Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tudjuk, hogy a járvány harmadik hullámának az oltások vetettek véget? fórum

Honnan tudjuk, hogy a járvány harmadik hullámának az oltások vetettek véget? (beszélgetős fórum)


29. andilaci (válaszként erre: 28. - 848b1daa4b)
2021. máj. 25. 09:38
Nagy igazság!!
2021. máj. 24. 17:32
Kiszámolta. Júniustól sosincs járvány, szeptembertől mindig van.
27. Channa* (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 14:17

Az én megfigyeléseim szerint, nem mindenhol egyszerre csitul a járványhelyzet.


Ha tegyük fel elhisszük, amit hallunk, akkor ugye nálunk 2020.03.04-én voltak az első esetek és innentől emelkedett, de ekkora Olaszországba már épp stagnált és a spanyoloknál is lanyhult.

Az osztrákoknál kb. 1 hónappal előttünk kezdődött, ezért tudta a vezér, hogy mit kell tennünk, mert ott egy kicsit előttünk jártak, ahogy most is van. Nálunk az utóbbi 1 hónapban már laposodik a járványgörbénk, máshol pedig már ellaposodott, illetve van ahol meg már elindult a negyedik hullám is (Japán, olaszország).


Ha igaz minden, akkor örülhetünk, hogy nálunk most lecseng a harmadik és reménykedjünk benne, hogy az átoltottság hatására nem lesz negyedik hullám...

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sanyinak)
2021. máj. 22. 08:09
Nem csak Magyarországon van ez. Mindenhol javul nyáron a járványhelyzet. De a mostani nem biztos, hogy a vakcinák miatt van, még a világ PR gépezete, a média azt is tolja.
2021. máj. 21. 22:54
Nyáron nincs vírus. Ahogy melegszik az idő úgy múlik el a covid vírus. Tavaly nyáron sem volt ezért lehetett menni az Adriára jactozni vagy valamelyik haver vagy sógor wellness szállodájába költeni a pénzt. Aztán ahogy csökkent a hőmérséklet a vírus is visszatért. Az senkit nem zavart hogy a déli országokban hiába volt meleg milyen sok megbetegedés volt. A lényeg hogy újra lehessen menni magyar szállodába a pénzt ott hagyni. A kínai és orosz vakcinával oltottak ne külföldön költsék a pénzt hanem idehaza. Mivel ők nem mehetnek külföldre csak pcr teszttel ami nem kis pénz. Ezért mennek inkább a wellnessbe
24. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 21. 22:39
Kételkedsz a nagy vezírben?
23. Sz123 (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2021. máj. 21. 20:26

Így már értem, amit írtál :D

Mondjuk az eü szerződés is érdekes, ki tudja, mi volt ott is a háttérben, miért írták alá? Lehet, hogy az nem írta alá csak, akinek volt az eü-n kívül B terve. De ez már off :)

22. Regin_a (válaszként erre: 21. - Sz123)
2021. máj. 21. 19:31

Ősi magor szó :)

[link]

21. Sz123 (válaszként erre: 20. - Regin_a)
2021. máj. 21. 18:49
Mi az, hogy truccolni?
20. Regin_a (válaszként erre: 14. - Sz123)
2021. máj. 21. 18:33

Bekértek egy rakat adatot (persze az orvosok nem adhattak ki semmilyet)


Truccoltak Müllerrel, Káslerrel és Pintérrel, miközben márciusban egy hátrányos eü-szerződést szó nélkül aláírtak

Szoval konteo

19. Regin_a (válaszként erre: 3. - Globus)
2021. máj. 21. 18:25

z ősszel kezdődő második hullám más mutáns behurcolása miatt kezdődött."


A hírek is csak decemberben emlitik a brit mutánst elöször

Novemberben még felvettek műtétre

Wuhani volt az, csak addig reszelgette a körmét

18. ariana
2021. máj. 21. 16:00
Sehonnan szerintem, csak mondanak valamit.
17. Zsifi1 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 21. 13:07
Biztos vagyok benne, hogy ősszel lesz egy 4. hullám. Sokkal összetettebb dolog ez világszinten. :(
2021. máj. 21. 12:52

Onnan, hogy fentről ezt mondják. Nem ismerhetjük a valós számokat, nem nyilvános.

Olyan gyógyszer vagy vakcina még nincs ami a fertőzéstől védene. A világban sok laboratórium dolgozik ennek fejlesztésén.

Fertőzés, járvány van tavaly év eleje óta.

Nagyon helytelenül döntöttek akkor, mikor az oltottság mértékéhez kötötték a "nyitást".

Egyelőre ezek a vakcinák csak a súlyos megbetegedéstől védenek nem a fertőzéstől.


"járvány harmadik hullámának az oltások vetettek véget"

Ezt csak a jelenlegi vezetők kommunikálják. Eztán jön a "Megcsináltuk!" és elkönyvelik eredménynek. Megmentik a polgárokat. Azt viszont elfelejtik majd, hogy hány embert vesztettünk.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. máj. 21. 12:42

Igen, esetszámok persze voltak végig, még tavaly nyár folyamán is. Viszont akkor jelentősen lecsökkentek a nyári melegebb időjárás , maszkviselés és más intézkedések miatt.


A kérdés az, hogyan lehet elkülöníteni az oltakozádok járványra kifejtett hatásaitól az intézkedések és évszak hatásaitól.


Mert előfordulhat, hogy ősszel megint megugranak az esetszámok és akkor majd egy új variánst fognak okolni miatta és nem a melegebb időjárás végét.

14. Sz123 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. máj. 21. 12:41

Valószínűleg mesterséges. Bekértek egy rakat adatot (persze az orvosok nem adhattak ki semmilyet) és abból mindig olyan statisztikát gyártottak, amilyenre épp szükség volt.


Ettől függetlenül remélem, tényleg hatásos az oltás és visszafogja ezt a nyavalyát!

2021. máj. 21. 12:32

Én is folyamatosnak érzem, bár a közölt adatok szerint 2020.05.04-től el kezdett szépen csökkenni az aktív betegek száma, majd augusztus elején lassan, de emelkedni.


Októberben már elég sokan voltak újra az aktív betegek, már ekkor be kellett volna zárni, de ugye vártak még 1 hónapot, azaz novemberben már dübörgött a második hullám, ami kb. január végéig tartott, majd február közepétől jött a harmadik hullám, ami április közepén kezdett lanyhulni...


Persze, azt nem tudhatjuk, hogy az aktív betegek csökkenése és emelkedése egy mesterséges tájékoztatás következménye e...

12. Zsifi1 (válaszként erre: 7. - NomNom)
2021. máj. 21. 12:14
"Jobb" lesz azt mondani ősszel, hogy itt a 4. hullám. Ha őszinte akarok lenni, én úgy érzékelem, hogy kb. véget sem ért az első. Számomra ezek nem hullámok, hanem egy másfél éve tartó folyamat.
11. Odett'e (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. máj. 21. 12:09
Szerintem is :) .
10. Zsifi1 (válaszként erre: 8. - Globus)
2021. máj. 21. 11:54
De ha ősszel kezdődött a második, akkor az mikor ért véget? Az, hogy előtte nyáron nem volt semmi FI szerint egy dolog. Lehet, én vagyok a hülye. :D
9. Bless the child (válaszként erre: 6. - Flóra76)
2021. máj. 21. 11:44
:)
8. globus (válaszként erre: 5. - Zsifi1)
2021. máj. 21. 11:36
Hát most írta FI, hogy nem volt tavaly nyáron semmi.
7. NomNom (válaszként erre: 5. - Zsifi1)
2021. máj. 21. 11:26
Én meg úgy érzem h vége sincs a 3-nak. Attól h kinyitnak helyeket még nincs minden rendben.:/
2021. máj. 21. 11:21
Mert a Viktor megmondta!
5. Zsifi1 (válaszként erre: 3. - Globus)
2021. máj. 21. 11:17
És a harmadik hullám a brit mutáns miatt volt? Mert én úgy érzékeltem, hogy megszakítás nélkül csúsztunk át a másodikból a harmadikba.
2021. máj. 21. 11:16
Onnét, hogy ezt mondják.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 21. 11:11

Azért nem volt, mert kutatások bebizonyították, hogy a tavaly tavaszi vírus ellen sikeresen védekeztünk, az ősszel kezdődő második hullám más mutáns behurcolása miatt kezdődött. Nem ugyanaz volt.

Már nincs nyitva a teljes cikk, sajnos, csak előfizetők részére.

[link]

2021. máj. 21. 11:06
Sehonnan. És? Hülyén halunk meg.
2021. máj. 21. 10:58
Tavaly nyáron sem volt járvány, pedig oltások még nem álltak rendelkezésünkre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook