Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hörgőhurut fórum

Hörgőhurut (beszélgetős fórum)


22. csajszika25 (válaszként erre: 21. - 04e95f637a)
2011. febr. 2. 18:22
Bocsi! Láttam azt is. Voltam hétfőn orvosnál, és írt fel antibiotikumot, meg köptetőt, csak nem javult. De az antibiotikumot meg nem hagyhatom abba. Én csak ilyen házi szerekre gondoltam. De az ezüst kolloidot most antibiotikum mellett nem tudom lehet-e szedni. De legközelebb tuti azt fogom kipróbálni, mert nagyon érdekel.
21. 04e95f637a (válaszként erre: 20. - Csajszika25)
2011. febr. 2. 18:06

egyszer már írtam,hogy az orvos írt fel nekem aerosolt,ami tágította a hörgőt,és egyben az volt gyógyszer is!nem értem,miért nem veszed észre,más mit ír?

vagy próbáld ki az ezüst kolloidot,azt is írták!

2011. febr. 2. 18:03
Meddig tart ez a betegség? :( Már vagy négy napja szenvedek. Akinek volt már ilyen, kérem írja meg, mit szedett rá, és mennyi időn belül gyógyult. Már nagyon kellemetlen ez a sok köhögés. :(
2011. febr. 1. 11:52
internetről is rendelhető. Írd be, hogy ezüstkolloid és kidob egy csomó infót meg webáruházat.
18. Trinitas (válaszként erre: 17. - Csajszika25)
2011. febr. 1. 11:52
bioboltokban pl.. nem, ez nem számít gyógyszernek. Még. De úgy hallottam, a gyógyszercégek rá akarják tenni a kezüket.
17. csajszika25 (válaszként erre: 13. - Trinitas)
2011. febr. 1. 11:46
Ilyet hol lehet kapni? Ez gyógyszernek számít?
16. Trinitas (válaszként erre: 15. - Orsolya33)
2011. febr. 1. 10:28

Nem most jött be. Az ember az ezüstöt nagyon régóta használják.. pont az a bajuk a gyógyszergyártóknak, hogy olcsó és hatásos.


"A történelem során az ezüstöt számos kultúrában használták konzerváló szernek és gyógyszernek. Az ókori görögöknél, a Római Birodalomban és Egyiptomban ezüstcsöveken vezették a házakba az ivóvizet, ezzel biztosítva annak tisztaságát és frissességét.Svájcban készültek azok az ezüstszűrők és tabletták, melyeket számos országban használtak, sőt számos légitársaság ma is alkalmaz víztisztításra. Ezüst víztisztítókat használnak az űrhajósok is. Számos helyen az uszodák vizét elektromos ionizátorokkal tartják tisztán, melyek rezet és ezüstöt bocsátanak ki magukból. Így a víz sokkal egészségesebb lesz, mintha klóroznák.


Az ezüst orvosi gyakorlatban történő alkalmazhatóságát az ókori Egyiptomban, Római Birodalomban és görög városállamokban is felismerték. Paracelsus, a híres alkimista orvos is több betegség gyógyítására is alkalmazta, erről számos írást is publikált.


A baktériumok felfedezését követően vált ismertté az ezüst antibakteriális hatása, így számos betegség gyógyítására alkalmazták. Az ezüst-nitrátot főként fekélyek és elgennyedt sebek gyógyítására alkalmazták – jó eredménnyel.


1881 a francia Carl Credé vezette be az újszülöttek szemének kezelését 2%-os ezüst-nitrát oldattal a gonorreás vakság megelőzésére. Az ő gyakorlatát ma is alkalmazzuk ezüst acetát oldattal. Az 1800-as évek végén az ezüst antibakteriális hatását főként az ionos ezüstnek tulajdonították.


Az 1900-as évek elején a sebek gyógyítására ezüstfólia kötést is alkalmaztak. Ezt a gyakorlatot még a II. Világháború után is több országban folytatták, és egészen 1955-ig az orvosi szakkönyvek által is elismert módszer volt. Az ezüst belsőlegesen, gyógyszerként történő alkalmazása az 1800-as évek végén és az 1900-as évek első harmadában élte virágkorát. Számos fémsó rendelkezik antimikrobiális hatással, de ezek közül csak az ezüstnek nincs számottevő mérgező hatása. Ezen a téren az ezüstkolloid bizonyult a leghatékonyabbnak, mert az ionos formával ellentétben nem károsítja a szöveteket és alacsony koncentrációban is jelentős hatékonysággal bír. 1940-re legalább ötven különböző ezüstvegyület állt az orvosok és betegeik rendelkezésére, mellyel számos fertőzéses betegséget hatékonyan gyógyítottak. Az említett ezüstvegyületek között éppúgy voltak ezüstsók, ezüstözött fehérjék, egyéb ezüstvegyületek, és természetesen a tiszta ezüstkolloid is megtalálható volt a patikai kínálatban.


Az ezüst alkalmazásának alkonyát az antibiotikumok felfedezése okozta. Akkoriban az antibiotikum rezisztencia még gyakorlatilag ismeretlen fogalom volt. Napjainkra viszont már egyre gyakoribbak a korábban hatékonyan elpusztítható, mára már minden gyógyszerrel szemben ellenálló, ún. polirezisztens kórokozók. Ma már ide tartozik a felső és alsó légúti gyulladások talán leggyakoribb okozója a Pneumococcus (Streptococcus pneumoniae) is. Ez a baktérium pár évtizede még a legközönségesebb, ún. kristályos penicillinnel is biztosan elpusztítható volt. Az antibiotikus éra hatására egyre gyakoribbá váltak a sejten belüli paraziták (Chlamydiák, Mycoplasmák), gombák és vírusok által okozott fertőzések. Ez utóbbiak ellen ma sem rendelkezünk bizonyítottan hatékony antibiotikummal. Az ezüstkolloid hatásspektruma ezekre is kiterjed. Az antibiotikumokkal kapcsolatos másik nagy gond, melyet jelentőségét nagyon sokan alulbecsülik, a gyógyszerkölcsönhatások problémája. Egy alapos amerikai felmérés 1998-2000 között Tennessee Államban 1.600-ra becsüli egyes makrolid típusú antibiotikumok (eritromicin, klaritromicin) gyógyszer-kölcsönhatásai által okozott halálesetek számát. A máj citokróm P450 3A4 enzimjét bénító antibiotikumok (pl. eritromicin, klaritromicin ciprofloxacin, norfloxacin, az összes azol típusú gombaellenes szer), valamint a szívritmus szabályozók, egyes allergiaellenes gyógyszerek, bélmozgatók együttes szedése akut életveszélyt, akár szívmegállást is okozhat.


Mindezek alapján egyértelmű, hogy az ezüstkolloid antimikróbás hatékonysága vizsgálatának és orvosi felhasználhatóságának kutatásait fel kell éleszteni. Az amerikai hatóságok ellenállása az egész világra kihatással van, ezért az ezüstkolloidnak hivatalosan ma sem lenne szabad gyógyító hatást tulajdonítani. Az egyre gyakoribb pozitív orvosi tapasztalatok azonban az ezüstkolloidot az egyik legkedveltebb alternatív gyógymóddá tették. A hatóságok ellenállása mögött azonban még sokáig érezni lehet az antibiotikumot gyártó cégek lobbijának erejét. Ők igen csekély érdeklődést mutatnak a betegek valódi érdekei iránt. Ehelyett számtalanszor hatástalannak bizonyult méregdrága antivirális szerek gyártásától és költségeket nem kímélő reklámozásától sem riadnak vissza. "


Én semmit se javasolnék rendszeres fogyasztásra. Az ezüsttel is csínján kell bánni, inkább akkor használja az ember ha megbetegedett vagy kerülgeti valami esetleg közvetlenül ki van téve a fertőzésveszélynek.

15. orsolya33 (válaszként erre: 13. - Trinitas)
2011. febr. 1. 10:20
Ez valóban nagyon jó dolog! Ezt akkor isszátok,amikor betegek vagytok, vagy védekezés miatt? Az a baj, hogy az egészségmegőrzésben is nagy a biznisz, sokba kerül, talán többe,mint a kezelés és az embereknek nincs pénzük-erre.Mellesleg mivel egy pár éve jöttek be ezek a "csodaszerek" még sokan kuruzslásnak tartják és nem bíznak benne. Használtam én is ezt is azt is.
14. Trinitas (válaszként erre: 9. - Orsolya33)
2011. febr. 1. 10:12
joghurt :)
2011. febr. 1. 10:09
Én a természetesség pártján állok, antibiotikum helyett ezüst kolloidot iszunk és ez nem csak szélesebb spektrumú mint az antib., de a vírusok szaporodását is blokkolja, valamint ami nagyon lényeges, már a szájban de legkésőbb a vékonybélben felszívódik!!! Ergo nem gyulladhat be az ember vastagbele
2011. febr. 1. 10:07

"A légcső-, valamint hörghurutot általában légúti vírusok (Adenovírusok, Rhinovírusok, Parainfluenzavírusok) okozzák, amelyek a légutak nyálkahártyájában szaporodva gyulladást váltanak ki.


A baktériumok okozta tüdőgyulladás kialakulását általában vírusos légúti betegség előzi meg."

11. stokimagdi (válaszként erre: 4. - Zsuzska76)
2011. febr. 1. 10:06

Hm

Én most vagyok benne, és biza naon kellemetlen.

2011. febr. 1. 10:05
a hőrgőhurut alsólégúti.. de ettől még nagyobb százalékban vírusos
9. orsolya33 (válaszként erre: 8. - Trinitas)
2011. febr. 1. 10:05
Régen voltak egyáltalán probiotikumok, mert én csak a normaflorról hallottam először és nem is olyan régen.
8. Trinitas (válaszként erre: 1. - Csajszika25)
2011. febr. 1. 10:03

Én rengeteget olvastam utána a légúti betegségeknek, a legnagyobb százalékban vírusos eredetűek és az antibiotikum akkor is csinálhat bajt ha baktériummal áll szemben de ha vírussal akkor meg aztán nagyon nem kéne beszedni.

Anyukám nemrég vastagbélgyulladással került kórházba (ami elfekélyesedik sokszor, elhal egy bélszakasz és kivezetik a székletet kívülre) és másra nem tudunk tippelni csak az antibiotikumra, annak ugyanis mellékhatása lehet ez.

Szóval ha beszeded akkor azonnal kezdj szedni jó minőségű probiotikumot mert kiírthatja a bélflórádat a gyógyszer és elszaporodnak a rezisztens baktériumok amitől begyulladhat a vastagbeled.

7. csajszika25 (válaszként erre: 4. - Zsuzska76)
2011. febr. 1. 09:39
Így már jobban értem, miért írt fel antibiotikumot. Akkor mégis be kéne szednem :( A normaflore jó ötlet. :)
2011. febr. 1. 09:35

Nekem is volt tavaly,nagyon durva :(

Kaptam hörgőtágítót(sajnos a nevére már nem emlékszem)!Kapszula volt,amit egy kis pipába kellett belerakni,és szívni!Elég jó volt!Hatásos!

5. orsolya33 (válaszként erre: 2. - 118ace9012)
2011. febr. 1. 09:32
A lányaimnak is volt,3 fajta befújós gyógyszert adtak rá és mivel nem akart nagyon múlni az első hétben a doki inkább felírt antibiotikumot,pedig a gyerekorvosunk is annak a híve,ha lehet akkor kerüljük az antibiotikumot, volt úgy,hogy megfáztak és a szervezetük legyőzte 1 hét alatt. Nem volt lázuk és ebben az esetben nem mindig indokolt.
4. zsuzska76 (válaszként erre: 1. - Csajszika25)
2011. febr. 1. 09:32
Nekem gyerkőceim asztmásak, allergiásak, sokszor van hörghurutjuk. Akkor adhatott antibiotikumot (mi is akkor kapunk) ha hallgatásnál a kilégzésnél sípoló hangot hall. Ilyenkor már a hörgők be vannak szűkülve a váladék miatt. Mivel a hörghurut és a tüdőgyulladás között nagyon kicsi az átmenet, hamar lehet belőle tüdőgyulladás, ezért szoktak adni antibiotikumot. Én már ezt megkérdeztem, ezért tudom leírni Neked. Antibiotikum mellé szedjél Normafloort.
3. orsolya33 (válaszként erre: 1. - Csajszika25)
2011. febr. 1. 09:30
A hörgőhurutból nehéz kimászni.Én sem vagyok híve a gyógyszereknek, ha lehet én sem szedek és inkább természetes úton mászok ki belőle,ami az immunrendszert is erősíti,csak sajnos vannak szövődmények,ami nem jó,ha vissza marad. Inkább szedd be a gyógyszert, vagy esetleg homeopátiával próbálkozz.
2011. febr. 1. 09:28

Szia!

Jobbulást neked!

Én nem tudom, de a lányomnak rendszeresen van hörghurutja, ráadásul asztmatikus, de még soha nem kapott rá antibiotikumot.

2011. febr. 1. 09:21

Sziasztok!


Tanácstalan vagyok. Tegnap jártam a háziorvosnál, mert torokgyulladás után, rám jött köhögőroham, és némi váladék is volt benne. Felírt köptetőt suspensio terpinit, és antibiotikumot. Azért vagyok tanácstalan, mert mindenre felírja az antibiotikumot, szerencsére nem sűrűn járok hozzá. Nem szeretnék mindenre antibiotikumot beszedni. Szerintetek ez szükséges? És mi alapján tudja megállapítani, hogy bakteriális fertőzés? Nem kérdeztem rá nála, mert nyilván megmagyarázta volna, hogy ez kell és kész. Ja és szerinte ez valami hörgőhurut.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook