Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Horoszkóp minden mennyiségben fórum

Horoszkóp minden mennyiségben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
27. nefis
2006. okt. 13. 13:35

Ezek alapvetően, egyénenként változik, ezeket nagyon sok dolog befolyásolja!

mielőtt valaki berág rám, és kiveri a hisztit, leszögezem, hogy nem minden tulajdonság jellemző mindenkire, ezek általánosságok, és ezt a horoszóp készítése során rászabódik az egyénre!

26. nefis
2006. okt. 13. 13:33

<b>A zodiákus jegyek értelmezései:</b>


<b>Kos:</b>

Energikus, merész, lelkes, nyílt, dinamikus, önző, türelmetlen, meggondolatlan, vakmerő.


<b>Bika:</b>

Kitartó, szívós, megbízható, türelmes, takarékos, gyakorlatias, lassú, merev, bosszúálló, féltékeny, korlátolt, fösvény.


<b>Ikrek:</b>

Sokoldalú, kommunikatív, gyors gondolkodású, fiatalos, pörgős, energikus, ideges, állhatatlan, füllentő, alattomos, tapintatlan.


<b>Rák:</b>

Érzelmes, odaadó, intuitív, védelmező, békés, inteligens, együttérző, szeszélyes, sértődékeny, rideg, teszetosza.


<b>Oroszlán:</b>

Nagylelkű, melegszívű, kreatív, jóindulatú, őszinte, becsületes, arrogáns, hiú, korlátolt, tolakodó, fontoskodó, nagyzoló.


<b>Szűz:</b>

Szolgálatkész, megbízható, elemző, szerény, pedáns, érdeklődő, beszédes, kicsinyes, aggodalmaskodó, maximalista, szőrszálhasogató, hazudozó. ápolatlan.


<b>Mérleg:</b>

Diplomatikus, tapintatos, romantikus, művészetpártoló, bájos, alkalmazkodó, kedves, döntésképtelen, befolyásolható, agresszív, lusta, kacér, megbízhatatlan.


<b>Skorpió:</b>

Kitartó, szívós, energikus, szenvedélyes, intuitív, céltudatos, féltékeny, bosszúálló, fösvény, csökönyös, rögeszmés, rideg.


<b>Nyilas:</b>

Jókedélyű, nyílt, optimista, független, becsületes, bölcselkedő, naív, tapintatlan, felelőtlen, megbízhatatlan, felszínes, okoskodó.


<b>Bak:</b>

Gyakorlatias, kitartó, ambíciózus, humoros, óvatos, tartózkodó, türelmes, céltudatos, depresszív, fukar, rideg, rosszindulatú, számító, merev, leereszkedő.


<b>Vízöntő:</b>

Barátságos, független, ötletes, extravagáns, hűséges, bátor, kommunikatív, lázadó, kiszámíthatatlan, önfejű, gátlástalan, rideg, érzéketlen.


<b>Halak:</b>

Érzékeny, intuitív, együttérző, jóindulatú, önzetlen kedves, befolyásolható, füllentő, határozatlan, álmodozó, naiv, idealista, gyenge akaratú.

25. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 23. - Nefis)
2006. okt. 13. 13:19
...én már nyomtattam is ki abból amit írtál, nagyon érdekes, köszi!!!
24. Cecil
2006. okt. 13. 13:18
Az nagyon jo lesz.koszonjuk:)))
23. nefis
2006. okt. 13. 13:11

Teszek még fel ide hasonló érdekességeket!

Kis türelem:)))

22. nefis (válaszként erre: 21. - Cecil)
2006. okt. 13. 13:09

A Halak egy tipikus társas lény. Az alapvető ábrázolásánál is két halat áthat az ember...

Ő kötődik a múlthoz a legjobban, és csak egy hű társ tudja átvezetni az útján általában...ha csalódik, visszafordul...

21. Cecil (válaszként erre: 20. - Nefis)
2006. okt. 13. 13:02
Érdekes ez az ellisztikussag,tan emiatt nem birja a hal a maganyt.Melle mindig kell vki,tan az osszes jegy kozul o a leginkabb keptelen elviselni a maganyt.En legalabbis igy tapasztaltam bar ez az igenyy bizti megvan a tobbi jegyben is,de a hal egyedul "megfullad".
20. nefis (válaszként erre: 18. - Cecil)
2006. okt. 13. 12:49

Igen, ez teljesen egyénfüggő, nekik hiába a horoszkópi Napjegyük a Halak, az aszcendensül és az MC-jük sokkal jobban befolyásolja őket. A Halak egyik természete az elsztikusság, szétterjedés, ami a kihasználhatóságot is lehetővé teszi mások számára illetve ők is kihanálhatnak valakit.

Ezt csak az egyén horoszkópjából lehet kideríteni, hogy pontosan milyen jellegű hatások vannak jelen a Születési horoszkópban, és azt mennyire tudják befolyásolni a bolygó, és azok együttállásai.

19. nefis (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2006. okt. 13. 12:46

A házak milyenségétől:


I.,IV., VII., X.-es házak a sarok házak, onnan indulnak ki az egyéni tulajdonások, és ott éri az egyént általában a legnagyobb behatás.


2., 5., 8., 11.-es házak a követő házak, általában a másodlagos képességek háza, általános konzekvenciákat lehet levonni az egyén életéről.

Közepes behatás érheti az egyént, és vele együtt a környezetét is.


3., 6., 9., 12-es házak a hanyatló házak, általában késői, időskorban kialakuló jellemzők lelhetők fel bennük. Nincs igazán nagy ráhatásuk az egyénre, inkább az egyén környezetére tett behatás a meghatározó, ezáltal befolyásolódhat az egyén.


Röviden ennyi, de ezt személyes horoszkóp vizsgálatánál sokkal érdekesebb! Ott lehet Felismerni igazán a jelentőségét!

18. Cecil (válaszként erre: 13. - F772199837)
2006. okt. 13. 12:38
A ferjem es a nagyobbik fiam is hal,naluk jobb embert nem igazan ismerek,viszont vigyazni kell rajuk mert nagyon konnyen kihasznalhatok,tul jo szivuek/lelkuek.
17. nefis (válaszként erre: 15. - Cecil)
2006. okt. 13. 12:37

Igen, személyes horoszkóp készítéssel, karmikus elemzéssel foglalkozom, de csak hobbi szinten, azaz a portálllakóknak szoktam elemezni, tanácsot adni...

Üzletszerűen nem nagyon...

A lelkikezelést pedig csak iszonyú áldozatok árán tanulja meg az ember...sokszor belelépnek a lelkébe a "kuncsaftok", míg megtanulja, bizonyos embernek hogyan lehet megmagyarázni dolgokat!


Hiába tanul valaki pszichológiát, elmehet vele a sóhivatalba, mert nem igazán életszerű ez a tudomány, bocsánat, mindenkitől, aki ezzel foglalkozik, de sajnos ez a személyes tapasztalatom...


Szóval csak magát viheti az ember előre, ha akarja, és én csak egy útmutatást tudok adni legfeljebb, valamint bizonyos szitukban tanácsot, amit az egyén vagy megfogad, vagy nem, ez már nem az én dolgom...

Így a legkönnyebb átadni mindazt az információt annak, aki tudni szeretne arról, hogy mi fog vele, vagy a családjával történni...

Nem szabad semmit erőltetni, és azt sem szabad megengedni, hogy ránk eröltessenek dolgokat a delikvensek, mert az sem vezet jóra!

16. nefis (válaszként erre: 13. - F772199837)
2006. okt. 13. 12:29

Analóg=egyenértékű.


A halakban csapódik le mindaz, ami a többi jegyből kimaradt, a jó is, meg a rossz is... és a rossz is lehet jó, és a jó is lehet rossz, ezt nagyon szubjektíven kell kezelni!

15. Cecil
2006. okt. 13. 12:28
Sziasztok! jaj de jo h ide talaltam,nagyon erdekes ez a forum! Szerintem mindenkit erdekel az astrologia,meg akkor is ha van aki tagadja.Nefis kedves! Te ezzel foglalkozol? Azert kerdem,mert hatalmas felelosseg,hiszen kenyes dolog,ugy oszintenek lenni h azert nehogy seruljon valaki.En regebben a tarotal foglalkoztam de azt kellett latnom h ha egy ember nem azt hallja amit szeretne,hat kiborul.Szoval inkabb vissza huzodtam,lelkileg nagyon megviselt.Kulonben en 13-an szulettem novemberben,nem konnyu egy skorpio elete:)))
14. emagdi (válaszként erre: 12. - Nefis)
2006. okt. 13. 12:26
mitől függ, hogy melyik római és melyik arab számozású?
13. f772199837 (válaszként erre: 12. - Nefis)
2006. okt. 13. 12:24

"Analóg a Halak jeggyel."


ez mit jelent?


A halakhoz csupa rossz van írva.

12. nefis
2006. okt. 13. 12:11

<b>Az asztrológiai házak jelentése</b>



<b>I. ház:</b> Analóg a Kos jeggyel. Az Én, az egyéniség és személyiség háza. Az egyén karaktere, külseje, temperamentuma, testi és lelki "megnyilvánulása" a külvilág felé, ahogyan mások látnak minket.


<b>2. ház:</b> Analóg a Bika jeggyel. Az anyagi eszközök, pénzügyi kérdések háza. Az anyagi javakra váltható, és azok megszerzésére irányuló képesség, tehetség. Tulajdon, főleg ingatlan, jövedelem a pénzhez való viszony, nyereség - veszteség. Az anyagi biztonsággal összefügő érzések.


<b>3. ház:</b> Analóg az Ikrek jeggyel. "Az Én első kapcsolatbalépése a külvilággal" (Baktay Ervin). A kommunikáció általában, a gesztusok, maga a beszéd. A mozgás és közlekedés. Testvérek, szomszédok, hogyan viszonyulunk hozzájuk. Észbeli képességek, az írás, kisebb utazások, kapcsolat a médiákkal.


<b>IV. ház:</b> Analóg a Rák jeggyel. Az eredet, és a múlt, ez elsősorban a szülői házra, az édesapára vonatkozik. Az otthon, a származás, kapcsolat a hazával, hazafiasság, az örökklött dolgok, az élet utolsó szakasza, és annak minősége.


<b>5. ház:</b> Analóg az Oroszlán jeggyel. Az élet élvezetének háza. A szórakozásra, az öröm érzésére való képesség. A szerelem, szex, fogamzás, a terhesség, a szülés, és ezek lefolyása. A gyermekek, a gyermekek száma és nemük, nevelésük. Játékosság, szerencsejátékok, és az abból várható nyereség. Kreativitás, a különböző alkotó tevékenységek. A művészetek általában, főként azonban a színjátszás. Tanítás, tanulás, nevelés. Vállalkozások, ezek kockázata.


<b>6. ház:</b> Analóg a Szűz jeggyel. A Karma háza. Kötelezettségek és nehézségek, sorsszerű korlátozások. A munka, munkaviszony és a szolgálat háza. Az egyén hogyan viszonyul a beosztottjaihoz. Nemcsak munkatársi szinten, hanem pl. a bejárónőjével, vagy a háztartási gépeivel illetve azok szerelőivel. A test szolgálatát is jelenti, tehát az egészséget vagy betegséget, a táplálkozást. Ide tartoznak a kisebb testű állatok is.


<b>VII. ház:</b> Analóg a Mérleg jeggyel. A Te háza. Társulások, tartós párkapcsolat, főleg a házasság. Szerződések, polgáriperes ügyek, ezek kimenetele. Nyilt ellenfelek, ellenségek. Általában a nyilvánosságot jelenti.


<b>8. ház:</b> Analóg a Skorpió jeggyel. A halál háza, az Én alárendelése a világ magasabbrendű törvényeinek. A halál körülményei, oka. A tudattalan, az ideálképek, az álom, misztikum, a lelki átalakulás, okkult érdeklődés és képesség. A házastárs anyagi javai, örökség, végrendelet.


<b>9. ház:</b> Analóg a Nyilas jeggyel. Az Én és a Világ, a hit, vallás, filozófia, világnézet, politikum háza. Felsőfokú tanulmányok, magasabb színvonalú irodalom. A belső fejlődés, elmélyedés, elvont érdeklődés. Az "igazság", jogi dolgok, hatóságok. Hosszabb utazások és külföldi tartózkodás. A szélesebb külvilággal lévő kapcsolat.


<b>X. ház:</b> Analóg a Bak jeggyel. Az Én érvényesülése a világban. A jövő, az irány, "a hajó orra". Az egzisztencia, a felemelkedés háza. Hivatás, életcél, amit létrehozni képesek vagyunk. Az elérhető hatalom mértéke. Kitüntetések, a nyilvánosság elismerése, sikerek, közszereplés. Az édesanya.


<b>11. ház:</b> Analóg a Vízöntő jeggyel. A barátok, támogatók, összeköttetések, az életben várható segítség háza. Közösségek, egyesületek, különféle társaságok, az ezekben elfoglat hely. Vágyak és remények és ezek megvalósulásának a lehetőségei. A szabadság érzése, "nyílt pálya az élet útján".


<b>12. ház:</b> Analóg a Halak jeggyel. Az Én lebontásának, a Nagy Egységben való föloldódásnak a háza. Korlátozások, életpróbák, csalódások. A nyilvánosságtól elzárt területeket mutatja. Kórház, fegyház. remete, szerzetesrendek. Titkos ellenségek, bűnperek és büntetések. Lényege a bezártság, de ide tartozik a száműzetés, a menekülés az igazságszolgáltatás elől is. Okkult képességek. Amikor az ember egyedül érzi magát vagy a tényleges magány. Önkéntes áldozatvállalás, a világ dolgairól való lemondás. Az eltitkolt dolgok. Kapcsolat a nagytestű állatokkal.

11. nefis (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2006. okt. 13. 12:00

Tudod, írígy ember hazudik!


Főleg karácsonykor, mikor a szeretetről kéne, hogy szóljon az egész felhajtás...találkoztam már olyan "asztrológussal" (egyik volt pasim anyja), aki nagyon nagynak képzelte magát, és olyanokkal traktálta tele mások feját, ami alapvetően dől méghozzá nagyon hamar...

Egy példa belőle: Plútó nem csinál nálad semmi rosszat (mondta nekem...)--->aki pont emiatt hajlamos nőgyógyászati bajokra!

Ugyanis például a Plútó alapvetően egy bajkeverő kis bolygócska, és viszályokat, hisztis termésuzetet okozhat, és egyes betegséghajlamokra is nagy hatással lehet!

10. emagdi (válaszként erre: 8. - Nefis)
2006. okt. 13. 11:52

igen, értem, én is így gondolom.

ezért is tartottam nagyon durvának, ami ott történt. az, hogy nekem általános hülyeségeket mond, még elmegy, de szerintem az különösen rosszindulatú volt, amikor a kolléganőm hugának halálát jósolta. szegény teljesen kiborult.


ez a szakma-dolog meg úgy történt, hogy rákérdezett mi az anyukám foglalkozása, mondtam, hogy szülésznő. erre közölte, hogy az lehetetlen, mert az ábra alapján sosem választana ilyen "véres" munkát. mondtam, hogy pedig tényleg ez a szakmája, ezt is csinálta egész életében. és nem kényszerből, saját maga választotta úgy, hogy középiskolás korában bement valakinek a gyerekét meglátogatni a kórházban, és megtetszett neki, elhatározta ezt fogja csinálni, ennek megfelelően ment már a főiskolára is. ebben dolgozott egészen a nyugdíjig, és nagyon szerette. ezek után bosszantott, hogy valaki azt mondja az én születési dátumom alapján, hogy én nem mondok igazat, és biztos nem azzal foglalkozik az anyukám amit én mondok.

utána még kedveskedett egy-két rosszhírrel az életemel kapcsolatosan. még ha tényleg azt is látta, vagy gondolta, hogy az én életem márpedig sz*r lesz, akkor is hogy mondhat ilyet??

(eddig szerencsére nem volt igaza, de akkor is bunkó volt, hogy ilyet mondott).

9. nefis (válaszként erre: 7. - 5ba9b2e282)
2006. okt. 13. 11:44

Mi az MC?


Mediu coeli. Az égbolt közepe, a horoszkóp felső részén található, a X.-ház csúcsa. A karrierre, a célokra, hivatásra és a felettesekhez való viszonyra utal.

8. nefis (válaszként erre: 5. - Emagdi)
2006. okt. 13. 11:41

Igen, az az asztrológusnak egyáltalán nem nevezhető néni, használt egy programot, és alapvetően, nem értett normálisan hozzá!

Ilyet soha nem szabad mondani egy asztrológusnak!

Alapszabály, senki halálát ne jósold meg, még akkor sem, ha biztos vagy benne, mert nem tudhatod, hogy az egyénnél melyik az a hat pont közzül, amikor a testet elhagyja a lélek!

Családtagjáét is csak akkor, ha nagyon utánanéztél, és tudod, hogy az adott rokonnak nincs már köze hozzá a későbbiekben!


Ilyet például, mint amit neked mondott, meg főleg nem volt joga...Szakmát egyébként is nehezen lehet belőle kihámozni! Legfeljebb hajlamokat, érdeklődési területeket lehet megnézni! Gyerek pályaválasztásakor ideális lehet, mert nagyon sok még akkor a rejtett képesség, mind a szülő, mind a gyerek előtt, és ilyenkor könnyebb lehet a választás egy úgymond külső szemlélődő szemével! Kiderülhetnek olyan dolgok, amik esetleg még nem derültek ki, vagy csak egy felszínt képeztek a gyerek személyiségében...jobban sajnos nem tudom körülírni, remélem érted, mire gondolok!

7. 5ba9b2e282 (válaszként erre: 6. - Nefis)
2006. okt. 13. 11:39

Azt hiszem lassan rászolgálok a nevemre, tényleg Zizi vagyok! Szégyen, gyalázat, de mi az az MC???

Amúgy a válaszod köszi, örülök a fórumnak, csak bírd szusszal!!!

6. nefis (válaszként erre: 3. - 5ba9b2e282)
2006. okt. 13. 11:33

Bizonyos életkor után (16-22 éves kor között alakulhat ki, ez személyenként változó!-, valakinek egyáltalán nem!) igen, az aszcendens lehet a meghatározó jegy, de ez nem minden ember esetében igaz!


Aki például tüzes jegyben születik és emellett az MC-je is tüzes jegyben áll, annak akár milyen más aszcendense lehet, maximum, csak lágyítani tudja a kemény jellemet.

Ez általában minden olyan emberre igaz, akinek legalább két egyforma jellegű jegye van (tűz-tűz, víz-víz, levegő-levegő, föld-föld), és teljesen mindegy, hogy most a Napjegy-Aszcendens, vagy Napjegy-MC, vagy MC-Aszcendensről beszélünk.


Egyébként aki már csináltatott egyéni horoszkópot, az már tudja, hogy alapvetően a személynek minden egyes adatot meg kellene tudnia adni legalább napra pontosan, így sokkkal pontosabban lehet megmondani azt is, hogy az egyénre egy-egy együttállás alkalmával milyen hatások, mekkora mértékben hatnak!

5. emagdi (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2006. okt. 13. 11:23
amúgy az említett kolléganő húgának az elköv. 2 évben semmi baja nem volt (most azért nem tudom mi van vele, mert már nem egy helyen dolgozunk az illetővel).
2006. okt. 13. 11:22

nekem csak egy élményem van az asztrológiával és asztrológussal kapcsolatosan, de az nagyon negatív:

néhány éve egy céges karácsonyi partin volt asztrológus is, lehetett menni hozzá "sorsot elemezni". ült a laptopja előtt, beírta a születési dátumot, helyet, kiadott a gép egy rajzot (bolygóállásokat vagy mittudoménmit), és a néni megfejtette.

Az előttem levő kolléganő sírva állt fel, mert közölte vele, hogy a húga hamarosan meg fog halni. Velem először leállt vitatkozni, hogy az anyukámnak nem lehet az a szakmája, ami, mert az lehetetlen, aztán közölte, hogy egész életemben boldogtalan leszek.

Jó hangulatot csinált a karácsonyi bulihoz szerintem mindenkinek, aki sorra került nála....

2006. okt. 13. 11:21

Hú, ez baromi rendes tőled! Köszi a választ a másik fórumba, megnyugtattál!

Ott is írtam utána, hogy ez az amitől tartottam, szóval eljött a nagy szelektálódás ideje?!

Itt most az volt a gáz, hogy a barátnőmmel(csiki18), általában egymást szoktuk kirágatni a gödőrből, de most mind a ketten "bent ragadtunk"!Félelmetes, hogy milyen lelki krízisen mentem át az utóbbi napokban (szegény uram, meg azt hitte vele van a baj, már nem szeretem stb., még az ő kedvét is eb...tam)


Szóval a kérdésem a következő:

Horoszkópoknál általában csak a hónapot nézzük. Igaz az, hogy az igazán jellemző rád az aszcendensed, vagyis az a jegy ami a születésünk pillanatában a keleti horizonton (ha jól tudom) megjelenik???

2006. okt. 13. 11:18

Október 13.

Péntek.


A babonákkkal ellentétben, ma nem azért lesz katasztrófális a nap, mert péntek 13-a van, hanem, mert 3 bolygó áll együtt, méghozzá a Nap, a Mars, és a Vénusz.


Rengeteg emberben kavarogatnak tisztázatlan érzelmek, akarnokok léphetnek az életükbe.

Ma a befordulás napja van, egy kicsit meg kell próbálnunk lazítani, csendben lenni, és belemélyedni a gondolatainkba...

Alapvetően egy hosszú időszak kezdete ez (2006 szeptember-2007 február közepe/vége) és egész télen arra kell figyelnünk, hogy nálunk minden rendben legyen, és a "szomszédokat most ki kell zárni"!

Aki hangoskodni fog, az nagyon pórul jár!

Rengeteg balesetveszélyes helyzet állhat elő a mai napon, óvatosnak kell lennünk, és figyelni a családra!

Sok dolog fog megváltozni például egyes közösségekben (iskolai osztály, munkahely), váratlan kétoldalú (egyszerre pozitív és negatív) helyzetek és események tömkelege fog lezajlani.


Kívánok, szép, balesetmentes, nyugodt napot mindenkinek!

2006. okt. 13. 10:58

Ide mindenki jöhet, akit érdekel az asztrológia! Személyes kérdésekkel bármilyen téren (egészség, család, pénz, stb.), ami kapcsolódhat az asztrológiához.

Egyes válaszokat priviben fogok küldeni, előre szólok!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook