós vagyok, de mindig finomakat ettem :) Az árakra úgy annyira nem figyeltem, de minden étterem előtt általában ki van téve egy étlap, ott meg lehet nézni az árakat, ha annyira horror, keresni kell másikat :) Az igazi horror szerintem az autópálya díj, eléggé drága sajnos.


Van már elképzelésetek, hogy hova szeretnétek menni?

2014. febr. 27. 11:19

Köszönöm szépen a választ. Már értem, több pontos fizetős az autópálya. Megnézem majd az utikalauz lapját, és körbejárom a dolgot, mert szeretek felkészülni az utazásra, ... a meglepetéseket nem szeretem.


Az éttermekben milyen a kaja, és milyen árak vannak? Remélem, nem annyira horror!

4. m-erika (válaszként erre: 2. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 11:08

Horvátországban az autópályákon nem matricás, hanem kapus rendszer működik, mikor letenyét elhagyva felmész a horvát autópályára, az első kapunál húzni kell egy kártyát, majd csak Zágrábnál kell kifizetni egy ugyanolyan kapunál (javasolt bankkártyával fizetni), aztán Zágrábot elhagyva megint kell húzni egy kártyát, aztán a következőnél fizetni... Ha beírod a google-be, hogy horvátország autópálya díjak, az első találat (utikalauz.hu) nagyon hasznos, érdemes elolvasni, a végén le vannak írva az autópálya díjak is, jobbról a 2. oszlop vonatkozik az autóra.

Én szállást legutóbb az adriatic.hr oldalon foglaltam, ki lehet választani magyar nyelvet is (ha alapból nem úgy hozná be), nagyon egyszerűen lehet keresni, és minden korrektül le van írva, nekem nagyon tetszett. Jah, és elég a személyi igazolvány is (Horvátország is már az EU tagja, de már sok évvel ezelőtt is elég volt a személyi)

3. varga.nora (válaszként erre: 2. - Sáranénike)
2014. febr. 27. 11:02
Matcira nincs Horvátban, ott kapus rendszer van. Személyi igazolvány elég :D
2014. febr. 27. 10:43

Nyáron szeretnénk menni, de még nem voltunk, és szeretnék megtudni néhány dolgot:

Az autópálya matricát hol kell megvenni a horvát részre? Elég -e a személyi igazolvány?

Tud -e valaki ajánlani apartmant 4 felnőtt + 1 gyerek részére?

2014. febr. 27. 10:36
Horvátországban nyaralni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook