Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátországba hova érdemes menni nyaralni, ahol nem csak napozni, hanem nézelődni, kirándulni is érdemes? fórum

Horvátországba hova érdemes menni nyaralni, ahol nem csak napozni, hanem nézelődni, kirándulni is érdemes? (tudásbázis kérdés)


21. virus2008 (válaszként erre: 1. - C95c921ae7)
2012. jún. 13. 11:13

Istria a legjobb Pula, Rovinj, Vrsar, Porec.

Porec a kedvencem...

És könnyen át lehet ruccani Olaszországba is.

2012. jún. 13. 02:12
Igen, jártam már nagyon sok helyen Horvátországban, két kezem sem lenne elég összeszámolni hányszor és mere, de Losinjba még szeretbék visszamenni, mert gyönyörű (pedig már kétszer voltam) vetekszik a dalmát szigetekkel! Kicsit irígykedem is, hogy ilyen gyönyörű helyen élhettek :)
19. A sziget (válaszként erre: 18. - Caravell)
2012. jún. 12. 11:38

:-) Látom akkor jártál már felénk...


A kompról szoktak sokan delfint látni, nyáron pedig nem árt egy hajós kirándulás. A kirándulóhajókon sokszor etetni is lehet őket... Mi autóból láttunk, és csónakból... a szomszéd pedig a tetőtéri lakásából szokta látni őket ..:-D (jó neki)

Igaz viszont, hogy a legtöbbet a reggeli órákban lehet elcsípni....

18. caravell (válaszként erre: 17. - A sziget)
2012. jún. 11. 15:02
Azért a sok-sok delfint nem könnyű meglátni, hajózás és szerencse kell hozzá. Losinj egyébként tényleg gyönyörű, fantasztikus a panoráma pl. az Osorcica (?) hegyről, amit egyszerű kirándulók is megmászhatnak. Páratlan élmény :)
2012. jún. 2. 20:09

Ha kirándulás és természet, akkor én Losinj szigetet javasolnám. Szintén természetvédelmi övezet, és természetes gyógyüdülőhely tiszta és aromás levegője miatt...

És sok-sok delfin...:-)

Én nem tudom megunni, pedig itt élek.

16. caravell (válaszként erre: 14. - Dorciy)
2011. júl. 5. 13:08

A Zadarba vagy környékére utazóknak a Dugi bOtok szigetet ajánlom, csodaszép természetvédelmi terület, szerveznek oda utrakat,de menetrendszerinti komppal is át lehet menni és megnézni, nem kell ahhoz drága szervezés. Van igazi fehér homokos tengerparti rész is a szigeten, egy gfyönyörű öböl.

A kompok bringát is átvisznek, bringásoknak is ajánlom.

2011. máj. 23. 08:25

KRK sziget.

Hotel Drazsica és Koralj, közel a tengerhez(kb. 80-120 m) saját strand.

A kisváros hangulatos. Lehet hajókirándulásokat tervezni. Autóval érdemes meglátogatni Plitvicét, ami felejthetetlen.

14. dorciy
2011. máj. 22. 21:27
mi utoljara a VIR szigeten voltunk. ott erdemes elmenni ZADARBA ott van mellete. es van meg egy csomo hely/ sziget/varos/kilato is amiket erdemes megnezni. nyugodt szivvel tudom ajanlani ezen kivul BASKA-t, MAKARSKA-t, es BIOGRAD-ot...ezeken voltam. csodaszep helyek, kompon is lehet utazni. nagyon szepek a setalo utcak is.....nem fogod megbani Horvatorszagot...csak jot lehet rola mondani!! ja es a KRIKA vizeses is szuper.
2009. jún. 16. 11:30
Ekkora gyerekekkel nem javaslom a hegymászást. És az is szempont, hogy legyen fürdésre alkalmas part nekik. Sok helyen van homokoshoz hasonló meg aprókavicsos, lassan mélyülő part, érdemes utánanézni. A köztudatban Lopár (Rab sziget) és Omis van, de én is láttam sok helyen. A horvatforum.com-on a tengerpart és szigetek 2006-2008 mappában van Homokos tengerpart topik, nézz szét, hátha találsz infót.
12. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - Psycheee)
2009. jún. 16. 09:05
Köszönöm:-)
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 10. - Caravell)
2009. jún. 16. 09:04
Köszi a részletes tájékoztatást. A történelmi emlékek, a szép városrészletek..igen ezek érdekelnek, meg a természet. Gyerekek:3 és 6 év
2009. jún. 16. 08:34

Mióta kész az autópálya Dalmáciába, igazán nem vészes a déli részre menni sem. Az idén átadták a második alagutakat (két helyen eddig csak egy-egy volt és torlódott a forgalom), úgyhogy a haladás folyamatos. Mi is délebbre megyünk megint (Peljesac félsziget), délen sokkal tisztább a tenger, gyönyörűbb, igazi mediterrán a táj, olcsóbb a szállás, kisebb a tömeg.

Látnivaló minden régióban van, Isztrián is, Split és Trogir környékén is, a szigeteken is. Plitvice, KRKA vízesés, Split palota, Dubrovnik, Mostar, és rengeteg kirándulás: Losinj szigeten az Ozor-ra lehet felmenni: gyönyörű nagy hegy, belátni a környező szigeteket isteni a panoráma, Orebicen is meg lehet mászni a SZent Illés hegyet (ezekhez nem kell semmi extra felszerelés, csak kitartás)sok helyen lehet bringát kölcsönözni.


Kérdés, hogy mit szeretsz: történelem? Természeti látnivalók, sport? Nyüzsgés, bulizás vagy inkább csendes édeni öblök, lakatlan sziget érzés? Hányan mentek és milyen korúak, mert más a program egy kisgyerekkel és más kettesben vagy kamasz gyerekekkel stb.


Egy biztos: Horvátországban nem unatkozik senki :))

2009. jún. 16. 06:23

Dubrovnikba is.


Nézd csak meg!

[link]

8. c95c921ae7 (válaszként erre: 7. - Mandila)
2009. jún. 15. 22:39
Köszi:-)
2009. jún. 14. 21:31
Ha Dalmáciába mész a Krka vízesést ki ne hagyd! De a tengerparti városokban is van sok látnivaló (Sibenik, Split)
6. e8e68503db (válaszként erre: 4. - C95c921ae7)
2009. jún. 14. 21:28
Isztria :-)
5. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Sipruska)
2009. jún. 14. 21:22
Az szimpi..:-)
4. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - E8e68503db)
2009. jún. 14. 21:21
Az melyik részen van? Mert túl messzire sem akarunk menni..(de sok bajom van..:-)
2009. jún. 14. 21:20
Rovinjban voltam nyaralni két éve. Csodálatos város sikátoros kis utcáival. Közel van Pula és Porec is.
2009. jún. 14. 21:18
Pulát tudom javasolni.Sokfelé elmehettek onnan,szép hely.
2009. jún. 14. 21:16
Horvátországba hova érdemes menni nyaralni, ahol nem csak napozni, hanem nézelődni, kirándulni is érdemes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook