Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horgolni szeretnék egy sapkát ezekkel a paraméterekkel, hogyan? fórum

Horgolni szeretnék egy sapkát ezekkel a paraméterekkel, hogyan? (beszélgetős fórum)


6. youlcsi (válaszként erre: 4. - Kitya26)
2013. nov. 8. 07:53
ha én addig horgolok, amíg a sapka tetejének kerülete eléri a megfelelő fejkörfogatot, annak általában az az eredménye, hogy utána másfél fej is simán feleférne :o
5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ari0212)
2013. nov. 8. 07:52
horgolsz egy 50 cm hosszú láncszemsort. megszámolod, hogy ez hány láncszem adott fonallal és tgűvel, mejd egyszerűen annyi szemig szaporítasz fel. pl ha ez 82 szem és erp-kal horgolsz, akkor ugye 1. sor 12 szem, 2. 24, 3. 36, 4. 48, 5. 60, 6. 72, 7. 82 szem. 8. sortól szoporítás nélkül horgolsz tovább.
4. kitya26 (válaszként erre: 3. - Ari0212)
2013. nov. 7. 17:41

Oké. Én úgy kezdtem a kisfiamnak, hogy félretettem a mérőszalagot és többször próbálgattam, ezt melegen ajánlom neked is. Az eddigi sapijait "Magic ringgel kezdtem, majd minden szembe szaporítás, köv. kör minden másodikba, köv. kör minden harmadikba, köv. kör minden negyedikbe, köv. kör minden ötödikbe, köv. kör minden hatodikba (és ez nekem elég is volt szaporításnak) , majd végighorgoltam a kellő magasságig, majd jött a fülvédős része.

Nem tudom mennyire érthető így, ha segítség kell kérdezz bátran, ha tudok segítek. :) De írj majd inkább üzit, mert a kérdésedet is véletlenül láttam.

Üdv. Kinga

2013. nov. 7. 17:23
egy ráhajtásos
2013. nov. 7. 17:19
A tíz soros szaporítás nekem is soknak tűnik...milyen pálcákkal horgolod egyébként?
2013. nov. 7. 16:55

Fejkörfogat 50cm

Fejbúb-szemöldök távolság 18cm.

Hogy csináljam h ne legyen nagyobb?Mert most szaporítottam 10 sort utána simán folytattam,de nagynak tűnik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook