Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországba szeretnék menni nyaralni a párommal...Szerintetek hova érdemes elmenni?/ne legyen marha drága és messze MO.-tól! :)/ fórum

Horvátországba szeretnék menni nyaralni a párommal...Szerintetek hova érdemes elmenni?/ne legyen marha drága és messze MO.-tól! :)/ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. máj. 27. 16:29

Sziasztok!

Nagjából egyet értek mindannyiatokkal, pro és kontra. De Horvátországot csak akkor érezheted Balaton-feelingnek, ha véletlenül se csapott szemközt úszás közben egy hullám! Nna, legkésőbb akkor rájössz, hol vagy! :D Én csak 1x voltam, de visszavágyom. És az a legjobb benne, ha olyan helyre mész, lehet strandolni és városnézni is. Mi Kastel Stariban laktunk egy szállodában. Délre Split, északra Trogir. Meseszép volt! Csak sajnos kicsit messze van. Autóval voltunk, így le tudtunk menni Dubrovnikba is. Nna, az nem tetszett! Menj végig egy fél vagyonért a várfalon, jobbra a tenger, amit a partról is lehet látni, balról meg gazos kertek és száradó alsónadrágok. :( Viszont jártunk Mali Stonban is, az megintcsak álomszép. De sajna az még messzebb van, mint Trogir.

Mi szállodában voltunk, úgyhogy a vendégszeretetről nem nagyon tudok nyilatkozni. A kaja fertelmes volt ,de ez a szálloda hibája. Nem is ott ettünk a vacsit! Viszont a trogiri étteremben, ahol 3szor is ettünk, a pincér már második alkalommal úgy viselkedett, mintha évek óta oda járnánk. És pl. ez egy olyan dolog, ami a Balcsin már kihalt.

A strandokról: úton-útfélen találni, csak megállsz az út szélén és leereszkedsz a partra. Vannak álomszép helyek. Tulajdonképpen az egész part egy végtelen strand... Jujj, én is akarok menni!!!

78. doxikri (válaszként erre: 77. - Fiatal nő)
2009. máj. 23. 20:19

Szerintem más egy nyaralás, ahol pihenni lazítani akarsz és más az utazás ahol nézni, látni, kultúrális étvágyat kielégíteni.

Mi is voltunk, Hollandiában, Franciaországban, németeknál, Ausztriában, Luxemburg, Belgium... ezek az utazások a szellemi feltöltődést szolgálták. A tengerpart pedig a felhőtlen, semmittevő, lazulást.

Ki mit szeret és igényel.

77. Fiatal nő (válaszként erre: 76. - Ercsu7)
2009. máj. 23. 14:49

Lehet, hogy esős, de nem feltétlenül hideg... Megfelelő évszakban kell menni és akkor szuper az idő (persze esővel akkor is kell számolni).

A British Múzeum viszont megérne egy angliai látogatást mindenképpen, pláne, ha odavagy a fáraókért... Én láttam rengeteget belőlük, nagyon élveztem, bár voltak római, görög, meg sumér, meg mindenféle ereklyék az egész piciktől a hatalmas szobrokig...

Ahogy látom, tengerpartos-országos-pártolós vagy, mint az emberek többsége... :-P

Jó neked, ha voltál Ausztriában és Németországban. Én mindösszesen csak egyetlen egyszer Bécsben, fél napra :-( , de az a város is szerelmem... Gyönyörű... :-)

Én eddig 2x voltam Londonban, tavasszal meg harmadjára újra. :-)))) Írország és Skócia engem is érdekel, majd egyszer azokat is szeretném felkeresni, ha megadatik... Remélem. :-)

76. Ercsu7
2009. máj. 23. 12:05

Engem Anglia nem érdekel....hideg,esős,és eléga kollégáimat elviselnem akik amgolok!!!!:)

ÉnSpanyol,Portugál,Olasz,Görög...PÁRTI VAGYOK:)

AUSZTRIÁBA VOLTAM,NÉMETORSZÁGBA VOLTAM....

Anglia az utolsó hely ahova elmennék.Akkor már Ír vagy Skócia:)

Köszönöm ,hogy írtatok!

Mindenkinek jó hétvégét!

75. Fiatal nő (válaszként erre: 72. - Ercsu7)
2009. máj. 23. 09:39
Én is "így kezdtem" egyébként. 3/4-ed Magyarországot bejártam, és akkor már érdekelt külföld. Mondjuk akkor sem Horvátország lett a nyerő, hanem London (Anglia) és Bécs (Ausztria). :-))) De mondom, ha téged ennyire érdekel, akkor irány Horvátország. :-)))
74. Fiatal nő (válaszként erre: 72. - Ercsu7)
2009. máj. 23. 09:35
Akkor menjetek Angliába. Ott is van tengerpart + British Museum, tele egyiptomi cuccokkal. Én már voltam, na az TÉNYLEG CSODÁLATOS. :-)))))
73. doxikri (válaszként erre: 72. - Ercsu7)
2009. máj. 22. 22:35
Akárhová mentek, jó nyaralást!!
72. Ercsu7
2009. máj. 22. 20:40

Remélem,eljutunk...

Tudom,hogy Mo-n is vannak szép helyek,elég sok városban voltam.

Én már vágyom külföldre és tengerpartra.

Szívem szerint Egyiptomba mennék mert fáraó őrült vagyok!!!:)

Köszönöm a segítségeteket,cukik vagytok!

71. doxikri (válaszként erre: 70. - D972032f0a)
2009. máj. 22. 09:30
Válaszoltam...
70. d972032f0a (válaszként erre: 69. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:29
Irtam neked megnyugtatásképp egy privát levelet...majd olvasd el.
69. doxikri (válaszként erre: 67. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:23

Nem védekezésképp, de szoktam gyalogolni, sőt bicajozni is. Szerintem a közlekedési kultúrát az általános iskolában kötelezően kéne oktatni a Kresszel együtt, mert nem csak az autósokra vonatkoznak a szabályok. Jó nem kell száguldani, meg bunkózni. Én viszont erkölcsi kötelességemnek érzem, hogy tiszteségesen vezessek, lévén a párom rendőr. Nem hozhatok rá szégyent!!

Amúgy egy autónk van és úgy gondolom 45 évesen ezt talán megengedhetem magamnak. Viszont nincs több milliós házam, se lakásom és védem a környezetemet!!

68. doxikri (válaszként erre: 66. - D972032f0a)
2009. máj. 22. 09:19
Óóóó! Nem zavar, hülye vagyok, hát hülye vagyok. Tudod már öregszem és kapkodok meg nehezen találom meg a Cavingtont!(remélem ezt helyesen írtam)
67. Fiatal nő (válaszként erre: 65. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:15

Ez viszont igaz. Csak ezzel 2 bajom van (márhogy a kocsival): tényleg drága fenttartani, másrészről pedig engem is nagyon idegesít, amikor 10 autóban 10-en ülnek, mikor 2-be is beleférnének... :-S

A családoknak oké, van egy tütüke, abban mindenki. De van olyan, hogy több autó is van és mindenki külön jár és szennyezi a környezetet, meg dugó, meg minden...

Ja, és van még egy, amiért pipa vagyok az autósokra (nem mindenkire, de a nagy részükre), mert folyton mennek, mint a meszes, meg át a piroson, meg minden, az ember meg már retteg lelépni a járdáról, hogy mikor csapják el. :-S

Bocsi az OFF-ért... :-D

66. d972032f0a (válaszként erre: 64. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:14

Milyen figyelmesek az emberek kora reggel...


és nem különben mindenki a saját pánztárcájának megfelelöen utazik...ki igy ki úgy!!!


Doxikri!!! ne zavarjon ha akad olyan aki kijavitja a helyesirási hibádat...én is találkoztam már olyannal aki csak azért irt be,hogy ezért figyelmeztessen...ne is törödj vele...hiszen igy szép az élet.


Szép napot mindenkinek!!!!

65. doxikri (válaszként erre: 63. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:10

Miután mi 6 km-re lakunk a falutól, egy erdőben, ahova se busz se semmi nem jár, hát ezért muszáj.

De hidd el, autóval is élmény az utazás, mert nem vagy kötve senkihez és semmihez.

64. doxikri (válaszként erre: 61. - Eb2800e3c2)
2009. máj. 22. 09:08
Bocsi.
63. Fiatal nő (válaszként erre: 59. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:08

Nekünk ha muszáj lenne sem lenne, mert nincs nekünk kocsira pénzünk. :-(

A párom mondta, hogy Ő már élete során elutazgatta egy autó árát, de nem bánja, mert sok élménnyel lett gazdagabb, egy autó meg nem akkora élmény és drága is fenttartani. :-)

62. Fiatal nő (válaszként erre: 60. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:06
Látványra szép volt, de ott is inkább valami "tavasi" érzésem volt, semmint tenger... :-D
61. eb2800e3c2 (válaszként erre: 59. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:06
muszáj pontos j
60. doxikri (válaszként erre: 58. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:05
És, az sem jött be?
59. doxikri (válaszként erre: 57. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:04
Nekünk muszály!
58. Fiatal nő (válaszként erre: 55. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:04
Mi is voltunk olyan helyeken. Márhogy sziklás, "kietlen". :-)
57. Fiatal nő (válaszként erre: 56. - Doxikri)
2009. máj. 22. 09:03
Akinek van autója, annak könnyű... :-P
56. doxikri (válaszként erre: 53. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 09:01
Ja, és amíg nem volt velünk gyerek, addig úgy nyaraltunk, hogy kigondoltunk egy úticélt, pl.Benelux államok, beültünk az autóba és ahol tetszett megálltunk, ahol ránk esteledett, ott kerestünk egy Youth Hotelt és máásnap tovább. Három hét a alatt bejártuk és néztük amit akartunk. Na, ott Rotterdamban aztán hideg volt a víz!! Az gyilkos hideg!!
55. doxikri (válaszként erre: 53. - Fiatal nő)
2009. máj. 22. 08:57
Tudod, én Spanyolországgal voltam így. Minden tetszett, kivéve a tengert. Szerintem az Adria szebb és tisztább. Sokkal természetesebb. Horvátországban sem a kiépített strandokat szerettük, hanem a kis öblöket, sziklás, vadregényes partokat, ahol csak mi voltunk.(Ahol a dupla ágy kérdése nem is foglalkoztatott!!)
2009. máj. 22. 08:10
Ja, és ami a horvátokat illeti. Emlékszem, mikor mentünk a hotelbe... Direkt duplaágyast kértünk, márhogy szobát, erre kaptunk egy két ágyas szobát... Jajjdeutáltam őket... :-S :-P
53. Fiatal nő (válaszként erre: 46. - D972032f0a)
2009. máj. 22. 08:03

Nekem nem volt semmilyen kellemetlen élményem, egyszerűen sokkal többet, illetve teljesen mást vártam tőle és egyáltalán nem azt kaptam.

Meg mondjuk az is benne van a pakliban, hogy engem baromira nem csigáz fel a víz meg a strandolás, én megőrülnék, ha egy teljes napot csak a tengerparton kéne eltöltenem. Felesleges időpocsékolásnak tartom, inkább várost járok. Ezt is tettem tavaly, mikor a párommal voltam (életemben először). Mondjuk Ő meg Rijeka mániás, ha neki jó, akkor oké, menjünk, nekem annyira nem jött be.

Emlékszem, anno, mikor még gimnazista voltam, valamikor utolsó évben felmerült, hogy mehetnénk külföldre osztálykirándulni. De hová. Inkább Bécsbe vagy inkább a horvát tengerpartra. Mondanom sem kell, én Bécsre szavaztam (elenyésző kisebbség voksolt ez mellett, talán voltunk ketten), mindenki más Horvátországra. Én meg elkezdtem bosszankodni, ofőm meg próbált oltogatni, hogy jajj, jó ám nagyon horvátország, majd ha meglátom a tengert, akkor hú, én olyan szerelmes leszek Horvátországba, hogy ihajj... Végülis aztán belföldre mentünk kirándulni ilyen-olyan okból... Viszont amikor 2 évvel később eljutottam a horvát tengerpartra, valahogy nálam elmaradt minden, amit oszim mondott, hogy bele fogok szerelmesedni. Nem csak, hogy nem szerelmesedtem bele, de mondom, tisztára úgy éreztem magam, mintha a Balatonon lennék... Annyi volt a különbség, hogy voltak pálmafák, meg az emberek horvátul is beszéltek, nem csak németül meg magyarul. (Ja, meg voltak spanyolok is. :-D)

Szóval nekem ilyen volt Horvátország. Nem lebeszélésből, csak hát ez az én sztorim... :-)))

52. Fiatal nő (válaszként erre: 45. - Doxikri)
2009. máj. 22. 07:57
Nem beszéltem le, csak a saját tapasztalatomat mondtam el, miszerint... :-)
2009. máj. 21. 22:18
Szeintem se hideg a viz. Tavaly juniusban már 25fok volt :) voltam lenn augusztus elején akkor is, szeptemberben 24 de,csak mert elötte napokban nagy vihar volt. Már nézem az idöjárás jelentést mikor tudok menni ,mert kell egy kis pihenés. Mindenki menjen aki tud !! Hajrá ! :D
2009. máj. 21. 21:35

Persze, értettem.

Jó nyaralást mindenkinek!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook