Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hormonjóga fórum

Hormonjóga (beszélgetős fórum)


2013. jún. 28. 07:10

Sárkány palota csikung, lehet erre gondolsz?

A mi torna tanárunk szokott ilyen tornát tartani. Azt mondja, hogy ez egy hormon háztartást szabályozó torna. Én szeretem ezt a tornát is, de nem tudom, hogy használ e, mert nem nézetek előtte és utána hormon sort.

Ha rákeresel erre a neten, akkor a you tube-n pont az én tornatanárnőm tart kis bemutatót.

9. gyöngyike123 (válaszként erre: 8. - C9f9b53798)
2013. jún. 27. 12:39
Köszi! AVIVA-ra most akarok bejelentkezni valahová. Láttam a neten több helyet is ahol tartanak. A hormonjógával kapcsolatban még sehol semmi. Ha valami közelebbit megtudok róla jelentkezem.
2013. jún. 27. 12:35
az avivaban vannak agyalapi mirigyre is ható gyakorlatok, de a hat tibeti jógagyakorlatból a forgásos is szerintem hat rá, esetleg próbáld meg először azt, az nem olyan sok idő egy nap, és esetleg mellé az avivát, ha hormonjógában nem tudsz előrelépni
2013. jún. 27. 12:27
Köszi a válaszokat! Nekem magas FSH-ra kellene. Lombikbébi beavatkozás előtt állok, és sajnos 15 feletti az FSH-m. Ez kellene valahogy levinni. Az AVIVA-ról tudok, de más alternatív módszereket is keresek. Így az akupunktóra, reflexológia is azt mondják esetleg segíthet. Erről a hormonjógáról nem tudok semmit. Most kutatok a neten utána, csak gondoltam hátha van valakinek személyes tapasztalata.
2013. jún. 26. 22:59
Van külön hormonjóga,változókorban nagyon jó,de gyenge hormonműködésnél is,áll.4hónap alatt 243%a hatása.Mo.-n is van,most várok választ,h meg lehet-e rendelni könyvet,dvd-t,de tanfolyam van.
2013. jún. 26. 22:53

Aviva sok embernek jó, nálam nincs hatása.


Az a torna a mellékvesére nincs pl. hatással, az agyalapi mirigyre, a pajzsmirigyre, és a petefészkekre igen, viszont egy pörgős torna. Nekem lerövidíti a ciklusomat:(. Kislányom előtt is csináltam, és most, hogy újra próbálkozunk, szintén ezt tapasztalom.


Én is ismerek több olyan nőt, akiknek rendbe tette a ciklusát. Nálam vagy nincs hatással rá, vagy lerövidíti.


Én is inkább jógázom egyébként, nálam a stressz megszüntetése az elsődleges, és azt a jógával jobban el tudom érni, mint az avivával.

2013. jún. 26. 22:50

Mivel senki sem válaszol, én azt tudom tanácsolni, hogy egy általános jógatanfolyam, vagy jógaóra is jó kiinduló alap. Nincs új a nap alatt.


Vagy kipróbálhatod az arwen, vagy aviva tornát is.

2013. jún. 26. 22:47
Aviva torna jó.
2013. jún. 26. 22:14
Eleve a jóga hat a hormonrendszerre. Egyébként nem hallottam erről, hogy kifejezetten lenne ilyen jóga, bár tény, hogy van néhány olyan jógagyakorlat, legalábbis amiket én ismerek, melyek a pajzsmirigyet, agyalapi mirigyet, petefészkeket stimulálják, gondolom ez a jógatípus halmozottan tartalmazza ezen gyakorlatokat.
2013. jún. 26. 21:52
Valakinek van tapasztalata a hormonjógával kapcsolatban? Most hallottam róla először, hogy egyáltalán létezik ilyesmi. Valaki gyakorolta már? Eredményes volt?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook