Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországba utazunk, mivel készüljek rá? fórum

Horvátországba utazunk, mivel készüljek rá? (tudásbázis kérdés)


12. Lia_
2012. júl. 31. 13:59

Mi tavaly, és azelőtt is szombaton reggel értünk a határhoz, de a személyin kívül nem kértek el semmit, és nem néztek meg semmit. Persze gondolom jobb elrejteni, amit el akarsz.

Én is úgy láttam, hogy ott minden drágább, mint itthon.


Azért jobb, ha van az embernél még némi kuna, mert baromira kínos tud lenni, ha tankolás után derül ki, hogy annál a benzinkútnál épp nem működik a kártya...(Még akkor is, ha a hiba náluk van.)

11. blerka
2012. júl. 31. 10:03

Köszi lányok, akkor viszünk némi kaját magunkkal, mert nem akarok vagyonokat otthagyni a boltban, ha nem muszáj!Tudom, hogy vannak boltok, de egy kiló szőlő pl.1600.-Ft!

Kunát autópályára teszünk félre, de több fórumon is azt írták,nem érdemes sem eurót,sem forintot kivinni,magyar hitelkártyával fizettek mindent és jobban jártak,mintha a fenti két devizát vitték volna magukkal!

10. Giusy
2012. júl. 31. 09:36
Mi is éjjel szoktunk menni, most is éjjel fogunk. Eddig minden évben vittünk ki húst, tojást, hasábkrumplit, sört, tejet, elrejtve természetesen.
2012. júl. 31. 09:01

Eurót nem érdemes külön váltani, csak ha a szállásra az kell, mert a forintot jól váltják a horvátok, nem rosszabbul, mint az eurót.

Az ételt, italt érdemes eldugdosni, táskába, ruhák alá, a tejet nem szeretik, a friss húsra ugranak, bár 2 hete mentünk kifelé, éjjel léptük át a határt, de nem szedtek úgy szét, mint a korábbi években. Igaz, hétköznap mentünk, nem turnusváltáskor.

Van bolt, zöldséges, de minden drágább, mint itthon.

2012. júl. 31. 08:50
Mi is kinn szoktunk váltani. Itthon megvesszük az x eurót és ott váltunk. Mondom csak a fizetőkapukra érdemes kunát váltani. Kártyát hagyjátok a fenébe. Kaját is érdemes ott venni, biztos van közelben bolt, mi is úgy szoktuk
7. virus2008 (válaszként erre: 3. - Blerka)
2012. júl. 31. 08:47

Én kint váltanék jobban jársz,csak kártyára nem hagyatkoznék,de azt is nyugodtan.


Kaját nem vinnák ki, mert minek?Van bolt ott is.

2012. júl. 31. 08:46
Mi minden évben Rovinjba megyünk nyaralni. Nem kell váltani itthon kunát, bár annyit ajánlatos amennyit az autópályán a fizetőkapuknál adsz. Azt ki lehet számolni mennyit kell adni, érdemes előre előkészíteni a fizetőkapunál ülő emberkének. Gyümölcsöt, zöldséget mi nem szoktunk vinni inkább sört, mert az drága kinn. Tejet vihettek pl UHT-t, meg amit akartok. Tésztát, konzerveket
2012. júl. 31. 08:45
Autópályainfók pl.nem fontosak, mert a férjem mindent tud ezekről,csak a praktikus dolgok terén vannak homályos kérdések lsd.lent!
2012. júl. 31. 08:43
Mire gondolsz? Mi is megyünk 3 hét múlva.
2012. júl. 31. 08:43

Jövő kedden hajnalban indulunk Rovinjba, és bár találtam itt a hoxán infókat, semmi olyan konkrétat,ami engem érdekelne:

-kell -e itthon váltani kunát vagy ott kint forintos kártyával fizessünk?

-mennyi és milyen kaját (főként tej,tészta,gyümölcs) lehet kivinni?

HA valaki most jött vissza Horvátosrzágból és vannak friss infói, megköszönném!!!

2. virus2008 (válaszként erre: 1. - Blerka)
2012. júl. 31. 08:41
?
2012. júl. 31. 08:40
Horvátország-friss infókra lenne szükségem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook