Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországban merre nincsenek tengeri sünök? A homokos partszakaszokon is vannak a vízben? fórum

Horvátországban merre nincsenek tengeri sünök? A homokos partszakaszokon is vannak a vízben? (tudásbázis kérdés)


30. martin3 (válaszként erre: 13. - Eb76856df6)
2011. jún. 1. 13:40
megnéztem a krka és a plitvicai tavak belépőjét, szerencsére nekünk nem lesz vészes, mert 7éves kor alatt ingyenes:) így csak a 3 felnőtt (110 illetve 95 kúna/fő)
29. kiraroli (válaszként erre: 28. - Martin3)
2011. jún. 1. 09:36
vannak sokan de eloszlik! 4 km hosszú a part....
28. martin3 (válaszként erre: 23. - Kiraroli)
2011. máj. 30. 13:35
köszi! sokan ajánlották ezt, ezek szerint tényleg jó, nagyon nagy a tömeg arrafelé?
2011. máj. 30. 13:29

Sziasztok! Engem is érdekelne a téma:)

Egyik kérdésem, hogy kb hány órás az út mondjuk Horvátországba érve a határtól Rab szigetéig?

Másik kérdésem, hogy aki volt mennyire volt megelégedve a horvátok vendéglátásával, kedvességével?

Én utoljára 5 éve voltam Split környékén és nem volt valami kedves a vendéglátónk. Most kisgyerekünk van és nem szeretnénk messzire utazni, ezért gondolkodom újra Horvátországban.

26. terek (válaszként erre: 25. - E6e5405fd3)
2011. máj. 30. 12:06
mikor mi voltunk az apartmanosok ott álltak az út mellett táblákkal... :D volt bőven választék!
2011. máj. 30. 10:09
Ja, és mi előre nem szándékozunk szállást foglalni...eddig mindenhova úgy mentünk nyaralni, hogy ott álltunk meg, ahol megtetszett, és bementünk a legközelebbi utazási irodába, ahol szállást kértünk magunknak:)...szerintetek itt is lesz lehetőség ilyenre???Vagy inkább foglaljunk le valahol vmit???
2011. máj. 30. 10:04

sziasztok!

Mi, is horváto.-ba készülünk, bár igaz még gyerekek nélkül...mi sem voltunk még soha, írnátok még olyan helyeket ahol, homok van, NYUGALOM és mondjuk nincs az a nagy tömeg??!!

23. kiraroli (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. máj. 30. 07:06
lopar!!!! rab szigeten kocsival a komptól 30 perc. a sziget túloldalán van...
22. martin3 (válaszként erre: 21. - Eb76856df6)
2011. máj. 29. 22:49

és azok büdösek? oh, akkor majd kitalálunk valamit, de ez nagyon jó hír, hogy itt is vannak ilyenek!:)

köszi, most megyek aludni, már hulla vagyok

2011. máj. 29. 22:41
igen, olyan picikék, vannak, rengeteg.
20. martin3 (válaszként erre: 19. - Eb76856df6)
2011. máj. 29. 22:32
én ilyen pici kagylókra gondolok, nem az amiben lehet hallani a tenger zúgását, vagy olyan is van? te most melyikre gondoltál?
19. eb76856df6 (válaszként erre: 17. - Martin3)
2011. máj. 29. 22:26

Rengeteget hoztunk haza. Csak olyan büdösek, hogy az leírhatatlan. Én kifőztem domestosben is, szárítottam tűző napon, végül mégsem hozhattuk be a lakásba, olyan büdös maradt.

Biztosan van rá módszer, hogyan lehet eltüntetni a szagát, csak én ezt nem ismerem.

18. eb76856df6 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. máj. 29. 22:23

Tényleg kopár. A hídon sose kellet várni nekünk. Nincs iható vezetékes víz, úgy kell venni 5 literes palackban.

Mi csak amiatt a csodás öböl miatt mentünk vissza másodjára is. És az utca, ahol mindkétszer laktunk, csupa magyar üdülőtulajdonosokból áll, többnyire Békés megyeiek. És ez egyfajta biztonságot adott, mármint, hogy egy nyelvet beszélünk.

17. martin3 (válaszként erre: 16. - Eb76856df6)
2011. máj. 29. 22:22
még egy "fontos" kérdés! kagylókat lehet gyűjteni? kislányom odavan értük, én még nem voltam a horvát parton csak a bolgáron, ott csodaszépek voltak gyerekkoromban, minden színben pompáztak és megmutattam neki ezeket(mert van egy csomó onnan) és teljesen belelkesedett, hogy majd ő is gyűjt ilyeneket, vagy készítsem fel, hogy itt nem nagyon van? vagy van?
16. eb76856df6 (válaszként erre: 14. - Szilvy13)
2011. máj. 29. 22:18
Így van, Vir szigetét gyerekeknek én sem ajánlom. Kavicsos. Van egy öböl, a Pag szigetre néz, hát az festői, az leírhatatlan szépségű. Az feledtetett minden kavicsot:):):)
15. martin3 (válaszként erre: 12. - Eb76856df6)
2011. máj. 29. 22:17

hű, vannak árak...:(

vir milyen? épp azt nézegettem, aztán találtam róla sok negatív dolgot, hogy nagyon kopár, barátságtalan, és ha valahova el akar menni onnan az ember napközben órákat kell várni a hídon, avgy hol mert akkora a dugó...:(

annak meg sok értelme nincs hogy a dugóban üljünk:(

2011. máj. 29. 22:11
Mi tavaly Rabon, Kamporban voltunk. Teljesen homokos, és egy darab tengeri sünnel sem találkoztunk! De azért mindenképpen vigyetek vízi cipőt a gyerekeknek legalább. És Rab városában az óváros gyönyörű! Felejthetetlen emlék. Voltunk pár éve Vir-en is. Ott nagyon rossz volt a gyerekekkel, kavicsos volt nagyon.
13. eb76856df6 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2011. máj. 29. 22:11
Ja, nagyon drága.Mi hatan voltunk, huszonvalahány ezret fizettünk 2009-ben. A kikötőből hajóval tudtok átmenni a vízesésig, ott még nem kell fizetni.Majd a vízesés bejáratnál. Egy darabig tudod tolni a babakocsit, de inkább hordozót vigyél, mert feljebb lépcsős részek vannak. Ha fel lépcsőztél, újra lehetne tolni a babakocsit....
2011. máj. 29. 22:05

A kaja nagyon drága. Már át lehet vinni a határon, nem korlátozzák. Én úgy csináltam, hogy megfőztem előre az ételeket, lefagyasztottam, hűtőtáskába beraktam, úgy vittük. Egy kicsit sem engedett meg, pedig Vir szigetig mentünk. Ott már csak tésztát, vagy rizst kellett főznöm, tehát nem főzőcskével telt a nap,mégis finom házias ételek voltak az asztalon.

Májkrémet,szalámit, lekvárt, ásványvizet, üdítőt mindent vittünk.

Nagyon el vannak szaladva az árak, ahol mi vásároltunk kenyeret, kiflit, ott olyan 120Ft-ra jött ki egy kifli.

11. terek
2011. máj. 29. 22:05

Zadarban és Splitben voltunk, mindkettő kavicsos volt. Splitben voltak szép homokos strandok de elég keskeny volt a tengerpart, mint a heringek... :)

szerintem megéri lentebb menni, ugyan ott nem voltunk de ismerőseink azt mesélték, hogy ott már sokkal szebb és homokos tengerpartok vannak :)

10. martin3 (válaszként erre: 7. - Eb76856df6)
2011. máj. 29. 21:59

köszi! mit értesz az alatt hogy pénzízű? baromi drága?(odáig még nem jutottam el a neten, hogy a belépőket megnézzem), tényleg ott babakocsival lehet közlekedni? Van kiépített út, vagy inkább hátihordozót vigyünk? a legkisebb csak 10hónapos, őt mindenképp cipelni kell, a többiek tudnak már gyalogolni...

a szandiban és is erre a fajtára gondoltam! köszi, akkor az jó is lesz:)

9. martin3 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. máj. 29. 21:57
tényleg ennivalót lehet a határon átvinni, vagy érdemes egyáltalán? vannak normális éttermek/ boltok vagy drágák? Örülnék, ha nem kellene főzőcskézni, és én is tudnék kicsit pihenni:)
8. eb76856df6 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2011. máj. 29. 21:57
Feltétlenül vigyetek gumiszandált, tudod, olyan mint a klumpa, hátul csatos, tetején lyukacsos. Kínaiban lehet kapni, olcsó, totál megfelel.
7. eb76856df6 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. máj. 29. 21:55

Szia! Ha Zadar környékére mentek, egy délután feltétlenül menjetek be Zadarba az óvárosba, és nézzétek meg a naplementét. Azt olvastam, a világon ott a legszebb a naplemente. Ez lehet túlzás, viszont valóban gyönyörű.És ugye a tengeri orgona...olyan jó volt ott üldögélni a parton, hallgatni, és nézni a lemenő nap sugarait.A Krka csodálatos, de nagyon "pénzízű"!

Jó nyaralást!

2011. máj. 29. 21:55

sziasztok! köszi, akor rab? esetleg konkrét helyet tudtok? vagy ott mindegy? a neten olvastam hogy ott Lopar és Supetarska Draga főleg homokos(moondjuk nekem nem mond egyik név se semmit...).

A sünök miatt csak azért aggódom, mert azt olvastam nagyon sok van belőlük! és nem szeretném, ha az első tengerparti élményük mindjárt rossz lenne:(

esetleg vigyünk valami erősebb gumipapucs-féleséget, amit a vízben is tudnak használni vagy ez felesleges?

2011. máj. 29. 21:53
a homokoson nem atalálkozatm velük, de a kavicsos részeken bizony mi is belegabalyodtunk egy két tucatba...:(
2011. máj. 29. 21:43
Rab bizony, gyerekekkel a legjobb választás.
2011. máj. 29. 21:42
Rab szigetre menjetek. Közel is van, ahol homokos ott nincs sün szerintem de a többi részen sem lépten nyomon vannak. és nem is diszkós.
2011. máj. 29. 21:41
A Rab-sziget remek hely gyerekkel. Lassan mélyülő homokos part, ideális.
2011. máj. 29. 21:30

sziasztok! először mennénk Horvátországba nyaralni, kis gyerekeink vannak, (6év alattiak). Tud valaki olyan helyet ajánlani, ami homokos(gondolom az jobb nekik, mint a kvaicsos, nem?) és nem szeretnénk lépten-nyomon a tengeri sünökbe botlani. Ahol homokosnak hirdetik a partokat, ott nincsenek ezek az állatok? pl Crikvencia, Pag, Rab szigetnél, Nin( kb ezeket találtam homokos partként) És túl messze se legyen, mert nem bírják a hosszú utat...:(

illetve ne legyen diszkós hely, csendes kis rész is jó lenne

Zadar környékére gondoltam még, mert onnan nincs messze a Krka vízesés, és hazafelé megnéznénk a PLitvicai tavakat is. (szeretnek kirándulni, ha esetleg van még ilyen kirándulós hely Zadar környékén, azt is írhattok!)

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook