Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hörcsög, betegség...mit tennétek? fórum

Hörcsög, betegség...mit tennétek? (beszélgetős fórum)


14. 65298a0518 (válaszként erre: 13. - Borsika)
2012. jún. 14. 14:32

Nem, nem csak egy kis hörcsög. Neki is megvolt a maga kis élete, a lelke tuti nagyobb, mint némelyik embertársunké:(((


Sajnálom nagyon, de szerintem nincs értelme további orvosokhoz vinni, ha már böven túlélte a korát.

Nem akarom tudni, mikor csináltatjátok, de simogasd meg helyettem.

Én sem lennék képes végignézni, szegény páromat küldeném be:-((( Essetek túl rajta szerintem, ne szenvedjen szegény! Nagy Kalappal!!!

2012. jún. 14. 14:01

Allatorvos ( bar en szabadon engednem meg mindig :), vessetek ram kovet:)) de a parom is inkabb a ti velemenyeteket ossza..ugyhogy kompromisszumra jutottunk, megdumaltam az alatorvossal, hogy elaltatja gazzal, es ugy kap szurit...es akkor legalabb nem fog fajni neki...csak olyan kis picike:(( meg en nem hiszem, h. Vegig nezem...meg tutira bogni is fogok...peig " csak egy horcsog"

Koszi mindenkinek a tancsokat !

12. 65298a0518 (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. jún. 14. 13:51

Borsika?


Végül döntöttél? Mit teszel?

2012. jún. 13. 17:15
Én is amondó vagyok, hogy biztosan nagyon félne ott kint az idegen zajoktól,szagoktól. Én elaltatnám.
10. 65298a0518 (válaszként erre: 8. - Borsika)
2012. jún. 13. 13:26

Nekem dzsungáliai volt, 3 évet élt, és nem láttunk előjelet semmit, csak egyik reggel félig kilógott a házikójából és ott volt, mintha aludna.


Meg ne haragudj, de ez a megoldás, ahogy írtad is, hogy ha nem látod, nem fáj, neked felmentés, neki még nagyobb kín.

Én biztos az injekció mellett döntenék. Olyan, mintha te bevennél egy altatót estére, és elaludnál, kivéve azt az 1 szúrást. Ez lenne a leghumánusabb.

Ha elvesztek egy állatot, igyekszem nem szomorkodni, hanem arra gondolni, nélkülem is megszületett volna, így, hogy nálunk volt boldog, szép élete volt. Gondolj majd rá szeretettel, de most ne hagyd cserben, essetek túl rajta!

Ha kivinnéd mezőre, tuti megbánnád, amint közeleg az este.

2012. jún. 13. 13:23

Én először is elvinném egy másik dokihoz. Az elengedés nagyon nem jó ötlet ő nem képes már ellátni magát odakint, mivel nem oda született valszeg felfalná egy ragadozó állat.

Nézze meg egy másik doki is és ha nem tudnak segíteni akkor altatás. Miért nem vettek bőrkaparék mintát abból simán kilehetne mutatni, hogy van e valami fertőzés.

2012. jún. 13. 13:07

Hat ja...nem ismeri a szabadsagot, de vegulis megis csak egy allat, akiben azert elnek az osztonok... En ha allat lennek, ez lenne az utolso kivansagom, hogy hadd menjek amerre latok...ki a szabadba:)... Egyebkent nem volt soha agyon nyomogatva, heti 2-3 alkalommal vettem ki, es tettem bele a kisgombjebe abban futkarozott a lakasban... Szoval meg azt sem lehet mondani, hogy nagyon emberhez szokott lett vna...ez a fajta egyebkent sem szereti nagyon az emebr kozelseget, osztonosen menekul...nehez kezhez szoktatni oket...

Ezek szerint ez a szabadsag elmeletem megsem a legjobb otlet....

7. 65298a0518 (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. jún. 13. 12:48
Az, hogy elengeded, a legnagyobb butaság lenne szerintem, ő nem ismeri a szabadságot, és a legrosszabb pillanatban hagynád magára, én dokival altattatnám el. Egyébként is valószínűleg elvinné egy ragadozó.
2012. jún. 13. 12:30
Elaltatnám. Ne szenvedjen.
2012. jún. 13. 12:28
Én nem vagyok nagy állatbarát, de régen volt egy kutyánk, nagyon szerettük. Ő volt a kivétel nálam. Öregségében ugyanezeket a tüneteket produkálta, mint a te hörcsögöd. Az állatorvos elaltatta. Sajnos láttam. Nem kellett volna. Ha szereted a kis jószágot, mindenképp fájni fog, neki egyszerűbb, ha elalszik.
2012. jún. 13. 12:24
Én egyik megoldást sem választanám. Ha már nem akarod "megvárni" a végét, akkor inkább altatót adj neki és el fog szenderedni.
3. mkriszti81 (válaszként erre: 1. - Borsika)
2012. jún. 13. 12:23

az elengedés, hogy ott haljon meg, szerintem a legjobb szándékkal se humánus...


én dokihoz vinném, ha nem lehet rajta segíteni, altassa el - és nem lesz agyonszúrkálva, egyetlen injekcióval el szokták intézni, s ha jól tudom, csak elalszik az állat, nem is szenved

2012. jún. 13. 12:18
Allatok, nalatok akart lenni a tema cim...csak felrenyomtam bocsi...
2012. jún. 13. 12:17

Sziasztok!


Kivancsi lennek a velemenyetekre, mit tennetek, szerintetek melyik megoldas " humanusabb"?


Mar tobb mint negy eve vettunk, egy roborovszki torpehorcsogot:), es az elmult egy- ket honapban, lathatoan kezd romlani az allapota. Olvastam, hogy az ilyen fajtak, 1-2 evet elnek, szoval a mienk tenyleg veterannak szamit, lelkiismeretesen apoltuk, etettuk egesz eddig.

Foltokban elkezdett hullani a kis szore, es lassan veresre kaparja magat ( allatorvost kerdeztuk, ez lehet ruh ( bar soha nem talalkozott mas alattal, es ez inkabb akkor szokott elofordulni, ha csoportban tartjak oket), vagy lehet vmilyen gombas fertozes is ( ezt sem tudom, hogy honnan kaphatta vna el, mert 4 naponta csereltem alatta a forgacsot, minden kis jatekat, hazikojat hetente tisztitottam ), semmilyen " nem termeszetes " almot soha nem hasznaltam ( pl. Illatositott forgacs stb..) tehat allergia sem igazan lehet...doki szerint siman az oregseg jelei is lehetnek...


Latom rajta, hogy " szenved "... Es nem tudom mit csinaljunk vele...parom szerint hagyjuk, hogy magatol kimuljon ( bevallom egyszeruen nem akarok egy napon arra ebredni, hogy latom a kis megmerevedett testet..., nekem mar volt egy patkanyom, ugy mentette meg egy baratom egy laborbol...o is kb.4-5 evig elt, aztan hatalmas daganat lett a hasaban, es kb. Meg fel evet szenvedett vele, az utolso hetekben, fecskendobol ettettem cseppenkent, es borzaszto volt vegnezni ahogy kimulik)

Masik megoldas allatorvos, elaltatni...de ezt sem tetszik igazan...sajnalnam agyonszurkaltatni...

En szivem szerint, elengednem...kivinnem egy mezore, ahol erdos resz is van, es a kishazaval egyutt elengedni, hogy lgalabb az utolso par napjat, vagy orajat szabadon toltse...es ne egy ketrecben haljon meg....parom szerint meg ez olyan mintha en csak megakarnek szabadulni tole..." ha nem latom nem faj"...

Nem akarom tul misztifikalni ezt a dolgot, sokak szemeben most biztos kattantnak tunok " hiszen ez csak egy horcsog " de ugy erzem igen is ha anno megvettem felelosseggel tartozom erte...hiaba csak egy apro allatka...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook