Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonális probléma kimutatható általános laborból is? fórum

Hormonális probléma kimutatható általános laborból is? (tudásbázis kérdés)


7. Altair (válaszként erre: 6. - Kannanana)
2021. aug. 12. 15:44
Ez igaz. A kérdező egyértelműen a nőgyógyászati résszel hozza összefüggésbe a problémát, de nem csak az lehet a gond.
2021. aug. 12. 15:33
TSH az egyetlen, amit háziorvos kérhet. Sok hormon van, sok helyen termelődik, nem mindnek van nőgyógyászati vonatkozása.
5. Altair (válaszként erre: 4. - Bichi)
2021. aug. 12. 15:18
Azt kérdezte a kiíró, ha tsh vagy más eltérés lenne, az jelezné-e az egyéb hormonális eltérést. Szóval tsh valószínűleg lett neki nézve. Nem arra kérdezett rá.
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 12. 15:13
Tsh-ra a körzeti is tud beutalót adni, nekem is ő adta...
2021. aug. 12. 14:40
Nem
2021. aug. 12. 13:15

Szia!

Nem! A nőgyógyászat szempontjából fontos hormonokat csak a tsh meg egyebek nem mutatják, ha azokban eltérés van! A nőgyógyász kiírhatja a hormonvérvételt!

2021. aug. 12. 13:07

Lényeg, hogy bőrbetegségem van, periorális dermatitisz, ami megint előjött 8 nappal a mensi előtt, előző hónapban is a ciklus ugyan ezen napján jelent meg.


Első kérdésem: Voltam nem rég vérvételen, tudom, hogy abba konkrétan a nőgyógyászati hormonok nem szerepelnek, de ha ott gond van akkor a TSH, vas stb eltérés lenne, nem? de nekem nincs.


Másik kérdésem: Ha hormonális gond van akkor a mensiben is lennének zavarok nem? mert nekem abba sincs szintén


Gondoltam már élelmiszerre is és kozmetikumra is, a kókusz tejes dolgoktól belobbantak a foltok ahogy a Mixa kozmetikumtól is, tegnap kókusz zsíros! krémet ettem, és rá fél órára vettem észre a viszkető foltot.


Véletlen egybe esés lehet, hogy előző hónapba is pont ugyan azon a napon jelent meg? (jegyzem a naptárba)


Orvoshoz hóvégén megyek csak addig gondoltam más tapasztalatára is kiváncsi vagyok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook