Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudom meg, hogy ki az én arkangyalom és őrangyalom? fórum

Honnan tudom meg, hogy ki az én arkangyalom és őrangyalom? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2011. jan. 4. 14:55

"Ne legyen köztetek... varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó. Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik"

(5Mózes 18,10-12).


"Varázslást ne űzzetek, és ne jövendölgessetek!... Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátalanná teszitek magatokat velük... Ha valaki halottidézőkhöz és jövendőmondókhoz fordul... ellene fordulok az ilyen embernek, és kiirtom népe közül"

(3Mózes 26,31; 20,6).

42. kestane (válaszként erre: 22. - Capuccino77)
2011. jan. 4. 14:51

Ez is igaz, de nem a rossz angyalok. Mert tisztázni kell azt is, hogy vannak jó- és rossz angyalok.

Nem vagyok megkeresztelve,nem vagyok katolikus,de járok a családommal egy egyházba és onnan tudom ezt. Szerintem van benne valami, úgyhogy én elhiszem a katolikusoknak.

2011. jan. 4. 14:48

„Én vagyok az Úr a te Istened, én hoztalak ki téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából. Senki mást ne tekints Istennek, csak engem.

Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket, mert én, az Úr, a te Istened féltékeny Isten vagyok.”

Istenhez imátkozzatok, Ő az Út, az Igazság!

40. Szabianyu (válaszként erre: 38. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 14:38
Köszi=)
2011. jan. 4. 14:35

A témától visszakanyarodva az alapkérdéshez.

A kérdés nyugodtan állíthatjuk, spirituálisssal (szellemiséggel, lelkiséggel) kapcsolatos.


Mi a teendő egy magas/finom spirituális rezgésű lénnyel történő kapcsolatra?

Meg kell emelni önmagunk spirituáslis szintjét.

E nélkül csak segítséggel, mankóval fog menni, aminek eredménye sohasem 100 százalékos.

Spirituális szintünk emelését olvasással(információgyűjtés), beszélgetéssel, meditációval(információ rendezéssel, gyakorlattal) és az információ beépítésével(megértésével) emelhetjük.

Közben próbálunk kapcsolatot teremteni(meditációban,gondolatban), ha a spirituális szintünk eléri a kapcsolat létrejöttéhez szükséges szintet, megtörténik a "csoda", megismerjük Őrangyalunkat.

Magam nem ismerek a kapcsolat létrejöttének biztosabb módját.

38. 5e48d37001 (válaszként erre: 36. - Szabianyu)
2011. jan. 4. 14:32

Imádsággal biztos.

itt van egy link Rengeteg imával az őrangyalokhoz.

[link]

37. 5e48d37001 (válaszként erre: 34. - 7ac18b9dfa)
2011. jan. 4. 14:30

Igen Tudom:-)

Ezt Remigrael-nek(remélem jól írtam a nevét)címeztem.

2011. jan. 4. 14:29

na ebből nem fogom megtudni hogyan lehet kapcsolatot teremteni!

Sziasztok!

35. 5e48d37001 (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 14:26
Az utolsó mondatnál kihagytam a "nem "szót
34. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 32. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 14:26
pont nem jósoltatni szeretnék, meg hasonlók :)
2011. jan. 4. 14:25
nem ezotériára gondoltam, hogy elmegyek egy vajákoshoz és hagy szóljon, biztos van valami a Bibliában ahol van erre utalás, hogy lehet kapcsolatba lépni stb
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 19. - F111b04f6f)
2011. jan. 4. 14:24

Szia!

Dehogy veszem támadásnak.

Pl Ézsais próféta könyve erről szól.Hogyan bukott el Babilónia a bűnei miatt,amiben volt ám minden,csillagjóslás,jövendőmonás és még egyéb nyalánkság.

Mózes V. könyvét is érdemes elolvasni ebből a szempontból.

Egy valami biztos,a Biblia nem egyenlő az egyházzal.

Rengeteg könyvböl áll,amik legtöbb része jóval a kereszténység előtt íródtak,próféták álltal.Isten szócsövei voltak ezek a szent emberek.

Pl Illés prófétát még életében tüzes szekérrel ragadta el az úr,rengeteg tanu előtt.

Későb Illés visszatért Keresztelő Jánosként.

Csak azt akarom ezzel leírni,hogy a Biblia nem egyenlő az egyházzal,egy olyan szent írás Amivel Istent ismerhetjük meg.

Ha pl a fórumindító jövendő és kártyavetőkkel szeretne választ kapni sajna nem fog.

Max, megjlenhet egy két démon aki anygyalnak adja ki magát,és félrevezeti.

Az angyalok Isten szolgái,teremtményei,a démonok azok is Isten teremtményei,csak bűnbe estek.Mózes I. 6.2.Angyalok voltak,bűnt követtek el és letaszították őket.Most Itt vannk és kísértenek.

Lehet egy ilyen démon jelentkezik a jósláson.

Bonyolult és összetett olgok ezek,mindenképpen az első Isten prancsolatai,miket a Bibliában találunk,nem a templompadban kerülünk hozzá közel,hanem a Szentírás által.Az Angyalok Isten szolgái,és egy olyan embernek fognak jelntkezni,aki a Biblia helyett kártyavetőkhöz jár tudésért,sőt el is fordulnak az őrizettől.

2011. jan. 4. 14:22

Az ezotéria azt mondja, amit jónak lát, és ennek nem kell összhangban lennie a keresztény tanítással, miért kéne?

A keresztény vallás azt mondja, hogy Isten az ura az anyagi és nem anyagi világnak egyaránt, és hogy Isten (az Atya) minden hatalmat a Fiának (Jézus Krisztusnak) adott mennyen és földön. Ő azért jött a földre ember alakban és azért halt meg a kereszten, hogy ezáltal út legyen Istenhez azoknak, akik elfogadják az ő áldozatát.

Az evangéliumok azt tanítják, hogy bárhogy is keressük az utat Isten felé, nincs más út hozzá, mint az, amit ő maga készített nekünk. Ez az út maga Jézus: "Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

Ez olyan, mintha a hegy tetején ülne Isten, és a vallások mind törekednének felfele hozzá. Ő meg látva a hasztalan igyekezetet, fentről kiindulva csinált egy utat, amin fel lehet jutni. Ez Jézus.

30. Szabianyu (válaszként erre: 28. - F111b04f6f)
2011. jan. 4. 14:20
jajj ne érts félre !nekem magas ez amit írsz!nem is akarok ebbe bele menni!de ha nem nekem szántad akkor bocsi!
29. f111b04f6f (válaszként erre: 28. - F111b04f6f)
2011. jan. 4. 14:06
4. sor vége: "de mindenképp kicserélem/felváltom."
28. f111b04f6f (válaszként erre: 22. - Capuccino77)
2011. jan. 4. 14:03

Azt valóban mondja/állítja, hogy az ezotériával nem fér össze. De szerintem csak azért mert túl sok dogmát kellene ledönteni, aztán a végén az egyházból alig maradna valami.

Nem azt mondom ezzel, hogy ne kötelezzék el az emberek magukat valamely egyházhoz, de ha mondjuk kinövöm a ruhámat, akkor veszek vagy csináltatok másikat, ne mindenképp kicserélem/felváltom.

Az egyházak azt szeretnék elhitetni (SZERINTEM), hogy nem nőhetőek ki, ettől aztán persze hogy merevvé/dogmatikussá válik.

Már hallom magamban az ellenérveket.....,hogy Jézus, Isten örökérvényű, így ez istenkáromlás.

De könyörgöm én Jézust vagy netán az Istent kritizáltam?

Azt kellene látni a történelem évezredeiben, hogy az izmusok igen rövid életűek (2000 év sem nagy),

de ha sokáig ragaszkodunk a régi ruhához, bizony nem szorítani, hanem fájni fog a ruhacsere.

Még csak azt sem mondom, hogy feleslegesek az egyházak dogmatikus elvei, mert nevelnek, tartást adnak. Csak felkellene ismerni, kinek meddig tud segíteni a felemelkedésben.

Ha így szemlélnénk az egyház működését, akkor is becsülni tudnánk a régi ruhát, ha már lecseréltük és nem dobnánk a szemétbe.

A gondolatoknak meg van az a visszaütő tulajdonsága/rugalmassága, hogy nem dobhatóak csak úgy a kukába.

27. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 26. - Szabianyu)
2011. jan. 4. 13:58
van ilyen, én hiszek benne
2011. jan. 4. 13:55

A kisfiamra nagyon vigyáznak!Sok helyzetből került ki sérülés mentesen vagy csak épp hogy megütötte magát!

Anyósomnak a kormányt húzták vissza amikor a leesett kazettájáért hajolt le és át ment az út másik oldalára!(elmondása szerint érezte ahogy a kormány megy vissza felé pedig 1dül volt!)

2011. jan. 4. 13:52
A Bibliában az angyalok Isten küldöttei. A jó angyalok Isten akaratát adják hírül az embereknek és segítenek rajtuk. A Biblia szerint az angyalok Isten teremtményei, semmiféle megkülönbeztetett tiszteletet nem igényelnek. Az angyalok erejükre és hatalmukra nézve magasabbrendűek az embernél.
24. Szabianyu (válaszként erre: 22. - Capuccino77)
2011. jan. 4. 13:50
A kis Jézus hírét egy angyal jelezte!Vagy tévedek?
2011. jan. 4. 13:44

Egyet azomban biztosan tudok és tapasztaltam.

Csak úgy csetre, senki nem fog velük kapcsolatot teremteni.

Ez a létezési forma egy fogalmazzunk úgy, nagyon finom szerkezetű/rezgésű.

Körülbelül olyan, mint amikor van egy kosár aminek az alján diók vannak, felette almák és beleöntenek egy kis zsák sót és az alma azt szeretné hogy kapcsolatba kerüljön a sóval.

Csak pillanatra sikerül, mert túl finom a só az almához képest és eltűnik előle a "mélybe".

A gondolatok között is van finom és durva.

A kettő nem fog és nem tud keveredni a gondolatfrekvencia/gondolatminőség miatt, mint az előbbi analógiában.

2011. jan. 4. 13:40
Azt mondta egyszer nekem valaki, hogy a katolikus egyház nem fér össze az ezotériával, angyalokkal. Ezt Én nem igazán tudom felfogni. Az Én elméletem szerint Isten mellett ott vannak az Angyalok is. Vagy nem? :)
2011. jan. 4. 13:37
ez igaz! :D
20. f111b04f6f (válaszként erre: 16. - 7ac18b9dfa)
2011. jan. 4. 13:35
Ha nem reagálsz a viccesekre, megunják és nem viccelődnek. Eltünnek mint a kámfor, mert nem kapnak talajt a kommunikáció hiányában.
19. f111b04f6f (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 13:32

Kérlek ne vedd támadásnak gondolataim!

Csak csapkodok, hadonászok magam is a nagy kuszaságban.

18. f111b04f6f (válaszként erre: 17. - F111b04f6f)
2011. jan. 4. 13:30
A magasabb szintek (Angyalok, Arkangyalok, Szeráfok stb..) hatása alá tartoznak a különböző egyházak, nem pedig az egyházak alá tartoznak ezek az entitások.
17. f111b04f6f (válaszként erre: 11. - 5e48d37001)
2011. jan. 4. 13:27

Engem azért érdekelne, hol van a bibliában erre utalás és tiltás?


Aztán az is: mi van akkor ha mondjuk én szufi hívő lennék?


Nem hinném, hogy az egyháznak lenne a feladata, hogy magasabb szintű létezések dimenziójára vonatkozólag dogmatikus elveket nyilatkoztasson ki, mikor vele egyszinten lévő, más egyházakkal sem tud közös álláspontra jutni.

16. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 14. - Szabianyu)
2011. jan. 4. 12:20
szia! ezt sezretném én is tudni, hátha van valaki aki tud segíteni ebben. Én is hiszek az angyalokban, és komoly válaszokra vagyok kiváncsi nem a viccesekre.
15. capuccino77 (válaszként erre: 4. - 4db455f480)
2011. jan. 4. 12:05
HA-HA! :)))) Kis vicceske!
14. Szabianyu (válaszként erre: 1. - 7ac18b9dfa)
2011. jan. 4. 12:04

Szia

A téma engem is érdekel és biztos vagyok benne hogy léteznek angyalok!hogyan veszed igénybe a segítségüket?vagy hogyan kéred hogy segítsenek?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook