Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Horkolás megszüntetése fórum

Horkolás megszüntetése (beszélgetős fórum)


1 2
50. andi0221 (válaszként erre: 9. - Miszti3)
2020. nov. 11. 19:24

Jó napot!


Szeretném ha nekem is megírná. Előre is nagyon szépen köszönöm!

49. simple (válaszként erre: 47. - D1d0eece08)
2014. febr. 4. 17:54
Hát én is ezt kívánom, de sajnos úgy tűnik biztos megoldás nincs rá. :( Illetve egy, külön szoba, két külön házban. :D
2014. febr. 4. 17:50

Segítség horkolóknak: környezetemben élő személy a következőképpen szabadult meg az alvási apnoéval is járó nagyon erős horkolástól:

Vett valami tv-shopból egy horkolásgátló eszközt. Ez olyasmi volt, mintha egy műfogsorpár alsó és felső részét összeragasztották volna, nagy, nyelv fölé benyúló lemezzel. Volt tehát ennek az eszköznek egy olyan része, ami, mint egy vékony kerítés, a fogak külső részén lényegében lefedte a fogakat, és a közepén lévő, a nyelv fölé mélyen benyúló része. Használta, és valóban nem horkolt, mikor ez a szájában volt, viszont rettentően kényelmetlennek érezte. Egyszer csak rájött, hogy teljesen felesleges az eszköznek az a része, ami a nyelv fölé nyúlik be, hiszen lényegében az egésznek csak annyi a funkciója, hogy a fogak előtti rész megakadályozza a levegő ki-be áramlását. Fogta magát, és levágta a horkolásgátló eszköznek a belső részét, csak a külső, frontrésze maradt meg - és tökéletesen működött. De még ezt is kényelmetlennek érezte, és elkezdte egyre vékonyabbra faragni. Aztán egyszercsak fogta magát, és egy ásványvizes flakon sima, vékony részéből szépen kivágott ollóval egy hasonló formát - ami már jóval vékonyabb volt a tv-shopos változatnál. Azóta az sem probléma neki, ha utazáskor otthon felejti ezt az eszközt, bármikor újat tud faragni magának egy műanyag flakonból. Az eszköz formája lényegében olyan, mint egy műfogsor frontrésze - tehát a fogak, plusz az íny magassága, szélessége szintén, mint a fogak szélessége, a hátsó résznél szépen lekerekítve. Természetesen ez sem valami szuper kényelmes, pl. nem tud benne ásítani, és fontos, hogy az orrán lélegezni tudjon, meg néha álmában kiköpi az eszközt, de óriási változást hozott az életében - és a családja életében is - ez a kis eszköz. A legfontosabb nyereség, hogy megszabadult általa az alvási apnoétól.

47. d1d0eece08 (válaszként erre: 46. - Simple)
2014. febr. 4. 17:13

Természetesen mindenkinek más és más oka lehet a horkolásának, percig nem vitatom. .

Kívánom mindenkinek tudjanak a problémán segíteni.

46. simple (válaszként erre: 45. - D1d0eece08)
2014. febr. 4. 15:22
A horkolás nem emiatt van általában. A torokban van az a kis lelógó valami, és az rezonál be, a férjemnek így magyarázta el az orvos, és az ismerősünknek is azt műtötték le lézerrel azóta nem horkol.
2014. febr. 4. 14:38

Őszintén sajnálok minden szenvedő alanyt.

A 23-as hozzászólásomban már írtam, hogy átestem orrsövényműtéten, volt készülékem ami szintén nem változtatott semmit az állapotomon. Maradt a horkolás , nem akarok senkit eltántorítani a műtéti szándékától, próba, szerencse!!!!.

44. rolle (válaszként erre: 9. - Miszti3)
2014. febr. 4. 11:14
Légyszi írd meg nekem is, az én férjem is rettenetesen horkol.
43. Zebra25 (válaszként erre: 42. - Féknyom)
2014. febr. 2. 21:47
Férjem is mindig ezt mondja:) De hát az egész ház zeng ha horkol. Még a halottak is felriadnak rá.
2014. febr. 2. 21:34
Éjszaka aludni kell, nem hallgatózni!
41. gyöngyszemü (válaszként erre: 40. - Globus)
2014. febr. 2. 19:49
Nem :-( amíg kicsi volt a gyerek sokat aludtam nála de már nem lehet. Meg van a mi szobánk ami egyben nappali és háló, gondoltam már hogy kimegyek a kádba aludni, vagy a konyhába az asztal alá ott még talán elférne egy matrac, de akkor már annál ez is jobb. Hogy nagyobb lakásunk legyen nemigazán megoldható, meg ő ragaszkodik ehhez, mert a szülei...blablabla :-(
40. globus (válaszként erre: 37. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 2. 19:42
Nem tudsz átmenni másik szobába?
39. badonyimariaeva (válaszként erre: 36. - 1b26a5f006)
2014. febr. 2. 19:41

Nagyon sok nő is horkol elég szépen, olyan emberesen.

Orvoshoz kell menni minden horkoló embernek, mert súlyos következménye is lehet.

38. simple (válaszként erre: 37. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 2. 19:40
Hogy ezt mindegyik tagadja! Az enyémnek az volt az állandó dumája, hogy ő még nem is aludt! Közben zengett az egész ház! Mondtam ok, és egyik éjjel felvettem telefonra a horkolását. Másnap lejátszottam neki, és akkor hitte csak el mit hallgatok én egész éjjel.
37. gyöngyszemü (válaszként erre: 35. - Globus)
2014. febr. 2. 19:28
Az a baj hogy nem kelthetem fel (pedig legszívesebben megbökném, bele rúgnák) mert még neki áll feljebb! Van hogy annyira horkol hogy át hallom a füldugón is, mert elmozdult a fülemből, vagy ki esett, és erre kelek ráadásul úgy rezeg a párnám mintha vibrátor lenne benne, akkor ciccegek neki felébred, és morog, hogy hagyjam, és ő különben sem....... én meg alig bírok visszaaludni a dühtől, és egyre jobban húzom fel magam, a szívem meg úgy kalimpál hogy csoda hogy nem kapok infarktust! :-(
2014. febr. 2. 18:09
szerintem, egy nagyon kellemetlen, sok nő életét megkeserítő dolog ez. A pasik persze tesznek rá, hogy nem vagyunk kipihenve, a lényeg hogy ők tudjanak aludni...
35. globus (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 2. 11:50
Akinek nincs ilyen problémája, nem is tudja elképzelni, hogy milyen egy éjszaka tíz-tizenötször lökdösni, felülni, átgurítani, kérlelni, kiabálni. A szenvedő fél sokszor úgy felhúzza magát, hogy fél óráig nem lát a pipától, közben az esetleg sikeresen elcsitított horkolás újból elkezdődik. Reggelre mosott rongy, és így kell leélni egy életet.
34. 1b26a5f006 (válaszként erre: 33. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 2. 11:46
hát, mi külön szobában alszunk, de ajtón át is hallom a horkolást. Nem tudok mit csinálni, felhangosítom a tv-met, csak a gyerek is velem alszik, így ez sem jó megoldás. Ultimátumot adtam neki, így remélem, jövő héten elmegy végre dokihoz. Épp eleget tűrtem 7 évig!!!!!
2014. febr. 2. 11:42
Nem is volna gond mivel a füldugóval nem hallok semmit csak hát néha fáj a fülem tőle, a füldugó gyár lehet belőlem él hiszen gyakran kell cserélni. Az a szerencse hogy nincs kis gyerekem aki ha sír felébredjek rá, mert füldugóval nem is hallanám, nem is tudom mi lenne ha baj lenne, ha kiabálnának hogy tűz van.... nem ébrednék fel, vagy akár megszólalna a szénmonoxid mérő azt sem hallanám. A telefonom ébreszt, de az is úgy hogy a szemembe világítson és felébredek rá nem a hangra. Úgyhogy jobban szeretnék füldugó nélkül aludni!!!
32. 1b26a5f006 (válaszként erre: 31. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 2. 09:38

Nem viccből cikkeznek erről több helyen: ez valóban elkeserítő, és igen!!!! akár váló ok is lehet!!!!!

Jó,a műtét nem biztos hogy segít, de az csak megoldás, tény, hogy elég drasztikus, de van mikor már csak az segít. Viszont nem biztos, hogy mindenkinek arra van szüksége...

31. gyöngyszemü (válaszként erre: 29. - 1b26a5f006)
2014. febr. 1. 20:11

Az enyém lusta elmenni kivizsgáltatni!

Én meg lassan beleörülök! :-( Megmérgezi az életünket!!

30. simple (válaszként erre: 29. - 1b26a5f006)
2014. febr. 1. 12:52
Az enyém nem fél, el is ment. Sajnos a műtét sikerét nem tudják garantálni, így nem ment bele. Bár van ismerősünk akinél sikeres volt, azóta is csendben van. Igaz úgy fájt a torka utána hogy lefogyott 10 kilót, mert nem tudott enni, de ez meg egy kellemes mellékhatás. :)
29. 1b26a5f006 (válaszként erre: 28. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 1. 12:25
tudom, mit érzel, én is így vagyok vele. Párom "fél" a dokitól, meg utál várakozni (elmondása szerint). De az, hogy én nem tudom magam kialudni, az persze nem érdekli :(
28. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - 1b26a5f006)
2014. febr. 1. 12:16
Pedig a külön szoba lenne a legjobb megoldás, de nem akar belemenni! Így csak én szenvedek és gyülemlik bennem az utálat.. az elhidegülés már úgy is megvan, de anyagilag meg a gyerek miatt együtt vagyunk. :-(
27. 1b26a5f006 (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 1. 09:31

Szia!!! Egyet kell értsek. Mi is külön szobában alszunk, és hiába kérem, nem akar dokihoz menni...

A külön szobával sztem az a baj, hogy a felek egy idő után elhidegülhetnek egymástól. Az összes többi amit írtál, sajnos miránk is igaz. Tiszta ideg vagyok, amikor nem tudok aludni, legszívesebben ordítanék :(

2014. febr. 1. 09:23

Valamikor volt egy idős kolleganénim / 45 éve / ők szoba-konyhába laktak a férjével , vagyis , a volt férjével , de hiába váltak el , nem volt egyiknek se hova költözni , maradtak egy kupacon , az öreg szépen kiöltözött , ment udvarolni , de valahogy nem ő volt a lányok álma-vágya , mert nem kelt el többé , maradtak egy szobába , egyiknek egyik sarokba az ágy , a másiknak a másikba . Az öreg meg a görbebotjával csapkodott , ha éppen balhézhatnékja volt .

Ez ugyan nem horkolásról szól , de ez se lehetett sokkal kellemesebb , lehet , ha horkolt volna egyikük , a görbebot lett volna a bűnjel a végén .

25. simple (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 1. 08:31
Szerintem ha amúgy jól megvagytok ne váljatok el emiatt, inkább vegyetek nagyobb lakást, és a külön szoba lesz a jó megoldás. Amíg együtt aludtunk én is átmentem mindezen, teljesen kikészültem, a férjem meg azért volt ideges mert tudta hogy nem tudok tőle aludni. így mindketten nyugiban vagyunk.
24. forrest2010 (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 1. 05:44
Dehát nem tehet róla !!!!!! persze , attól még iszonyú idegesítő ! és jólenne találni valami megoldást !
2014. febr. 1. 03:31
A legjobb választ ina87 adta. Volt már az alvásdagnosztikai osztály által felírt készülékem, orrsövényműtétem,változás semmi.Maradt a társ szenvedése vagy különszoba.
2014. febr. 1. 00:13

Nálam csak a füldugó vállt be, tövig benyomom, lassan kikészül tőle a fülem, évek óta csak így tudok meglenni mellette :-( már a válás is szóba jött vagy egy nagyobb lakás hogy mindenkinek legyen külön szobája de nem tettük még meg ezt a lépést. Rettegek lefeküdni mert tudom csak felidegesítem magam, vagyis ő engem.... Persze azt mondja te is horkolsz! Na jó de az engem nem zavar! :-)

Ordítani tudnék hogy kussoljon már, vagy megrugdosnám de neem mert mi az hogy én felébresztem, vagy akár az hogy ő nem is aludt így nem is horkolhatott! Lehet ha egy párnával.... már rég leültem volna, és most alhatnék nyugodtan! :-)

21. ina87 (válaszként erre: 1. - Hunyorka72)
2014. jan. 31. 20:16
Semi!vagy együtt tudsz vele élni vagy nem.nehéz bármit ellene tenni,sok ember szenved végete
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook