Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudnék olyan vérrehulló fecskefüvet szerezni, ami házilag készül? fórum

Honnan tudnék olyan vérrehulló fecskefüvet szerezni, ami házilag készül? (tudásbázis kérdés)


13. cumus
2016. dec. 6. 22:28
Nálam rengeteg van a kertben, imàdom ezt a növényt. A kezemen és a làbamon, kb egy hét alatt az összes szemölcs lejött kb 10 évvel ezelőtt és azóta sem jött vissza. Naponta 3x4x be kell kenni a növény nedvével.
2011. ápr. 28. 07:48
Nézd meg,hogy néz ki a növény,hétvégi programnak sem rossz a gyűjtése.
11. Mari20
2011. ápr. 28. 07:43

szia drága

nekem van már saját vérre húlló fecskefü csemetém, és épp virágzik, a környezetedbe érdeklődj, nekem a kolleganőim hoztak, áll. gyomnövény.... útszélén disziti a növényzetet a sárga virágával.


mire szeretnéd?

10. Gavrilo1 (válaszként erre: 9. - Studio64)
2011. ápr. 28. 07:29
Nem igazán értem az orvost, könnyen lehet belőle akár többszáz szemölcs is- akkor mit fognak csinálni a gyerekkel? Inkább egggyet- kettőt fagyasszanak le mint később több százzal szenvedtetni szegényt.
2011. ápr. 28. 07:20
A baj az, hogy a fiam 2,5 éves, ezért nem adott senki sem komolya szert a futó vagy éppen uszodai szemölcsnek titulált. Ezt valószínüleg nem is fagyasztanák.
8. Gavrilo1 (válaszként erre: 6. - Studio64)
2011. ápr. 27. 21:38
Az ilyenre nem jó a vérehulló! Fagyasztassátok le őket a bőrgyógyásszal- ez a leghatásosabb.
7. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Studio64)
2011. ápr. 27. 21:36
Én direkt ezért ültettem otthon. De nem jó mindenféle szemölcsre. A hagyományos gyakran talpon, kezen előfordulóra jó volt, de másra nem.
2011. ápr. 27. 18:56

Mi már mindent próbáltunk. A vicc az, hogy jártunk 3 magán dokinál, egy helyinél és a naaaagy mária utcai bőrklinikán, ahol a kedves dokinő felírt nekünk egy sima homlokkrémet. Gondolta hülye vagyok és nem kérdezem meg a gyógyszertárast, hogy végül mit kaptam. Mert mindenki hülyének néz, hogy ugyan miért zavar engem gyerekem homlokán az a szemölcs.

Szóval nekünk a kapható vérrehulló, a Buy Wart és az egaver mit sem használt :((( és csak terjed és terjed...

5. 559195994b (válaszként erre: 1. - Studio64)
2011. ápr. 27. 13:44
Most virágzik,tele vannak vele az erdők!:-)
2011. ápr. 27. 13:43

Nekünk van a kertben jó pár bokornyi. Nem csak szemölcsre, tyúkszemre és rengeteg már betegségre jó.


Szemölcsirtásra: törjünk le két-három szárat majd kenjük be az érintett bőrfelületet a kicsorduló nedvvel! Ismételjük naponta több alkalommal, legalább két hétig! A kúrát akkor is 2 hétig folytassuk, ha már az első napon elmúlt a szemölcs.

2011. ápr. 27. 13:41
Most nyílik. Letépsz egy-két szálat és bekened a szemölcsöt. És ezt megismétled néhány napig. Aztán szünet. Ez nem azt jelenti, hogy mondjuk 2 hét alatt elmúlik, de csökkenni fog. De nem mindegyik fajtát.
2011. ápr. 27. 13:40

Nálunk a 6 éves lányom volt tele ilyenekkel a hónalja körül, a hasán, stb. Ugye mindig cseszegette a kezével, és továbbvitte a fertőzést.


Ugyanezt ajánlották, jártuk az erdőket, a szomszédokat, mindenhonnan kértünk ilyen növényt.


Semmit nem használt. Aztán majd fél év múlva berágtam, és megvettem a patikait, gondoltam nem szórakozok én a növénnyel. 2 hét alatt elmúlt a gyerekről az összes szemölcs. Reggel és este fürdés után szárazra törlés után kis fültisztító pálcikával kenegettem be neki.

2011. ápr. 27. 13:38
Szemölcsre szeretném használni, de a patikai semmit sem ér. Ugyanakkor mindenki ezt ajánlja, de az otthon kisajtolt változatát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook