Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátország, 2 hét, de mindig máshol. fórum

Horvátország, 2 hét, de mindig máshol. (beszélgetős fórum)


11. Pahet a vadász (válaszként erre: 10. - Mazsinka)
2012. ápr. 13. 08:38

:) az én párom is azt mondta, nem zavarja ha autóban kell aludni :D

Egyre inkább úgy látjuk mi is hogy nem foglalunk.. elindulunk aztán meglátjuk :) Én vagyok inkább a félősebb, hogy lesz-e szállás :) De az tény, hogy mellette bár hol alszom ;)

2012. ápr. 11. 14:36
Szerintem nem kell előre semmit sem lefoglalni, mert itthonról úgy gondolod, hogy pl. Suha Puntán leszel két napig, de annyira szép, hogy maradni akarsz, de nem lehet,mert neked még öt másik helyen van foglalásod, az egy kicsit necces. Csak vadregényesen, ahogy esik, úgy puffan, szupi lesz! Mi is így megyünk, pár nap Lillafüred, pár nap Szilvásvárad, aztán Balaton, majd Plitvice, végül Rab. Ebből csak Szilvásváradon van fix helyünk. A férjem szerint az se gáz, ha a kocsiban alszunk. Persze ha nászút, az más, azt mindenki tökéletesnek szeretné, nem úgy, hogy fél napig szaladgálsz lakásért, de ha bevállalósak vagytok, miért ne?
2012. ápr. 11. 14:28
Mi is így mentünk, egy hét három ország, 15 város/település, autóval. Sehova nem foglaltunk szállást.... Végül mindenhol találtunk, egyedül az utolsó este volt gáz, ott 4-5 településen is túl kellett mennünk, de végül találtunk. Az árak változók, több helyen is érdemes megkérdezni. Opatijan egy egész lakást kaptunk, egy utazási iroda felett, két szoba, fürdő, konyha és talán valami 45 EUR/éjszaka volt... de főzhettünk is volna, lehettünk volna 5-en is akár.......Ha megvan a pontos menettervetek és útvonal, akkor érdemes neten utána nézni a kis apartmanoknak is, és legfeljebb az elérhetőségüket felírni, biztos ami biztos. Meg azért az is fontos, hogy milyen időszakra esik. Volt olyan hely, ahol egy darab szoba sem volt.....
2012. márc. 25. 20:27
Köszönöm a hozzászólásokat :) akkor ezek szerint, nem lesz gond, ha csak egy két éjszakát maradnánk valahol, és rögtön lesz szállásunk is :) Szuper :)
2012. márc. 25. 13:51

Mi 2008-ban kerekedtünk fel párommal és motoroztuk végig horvát országot.Első nap plitvicéig mentünk,ott mar sötétben találtunk jó kis szállást..majd reggel tovább a régi 1-s úton a hegyek között mentünk.Útközben elhaladtunk egy csodaszép tó mellett ami egy víztározó de olyan azurkék mint a tenger.Megálltunk fürödtünk.

Mi vittünk sátrat és hol campingben hol apartmanban aludtunk.16 napig tartott sok száz kilóméter.Montenegróig lementünk és a parton vissza.Nagyon jó volt.

2012. márc. 25. 13:23
Szia! Bár mi már évekkel ezelőtt voltunk, így reális árat nem tudok mondani Neked, de mindhárom alkalommal úgy nyaraltunk, hogy nem foglaltunk le előre szállást, és minden alkalommal egy órán belül találtunk, még kis, eldugott halászfalukban is. Benzinkutaknál, éttermekben, vagy kint beszélgető, helyinek tűnő alakoknál érdeklődtünk. És nincs az a lutri, hogy lefoglalod, és a körülmények nem épp ideálisak. Csak ajánlani tudom ezt a formát (-: Sok sikert!
2012. márc. 25. 13:01

Azt persze vedd egyértelműnek, hogy a parkolásért kell fizetni, lehet majdnem annyit mint a szállásért, mert ott minden négyzetcentiméter hely ki van használva, meg persze a parton is :)

valaki kint hagyja egész éjszakára a törülközőjét, hogy reggel-délelőtt legyen helye :D

Mondjuk mi kb 30 méterre laktunk a parttól, az is előfordulhat hogy van udvari beállási lehetőség...

2012. márc. 25. 12:58

Szia :) igen, autóval :)

úgy tervezzük, hogy elindulunk reggel, odaérünk ahova, amikor, és ott keresnénk szállást, majd max 3-4 éjszaka ott, és tovább :)

2012. márc. 25. 12:54
Autóval mentek?
2. anettee333 (válaszként erre: 1. - Pahet a vadász)
2012. márc. 25. 12:54
Szia! Bár mi mindig úgy mentünk, hogy le volt foglalva a szállás, egy ismerős szerb-horvát néninél (aki mellesleg beszélt magyarul is:), úgy tudom, hogy vannak olyan irodák, ahol ha beesel, és mondod hogy szállást keresel, akkor tulajdonképp amolyan közvetítő irodaként működik, és keresnek helyet. Azt nem tudom, hogy ez a szolgáltatás mennyibe kerül, nem hiszem hogy nagyon megvágnának. A mi szobánkban ki volt függesztve az ár, ha jól emlékszem 15euró/fő/nap, szerintem máshol se drágább 20-25eurónál.
2012. márc. 25. 12:18

Ugyan két hónapja már kérdeztem egyszer, Horvátország, Rab sziget stb, de most felmerült egy pici probléma. Augusztus első két hetét szándékozunk ott tölteni, nászút :), de ahogy nézegettük a szállásokat, min 6 éj amit le kell foglalnunk egy helyen. Mi pedig úgy tervezzük, hogy elindulunk a "tetején", és mindenhol csak pár napot töltünk, majd megyünk tovább. Szerintetek, ha úgy indulunk neki, hogy nincs lefoglalva fix hely sehol, akkor is meg lehet oldani, hogy csak odaérve keresünk szállást? mint ahogy írtam, max 3 éjszakára kb mindenhol.

A másik kérdés, hogy a magánszállások áraiban mi a reális? értem ez alatt, hogy mi az az ár, amit ha elkérnek így "beeséssel" akkor nem vagyunk átverve.

Egészen le szeretnénk menni Dubrovnik -ig.

Előre is köszönjük a választ:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook