Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Honnan tudni, hogy jó helyen vagyok a családállításon? fórum

Honnan tudni, hogy jó helyen vagyok a családállításon? (beszélgetős fórum)


1 2
33. catrice (válaszként erre: 16. - Hüpi)
2019. jan. 24. 10:52
Elég régi már ez a téma, én 2018.júniusban voltam nála, és ugyan azt tapasztaltam,amit Te. Mások állításában nem éreztem semmit, ellentétben a többi állítóval, és a saját állításomban sem éreztem semmit,ami fura volt, mert,aki engem "alakított" teljesen átélte az állításom. Sajnálom, kipróbálnám újra, mert ennek ellenére nem kételkedem a módszerben.
32. Hüpi (válaszként erre: 31. - Destiny88)
2014. jún. 5. 15:27
Dr. Angster Máriánál. Egy neves orvos ismerősöm ajánlotta nekem. És tény, hogy nagy múlttal rendelkezik a doktornő. Csak nálam nem jött be. :(
31. destiny88 (válaszként erre: 29. - Hüpi)
2014. jún. 5. 10:37
Hupi, kinel is jartal? Nem emlekszem ;)
30. Csipkerózsika (válaszként erre: 29. - Hüpi)
2014. jún. 5. 00:19

Ahol én jártam állításon, ott csak az első kép kialakulásáig (kb. az állítás egyharmada-egynegyede) volt képviselője az állítónak. Azután szépen be kellett álljon a helyére. Ott aztán természetszerűleg nagyon is megérintette a helyzet.

Egyes szereplők meg azért szoktak sírni - nem mindig persze - mert a szerepben átélték az adott személy érzelmeit és mivel konfliktusokról, traumákról van szó, ez nem vidám élmény.

Azt is fontos megérteni, hogy egy szerepre nem "véletlenül" van kiválasztva az ember, szinte mindig rá kell jönni, hogy az a szerep 'neki szól', van vele valami dolga. Vagy éppen a saját sorsában is ugyanazt éli/élte meg, vagy pedig az általa képviselt szereplővel (pl. ha anyát képvisel, akkor a saját anyjával) kapcsolatos szitu másik oldalát tapasztalja meg éppen.

29. Hüpi
2014. jún. 4. 19:14

Köszönöm. Már csak azt nem értem, hogy hogy vagy a szituban érzelmileg, ha a te problémád állítására a segítők a szereplők. Amikor én segítő voltam másnak, én nem érzetem soha akkora érzelmi lökést, mert nem az én problémám, csak színész voltam. Más problémájáért sírni? Nem értem....

Amikor meg az enyémet állították, akkor meg ugye én csak kívülről figyeltem, csak a végére - a verdiktre – álltam be, de hát ott érzelmi hullám nem sok volt. (nálam semmi) Szóval valami ott nagyon félrement, 2 nap alatt kb. 20 embernek állított, és hát olyan futószalagszerűen ment. Pedig hát nagy szaktekintély a családállításban. Ahh, azt hiszem majd megpróbálkozom valaki másnál is.

2014. jún. 4. 14:51

Hát, nem mondom, hogy az állítás hossza lenne döntő. Ahová én jártam ott olyan 1-1,5 óra alatt sikerült legtöbbször, bár voltak azért kemény diók is. :)

Hogy milyen "keretben" zajlik az egész, az tulajdonképpen lényegtelen. Mámint a nekem bevált helyen nagyon spirituálisan közelítették meg a dolgot, de jártam olyan helyen, ahol teljesen racionálisan, kérdésről kérdésre haladtak előre. Bár nekem az előző jött be jobban, de el tudom fogadni, hogy sokan ódzkodnak ettől, nem nyitottak ilyen gondolkodás felé és a racionális levezetés megfelelőbb nekik.

A lényeg valami olyasmi, hogy a probléma, az érzések lélek szintről nyilvánuljanak meg végül és ott is oldódjanak meg.

Ezt nem könnyű leírni, hogy is működik, de ahova én jártam ott minden szereplőt mélyen megérintett a szerep és a helyzet, rengeteg érzelmi megnyilvánulás volt, leggyakrabban sírás, sőt velőtrázó, mély zokogás. Nem csak látta az ember a helyzetet - aminek a megoldására egy kerülőutat alakított ki - hanem érzelmileg benne is volt. Nem azt mondom, hogy a sírás 100%-ban szükséges és jó, de ez adott esetben látványosan mutatja, hogy lelkileg is benne van a személy az állításban, nem csak a fejével. Mert nem mindegy, hogy érzelmekkel együtt élek meg egy helyzetet, vagy csak úgy beszélek róla, mintha épp pizzát rendelnék, mintha tök független lenne tőlem az egész...

Az állítások szinte mindig olyan problémákra, traumákra mutatnak rá, amikben az érzések átélését, a szembenézést mindenáron el akarta eddig kerülni az ember különböző okokból. Úgyhogy a megoldás a szembesítés. Elkerülhetetlen, hogy ott átélje az ember a saját felelősségét, hogy ebből a helyzetből való kimenekülésével csak még több szenvedést okoz/-ott magának, és hogy az elkerülés semmire nem megoldás.

Mindenképpen van egy döntő pillanat, amikor a lélekben (vagy inkább az egóban) megtörik az ellenállás és felvállalja a fájdalmat, az érzéseket. Csak ezután van értelme bármilyen kulcsmondatot elmondatni az illetővel, mert csak innentől fogva kezdődhet el valódi érzelmi oldódás, gyógyulás. És ha lélekben feloldódik a görcs, az ellenállás, ha egy traumatikus helyzet szeretettel, elfogadással gyógyulásnak indul, akkor idővel az elfedésére létrehozott problémák is eltűnnek, megszűnnek.

Az állításban résztvevők is érzik ezt a pillanatot, ami bár nem egy vidám benyomású jelenet, mégis érezhető, hogy valami óriási és nagyszerű dolog történik éppen. Lelki gyógyulás, sorsfordítás.


Remélem valamennyit tudtam segíteni ezzel a kis leírással, ennél pontosabban ezt megfogalmazni azt hiszem nem lehet a dolgot, csak átélni.

27. michelle.r (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2014. jún. 4. 14:26
Igen, én is ezt tapasztaltam. Volt állítás, ami több mint két órán át tartott és olyan is, ami kevesebb mint egy óra. És bár egy szó nem hangzott el, mégis érezhető volt, ha feloldódott egy blokk.
26. destiny88 (válaszként erre: 25. - Hüpi)
2014. jún. 4. 12:54
Engem is erdekelne, milyen lehet az, amikor meg is oldodik a problema, nem csak a gyokerere derul feny. Ismerek olyat, ahol kimondanak egy ugymond "varazsiget", de ez nekem mar nagyon foldontuli :):)
25. Hüpi (válaszként erre: 24. - Csipkerózsika)
2014. jún. 4. 07:50
Ha nem nagy kérés feléd, leírnád, hogy hogy is néz ki a “hatékony” állítás? Nagyon érdekelne, mert úgy néz ki a leírásodból, hogy sajnos én a második kategóriát fogtam ki. :( Pedig igyekeztem eléggé körültekintően választani terapeutát.
2014. jún. 3. 23:27

Ha igazán hozzáértő, tapasztalt emberke vezeti a családállítást, akkor abban benne kell lennie a megoldásnak is. Az oldás részben az érzelmeknek, a rossz beidegződésnek, hibás gondolatnak valóban fel kell oldódnia, máskülönben tényleg nem történik változás az ember életében. Egyszerűen csak "tudja", hogy mi okozza a problémáját, de megoldva, feldolgozva nincs a helyzet, tehát marad minden a régiben. Ennek ugye sok értelme nincs, a többség nem ezért megy oda, hanem valóban változást akar.

Én sok családállításon jártam, szerencsémre mindjárt az első emberkénél jó helyen voltam és rengeteg dolgon változtattam, rengeteget változtam.

Kíváncsiságból elmentem néhány helyre, ingyenes-bemutató állításokra másokhoz is. Na igen, ott mindjárt láttam, hogyan "találják ki" a helyzetet, hogyan "adják szájba" a mondatokat a szereplőknek, de közben meg nem történt semmi. Inkább csak olyan volt, mint valami interaktív pszichodráma. Mindenki mondott ezt-azt, a vezető is elmesélte a képet, aztán elmondatott néhány szereplővel néhány mondatot, ami igazán nem érintett meg senkit.

Ahova én gyakran jártam, ott nem volt vége egy állításnak sem, míg lélek-szinten meg nem oldódott a probléma, illetve ami a probléma hátterében állt. Mindig érezni lehetett, hogy mozognak az energiák, hogy valami nagy dolog, változás történik az emberben.

Sajnos ajánlani nem tudom a fent említettet, mert külföldi munkavállalásra nyergelt át, már nem foglalkozik ezzel.

23. Hüpi (válaszként erre: 22. - Destiny88)
2014. jún. 3. 19:33
Nyilván a probléma feltárása még nem jelenti automatikusan a megoldását is, de már tudod merre haladj a feldolgozásban. Bármilyen technikát is alkalmazol, mindenhol a felszínre hozás az első lépés. Utána még sok-sok idő a feldolgozás, változás. Én hipnózissal is foglalkozom, ott is ez van. Ha szerencsénk van, meg tudjuk találni a probléma forrását, és annak elfogadása, feldolgozása, változás még hosszú-hosszú folyamat. De ez is csak egy technika a sok közül és valakinek ez, valakinek az jön be. Sajnos nincs “tuti” módszer. Bár az kétségtelen, hogy a helyes terapeuta megválasztása már félsiker. :)
22. destiny88 (válaszként erre: 21. - Hüpi)
2014. jún. 3. 15:21

Pont mist emlitettem a masikon, hogy az rendben van, hogy valaki mar tudja (allitassal vagy mashoannan), a problemajanak az eredojet. De ezzel nem mindenki elegszik meg. Sot, sokszor a felismeres, vagy az, hogy semmit nem lehet ellene tenni, mert az illeto nem kepes ra, meg lesujtobb...


Ebben, ugy gondolom az allitas sem segit.


Ezert erdekelne, hogy masoknak hogy a csudaban megis..vagy , kik azok az allitas vezetok, akik megis massa teszik ezt az egeszet ( a bizonyos "jo" hely)

21. Hüpi (válaszként erre: 19. - Destiny88)
2014. jún. 3. 15:05
Hát ahogy én láttam, ott mindenkinek volt valami nagyobb problémája az életben, és mindenki kapaszkodott a kijött dologba. (mert végre volt egy logikus magyarázat, és persze mindenki csak “áldozat” volt, még véletlenül sem önsorsrontó ). Én is voltam sokat a 2 nap alatt segítő mások állításán, de hogy tisztán érzetem volna a morfogenetikus mezőt, az nem állítanám. Inkább csak úgy folytam a cselekménnyel. És sokszor szóltam, hogy nem érzek semmit, így ki is álltam a cselekményből. (pedig eléggé szenzibilis alkat vagyok) Én hiszek ennek a mezőnek a létezésében, mert az állatoknál ez már rég bizonyított, de hogy az emberi sorsot lehet-e ilyen módon befolyásolni, azt nem tudom. Én inkább az állítás által generált magyarázatok hitét gondolom “gyógyítónak”.
20. michelle.r (válaszként erre: 18. - Destiny88)
2014. jún. 3. 12:31

Ha lett volna, nem ajánlanám :)

Melinda a Hellinger féle szellemi családállítást műveli, semmi duma, energiák dolgoznak. Ami különös, hogy mégis pontosan tudod, mi történik. Te nem veszel részt az állításban, kívülről szemléled.


Vannak akik csak segítőnek jönnek egy ilyen napra, ők "játsszák" a szerepeket, te kívülről nézed, hogy bomlik ki a történet.


Én úgy mentem oda, hogy lesz ami lesz, ha nem működik, max. 7.000 forintot veszítek. Működött, és nagyon sokat nyertem - illetve nem veszítettem el.

Nem fogom nyilvánosan leírni a sztorit, de a több ezerszereség megérte az az összeg, amit rászántam :)


Olvasd el a hétholdház honlapján a leírást, ha az alapján szimpatikus, bátran ajánlom Melindát.


Én nem voltam hagyományos családállításon, ezt azért kedvelem, mert nincs blabla, belemagyarázás, pontosan látod mi, hogyan történik, én azt is megtudtam, hogy miért. Mivel gyakorlatilag egy szó nem hangzik el, senki nem tudja a másik mondókája alapján tovább szőni a sztorit.

19. destiny88 (válaszként erre: 16. - Hüpi)
2014. jún. 3. 12:05

Koszi szepen.

Akkor ha jol erzekelem, nem mukodott a dolog ( tesomeknak sem)

Vmint amirol en hallottam, ott mindenkinek hasonlo " emlek" jott ki. Ami sztem lehetetlen

18. destiny88 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2014. jún. 3. 11:18

Koszonom Michelle, neked nem volt ilyen jellegu tapasztalatod, mint Hupinek?


Mi tortent, hogyan segitett?

17. michelle.r (válaszként erre: 14. - Destiny88)
2014. jún. 3. 10:17
Hétholdház, Horváth Melinda - a neten megtalálod. Olvass utána. Kétszer voltam, üzleti jellegű gondom volt. Már nincs :)
16. Hüpi
2014. jún. 2. 21:24

Szia,


én Angster Máriánál voltam. Nagyon profi ebben, látszik, hogy évek óta ezt csinálja, nem mellesleg pszichiáter, ezért esett az én választásom is rá.

Sajnos a tapasztalatom az állítással már nem olyan pozitív. Ami az állításon még hihetőnek tűnt (probléma + oldás), arról idővel kiderült, hogy semmi köze nincs az én életemhez. Hogy értsd, egy szépen kitalált mese volt csak, semmi tény a családomból nem támasztotta alá, és természetesen a probléma azóta is fennáll. Én nem állítom, hogy ez hatástalan, mert az emberi lélek bármitől tud gyógyulni, amiben hisz, de nekem nem segített, és nem éreztem jól magam azon a 2 napon.

2014. jún. 2. 20:19
Olyan emberhez érdemes venni, akinek alapból pszichológus/pszichoterapeuta képesítése van.
2014. jún. 2. 20:11

Sziasztok.


Ne haragudjatok, most ezt a forumot most nem szeretnem en is leterhelni a magyarazattal, de a wikipedian van jobb magyarazat, mint amivel en szolgalhatok.


Tehat, van sok olyan allito, akinek van vegzettsege. Mert anelkul elmeletileg nem lehet. De azert en egy 3 hetes tanfolyam sikeressegeben ketelkedem, nameg azert vannak ennel komolyabb oktatasok is, olyanoknak, akik szakemberek.


Szeretnem tudni, ki kinel jart es hogy hasznalt-e?

Koszi

13. NomNom (válaszként erre: 10. - Bowie)
2014. jún. 2. 20:09

Legalább már az elején figyelmeztetnek. :)

"Aki egy icipicit sem hisz a transzcendensben, az ezoteria távol áll tőle, el se olvassa ezt a kis írást."

12. 22faff5807 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2014. jún. 2. 19:15
Érdekes, köszöntem szépen.
11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2014. jún. 2. 19:12
Mit old?
10. bowie
2014. jún. 2. 19:11

[link]


Nézd, itt bővebben írnak róla, nevek is vannak, meg egyéb infók.

9. 4740439ec6 (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2014. jún. 2. 19:11
Köszi.Érdekes lehet.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Destiny88)
2014. jún. 2. 19:08
Nincs tapasztalatom, de majd ird meg milyen volt :)
7. 22faff5807 (válaszként erre: 5. - F3000dc5ef)
2014. jún. 2. 19:02
Ez mire jó pontosan? sose hallottam róla.
2014. jún. 2. 19:02
Miről van itt szó? :OO
5. f3000dc5ef (válaszként erre: 4. - 4740439ec6)
2014. jún. 2. 19:01
Hellinger - féle családállítás. Egyfajta oldó technika.
2014. jún. 2. 18:57
Mi a fene az az állító?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook