Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Honnan tudom, hogy a babám szopi közben hozzá jut-e a táplálóbb hátsó tejhez? fórum

Honnan tudom, hogy a babám szopi közben hozzá jut-e a táplálóbb hátsó tejhez? (tudásbázis kérdés)


20. 97e35043a4 (válaszként erre: 18. - KIKY)
2009. nov. 3. 19:38
Szuper!!! Ügyik vagytok!:DDDD
19. c95c921ae7 (válaszként erre: 18. - KIKY)
2009. nov. 3. 17:16
Igaz, hogy megy ez:)
18. KIKY (válaszként erre: 17. - 97e35043a4)
2009. nov. 3. 16:06

ma voltunk 1 hós mérlegelésen és már 1,16 kg-t híztunk! meg is lettünk dícsérve.

igény szerint szoptatom, van, h félóránként.

mostmár nem parázok, a dokinő is azt mondta nagyon jól csinálok mindent.

ez azért megnyugtató!

17. 97e35043a4 (válaszként erre: 2. - KIKY)
2009. nov. 3. 06:45

Én sem tudtam az első napokban, hogy szopizik-e rendesen. De éreztem, hogy baj van, meg láttam a száján, hogy cserepes. Gyakran szóltam ott a nővéreknek, hogy szerintem nem szopizik rendesen, valamit tenni kellene, segítsenek a szopizásnál, vagy adjanak tápszert. Hát, a válaszuk mindig az volt, hogy minden oké, szoptassam 3-4 óránként, + olyan arcot vágtak, mintha ufó lennék. Pedig az esti fürdetésnél mindig mérték, és ott mondták is, hogy csökken a súlya, szoptassam... Szóval, már az idegeim majd felmondták a szolgálatot a 3. napra, azt hittem, hogy én vagyok valahogy para, meg hogy én képtelen vagyok egy bébikét ellátni.

3. nap aztán délelőtt jött egy nővér, elrobogott se szó se beszéd a babámmal, majd fél óra múlva a dokinő jött vissza, hogy infúzió kell a bébikémnek. Mert majdnem kiszáradt. És olyan szemrehányóan beszéltek hozzám. Na, akkor eltörött a mécses. Bőgtem, szídtam a nővéreket, szóval mégiscsak jól láttam/éreztem, hogy vmi nincs rendben. Na, aztán 3 napig infúziót kapott (+ kékfényt, mert besárgult).


Most már 7 hónapos, és 9 kg a kisfiam, jóevő.


Tapasztalatom: ha cserepesedik a szája, az azt jelzi, hogy nem kap elegendő tejet. És szerintem váltogasd a melled. 20 percenként váltsd szopizásnál a melled (ezt tanácsolta aztán a védőnőm, és bevált). És én aztán nem tartottam be a 3-4 óránkénti szopit, pedig sokan ezt ajánlották nekem, kivétel a védőnő. Ő azt mondta, hogy igény szerint, és így is csináltam. Még most is szoptatom ahogy kívánja, mellette pedig 4-szer már mást is eszik.

2009. nov. 2. 17:53
Ha rendesen gyarapszik a súlya, nem lehet nagy baj... De az azért biztos zavaró, ha éjjel is óránként fel kell kelni hozzá... :( Én megmozgattam a cicit a szájában, egy kicsit meghúztam kifelé. De ezt persze csak akkor, mikor még vákum volt. :) Ha nem, akkor én is vagy csipkedtem, de ez nem nagyon használt, úgyhogy egy idő után vagy a fülcimpáját morzsolgattam, vagy a fülkagylója felső részébe piszkáltam bele, nagyon finoman, hogy csikizze... :D Erre mindig felébredt. :D
2009. nov. 2. 17:02
Azt kell figyelni, hogy rendesen gyarapodik-e?! Ha igen, akkor OK! Az én lányom u.ezt csinálta, + sokszor üvöltött, öklét ette, stb. Éhes volt!!! Az enyém nem is gyarapodott, u.hogy 2. héttől tápszerrel kellett pótolni, de azért 7 hónapos koráig tudtam szoptatni, utána önként lemondott róla.
14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 2. - KIKY)
2009. nov. 2. 16:49
Hogy jut hozzá?Kérdezd meg tőle :)))
13. c95c921ae7 (válaszként erre: 8. - KIKY)
2009. nov. 2. 16:41
Nem rendellenes!!!Aki mást mondd arra ne is hallgass. És ha nem túl vékony vagy pici, ne is ébresztgesd. Volt olyan, hogy másfél óra szpoi után fél óra szünet és újrakezdtük-ez kb 2-3 hónapig . Később sem volt 4 óránként meg ilyen katonás dolgok, csak ügyesedett és rövidebb idő alatt többet szippantott. Alig tudtam leszoktatni őket, mikor már 2 évesek elmúltak:)
12. csilla80 (válaszként erre: 9. - KIKY)
2009. nov. 2. 16:38
Nekem is bealvos volt a Kisfiam,a talpat csikiztem es az arcocskajat csipkedtem ovatosan... a korhazban ezt javasoltak... mi is 15-20 perceket ettunk,2-3 orankent...
11. KIKY
2009. nov. 2. 16:38
köszönöm mindenkinek
10. v.kler (válaszként erre: 2. - KIKY)
2009. nov. 2. 16:34

szia!


Próbáld meg finoman ébresztgetni! Csikizd meg egy picit az oldalát!

Nekem ezt tanácsolták a kórházban! De ha nem jársz sikerrel akkor sincs baj! Szoptass igény szerint, és egyszer beáll a rend! :-)

9. KIKY (válaszként erre: 7. - Fbab8271ce)
2009. nov. 2. 16:32
és ezt hogy kivitelezzem? a kórházban sem nagyon tudták ébren tartani, ha ő nem akarta. egyébként 3 héttel hamarabb jött, kis súllyal.
8. KIKY
2009. nov. 2. 16:31
Ma vagyunk pont 1 hónaposak. Akkor ez nem "rendellenes" dolog? Mert vannak napok, mikor jól "működik" a picilány, 2,5 - 3 óránként eszik rendesen, de ált. inkább ez a bealvós a jellemző.
2009. nov. 2. 16:29
ne hagyd elaludni 5 perc utána, mert akkor lehet nem elég neki a laktatóbb, zsírosabb tejből, és azért kér óránként. 20perc az ideális (nekünk annyi volt, amíg kisebbek, meg még több, mert lassabban ettek, mint akár fél évesen:)
6. c95c921ae7 (válaszként erre: 2. - KIKY)
2009. nov. 2. 16:29
Akkor még gondolom nemrég született. Nem baj, mi is ezt csináltuk az elején. Csak adjad neki nyugodtan, majd beáll a rendszer..:)
2009. nov. 2. 16:28
jól teszed nincs semmi baj. Légy biztosabb magatokban:)))
2009. nov. 2. 16:27
Ha elégedettnek tűnik utána , akkor jól lakott.:) de ne is meditálj rajta sokat, szoptasd mikor kéri..Ha 4 óránként .úgy , ha másfél óránként akkor úgy-és biztos rendben lesz minden.(van 5 év tapasztalatom-természetesen ez két gyerekre elosztva:)
2009. nov. 2. 16:25
Szoptasd kb. 2o percig.
2. KIKY
2009. nov. 2. 16:25
Ugyanis elég gyakran bealszik, kb 5-10 perc után. Van, hogy szinte óránként jelez, h együnk. Ilyenkor 2 - 2,5 óráig ugyanazt a cicit adom neki.
1. KIKY
2009. nov. 2. 16:24
Honnan tudom, hogy a babám szopi közben hozzá jut-e a táplálóbb hátsó tejhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook