Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hormonális fogamzásgátló készítmények fórum

Hormonális fogamzásgátló készítmények (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hormonális fogamzásgátló készítmények

24. smile2
2014. márc. 15. 13:49
sziasztok.tortent egy kis baleset a paromal egyutt voltunk es elszakadt a gumi 2 hete is igy jartunk es akkor bevetem egy 72 oras tabit most is bevehetek egyett???kerlek segitsetek
2011. dec. 9. 11:05
sziasztok. en tri regol- t szedek.harmadik honapja kezdtem de most nemsikerult bevegyem a hetedik nap, csak a kilencedik nap es meg aznap voltam a parommal, kb . ra egy orara... azota kemeny a hasam kozepul, aztjelenti terhes vagyok? hanyingerem is van, de az is lehet hogy a tabletatol....olyan messzire van meg 23-ka....segitsetek mi lehet?
2010. dec. 6. 12:29
Sziasztok csajok! történt egy kis baleset 72 órából kicsúsztam (4. nap) és 1 hete volt az utolsó menses, tudtok-e valami tippet előre is köszi.
21. magpie
2010. okt. 30. 16:54
bocsanat a fura ekezetekert,de a kulfĂśldi billentyuzetem nem ismerte fel a magyar karaktereket.
20. magpie
2010. okt. 30. 16:53
Sziasztok!Javaslom,hogy ha bizonytalanok vagytok valamiben,vagy kérdésetek van,làtogassàtok meg a www.orvostudakozo.hu weboldalat,és keressétek az 'orvos vàlaszol'rovatban Dr.Hamvas Ferenc szülész-nögyògyàszt.Elismert szaktekintély,aki a neten keresztül legkésöbb egy napon belül vàlaszol,és a 'gyakori kérdések'-rovatàban is hasznos informàciòkat talàlhattok.Én màr sokszor kérdeztem töle,érdemes!
19. fotkabb (válaszként erre: 18. - Pamacspamacs)
2010. aug. 26. 18:32

szia!

Igen,ha 21 szemes akkor 7 nap szünet.Ha megjön,ha nem el kell kezdeni.Nem feltétlen a 28.nap jön meg.

2010. aug. 26. 16:17

Sziasztok!

Én most kezdtem el szedni a tabit, hétfőn volt a 21. tabi. És akkor most ki kell hagynom pont 1 hetet-azaz-jövő hét kedden szedjem a következő havit akár megjött akár nem- vagy azt kell megvárnom, hogy mejöjjön és annak az első napján kell megint kezdenem? És még annyit, hogy ilyenkor a 28. napon kellene megjönnie?

Köszi a választ előre is!

2010. aug. 25. 18:50

Sziasztok!

11 éve szedem a Triregolt,semmi gondom vele.

16. Ildo82
2010. aug. 16. 20:38

Sziasztok!

Én most szedel első alkalommal fogamzásgátlót volinát. Szed valaki ilyet? Tapasztalat? 12 napja szedem. Én is a mensi első napjától, ezt mondta a doki.Eddig nincs mellékhatás, bár néha picit érzem a hasam. Ja meg azóta többet járok pisilni:) Eléggé tartottam tőle,mert szerintem ez nagyon beleavatkozik a természetbe. De a spirál nem vált be, ill. 7-8 hónap alatt kezdte megszokni a szervezetem.Mire megszokta levetettem,hogy jöhet a 3. baba:)). Probáltuk a gumit is, de sok fajtáját nem bírom.

2010. aug. 6. 14:28

Sziasztok!

Gracial-t szed valaki?Van valami tapasztalat róla?

14. Awela (válaszként erre: 13. - Glamourgirl5)
2010. jún. 23. 11:30

Hát attól illik is elmúlnia...

Nekem viszont azt mondta a doki, hogy a legjobb első nap elkezdeni. Nem értek hozzá, szóval nem tudom.:)

13. glamourgirl5 (válaszként erre: 12. - Awela)
2010. jún. 23. 11:28
Szia! Ma felhívtam a nőgyógyászomat és azt mondta, hogy váltassak ki rutascorbint és utána elmúlik.:) Jah meg, hogy nem a menstruáció első napján kellett volna elkezdeni szedni a tabit, mert akkor ez gyakran elő szokott fordulni.
12. Awela (válaszként erre: 10. - Glamourgirl5)
2010. jún. 17. 20:03

Szia!

Én is azt szedek.:) Van erről fórum, ott is sokan panaszkodnak, hogy az első hónapban sokáig van barnás folyás. A tájékoztató szerint az első három hónapban benne van a pakliban, nekem szerencsére nem volt, pedig tartottam már nagyobb szünetet is.

2010. jún. 17. 18:03
Ja és elmondtam neki, hogy szedem a gyógyszert, már az elején...
2010. jún. 17. 18:00
Sziasztok! Nemrég kezdtem el újra a Jasminelle tabletta szedését! 8. napnál tartok, az első menstruációs napnál kezdtem el szedni, de nekem is megvan picit. Vagyis csak ilyen barnás, hasam sem fáj, de idegesít. Régebben is szedtem már, de nem emlékszem arra, hogy ilyen lett volna. Csak antibiotikum után vagy egy hónapig. Az már eléggé idegesített. Akkori kapcsolatom rá is ment. Párom szerintem már nem hitte el, azt hitte, hogy nem kívánom. Amikor abbahagytam tök jól beállt, akkor sem fáj a hasam és kb. 4 napig tartott. Csak hát nem szeretem gumival csinálni. :D Sose a pasijaim kértek rá, mindig magamtól döntöttem a tabi mellett. Mondhatom, hogy jobb is volt nekik is úgy. :D De abban van vmi, hogy az ártalmas, ha sokáig szeded? Mostani barátommal voltunk már együtt. Szeretem is a szexet. Így most nem tudom mit csináljak. Holnap találkozunk. Remélem teljesen megszűnik addigra. Így meg? marad a megvonás? :S Bár van, amikor 1-2 óra eltéréssel vettem be a bogyeszt. De úgy tudom, ez nem baj. Előre is köszi a válaszokat :)
2010. jún. 8. 13:59

Én 10 évig szedtem tablettát, megszakítás nélkül. Először pár évig Marvelont, majd váltottam nőgyógyászt és ő a Mercillonra áttérést javasolta. Az első nődoki nem kérdezett semmit, csak felírogatta. A második viszont évente küldött vérvizsgálatra. Sajnos ő se volt alapos, nem kérdezte ki a családi kórtörténetet, így nem derült, ki, hogy trombózisra hajlamos vagyok (Leiden-mutáció), aminek az esélyét a fogamzásgátló növeli. Meg is lett az eredménye mélyvénás trombózis formájában...

Akkor letiltottak örökre mindenféle hormonális gyógyszerről. Bár azóta utána olvastam, hogy az ösztrogén tartalmú nekem a veszélyes, progeszteron tartalmút elvileg szedhetnék, de erre egyik doki se tért ki, én meg akkor még ezt nem tudtam. Kockáztatni nem merek, további vizsgálatokra nincs jelenleg kedvem emiatt mászkálni, így marad a gumi....

8. Tundeva (válaszként erre: 7. - Awela)
2010. jún. 2. 21:36
Köszi a választ, akkor ezek szerint nem vagyok ezzel egyedül :)
7. Awela (válaszként erre: 6. - Tundeva)
2010. jún. 2. 07:35
Nekem régen mindig 6. napra jött meg, mostanában 5.-re. Szerintem nincs vele semmi gond.
2010. máj. 30. 20:51
A nagy szóáradatban csak az maradt ki, amit eredetileg kérdeznék: nektek hány napra szokott megjönni az utolsó szem bevételéhez képest? A tájékoztatóban 2-3 napot írnak, nekem meg 5., de mostanában már a 6. napon jön meg :S Kérdeztem a dokimat, azt mondta, van ilyen. Lényeg, hogy megjön... Más is van így ezzel?
2010. máj. 30. 20:44

Sziasztok! Én Mercilont szedek 9 éve, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Folyamatos szedés mellett is 2 évente 2 hónap szünetet kell tartani, legalábbis az én dokim erre esküszik, azt mondja, így nem lustul el a szervezetem... én hiszek neki :)

Legutóbbi 2 hónapos szünetben reggelente végig hőmérőztem, kíváncsi voltam, mennyire van összezavarodva a szervezetem, hát... amennyire én tájékozott vagyok az ébredési hőmérsékleti görbék kapcsán, elég mintaszerű lett, és minden jel arra mutatott (hőmérséklet, ovulációs fájdalom,stb.) hogy peteérésem is volt mindkét hónapban. Időben meg is jött a menstruációm, ahogy kellett. Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy nyugodt lelkiismerettel szedem tovább. (Terveink szerint a következő szünet már jóval hosszabb lesz... ;))

Én azt gondolom, hogy a nem kívánt terhességnek és az ehhez társuló stressznek alapvetően sokkal több mellékhatása van, mint a fogamzásgátló tablettáknak. Persze ebben is van kivétel, ha valakinek érzékeny a szervezete, nem éri meg kockáztatni, de azért azon elgondolkodom néha, hogy 3-4 kiló felszedését milyen könnyen ráfogjuk a fogamzásgátlókra :D Nem lehet, hogy a nyugodt, kiegyensúlyozott élet, illetve párkapcsolat miatt engedjük lazábbra a gyeplőt, és szedünk fel pár kiló pluszt? (Saját tapasztalat: szedtem nem kiegyensúlyozott kapcsolat idején is, és igen sovány voltam, 3 éve boldog kapcsolatban élek, azóta szedem újra a tablettát is, és azóta bizony felszaladt 3-4 kiló...)

Nem mondom, hogy a lehető legtökéletesebb megoldás a hormonális fogamzásgátló, de olyankor, amikor nem adott minden körülmény egy esetleges váratlan jövevény vállalásához, még mindig ez a legkézenfekvőbb és legbiztonságosabb védekezési mód. ( A szex elhagyását kivéve :D)

4. Awela (válaszként erre: 3. - Evid)
2010. máj. 29. 10:51

Gratulálok a babához!


Én is tartok egy kicsit attól, hogy később gond lesz belőle, ezért én tartok szünetet, másfél-két évente 2 hónapot. 2 és fél éve szedem, ősszel jön a következő szünet. Amikor leálltam vele, akkor is minden rendben volt, remélhetőleg később se lesz gond. A görcseim miatt viszont szednem kell, ez az egyetlen, ami bevált. Ha végzek az egyetemmel, mindenképp abbahagyom, talán ha kevesebb stressz ér, nem is fogok ennyire görcsölni.

3. evid
2010. máj. 28. 08:10

Sziasztok,

én kb. 5,5 évig szedtem Novynette-t. Közben mindig kérdeztem a dokit, nem kéne e szünetet tartanom. Azt mondta, nem. Annyi haszna volt a tabinak, hogy tudtam, mikor jön meg, és meddig tart, nem volt pattanásos a bőröm, de hozzáteszem, előtte sem volt sosem. Mikor úgy döntöttünk jöhet a baba, abba is hagytam. Majd egy évig tartott, mire helyreállt a hormonháztartásom, az első 3/4 évben hol volt menzim, hol nem. Nekem érdekes módon tabi alatt voltak görcseim, utána, ha megjött, nem is éreztem. A pattanásaim - amik előtte nem voltak - akkor jöttek elő, hogy abbahagytam. Most babát várok, de 100 százalékra biztos vagyok, hogy utána nem fogok tablettát szedni, mert nagyon megszenvedtem vele.

2010. máj. 16. 18:45
igen az első levél után már mehet élesbe :) elvileg vmelyik már az 1. napon is véd a 10.napra meg már mindegyik majdnem eléri a maximális hatékonyságát de a biztonság kedvéért várnék az első levél végéig :) Én fogamzásgátló párti vagyok, semmi panaszom nem volt még rá :)
2010. máj. 15. 22:14
Soha többet nem vennék be ilyen tablettát. Teljesen tönkrevágta a hormonháztartásom!
Egyetlen előnye volt, hogy mikor megjött nem fetrengtem a fájdalomtól.

Ugrás a teljes írásra: Hormonális fogamzásgátló készítmények

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook